Forum FAQ Szukaj Użytkownicy Rejestracja Statystyki Profil Zaloguj Albumy Kontakt

Poprzedni temat «» Następny temat

Ciekawe i nietypowe miejsca noclegowe (w gorach i nie tylko)

Autor Wiadomość
Piotrek 


Wiek: 48
Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 10844
Skąd: Żywiec-Sienna
Wysłany: 2015-10-27, 21:37   

Kółka to myślę, że dało by się dorobić :-) no ale wtedy wyjdzie z tego coś jak typowa przyczepa kempingowa.

Szkoda, że nikt nie pomyśli by zrobić coś takiego, przenośnego i lekkiego ale w kształcie drewnianej chatki :)
 
 
laynn
[Usunięty]

Wysłany: 2015-10-27, 21:48   

Mnie się wszystkie noclegownie w podanym przez bube linku podobają ale generalnie nie cena (no poza warownią).
 
 
buba 


Dołączyła: 09 Lip 2013
Posty: 6105
Skąd: Oława
Wysłany: 2015-10-28, 12:58   

No wlasnie warownia wydaje sie byc super miejscem np. na jakis zlot a 17 zl to wedlug mnie bardzo przystepna cena! Ciekawe czy jakby byla wieksza grupa to by sie dalo wynegocjowac zeby ogrzali jedno pomieszcznie zima rowniez
_________________
"ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam ta mniej uczęszczaną. Cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam"

na wiecznych wagarach od życia..
Ostatnio zmieniony przez buba 2015-10-28, 12:58, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
laynn
[Usunięty]

Wysłany: 2015-10-29, 08:05   

Ta warownia najbardziej mi się spodobała i chata Hobbitów. Pociąg też super i spanie w zamku. Na łodzi/barce spać bym chciał, choć ta tu pokazana jest dla mnie za sterylna, za nowoczesna choć sam pomysł ciekawy. Ja czytałem kiedyś o barkach, bodajże w Warszawie coś takiego zaczyna się pojawiać. Wiem, że w WB takich barek jest sporo.
 
 
buba 


Dołączyła: 09 Lip 2013
Posty: 6105
Skąd: Oława
Wysłany: 2015-10-29, 10:20   

Mi sie jeszcze podoba hostel kapsulowy- jak sa ludzie co nie lubia spac na zbiorowkach bo ich peszy ze wogol jest duzo obcych ludzi jak spia (np. moi rodzice tak maja) to takie kapsuly to swietne rozwiazanie.

A z chaty hobbitow to mi sie tak spodobal prysznic ze bym sie tam chyba kapala 3 razy dziennie :P albo w domu bym taki chciala miec! jakby tak wygladaly hotele i agroturystyki to bym do nich ochoczo jezdzila. Choc osobiscie bym ta chatke odrobine przybrudzila np. pasowaloby troche nawianego z lasu igliwia na podlodze :P

Szkoda tylko ze ta Warownia jest nieczynna zima, bo wlasnie na zime brakuje fajnych miejsc noclegowych...
_________________
"ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam ta mniej uczęszczaną. Cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam"

na wiecznych wagarach od życia..
Ostatnio zmieniony przez buba 2015-10-29, 10:34, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Vlado 


Wiek: 48
Dołączył: 15 Mar 2015
Posty: 1641
Skąd: Wega XXI
Wysłany: 2015-10-29, 15:37   

laynn napisał/a:
Na łodzi/barce spać bym chciał, choć ta tu pokazana jest dla mnie za sterylna, za nowoczesna choć sam pomysł ciekawy. Ja czytałem kiedyś o barkach, bodajże w Warszawie coś takiego zaczyna się pojawiać.

http://www.botel.pl/

buba napisał/a:
Mi sie jeszcze podoba hostel kapsulowy- jak sa ludzie co nie lubia spac na zbiorowkach bo ich peszy ze wogol jest duzo obcych ludzi jak spia (np. moi rodzice tak maja)

Dokładnie z tego samego powodu w niektórych PTSMach pokoje są jednopłciowe, tak przy okazji Twojego mirabelkowego wątku;)
 
 
buba 


Dołączyła: 09 Lip 2013
Posty: 6105
Skąd: Oława
Wysłany: 2015-10-29, 17:08   

Vlado napisał/a:


buba napisał/a:
Mi sie jeszcze podoba hostel kapsulowy- jak sa ludzie co nie lubia spac na zbiorowkach bo ich peszy ze wogol jest duzo obcych ludzi jak spia (np. moi rodzice tak maja)

Dokładnie z tego samego powodu w niektórych PTSMach pokoje są jednopłciowe, tak przy okazji Twojego mirabelkowego wątku;)


Ale to jest przeciez zupelnie co innego! Nie chodzi o płec tylko o towarzystwo obcych osob. Na moich rodzicow takie segregacje przynajmniej nie dzialaja- im obojetne jak spia czy kreci sie obok baba, facet, czy pies.. Ostatecznie toleruja owady i drobne gryzonie, acz tez tylko w przypadkach gdy sie nie narzucaja ze swoim towarzystwem.

