Forum FAQ Szukaj Użytkownicy Rejestracja Statystyki Profil Zaloguj Albumy Kontakt

Poprzedni temat «» Następny temat

Ciepła zima na trzech wieżach

Autor Wiadomość
Basia Z. 


Dołączyła: 06 Wrz 2013
Posty: 3550
Skąd: Chorzów
Wysłany: 2015-12-09, 16:53   

Robert J napisał/a:
Basia Z. napisał/a:
Wybieram się w tamten rejon - to jest na Kopę Biskupią z ekipa "Razem na szczyty" w najbliższy weekend. Ciekawe czy pogoda będzie równie sprzyjająca. Niestety dojazd mam beznadziejny. Aby dotrzeć do Jarnołtówka na 11 muszę wstać o 5 rano i jechać przez Opole. :/

Jeżeli chcecie skorzystać i wejść na wieżę na Biskupiej Kopie to radzę się zameldować na szczycie dość wcześnie. Najlepiej nie później jak 14:30. Wieża obecnie czynna do 15. W zeszłą niedzielę niestety gościu zamknął wieżę jeszcze przed tą godziną mimo rewelacyjnej pogody i sporej liczby turystów na szczycie. Dobrze przypuszczałem, że tak właśnie będzie po zmianie dzierżawcy obiektu :-/


Mamy wyjść z Jarnołtówka o godz. 11. ale ta grupa porusza się dość powoli, więc nie wiem o której będziemy na szczycie. W każdym razie będę proponować abyśmy do schroniska wstąpili dopiero po zejściu ze szczytu.

Korzystając z tego, że znasz tamten rejon zapytam - z mapy wynika mi, że najprostsza i najłatwiejsza droga prowadzi na szczyt z parkingu obok domów "Leśnik" i "Ziemowit" i idzie do schroniska szlakiem żółtym oraz jednocześnie czerwono znakowaną ścieżką rowerową.

Czy faktycznie sądzę dobrze ?
_________________
http://www.pilot-przewodnik.org/
 
 
Pudelek


Dołączył: 08 Lip 2013
Posty: 8290
Skąd: Oberschlesien
Wysłany: 2015-12-09, 17:01   

wydaje mi się, że z Jarnołtówka szybciej będzie czerwonym, a na pewno krócej. Tyle, że tam niektóre odcinki są dość strome, choć i tak końcówka od schroniska na szczyt da w kość najbardziej...
_________________
Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy wielki krok naprzód!
 
 
Robert J 


Wiek: 44
Dołączył: 08 Gru 2013
Posty: 1375
Wysłany: 2015-12-09, 17:09   

Basia Z. napisał/a:
Mamy wyjść z Jarnołtówka o godz. 11. ale ta grupa porusza się dość powoli, więc nie wiem o której będziemy na szczycie. W każdym razie będę proponować abyśmy do schroniska wstąpili dopiero po zejściu ze szczytu.

Korzystając z tego, że znasz tamten rejon zapytam - z mapy wynika mi, że najprostsza i najłatwiejsza droga prowadzi na szczyt z parkingu obok domów "Leśnik" i "Ziemowit" i idzie do schroniska szlakiem żółtym oraz jednocześnie czerwono znakowaną ścieżką rowerową.

Czy faktycznie sądzę dobrze ?


Tak, od polskiej strony to najłatwiejszy szlak. Przygotujcie się jednak na to, że mogą być utrudnienia na szlaku. Obecnie Biskupią Kopę gołocą z drzew. Wycinka i zwózka odbywa się nawet w weekendy.
 
 
ziaro 


Wiek: 39
Dołączył: 13 Gru 2014
Posty: 390
Skąd: Bytom
Wysłany: 2015-12-10, 22:12   

buba napisał/a:
ziaro napisał/a:
A gdzie dokładnie jest ta wieża? Jakieś szlaki, miejscowości?


