Forum FAQ Szukaj Użytkownicy Rejestracja Statystyki Profil Zaloguj Albumy Kontakt

Poprzedni temat «» Następny temat

ciekawe przystanki autobusowe

Autor Wiadomość
buba 


Dołączyła: 09 Lip 2013
Posty: 6082
Skąd: Oława
Wysłany: 2016-01-07, 12:35   ciekawe przystanki autobusowe

Obiekty powszechne w naszym krajobrazie acz nie wszystkie ciekawe. Dominuja plastikowe obrzydlistwa pisane przez kalke, czesto stawiane za obłędna kase, nie dosc ze niemile dla oka to jeszcze zapewnieja srednia ochrone przed deszczem i wiatrem. Czasem minimalizacja poszla jeszcze dalej- jest tylko slup z symbolem autobusu i rozkladem- acz to drugie tez nie zawsze ;) Acz czasem zdarzaja sie perełki. Male domki. Z drzwiami, oknami, szczelne i zaciszne. Bylby jeszczew srodku piec to by mozna zamieszkac! Kazdy inny i zapadajacy w pamiec swa orginalnoscia. I to im zamierzam poswiecic spora czesc tego tematu.

Mikłaszewo (woj.podlaskie)
Ten to nawet z balkonikiem i zdobionymi okapami. Ławeczki zarowno w srodku jak i na powietrzu



Rózyna (woj.opolskie)
Bez architektonicznego szału ale szczelny i przytulny. Szkoda ze chyba nic z niego nie odjezdza



Kwitajny (woj.warminsko-mazurskie)
Szachulcowy, odremontowany, obsadzony kwiatkami. Chyba duma calej wioski. Spotkalismy babcie ktora zbierala rzucone wewnatrz smieci, zlorzeczac na mlodziez ktora sprofanowala "nasz przystanek!"





Burdajny (woj.warminsko-mazurskie)
Z balkonem, schodkami. Szkoda tylko ze obstawili go szczelnie smietnikami.





Bogacica (woj.opolskie)
Cztery okienka- kazde inne!









Gruszki (podlaskie)








gdzies kolo Kętrzyna- tu niby taki zwykly- ale na kurzej stopce ;)



gdzies na Pogorzu Przemyskim- troche nadgryziony juz zębem czasu.. Idzie sie do niego przez mostek!




Biorac dla odmiany pod uwage nie ksztalt a zdobnictwo- tu najciekawiej wypadaja stare przystanki na Ukrainie, takie pamietajace jeszcze czasy poprzedniego systemu, wylozone mozaikami przedstawiajacymi scenki rodzajowe z zycia miast i wsi.





























































_________________
"ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam ta mniej uczęszczaną. Cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam"

na wiecznych wagarach od życia..
 
 
Wiolcia 


Dołączyła: 13 Lip 2013
Posty: 3458
Wysłany: 2016-01-07, 21:42   

Buba, ale kolorowo, szczególnie w drugiej części tej galerii! Poprawiłaś mi humor w ten szary beznadziejny dzień! Te mozaiki, mimo że jednoznacznie się kojarzą i są sztuką siermiężną, mają jednak w sobie coś.
Ale i tak najbardziej lubię polskie zapomniane przystanki z żółtą tabliczką PKS-u jak na drugim zdjęciu, często na przerzywionym słupie. Tyle że coraz mniej ich.
 
 
Basia Z. 


Dołączyła: 06 Wrz 2013
Posty: 3550
Skąd: Chorzów
Wysłany: 2016-01-07, 22:01   

A ja patrzę na to pod kątem funkcjonalnym. Wielokrotnie zdarzało mi się spać na przystanku. Najlepsze były takie co miały "stryszek" czyli dodatkową przestrzeń pomiędzy sufitem a często stromym dachem, gdzie dało się wsunąć z karimatem, śpiworem i plecakiem. Sporo było takich na Podhalu w stylu podhalańskim, ale już ich niestety nie ma.
_________________
http://www.pilot-przewodnik.org/
 
 
buba 


Dołączyła: 09 Lip 2013
Posty: 6082
Skąd: Oława
Wysłany: 2016-01-07, 22:05   

Basia Z. napisał/a:
A ja patrzę na to pod kątem funkcjonalnym. Wielokrotnie zdarzało mi się spać na przystanku. Najlepsze były takie co miały "stryszek" czyli dodatkową przestrzeń pomiędzy sufitem a często stromym dachem, gdzie dało się wsunąć z karimatem, śpiworem i plecakiem. Sporo było takich na Podhalu w stylu podhalańskim, ale już ich niestety nie ma.


