Forum FAQ Szukaj Użytkownicy Rejestracja Statystyki Profil Zaloguj Albumy Kontakt

Poprzedni temat «» Następny temat

Coast to Coast, czyli od morza do morza przez góry i jeziora

Autor Wiadomość
Wiolcia 


Dołączyła: 13 Lip 2013
Posty: 3458
Wysłany: 2016-01-07, 21:31   Coast to Coast, czyli od morza do morza przez góry i jeziora

Zamoczyć tylne koło roweru w Morzu Irlandzkim, a przednie w Morzu Północnym – tym rytuałem zaczynają i kończą szlak Coast to Coast rowerzyści, którzy zapragnęli przejechać wszerz całą Wielką Brytanię. Na wzór pieszego, istnieje tu szlak rowerowy, który prowadzi od wybrzeża do wybrzeża. Choć obecnie różne jego warianty sprawiły, że można zaczynać i kończyć w innych nadmorskich miejscowościach, „środek” jest w zasadzie ten sam – trzeba przejechać przez północną, górzystą część Lake District i Góry Pennińskie – North Pennines.

I chociaż w sumie to kolejny wyjazd rowerowy, dla których stworzyłam osobny wątek na tym forum, by zgromadzić je w jednym miejscu, ten chciałam wyszczególnić osobnym tematem. Dlaczego? Bo jest dla mnie wyjątkowy z kilku względów. Przez ostatnie miesiące dłuższe wyjazdy są dla mnie rarytasem, a ten trwał aż 3 dni, więc może już uchodzić za małą wyprawę:). Po drugie, jak za starych czasów, ruszyliśmy przez siebie z namiotem i nie wiedzieliśmy, gdzie zastanie nas noc i gdzie rozbijemy nasz przenośny dom. I ta namiastka wolności spowodowała, że od początku wycieczki gęba cieszyła mi się niezmiernie!
Po trzecie, było na tym szlaku wszystko, co przyrodniczo może zachwycać swą różnorodnością - dwa morza, liczne jeziora i oczywiście góry, które, nota bene, najbardziej dawały popalić.
I po czwarte, choć pewnie nie ostatnie, pogoda pierwszego dnia, gdy przejeżdżaliśmy przez najpiękniejsze rejony, była tak wyśmienita, że wpłynęła znacząco na odbiór tego naszego rowerowania.
I mimo zmęczenia podjazdami uważam ten wyjazd za jeden z najlepszych w roku!

Dzień 1


http://dwagroszki.pl/p_ANG_c2c.htm

Dzień 2


http://dwagroszki.pl/p_ANG_c2c_02.htm

Dzień 3


http://www.dwagroszki.pl/p_ANG_c2c_03.htm
 
 
laynn
[Usunięty]

Wysłany: 2016-01-08, 09:44   

Wiolcia napisał/a:
Dzień 2

Jedziesz pod prąd :P :D ;)
 
 
Wiolcia 


Dołączyła: 13 Lip 2013
Posty: 3458
Wysłany: 2016-01-08, 21:54   

laynn napisał/a:
Wiolcia napisał/a:
Dzień 2

Jedziesz pod prąd :P :D ;)

No patrz, a nikt mnie nie strąbił nawet ;) .
 
 
Wiolcia 


Dołączyła: 13 Lip 2013
Posty: 3458
Wysłany: 2016-01-17, 21:35   

Chociaż Coast to Coast prowadzi przez różne okolice, najbardziej kojarzy mi się z Lake District. I choć zdjęcia poniżej nie pochodzą konkretnie z tego odcinka, a z gór na południe, jakoś tak mi się to zlewa w (przyjemne) jedno. Parę zdjęć z wczorajszego wschodu słońca w Lake District, który to wyjazd był jednym z najbardziej spontaniczych w moim życiu! Pojechaliśmy z ludźmi, których nie widzieliśmy nigdy na oczy, zdecydowaliśmy się w minutę, a było przed 23, gdy otrzymaliśmy informację o wyjeździe, a 4 godziny później już trzeba było wstać, by zdążyć. Szybkie pakowanie, dwie godziny snu i pobudka przed trzecią w nocy...
Ale było super!











Ostatnio zmieniony przez Wiolcia 2016-01-17, 21:36, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Vlado 


Wiek: 48
Dołączył: 15 Mar 2015
Posty: 1641
Skąd: Wega XXI
Wysłany: 2016-02-06, 11:32   

Wiolcia napisał/a:
Szybkie pakowanie, dwie godziny snu i pobudka przed trzecią w nocy...
Ale było super!

Ale jakie widoki w nagrodę! ;)

Rzeźba mega;)
 
 
Wiolcia 


Dołączyła: 13 Lip 2013
Posty: 3458
Wysłany: 2016-02-06, 15:55   

Vlado napisał/a:
Wiolcia napisał/a:
Szybkie pakowanie, dwie godziny snu i pobudka przed trzecią w nocy...
Ale było super!

Ale jakie widoki w nagrodę! ;)


Udało nam się. Potem zima zniknęła na dobre, więc przynajmniej w ten dzień trochę jej zaznaliśmy :) . A ja już ostrzę sobie zęby na wiosenny Lake District.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Copyright © 2013 by Góry bez granic | All rights reserved | Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group