Wieza jest na Granicznym Wierchu, gorze na granicy polsko-czeskiej, od czeskiej strony kolo Mesta Albrechtice, jak jechac stamtad na Piskorov

tu jest mapka ktora mi wyslali jak nie moglam znalezc na swojej tego szczytu (mam go w samym rogu mapy Gory Opawskie). Nie wiem czy przeklejony link sie dobrze otworzy?


http://mapy.cz/s/nenz

Nie wiem czy tam jest szlak, ale wieze dobrze widac z szosy i prowadzi na nia szeroka droga. Z polskiej strony to najblizsza wioska jest chyba Opawica


Dzięki za tak dokładne info. Strona dobrze się otwarła.
_________________
#ziaronaszlaku
 
 
Wiolcia 


Dołączyła: 13 Lip 2013
Posty: 3458
Wysłany: 2015-12-10, 22:29   

Jak na razie chyba ta późna jesień, a prawie już zima, spełnia Twoje oczekiwania pogodowe? Ciepło, jak przymrozki, to z fotogeniczną szadzią, więc pewnie zadowolenie pełne!
Bardzo interesująca ta podwójna wieża, a dzwoneczki intrygujące. Ciekawe, czy to zbieg okoliczności, czy na innych wieżach w okolicy też wiszą?
 
 
buba 


Dołączyła: 09 Lip 2013
Posty: 6096
Skąd: Oława
Wysłany: 2015-12-10, 23:22   

Wiolcia napisał/a:
ak na razie chyba ta późna jesień, a prawie już zima, spełnia Twoje oczekiwania pogodowe? Ciepło, jak przymrozki, to z fotogeniczną szadzią, więc pewnie zadowolenie pełne!


Dokladnie! Idealny rodzaj zimy! Juz mozna nacieszyc sie szadzia, juz mozna zimowa czapke wyjac z szafy i przewietrzyc a wciaz tak milo! Teraz oby tak do lutego, od marca wiosna, a od maja upaly! :P

Wiolcia napisał/a:
Ciekawe, czy to zbieg okoliczności, czy na innych wieżach w okolicy też wiszą?


Chyba musze spojrzec na mape gdzie jest jeszcze wieza w poblizu i sprawdzic stan zadzwoneczkowania!
_________________
"ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam ta mniej uczęszczaną. Cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam"

na wiecznych wagarach od życia..
 
 
Robert J 


Wiek: 44
Dołączył: 08 Gru 2013
Posty: 1375
Wysłany: 2015-12-10, 23:35   

buba napisał/a:
Chyba musze spojrzec na mape gdzie jest jeszcze wieza w poblizu i sprawdzic stan zadzwoneczkowania!

Cvilin, Uvalno, Skalka, Jeżnik ;)
 
 
buba 


Dołączyła: 09 Lip 2013
Posty: 6096
Skąd: Oława
Wysłany: 2015-12-11, 00:05   

Robert J napisał/a:
buba napisał/a:
Chyba musze spojrzec na mape gdzie jest jeszcze wieza w poblizu i sprawdzic stan zadzwoneczkowania!

Cvilin, Uvalno, Skalka, Jeżnik ;)


No to juz mam pomysl na kolejny wyjazd! 4 wieze+ dwie ruiny kaplic. Jak sie pogoda nie spierdzieli to moze za tydzien sie wybierzemy!
_________________
"ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam ta mniej uczęszczaną. Cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam"

na wiecznych wagarach od życia..
Ostatnio zmieniony przez buba 2015-12-11, 00:05, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Robert J 


Wiek: 44
Dołączył: 08 Gru 2013
Posty: 1375
Wysłany: 2015-12-11, 00:49   

buba napisał/a:
Robert J napisał/a:
buba napisał/a:
Chyba musze spojrzec na mape gdzie jest jeszcze wieza w poblizu i sprawdzic stan zadzwoneczkowania!

Cvilin, Uvalno, Skalka, Jeżnik ;)


No to juz mam pomysl na kolejny wyjazd! 4 wieze+ dwie ruiny kaplic. Jak sie pogoda nie spierdzieli to moze za tydzien sie wybierzemy!

Dwie pierwsze wieże są kamienne i o tej porze roku są zamknięte. Skalka i Jeżnik to coś podobnego jak ta na szczycie Straż czyli taki "taboret" ;) W drodze na Skalke jest "safari zoo". Sporo tam zwierzyny na wybiegach. Od dzików przez koziorożce po żubry. Jednak nie wiem jak o tej porze roku. Wieża jest ponad Horni Holcovicami, wieś będąca w całości filią zakładu psychiatrycznego w Opawie :usm

Zaproponowałbym Ci jeszcze genialną miejscówkę na nocleg, ale o tej porze roku to trochę nieodpowiednie miejsce dla Kabaczka ;)
 
 
laynn
[Usunięty]

Wysłany: 2015-12-11, 07:31   

buba ja Ci mówię, śniegi i mrozy tuż, tuż :dev
 
 
buba 


Dołączyła: 09 Lip 2013
Posty: 6096
Skąd: Oława
Wysłany: 2015-12-11, 10:33   

Robert J napisał/a:
ponad Horni Holcovicami,wieś będąca w całości filią zakładu psychiatrycznego w Opawie :usm


Brzmi ciekawie! :lol Znaczy wariaci na wybiegu miedzy koziorozcami?