Takich rarytasow nigdy nie spotkalam! Na przystankach kiedys czesto spalam w Bieszczadach- fajne tam byly, drewniane z szerokimi lawami ale wylacznie parterowe...
_________________
"ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam ta mniej uczęszczaną. Cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam"

na wiecznych wagarach od życia..
 
 
laynn
[Usunięty]

Wysłany: 2016-01-08, 09:43   

Mi się najbardziej podobają takie jak kiedyś w górach były. Na szybko to przypomina mi się z Żabnicy Skałki. Kiedyś tam wieczorem leżeliśmy czekając na ekipę...i się nam oko przymknęło. Można by pospać do rana, ale przyjechał pks i ekipa nas obudziła...
 
 
ziaro 


Wiek: 39
Dołączył: 13 Gru 2014
Posty: 390
Skąd: Bytom
Wysłany: 2016-01-09, 10:20   

Niektóre z nich zwłaszcza te pierwsze bardzo dobrze sprawdzą się w prawdziwą zimę, gdzie ściany nas zabezpieczą przed jakimiś zadymkami.

Natomiast te następne kolorowe. To wręcz bajka, że na obiektach użytkowych chciało się ludziom coś takiego stworzyć.
_________________
#ziaronaszlaku
 
 
buba 


Dołączyła: 09 Lip 2013
Posty: 6082
Skąd: Oława
Wysłany: 2016-01-09, 23:19   

Wiolcia napisał/a:
Ale i tak najbardziej lubię polskie zapomniane przystanki z żółtą tabliczką PKS-u jak na drugim zdjęciu, często na przerzywionym słupie. Tyle że coraz mniej ich


Tez je bardzo lubie! I bardzo mi zal ze ostatnio chyba ich wiekszosc zostala wymieniona na nowe, takie prostokatne, bialoniebieskie z symbolem z wizerunkiem autobusu. A zolte PKSowe pozostaly zwykle na przystankach gdzies na zadupiach albo wogole juz na takich nieczynnych... Pewnie kiedys wogole znikna z krajobrazu- no moze oprocz jednego- ktory poki co jest bezpieczny! :D



Lezal sobie biedak w trawie, za przystankiem, nie sposob bylo nie przygarnac! Ktos musial tam wywalic jak montowali nowy znaczek... Wprawdzie wolalabym metalowy a nie plastik ale jak sie nie ma co sie lubi ;) ... Do metalowego tez sie kiedys przymierzalam- tez lezal w trawie, ale z przewalonym slupem, probowalismy odkrecic ale sruby tak sie zapiekly, tak zardzewialy ze nie bylo szans... (a razem ze slupem z betonu ciezko bylo do skodusi wsadzic ;)
_________________
"ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam ta mniej uczęszczaną. Cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam"

na wiecznych wagarach od życia..
 
 
Basia Z. 


Dołączyła: 06 Wrz 2013
Posty: 3550
Skąd: Chorzów
Wysłany: 2016-01-09, 23:43   

Tak poza tematem, ciekawe jak przemeblujecie mieszkanie jak Kabaczek zacznie sam łazić (najpierw na czworakach) i brać do buzi oraz rozwalać wszystko co znajdzie w zasięgu ręki, a to już nastąpi lada dzień.
_________________
http://www.pilot-przewodnik.org/
 
 
ceper 


Dołączył: 02 Sty 2014
Posty: 8598
Wysłany: 2016-01-09, 23:53   

Basia Z. napisał/a:
ciekawe jak przemeblujecie mieszkanie jak Kabaczek zacznie sam łazić
Zorganizuje się jedno ognisko w mieszkaniu i po kłopocie :)
_________________
Bo kto ma, temu będzie dodane, i nadmiar mieć będzie; kto zaś nie ma, temu zabiorą również to, co ma. /Mt 13,12/
Enjoy your life-never look back. Jest dobrze, a będzie jeszcze lepiej.
 
