Forum FAQ Szukaj Użytkownicy Rejestracja Statystyki Profil Zaloguj Albumy Kontakt

Poprzedni temat «» Następny temat

Co ostatnio sfotografowaliśmy...

Autor Wiadomość
Dobromił 


Dołączył: 09 Lip 2013
Posty: 14368
Wysłany: 2015-04-30, 14:45   

Mi to się, Robercie, marzy zdjęcie w locie takich bydlaków jak B-1B i Tu-160. Z powodu ich piękna.
_________________
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
 
 
Robert J 


Wiek: 44
Dołączył: 08 Gru 2013
Posty: 1375
Wysłany: 2015-04-30, 15:06   

bluejeans napisał/a:
Robert J napisał/a:
Poszła cała seria na wszelki wypadek gdyby było coś nie tak z ostrością. Wszystkie pięć zdjęć wyszło udanie
5 na 5?! Mistrzuniu:)
Mnie na setkę wychodzi może kilka (i raczej nie mówię o tych, które tu ostatnio powrzucałam:)

Ale dobry obiektyw naprawdę się przydaje. Nie wspominając już o teleobiektywie! Tak lubię robić zdjęcia teleobiektywem, że już rzadko kiedy zmieniam go na coś "normalnego":)


Kwestia wprawy. Inna sprawa, że teleobiektyw, który posiadam jest świetny i rzadko kiedy nie udaje mi się trafić nim z ostrością.

Sigmy, którą mam to raczej nie chciałoby Ci się cały czas nosić. Słoik waży 2 kg :D

Dobromił napisał/a:
Mi to się, Robercie, marzy zdjęcie w locie takich bydlaków jak B-1B i Tu-160. Z powodu ich piękna.

Niestety tych cudaków nie udało mi się jeszcze uchwycić nawet na pokazach. Ale kilka lat temu w Ostravie na "dynamickiej ukazce" był B-52



 
 
bluejeans
[Usunięty]

Wysłany: 2015-04-30, 15:17   

Robert J napisał/a:
Sigmy, którą mam to raczej nie chciałoby Ci się cały czas nosić. Słoik waży 2 kg :D
Mnie by się nie chciało?! Heh, każdego dnia tacham tutaj ze sobą (na ramionach własnych!) jakieś 6 kg sprzętu (2 aparaty i 3 obiektywy) + torebka (bo czemże jest niewiasta bez torebki?;)
Wodę pitną przestałam już nosić (kupuję w kawiarniach), bo to już ponad moje siły, a na codzienny masaż barków nie mogę sobie pozwolić;)
Muszę sobie kupić jakąś torbę na kółkach, zawsze o tym marzę, kiedy wyruszam na łowy z tymi tobołami.
 
 
Robert J 


Wiek: 44
Dołączył: 08 Gru 2013
Posty: 1375
Wysłany: 2015-04-30, 18:12   

bluejeans napisał/a:
Mnie by się nie chciało?! Heh, każdego dnia tacham tutaj ze sobą (na ramionach własnych!) jakieś 6 kg sprzętu (2 aparaty i 3 obiektywy) + torebka (bo czemże jest niewiasta bez torebki?;)


Eeee..., statywu w zestawie niema, więc dla mnie się nie liczy :P
 
 
bluejeans
[Usunięty]

Wysłany: 2015-04-30, 22:40   

Nie zaimponowałam Ci damską torebką??
Ech, chłopaki nie wiedzą, co dobre;)

(mój statyw ważył chyba z 10 kg. Nikt i nic nie zmusiłoby mnie do spacerowania z czymś takim. I tak ledwie ogarniam to, co ze mnie zwisa podczas wychodzenia w teren;)

Wygrałeś, spryciarzu! ;>
Ostatnio zmieniony przez 2015-04-30, 22:40, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Robert J 


Wiek: 44
Dołączył: 08 Gru 2013
Posty: 1375
Wysłany: 2015-04-30, 23:46   

bluejeans napisał/a:
Nie zaimponowałam Ci damską torebką??
Ech, chłopaki nie wiedzą, co dobre;)

Standardowe kobiece wyposażenie.

bluejeans napisał/a:
(mój statyw ważył chyba z 10 kg. Nikt i nic nie zmusiłoby mnie do spacerowania z czymś takim. I tak ledwie ogarniam to, co ze mnie zwisa podczas wychodzenia w teren;)

A co to za cudak ? Jakiś geodezyjny ? :o-o :D

Faktem jest jednak, że przy tej wadze musiał być bardzo stabilny.

bluejeans napisał/a:
Wygrałeś, spryciarzu! ;>

:fajka
 
 
bluejeans
[Usunięty]

Wysłany: 2015-05-01, 22:33   

Robert J napisał/a:
musiał być bardzo stabilny.
Był bardzo stabilny i pozwalał na ułożenie aparatu w dowolnej pozycji. Używałam go tylko w pracowni do zabaw i eksperymentów z długim czasem naświetlania i do zabaw w poklatkowe filmiki krótkometrażowe (np wędrówka światła, taki temat do egzaminu z grafiki komputerowej, od które zawsze wolałam wszelkie prace manualne).
Potrzebowałam go tylko na studiach, potem się go pozbyłam. Wolę strzały z ręki:) Nawet, jeśli nie zawsze celne.



