Forum FAQ Szukaj Użytkownicy Rejestracja Statystyki Profil Zaloguj Albumy Kontakt

Poprzedni temat «» Następny temat

Co nieco na Jurze

Autor Wiadomość
Piotrek 


Wiek: 48
Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 10844
Skąd: Żywiec-Sienna
Wysłany: 2014-05-06, 21:24   Co nieco na Jurze

A plan był taki, by jeden dzień w całości spędzić na Jurze a w drugi przeczesać trochę w G.Świętokrzyskich i okolicy. Taki był plan a z planami to wiadomo... :rol
1 maja było ładnie ale ten dzień zamierzaliśmy spożytkować nie turystycznie w inny sposób, co sie udało i ok.
2 maja. Od rana leje, a jak nie leje to mży, a jak nie mży to sie na deszcz zanosi. Totalna kaszana. W końcu późnym popołudniem nerwy puściły i gdy już z nieba nie leciał deszczyk ruszyliśmy w daleką, 40-sto km podróż by zdobyć w pięknym stylu Górę Zborów. Górę ciekawą, pełną pięknych skał, zakamarków i wielu miejsc widokowych. I nawet Słońce się zaczęło do nas uśmiechnęło :) . Niestety jaskinia była zamknięta-mówi się trudno.
Ciekawostką dla mnie byli wspinacze, prawdę mówiąc nigdy się nie przyglądałem ich "robocie" ani też w jednym miejscu tak wielu nie widziałem. I w ogóle ciekawe wrażenie bo turystów takich typowych może było ze 30% a reszta to skałkowicze.

Foty wszystkie-> http://www.zuziawdrodze-g...l/zborow052014/








W tymże samym dniu zahaczyliśmy jeszcze o Rzędkowickie Skałki. W pierwotnej wersji mielismy tam iść z buta z G.Zborów ale pierwotna wersja zakładała wycieczkę od rana a nie pod wieczór. Ale i tak nieźle poszło, pod skałkami bardzo przyjemnie się idzie, skały robią wrażenie :! . Ilość wspinaczy równie duża co na Górze Zborów :-)

Foty-> http://www.zuziawdrodze-g...zedkowice052014







3 maja naszła pogodowa zmiana, prócz deszczyku przyszło jeszcze ochłodzenie, bo po co nam uprzyjemniać pobyt :D . W związku z tym odpuszczamy jazdę do krainy scyzoryków i robimy skok do Złotego Potoku by sobie trochę pochodzić w okolicy pałacu a potem przejść się szlakiem do Bramy Twardowskiego. Zimno było, mokro ale z klimatem, szczególnie w lesie gdzie soczysta zieleń ładnie komponowała się ze skałami.

Foty-> http://www.zuziawdrodze-g...lotypotok052014




Rodzinne spotkanie








Ojciec, robisz nie ostre zdjęcia :jez4



I tak sobie to minęło. 4 maja znów była piękna pogoda ale to dzień ciężkiego poranka, powrotu do domu i takie tam ;)
Zadowolony jednak jestem, bo do tej pory, w tym rejonie znałem tylko pałac w Złotym Potoku, Mirów, Bobolice a G.Zborów, Rzędkowickie Skały i okolicę Bramy Twardowskiego to coś zupełni nowego.
 
 
Wilczyca 

Wiek: 55
Dołączyła: 28 Lut 2014
Posty: 260
Wysłany: 2014-05-06, 21:50   

No nie powiem sporo skał uwidoczniłeś :-o zdjęcia niczego o ja już ch.ba nic z niedzieli nie dodam :rol wsz.sko jes. z GZ u Ciebie :-)
Śliczn. eren prawda? 1 maja wejście z przewodnikiem do jaskini szło za 10pln- dowiedziałam sie bodajże w niedzielę :D
 
 
Piotrek 


Wiek: 48
Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 10844
Skąd: Żywiec-Sienna
Wysłany: 2014-05-06, 21:55   

Prawda, tereny bardzo ładne, myślę że przy takiej bardzo ładnej pogodzie to białe prawie skały muszą pięknie się komponować z otoczeniem.
Zdjęć duzo jest pod linkami, wszystkich tu nie wstawiałem bo by się post otwierał do rana :)
A jaskinia miała być czynna też 3 maja ale jechać drugi raz w to miejsce dla samej jaskini się nie chciało
 
 
Basia Z. 