Robert J napisał/a:

Zaproponowałbym Ci jeszcze genialną miejscówkę na nocleg


Dawaj! Wczesniej czy pozniej sie przyda!

Robert J napisał/a:
ale o tej porze roku to trochę nieodpowiednie miejsce dla Kabaczka


O tej porze roku to i dla mnie nie bardzo... :rol chyba najodpowiedniejszy bedzie PTSM w Glucholazach

Cytat:

buba ja Ci mówię, śniegi i mrozy tuż, tuż :dev


buuuu, chca mi zamrozic kabaczka! :P
_________________
"ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam ta mniej uczęszczaną. Cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam"

na wiecznych wagarach od życia..
Ostatnio zmieniony przez buba 2015-12-11, 10:34, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
Vlado 


Wiek: 48
Dołączył: 15 Mar 2015
Posty: 1641
Skąd: Wega XXI
Wysłany: 2015-12-12, 01:21   

Cytat:
Dzis wieczorem dolaczamy do mikolajkowej imprezy z forum goryszlaki, ktora to ekipa biesiaduje w PTSMie w Prudniku. Obiekt zostal nazwany schroniskiem chyba tylko przez pomylke albo z racji checi pozyskania funduszy unijnych. Z ktorej strony by na niego nie spojrzec- jest to wypasny hotel.

Ceny jak widzę też takie mało schroniskowe ;)
 
 
Robert J 


Wiek: 44
Dołączył: 08 Gru 2013
Posty: 1375
Wysłany: 2015-12-12, 07:52   

buba napisał/a:
Brzmi ciekawie! Znaczy wariaci na wybiegu miedzy koziorozcami?

To, że jest to zakład psychiatryczny nie znaczy iż są tam wariaci ;)

buba napisał/a:
Dawaj! Wczesniej czy pozniej sie przyda!

Napiszę kiedyś na PW ;)
buba napisał/a:
O tej porze roku to i dla mnie nie bardzo... chyba najodpowiedniejszy bedzie PTSM w Glucholazach

Spróbujcie też PTSM w Pokrzywnej w dawnej strażnicy Wopistów. Fajne miejsce na uboczu.
 
 
buba 


Dołączyła: 09 Lip 2013
Posty: 6096
Skąd: Oława
Wysłany: 2015-12-12, 11:26   

Vlado napisał/a:

Ceny jak widzę też takie mało schroniskowe ;)


Mysmy jeszcze mieli szczescie bo placilismy po 35 zl od osoby (co dla mnie tez jest upiorna cena) tylko dlatego bylismy tak uprzywilejowani bo caly zlot mial sie pierwotnie odbywac w PTSMie w Wieszczynie, ale na prosbe wlascicielki przybytku zostal przeniesiony do Prudnika. I placilismy ceny z Wieszczyny. Bo tam w tym Prudniku to ceny maja zupelnie z kosmosu... :rol

Robert J napisał/a:
buba napisał/a:
Dawaj! Wczesniej czy pozniej sie przyda!

Napiszę kiedyś na PW ;)


to czekam niecierpliwie!!!!! do wiosny blisko!

Robert J napisał/a:

Spróbujcie też PTSM w Pokrzywnej w dawnej strażnicy Wopistów. Fajne miejsce na uboczu.


Oooo, nawet nie wiedzialam o jego istnieniu!

Pewnie ze sprobujemy, w Glucholazach spalam juz 2 razy a w Pokrzywnej jeszcze nie!
_________________
"ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam ta mniej uczęszczaną. Cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam"

na wiecznych wagarach od życia..
Ostatnio zmieniony przez buba 2015-12-12, 11:28, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Basia Z. 


Dołączyła: 06 Wrz 2013
Posty: 3550
Skąd: Chorzów
Wysłany: 2015-12-13, 20:40   

buba napisał/a:
Vlado napisał/a:

Ceny jak widzę też takie mało schroniskowe ;)


Mysmy jeszcze mieli szczescie bo placilismy po 35 zl od osoby


No to ja właśnie spałam dziś w Głuchołazach, w prywatnym ośrodku w wypaśnych warunkach (małe pokoje z łazienkami) i płaciliśmy po 30 zł.

Więc PTSM-y jak widać wcale nie zawsze są tą najtańszą opcją.
_________________
http://www.pilot-przewodnik.org/
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Copyright © 2013 by Góry bez granic | All rights reserved | Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group