 
buba 


Dołączyła: 09 Lip 2013
Posty: 6082
Skąd: Oława
Wysłany: 2016-01-10, 00:33   

Basia Z. napisał/a:
Tak poza tematem, ciekawe jak przemeblujecie mieszkanie jak Kabaczek zacznie sam łazić (najpierw na czworakach) i brać do buzi oraz rozwalać wszystko co znajdzie w zasięgu ręki, a to już nastąpi lada dzień.


W newralgicznych miejscach planujemy zainstalowac płoty- takie antydzieciowe jak ludzie robia w mieszkaniach wielopoziomowych celem ochrony schodow. A na poczatek pelzakowania mamy juz kojec :)
A moze wogole kabaczek nie bedzie szkudny? :D Nie ma sie co martwic na zapas. Nie wszystkie dzieci to potwory co wszystko rozwalaja na swojej drodze - ja np. taka nie bylam i moi rodzice np. nigdy nie zdejmowali ogromnej kolekcji porcelanowych wazonikow ktore byly z zasiegu moich łapek.
_________________
"ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam ta mniej uczęszczaną. Cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam"

na wiecznych wagarach od życia..
Ostatnio zmieniony przez buba 2016-01-10, 00:41, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Basia Z. 


Dołączyła: 06 Wrz 2013
Posty: 3550
Skąd: Chorzów
Wysłany: 2016-01-10, 02:18   

buba napisał/a:

A moze wogole kabaczek nie bedzie szkudny?


No nie wiem, ja takiego dziecka nie znam.
Płotów też nie stosowałam bo moi synowie zawsze chcieli się znaleźć po tej drugiej stronie (choćby tam nic ciekawego nie było) i jakieś sposoby wynajdowali.
Wszystkie drobiazgi oraz książki, których zawsze mieliśmy pełno (a które uwielbiali drzeć) wylądowały na wyższych półkach. Wspinać się na meblościanki zaczęli dopiero mając już ponad rok. Raz zwalili (dobrze że nie na siebie) całą górę meblościanki wraz z zawartością, którą była apteczka.
_________________
http://www.pilot-przewodnik.org/
 
 
ziaro 


Wiek: 39
Dołączył: 13 Gru 2014
Posty: 390
Skąd: Bytom
Wysłany: 2016-01-10, 08:24   

Żółte tabliczki PKS-u jak zresztą większość PKSów przechodzą już do przeszłości. Teraz w niektóre miejsca bez auta dojechać się już nie da. A szkoda.
_________________
#ziaronaszlaku
 
 
buba 


Dołączyła: 09 Lip 2013
Posty: 6082
Skąd: Oława
Wysłany: 2016-01-11, 16:12   

Na Pogórzu Strzelinskim spotkalam sie z masowym malowaniem zwyklych przystankow w rozne desenie












Ciekawe ksztaltem przystanki widzielismy w Armenii- jakies takie parasolowate.



_________________
"ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam ta mniej uczęszczaną. Cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam"

na wiecznych wagarach od życia..
 
 
Robert J 


Wiek: 44
Dołączył: 08 Gru 2013
Posty: 1375
Wysłany: 2016-01-11, 16:26   

A ten w Libercu widziałaś ?

 
 
buba 


Dołączyła: 09 Lip 2013
Posty: 6082
Skąd: Oława
Wysłany: 2016-01-11, 17:02   

Robert J napisał/a:
A ten w Libercu widziałaś ?

Obrazek


nie bylam nigdy w Libercu... ale moze kiedys pojade, mam plany byc w okolicy! a przystanek jest niesamowity! :o-o jak go znalezc? bo to jednak spore miasto..
znasz moze historie czemu sie tam pojawil i czemu akurat taki??? :o-o
_________________
"ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam ta mniej uczęszczaną. Cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam"

na wiecznych wagarach od życia..
Ostatnio zmieniony przez buba 2016-01-11, 17:05, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Copyright © 2013 by Góry bez granic | All rights reserved | Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group