Dołączyła: 06 Wrz 2013
Posty: 3550
Skąd: Chorzów
Wysłany: 2014-05-06, 23:32   

Ale pisałeś że szukałeś Okiennika ?
A nie ma zdjęć stamtąd (to jest okolic Skarżyc)
_________________
http://www.pilot-przewodnik.org/
Ostatnio zmieniony przez Basia Z. 2014-05-06, 23:33, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
bton1 


Wiek: 38
Dołączył: 08 Lip 2013
Posty: 3312
Skąd: Kraków
Wysłany: 2014-05-07, 07:18   

Z okolic pałacu w Złotym Potoku to mogę parę fotek z pleneru poślubnego wrzucić :D

Uff, termos jest ;)
_________________
W mieście możesz kogoś znać dziesięć lat i go nie poznać. W górach znasz go na wylot po paru tygodniach.
 
 
Piotrek 


Wiek: 48
Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 10844
Skąd: Żywiec-Sienna
Wysłany: 2014-05-07, 07:35   

Pewnie że jest :) Ogólnie to chłodno było i przydał się, szczególnie w Złotym Potoku.
A na plener ślubny to całkiem ładne miejsce sobie wybraliście :ok , jesienią tam musi być bardzo ładnie bo lasy dość urozmaicone wiec i kolorystyka też, tak mi się wydaje.

Basia Z. napisał/a:
Ale pisałeś że szukałeś Okiennika ?
A nie ma zdjęć stamtąd (to jest okolic Skarżyc)

Właśnie teraz jestem w kropce :rol . Wydawało mi się, że doszliśmy do końca skałek, tego głównego ich ciągu i po prostu Okiennik przeoczyliśmy i teraz już nie wiem. W każdym razie na mapie którą miałem wynikało, że Okiennik mijaliśmy ale może też był źle zaznaczony.
Cóż, będzie powód do kolejnej tam wizyty.
 
 
Basia Z. 


Dołączyła: 06 Wrz 2013
Posty: 3550
Skąd: Chorzów
Wysłany: 2014-05-07, 08:14   

Piotrek napisał/a:
Pewnie że jest :) Ogólnie to chłodno było i przydał się, szczególnie w Złotym Potoku.
A na plener ślubny to całkiem ładne miejsce sobie wybraliście :ok , jesienią tam musi być bardzo ładnie bo lasy dość urozmaicone wiec i kolorystyka też, tak mi się wydaje.

Basia Z. napisał/a:
Ale pisałeś że szukałeś Okiennika ?
A nie ma zdjęć stamtąd (to jest okolic Skarżyc)

Właśnie teraz jestem w kropce :rol . Wydawało mi się, że doszliśmy do końca skałek, tego głównego ich ciągu i po prostu Okiennik przeoczyliśmy i teraz już nie wiem. W każdym razie na mapie którą miałem wynikało, że Okiennik mijaliśmy ale może też był źle zaznaczony.
Cóż, będzie powód do kolejnej tam wizyty.


Bo na Jurze są w sumie dwa a właściwie to nawet trzy Okienniki.
Największy - koło Skarżyc, który ja mam na swoich fotkach, potem Okiennik Morski, jak sama nazwa wskazuje w Morsku, dość niepozorny i Okiennik Rzędkowicki - to jest ta ostatnia skałka z Twojego zdjęcia.
Okno jest na górze i z dołu słabo widoczne ale można tam do niego nawet wejść.
_________________
http://www.pilot-przewodnik.org/
Ostatnio zmieniony przez Basia Z. 2014-05-07, 08:16, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
TataOjciec 


Dołączył: 17 Wrz 2013
Posty: 353
Skąd: Z Blokowiska
Wysłany: 2014-05-07, 09:22   

Basia Z. napisał/a:
Okno jest na górze i z dołu słabo widoczne ale można tam do niego nawet wejść.


