Forum FAQ Szukaj Użytkownicy Rejestracja Statystyki Profil Zaloguj Albumy Kontakt

Poprzedni temat «» Następny temat

ciekawe przystanki autobusowe

Autor Wiadomość
Cisy2 

Wiek: 63
Dołączył: 21 Gru 2013
Posty: 735
Skąd: Świebodzice
Wysłany: 2016-01-11, 17:23   

Paulino, tutaj masz cały wątek na temat tego przystanku:

http://www.skps.wroclaw.p...how_all&no=5984

i

http://www.forum.skps.wro....php?f=20&t=124
 
 
Basia Z. 


Dołączyła: 06 Wrz 2013
Posty: 3550
Skąd: Chorzów
Wysłany: 2016-01-11, 18:18   

Całkiem przypadkiem trafiłam dziś na taki opis przystanku i od razu skojarzył mi się ten temat:

http://www.dominatura.pl/...nek-autobusowy/
_________________
http://www.pilot-przewodnik.org/
 
 
buba 


Dołączyła: 09 Lip 2013
Posty: 6103
Skąd: Oława
Wysłany: 2016-01-11, 18:20   

Cytat:
Obudowę przystanku wykonano z plakatu wyborczego jednego z kandydatów do Sejmu RP w ostatnich wyborach.


Wreszcie na cos jeden z tych klejonych wszedzie smieci sie przydal!
_________________
"ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam ta mniej uczęszczaną. Cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam"

na wiecznych wagarach od życia..
 
 
buba 


Dołączyła: 09 Lip 2013
Posty: 6103
Skąd: Oława
Wysłany: 2016-01-11, 18:29   

Cisy2 napisał/a:
Paulino, tutaj masz cały wątek na temat tego przystanku:

http://www.skps.wroclaw.p...how_all&no=5984

i

http://www.forum.skps.wro....php?f=20&t=124


Super sprawa! jade tam jak nic! Chetnie bym wszystkie rzezby tego goscia zobaczyla- trabant na ludzkich nogach, spelzajace niemowlaki po wiezy telewizyjnej i fontanna z odlewajacymi sie kolesiami na mape :D
_________________
"ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam ta mniej uczęszczaną. Cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam"

na wiecznych wagarach od życia..
 
 
buba 


Dołączyła: 09 Lip 2013
Posty: 6103
Skąd: Oława
Wysłany: 2016-02-15, 18:45   

Trzebule



Przystanki nieco zapomniane, zżerane przez roslinnosc- ze Wzgórz Strzelinskich



okolice Włóczysk



Dawny przystanek.. Do wsi od lat juz nie docieraja autobusy, wiec zostal przeksztalcony w miejsce imprezowe



Stary Bubel- jakby wprawic drzwi to tez jak domek



i jeszcze ze znakiem PKSu



Augamy- z krzeselkami z kina albo innej klubokawiarki





Dobków - pustaki moga byc wesole!



Bilczyce. Sam przystanek nieszczegolny- ale wspoloczekujacy przesympatyczni!




Podgórki-znaczek PKSu prawie jak nowy! ;)


miedzy Strzelinem a Nysa


gdzies na trasie Ziemiany- Rogale- Audyniszki- taki jakis z grubego szkla
_________________
"ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam ta mniej uczęszczaną. Cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam"

na wiecznych wagarach od życia..
 
 
laynn
[Usunięty]

Wysłany: 2016-05-11, 20:41   

Ciekawe czy w miastach Zagłębia lub Śląska się takie jeszcze zachowały przystanki?




Zdjęcie z Dąbrowy Górniczej. Co ciekawe ten przystanek komunikacja miejska (jak to się u nas mówiło czerwone autobusy, w odróżnieniu od niebieskich - PKSów ), nie obsługuje lekko chyba już 25lat.
 
 
Mirek 
mirek


Wiek: 62
Dołączył: 10 Lip 2013
Posty: 3883
Skąd: wodzisław śląski
Wysłany: 2016-05-12, 07:02   

Jeszcze 2 lata temu w okolicy występowały te okazy .
_________________
Pożegnania nadszedł czas.
Już nie będzie wspólnie nas.
Ty osobno, ja osobno
Tak ma być lepiej, podobno.
 
 
 
Vlado 


Wiek: 48
Dołączył: 15 Mar 2015
Posty: 1641
Skąd: Wega XXI
Wysłany: 2016-05-15, 17:50   

laynn napisał/a:
Co ciekawe ten przystanek komunikacja miejska nie obsługuje lekko chyba już 25lat.
A gdzie on stoi?;)
 
 
laynn
[Usunięty]

Wysłany: 2016-05-20, 05:22   

Niedaleko Plastyka. Na prawo od niego. To był przystanek, na którym się zatrzymywały autobusy jadące przez aleje. Wiesz gdzie? :)
 
 
Vlado 


Wiek: 48
Dołączył: 15 Mar 2015
Posty: 1641
Skąd: Wega XXI
Wysłany: 2016-05-27, 12:20   

No tak, pomiędzy Plastykiem a Manhattanem;)))
Faktycznie tam zmieniono przebieg trasy autobusom, ale kiedy to było :o-o :D ;)
 
 
laynn
[Usunięty]

Wysłany: 2016-05-27, 14:21   

No wieki temu :D
 
 
buba 


Dołączyła: 09 Lip 2013
Posty: 6103
Skąd: Oława
Wysłany: 2017-02-04, 18:48   

Mikułowa - w polach za miejscowoscia stoi kamienny przystanek autobusowy. Ktos zadbal aby nie byl szary i smutny. Sciany ozdabiaja kolorowe kwiaty i deseczki ozdobione dekupażem. Wyglada jakby lokalne kolo gospodyn wiejskich mialo co robic jakis czas!