 
 
bluejeans
[Usunięty]

Wysłany: 2015-05-02, 22:55   

 
 
ceper 


Dołączył: 02 Sty 2014
Posty: 8598
Wysłany: 2015-05-02, 23:48   

Dzisiejsza rowerówka:
Kościół św. Idziego w Inowłodzu - w pobliżu też ruiny zamku - wstęp wolny


Obok resztek cmentarza żydowskiego w Inowłodzu - żwirownia?


Spała - żubr

Spała - kajaki


Smardzewice: Ośrodek Hodowli Żubrów nieczynny :(


Rezerwat "Niebieskie Żródła" w Tomaszowie Mazowieckim



Groty Nagórzyckie

_________________
Bo kto ma, temu będzie dodane, i nadmiar mieć będzie; kto zaś nie ma, temu zabiorą również to, co ma. /Mt 13,12/
Enjoy your life-never look back. Jest dobrze, a będzie jeszcze lepiej.
Ostatnio zmieniony przez ceper 2015-05-02, 23:53, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Vlado 


Wiek: 48
Dołączył: 15 Mar 2015
Posty: 1641
Skąd: Wega XXI
Wysłany: 2015-05-03, 11:48   

Robert J napisał/a:
bluejeans napisał/a:
Mnie by się nie chciało?! Heh, każdego dnia tacham tutaj ze sobą (na ramionach własnych!) jakieś 6 kg sprzętu (2 aparaty i 3 obiektywy) + torebka (bo czemże jest niewiasta bez torebki?;)

Eeee..., statywu w zestawie niema, więc dla mnie się nie liczy :P

ja noszę 150 gram w prawej kieszeni i nic mnie nie zmusi do noszenia więcej ;)
 
 
bluejeans
[Usunięty]

Wysłany: 2015-05-03, 15:43   

Vlado napisał/a:
ja noszę 150 gram w prawej kieszeni i nic mnie nie zmusi do noszenia więcej ;)
Niestety żadna damska torebka nie jest tak lekka - zwłaszcza z wyposażeniem ;)
(chłopacy po prostu mają lżejsze życie;)
 
 
Piotrek 


Wiek: 48
Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 10854
Skąd: Żywiec-Sienna
Wysłany: 2015-05-03, 17:16   

Kościół w Inwłodziu ile dobrze pamiętam to pojawia się w jednej z pierwszych części "Pana Samochodzika", wtedy chyba jeszcze bohater nie miał tego przydomka.
 
 
Robert J 


Wiek: 44
Dołączył: 08 Gru 2013
Posty: 1375
Wysłany: 2015-05-03, 17:46   

bluejeans napisał/a:
Był bardzo stabilny i pozwalał na ułożenie aparatu w dowolnej pozycji. Używałam go tylko w pracowni do zabaw i eksperymentów z długim czasem naświetlania i do zabaw w poklatkowe filmiki krótkometrażowe (np wędrówka światła, taki temat do egzaminu z grafiki komputerowej, od które zawsze wolałam wszelkie prace manualne).
Potrzebowałam go tylko na studiach, potem się go pozbyłam. Wolę strzały z ręki:) Nawet, jeśli nie zawsze celne.

No akurat przy tego typu fotografii(mam na myśli ludzi w słabych warunkach oświetleniowych), to raczej statyw się do niczego nam nie przyda. Pomyśl za to jakie byś wykonała kadry wieczorem i nocą za pomocą trójnoga tam gdzie jesteś ;)

Vlado napisał/a:
ja noszę 150 gram w prawej kieszeni i nic mnie nie zmusi do noszenia więcej ;)

ceper musi wziąć z Ciebie przykład. Jego limit wagowy na sprzęt foto wynosi 300 g :D
 
 
Robert J 


Wiek: 44
Dołączył: 08 Gru 2013
Posty: 1375
Wysłany: 2015-05-03, 17:53   

Aaaaa..., i jeszcze jedno. Wrzuciłbym jakieś fotki z majówki, ale na razie nie chce mi się kopiować tych 40 GB :D

...a tych co przygotowywali prognozy pogody na majówkę to powinni za jaja powiesić na najwyższym drzewie :/
 
 
ceper 


Dołączył: 02 Sty 2014
Posty: 8598
Wysłany: 2015-05-03, 18:00   

Robert J napisał/a:
ceper musi wziąć z Ciebie przykład. Jego limit wagowy na sprzęt foto wynosi 300 g
Jesteś w błędzie, podniosłem go do 304g ;)
I poszedłem na dalszy kompromis (brak wbudowanego GPS, panoram), ale to da radę zrobić ze smartfona ;)
_________________
Bo kto ma, temu będzie dodane, i nadmiar mieć będzie; kto zaś nie ma, temu zabiorą również to, co ma. /Mt 13,12/
Enjoy your life-never look back. Jest dobrze, a będzie jeszcze lepiej.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Copyright © 2013 by Góry bez granic | All rights reserved | Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group -