Forum FAQ Szukaj Użytkownicy Rejestracja Statystyki Profil Zaloguj Albumy Kontakt

Poprzedni temat «» Następny temat

Co ostatnio sfotografowaliśmy...

Autor Wiadomość
laynn
[Usunięty]

Wysłany: 2020-09-10, 20:58   

W tamtym temacie ostatnie posty pisane były z przymrużeniem oka.
Zdjęcia masz ostre, jest bokeh. Zachód słońca ok. Jak chcesz nie mieć przepalonego nieba (pierwsze zdjęcie, lekko) to filtr połówkowy szary - na obiektyw lub cyfrowy w post produkcji. Tak jak w kolejnych, gdy niebo super, ale dół ciemny. Albo tak zwany bracketing, czyli robisz kilka zdjęć o różnym naświetleniu i potem to łączysz w jedno.
Robisz fajne kompozycje, tj 1/3 ciemnego dołu do 2/3 ciekawego nieba. Ja robiłem pół na pół, długo czasu, przez co nie wiedziałem czemu kompozycja jest do dupy. Słońce dać w mocny punkt i efekty super.
 
 
Sebastian 


Wiek: 51
Dołączył: 09 Lis 2017
Posty: 5832
Skąd: Kraków
Wysłany: 2020-09-10, 21:02   

laynn napisał/a:
Jak chcesz nie mieć przepalonego nieba (pierwsze zdjęcie, lekko) to filtr połówkowy szary - na obiektyw lub cyfrowy w post produkcji.


Laynn, używasz filtrów połówkowych?
Profil Facebook
 
 
Adrian 
Cieszynioki


Wiek: 40
Dołączył: 13 Lis 2017
Posty: 9375
Wysłany: 2020-09-10, 21:20   

Ja też piszę z przymrużeniem oka inaczej musielibyście się na mnie obrazić za te Hieny :lol
Kombinuje, popytałem kilka osób wziąłem zbiór rad i porad i teraz testuje na sobie, co mi leży, a co nie do końca, jak jest łatwiej ;)
Anonimowo dziękuję wszystkim molestowanym :D ;)
W Program do obróbki też muszę się bardziej zagłębić, bo mam swoje ulubione schematy, a trzeba je rozszerzyć ...
Jeszcze czekam na chrzest bojowy w górach, ale w sobotę do roboty, może w niedzielę coś się uda ...
Co do kompozycji, też byłem upominany "kilka" razy ;)
 
 
laynn
[Usunięty]

Wysłany: 2020-09-10, 21:22   

Sebastian, do zachodów, wschodów słońca, gdy mam statyw tak.
o proszę:



Częściej jednak w postprodukcji. Jak i kołowe.

Ps. to jest mój post nr 10 000 tys. :D
Ostatnio zmieniony przez 2020-09-10, 21:27, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Adrian 
Cieszynioki


Wiek: 40
Dołączył: 13 Lis 2017
Posty: 9375
Wysłany: 2020-09-11, 05:50   

Po edycji już 1001 ;)
 
 
FasolaNaSzlaku 

Wiek: 44
Dołączył: 12 Maj 2019
Posty: 338
Wysłany: 2020-09-12, 21:23   

...
Ostatnio zmieniony przez FasolaNaSzlaku 2020-09-13, 00:31, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
sokół


Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 12257
Skąd: Bytom
Wysłany: 2020-09-12, 21:27   

Tomcio, takie moje pierwsze wrażenie... szczere...

Tamtym tak bardziej klimatycznie było, takie barwy jak z kliszy lat 80-tych... Będzie mi tego brakowało...

A najlepsze, że gadałem Adrianowi, że chcesz się pozbyć sprzętu i miałby z pewnej ręki klamory :)
No, zobaczyy, co ten bezlusterkowiec potrafi w Twoich rękach, na razie się nie wypowiem, poczekam na coś więcej, niemniej Twój klimat z kliszy znikł.
Ostatnio zmieniony przez sokół 2020-09-12, 21:27, w całości zmieniany 1 raz  
Profil Facebook
 
 
Sebastian 


Wiek: 51
Dołączył: 09 Lis 2017
Posty: 5832
Skąd: Kraków
Wysłany: 2020-09-12, 21:37   

A ja powiem dokładnie odwrotnie, wcześniejsze zdjęcia miały taki cyanowo-zielony odcień, który mi się nie podobał, choć faktycznie twoje zdjęcia były dzięki temu rozpoznawalne, choć raczej w tym niekorzystnym znaczeniu. Fajne fotki robisz, choć masz problemy z nadmiarem materiału (ale kto dziś nie ma w dobie kart 64 GB). Podobny problem z kolorystyką ma Wiolcia i częściowo Laynn, ciekawe skąd się to bierze.
Dla mnie zmiana zdecydowanie na plus.
Profil Facebook
 
 
Adrian 
Cieszynioki


Wiek: 40
Dołączył: 13 Lis 2017
Posty: 9375
Wysłany: 2020-09-12, 21:44   

A bardzo podrasowałeś foty?