Brzostowo- przystanek z przylepiona upiorna kapliczka. Kapliczka z modlaca sie kobieta o twarzy zombiaka i lezaca u jej stop czachą. Wszystko pomalowane w "gustowne" rażące kolorki



_________________
"ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam ta mniej uczęszczaną. Cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam"

na wiecznych wagarach od życia..
 
 
buba 


Dołączyła: 09 Lip 2013
Posty: 6103
Skąd: Oława
Wysłany: 2017-02-04, 18:48   

Ukraina

























































[img][/img]













A tu z malowidłami przedstawiajacymi przyrode i rozne mniej lub bardziej ladne plenery :)





Znak ostatnich czasow - przystanki autobusowe z mocnym akcentem patriotycznym...









GRUZJA

Przystanki wykładane mozaikami, podobne do tych ukrainskich, acz w odroznieniu od nich - tu nie pisze sie nazwy miejscowosci na wiatach (Rukhi i okolice Zugdidi)









Przy glownej drodze wschod - zachod (tej przez tunel) przystanki czesto sluza jako miejsce handlu przydroznego. Obok stoi zbudowany z kamieni piecyk i grzeje sie w garze kukurydza.



A tu gdzies w malej wiosce w okolicach Katski. Czy autobusy tu dojezdzaja to nie wiem (rozkladu nie bylo). Widac jednak wyraznie, ze przystanek spelnia funkcje swietlicy wiejskiej :) Stolik, krzeselka, doprowadzone oswietlenie. Na stole resztki ogryzionych jabłek, rozrzucone gry odlozone na pozniej. Pod stolem nadpita flaszka. Chyba uczestnicy biesiady poszli na obiad albo co?





Sam przystanek to niby nic ciekawego. Ale ma plotek. I wyraznie widac do czego on mial sluzyc ;)



Niektore wygladaja jak twierdze!





Ten kiedys chyba byl solidny ale mocno sfatygowal go czas...



RUMUNIA


W Luncavita mijamy dziwny przystanek. Na nim namalowani jakby swieci ale w dosyc nietypowy sposob. Postacie sa smukle, w sukniach o pstrokatych barwach i dziwnych nieprzytomnych twarzach. Troche jakby wizja na jakims haju, po grzybach albo czyms jeszcze lepszym. Postacie kojarza sie bardziej z galeria artystyczna lub komuna hipisow niz kosciolem..







_________________
"ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam ta mniej uczęszczaną. Cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam"

na wiecznych wagarach od życia..
 
 
buba 


Dołączyła: 09 Lip 2013
Posty: 6103
Skąd: Oława
Wysłany: 2017-05-18, 17:49   

Hmmmm... czy moze ktos by mogl wydzielic zagraniczne przystanki do dzialu o zagranicy??


Poki wrzucam wszystko tutaj:

Białoruskie wiaty przystankowe w porownaniu np. z ukrainskimi nie są bardzo ciekawe. Wiekszosc jest podobnych, swiezo odmalowanych i nijakich. Mozna jednak od czasu do czasu dostrzec jakies perełki.

Chyba najciekawszy przystanek z calego wyjazdu. Stylizowany na domek z okienkami, ozdobiony kołchozowym malunkiem. Gdzies na trasie Rużany- Łyskowo. Niestety bez ławeczki.





Przystanek w tereneach chyba okresowo podmokłych bo prowadzi do niego kładka. Na trasie z Żełudka do Szczuczyna.



Dymniki- na trasie Widomlia- Prużany. Mozaika z artystycznie krzywymi gębami a jeden osobnik nawet w budionówce.









Paddubna. Niedaleko od poprzedniego. Bryła budyneczklu podobna, tez wylozony mozaiką. Tym razem bohaterką jest baba w chuścinie





Sporo białoruskich przystanków charakteryzuje sie tym, ze sama zadaszona budka jest mała ale calosc jest okolona dlugim i wysokim murem. Po kiego diabła?









Z kominem? Manciaki- na trasie z Łyskowa do Zelwy



Gdzies wsrod wiosek w Lipiczanskiej Puszczy



Tu widac wkład miejscowych- ktos chyba przyniosł sobie zydelek.



Słabudka na trasie Prużany- Linowo. Tez mozaikowe





Linowo. Niby taki calkiem zwykly ale ozdobiony rysunkami



Mocno juz sfatygowany drewniano-kamienny przystanek. Na kazdej z kolumn inna płaskorzezba. Gdzies na trasie Rużany- Łyskowo.

_________________
"ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam ta mniej uczęszczaną. Cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam"

na wiecznych wagarach od życia..
 
 
buba 


Dołączyła: 09 Lip 2013
Posty: 6103
Skąd: Oława
Wysłany: 2017-05-30, 22:13   

Okrzeszyn



gdzies w Borach Stobrawskich- jak lesna chatka



Nieszczyce- jak twierdza krzyżacka! ;)



Na trasie z Puńska do Szypliszek spotykamy dwa ciekawe przystanki:

Domek z pustakow, z oknami i zamykanymi drzwiami









Drewniana budka jak wiata gdzies w gorach





Przystanek w Becejłach jest szczegolny- wprawic szyby w okna i drzwi to by mozna zamieszkac! :) Jest nawet stół i stosik gazet do poczytania! Mamy okazje przeczekiwac tam burze.











Rudka- Tartak

_________________
"ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam ta mniej uczęszczaną. Cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam"

na wiecznych wagarach od życia..
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Copyright © 2013 by Góry bez granic | All rights reserved | Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - forum anime