Tak jak Basia pisze , można fajnie ( spacerowo bez sprzętu ) wejść na okno , a jak się ma sprzęt to nawet zjechać takim kominem do "Garażu" .

Bramę Twardowskiego , ostatnio odpuściłem z braku czasu , a to największy bodajże łuk skalny w Polsce. Będzie po co wracać z dzieciakami do Złotego Potoku.

Co do jaskini to dziwne że zamknięta , miałem okazje w niej być , szału nie ma , w okolicach Olsztyna są bardzo podobne i nie pozamykane

Bardzo ładna wycieczka mimo kichy pogodowej
_________________
 
 
buba 


Dołączyła: 09 Lip 2013
Posty: 6097
Skąd: Oława
Wysłany: 2014-05-07, 16:32   

Co wyscie sie wszyscy zmowili na ta Jure???? :o-o
_________________
"ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam ta mniej uczęszczaną. Cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam"

na wiecznych wagarach od życia..
 
 
Iva 


Wiek: 41
Dołączyła: 04 Wrz 2013
Posty: 1544
Skąd: łódzkie
Wysłany: 2014-05-07, 17:46   

bton1 napisał/a:
Uff, termos jest


Kolejny fan zdjęć z termosem? :P
_________________
"Kiedy świat się od ciebie odwraca, ty też musisz się od niego odwrócić."
 
 
Wilczyca 

Wiek: 55
Dołączyła: 28 Lut 2014
Posty: 260
Wysłany: 2014-05-07, 19:55   

buba napisał/a:
Co wyscie sie wszyscy zmowili na ta Jure???? :o-o


Rap.em 3 osob. (i jeszcze odddzielnie)

Ładnie w Jurze jes. :rol blisko :D (ode mnie 6,5h ) zielono w maju. :sko3

Również powinnas pojechać :kotek
 
 
Vision
[Usunięty]

Wysłany: 2014-05-07, 20:15   

Wilczyca napisał/a:
Ładnie w Jurze jes. :rol blisko :D (ode mnie 6,5h ) zielono w maju. :sko3

Również powinnas pojechać :kotek


I w Tatry też, tam również pięknie jest... :DD
 
 
Wilczyca 

Wiek: 55
Dołączyła: 28 Lut 2014
Posty: 260
Wysłany: 2014-05-07, 21:05   

W Tatry później, wiosną gdzieś niżej. (gdzie już nie ma śniegu) ;)
 
 
Piotrek 


Wiek: 48
Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 10844
Skąd: Żywiec-Sienna
Wysłany: 2014-05-07, 22:04   

Tak jakoś wyszło, podświadomość co niektórych zawiodła w tą krainę :)
Ja dosć często bywam w okolicach Częstochowy, u rodziny, ale w dwa dni to zawsze coś wypadnie, trzeba poodwiedzać i nie ma się kiedy wybrać. Koło zamku w Siewierzu to już z 50 razy przejeżdżałem a jeszcze go nie widziałem :lol

Dzięki Basiu za wyjaśnienie, teraz rozumiem co i jak. Okiennik o którym myślałem jest gdzie indziej dlatego nie mogłem go dojrzeć :rol a znów ten pod którym byłem, jak mówisz, z dołu okno jest nie widoczne. Ale myślę, że do tego w okolicach Skarżyc kiedyś dotrę :)

TataOjciec tak było, jaskinia czynna 1 i 3 maja, myśmy byli 2 i wtedy było zamknięte. Ja tam za jaskiniami nie tęsknie ale Zuza była mocno zawiedziona i trochę szkoda, że tak wyszło.
 
 
maurycy 


Dołączył: 17 Lis 2013
Posty: 898
Skąd: Bielsko okolice
Wysłany: 2014-05-07, 22:18   

buba napisał/a:
Co wyscie sie wszyscy zmowili na ta Jure???? :o-o
Przyjedż sama i zobaczysz jak tu fajnie :) . Ja jak nie pojadę na Jurę dwa,trzy razy w roku to jest juz zle :P .
Niby nie góry, ale czasem ciekawiej i bardziej widokowo :D
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Copyright © 2013 by Góry bez granic | All rights reserved | Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group