P. S
Twój sprzęt był za drogi, bo przecież pytałem 😉
A w sumie mój zakup to był spontan.
 
 
sokół


Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 12257
Skąd: Bytom
Wysłany: 2020-09-13, 19:18   

No Panowie, Sebiastian, Adrian i sokół ( o kur@@, to ja...) - pan Tomasz chyba za bardzo wziął sobie do serca nasze uwagi, bo dał dyla, usuwając swoje posty (znowu!!!!) tutaj i w zagadkach...


Teraz nie wiem, czy mamy być z siebie dumni, czy iść się wstydzić do kąta....
Ogólnie to jak widzę takie zachowanie to zastanawiam sobie, jak sobie ludzie dają radę w dorosłym życiu... skoro na forum górskim nie umieją..
Ostatnio zmieniony przez sokół 2020-09-13, 19:19, w całości zmieniany 1 raz  
Profil Facebook
 
 
Dobromił 


Dołączył: 09 Lip 2013
Posty: 14357
Wysłany: 2020-09-13, 19:43   

Dzień dobry Panowie. Mam takie pytanie bo nie miałem i nie będę miał "przyjemności" poznania na żywo tej osoby. W "realu" też jest tak pusty ?
_________________
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
Ostatnio zmieniony przez Dobromił 2020-09-13, 19:44, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
sokół


Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 12257
Skąd: Bytom
Wysłany: 2020-09-13, 19:51   

Szliśmy razem spory fragment wyrypy w maju, a w lipcu byłem z nim na Koczym i Ochodzitej. Nie miałem żadnych negatywnych odczuć. No ale coś go gryzie, drugi raz już to zrobił. To nie jest przypadek.
Profil Facebook
 
 
laynn
[Usunięty]

Wysłany: 2020-09-13, 20:08   

Trzeba się nauczyć, że wrzucając, pokazując zdjęcia, choć się nie jest na forum związanym z fotografią, będą one wystawione na krytykę. I krytyka mnie kiedyś pomogła (min tu, choć na forum pentaxa wytknięto błędy wprost).
I dopóki krytyka jest konstruktywna, to dobrze, gorzej gdy przechodzi w hejt.

No cóż...
Tymczasem zapomniałem w relacji ( ;) ) wspomnieć, że zasmakowałem tym razem u znajomych nowego sportu:


;) a raczej go sobie przypomniałem. Bo mój dziadek, wędkarz mnie za małego nad Pogorię brał i kilka ryb złowiłem.
Tym razem też parę karasi złapałem. I córa:


to tak dla rozluźnienia atmosfery :)
 
 
ceper 


Dołączył: 02 Sty 2014
Posty: 8598
Wysłany: 2020-09-13, 20:11   

Czy Ty musisz dopieprzać bez powodu innym? Czy mam napisać, jaki jesteś w realu? Lichutko z dziada-pradziada. Dlaczego jesteś urzędnikiem? Wzbij się nad poziomy...

Wczoraj zadałem znajomemu pytanie: co można robić po studiach?
- Odpowiedział od razu krótko: być urzędnikiem lub uczyć w szkole.
- A ja? - zapytałem.
- To już inna bajka - odpowiedział...

P.S. Niekoniecznie trza mieć studia, by być urzędnikiem.


Fasola wracaj. :!

Oto kolejny raz złamałem zakaz. Świadomie, więc recydywa. Proszę admina o mandat (karę), by potem mi skarbówka nie zablokowała konta (niech biorą kilku pogan; nigdy tam nie było miedziaków = dorobku życia).

Edit:
laynn napisał/a:
za małego nad Pogorię brał
Ty to miałeś klawo w życiu. Jedni ciągnęli w góry (to z bloga). :-/
Ostatnio zmieniony przez ceper 2020-09-13, 20:14, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Sebastian 


Wiek: 51
Dołączył: 09 Lis 2017
Posty: 5832
Skąd: Kraków
Wysłany: 2020-09-13, 20:11   

Laynn na rybach, Sprocket na grzybach, co się dzieje? Rybaczki lux, prawie jak u Sami Wiecie Kogo.
Profil Facebook
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Copyright © 2013 by Góry bez granic | All rights reserved | Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group