p.s. przed napisaniem tego posta nawet dzwonilam do nich aby skonsultowac sprawe :P
_________________
"ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam ta mniej uczęszczaną. Cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam"

na wiecznych wagarach od życia..
Ostatnio zmieniony przez buba 2015-10-29, 17:14, w całości zmieniany 4 razy  
 
 
Vlado 


Wiek: 48
Dołączył: 15 Mar 2015
Posty: 1641
Skąd: Wega XXI
Wysłany: 2015-10-29, 18:06   

Na szkolnych wycieczkach zawsze tak było i chyba dalej tak jest(?), że chłopcy śpią z chłopcami a dziewczynki z dziewczynkami;)
Jak sama nazwa wskazuje, PTSM ma służyć młodzieży, więc gdy je odwiedzam, a czynię to dość często, akceptuje wszelkie zasady jakie są mi narzucane. Gdy zacznie mi to przeszkadzać, to na pewno w pobliżu znajdę jakiś hotel, gdzie będę mógł robić co mi się podoba.

Na wycieczkach, które organizuję w ramach naszego klubu towarzystwo mamy bardzo mieszane, stare pryki i młode dziewczyny, bez podtekstów proszę :D , córki kolegów to są;)
Często śpimy w zbiorowych 10-12 osobowych salach, dziewczyny nigdy nie marudzą, nie stawiają jako warunek wyjazdu, osobnego pokoju.
Ale zauważyłem zadowolenie w ich oczach, gdy proponujemy im osobny pokój i jeśli jest taka możliwość, to staramy się tak robić.
Bo co to za przyjemność spać w pokoju ze starymi pierdzącymi, chrapiącymi capami i ich śmierdzącymi skarpetkami?
Dlatego też nie dziwi mnie polityka niektórych PTSMów.
 
 
laynn
[Usunięty]

Wysłany: 2015-10-29, 19:54   

Vlado napisał/a:
http://www.botel.pl/

No nie Warszawa (sorry) mnie nie ciągnie...
 
 
Vlado 


Wiek: 48
Dołączył: 15 Mar 2015
Posty: 1641
Skąd: Wega XXI
Wysłany: 2015-10-29, 20:02   

No szkoda, przewodnika miałbyś za darmo ;)
 
 
laynn
[Usunięty]

Wysłany: 2015-10-29, 20:13   

Wiesz, mi chodziło o spanie na barce, że nie w Warszawie, do Wawy na pewno pojadę, ot choćby żeby się pendolino przejechać, porobić zdjęć starówki (bo straciłem stare, zresztą słabe). Tak, że nie bój się, mam na dysku Twą propozycję :D .
 
 
laynn
[Usunięty]

Wysłany: 2015-10-29, 20:15   

Co do mieszkań/domów - może nie na temat, ale to jest dla mnie bajka:
http://deccoria.pl/galeri...z-lumpeksu.html
pewnie bym go inaczej wykończył, ale pomysł super!!!
 
 
buba 


Dołączyła: 09 Lip 2013
Posty: 6105
Skąd: Oława
Wysłany: 2015-10-29, 20:56   

Vlado napisał/a:

Ale zauważyłem zadowolenie w ich oczach, gdy proponujemy im osobny pokój i jeśli jest taka możliwość, to staramy się tak robić.


Gdyby ci faceci byli mlodzi i przystojni to pewnie sprawa by sie miala zgola inaczej , moze nawet skarpetki by mniej smierdzialy :P
_________________
"ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam ta mniej uczęszczaną. Cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam"

na wiecznych wagarach od życia..
 
 
Pudelek


Dołączył: 08 Lip 2013
Posty: 8298
Skąd: Oberschlesien
Wysłany: 2015-10-29, 21:11   

Vlado napisał/a:
Dlatego też nie dziwi mnie polityka niektórych PTSMów.

niby tak, ale jeśli są wolne pokoje, to komu szkodzi ulokować ekipę tak, jak członkom tej ekipy jest najwygodniej? Jeśli ekipa chce segregacji to w porządku, jeśli chce spać razem to nikomu nie powinno to przeszkadzać... przynajmniej teoretycznie.

Kupę lat temu szukaliśmy kiedyś z koleżanką kwatery na jedną noc w Szczawnicy. Nikt nie chciał brać, bo za krótko, w końcu trafiliśmy do jakiejś pani, która najpierw ciągle pytała czy jesteśmy małżeństwem, a potem czy na pewno będziemy spać na osobnych łóżkach, bo inaczej się nie godzi :D Jej synowi to nie przeszkadzało, od razu próbował kumpele wyciągnąć na flaszkę :lol
_________________
Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy wielki krok naprzód!
 
 
buba 


Dołączyła: 09 Lip 2013
Posty: 6105
Skąd: Oława
Wysłany: 2015-10-29, 21:13   

Vlado napisał/a:
No szkoda, przewodnika miałbyś za darmo ;)


czy mozna liczyc na oprowadzanie po praskich podworkowych kapliczkach? bo jak do stolicy zajade kiedys to to jest punkt pierwszy (kwatere dowodzenia juz widzialam
;)
http://goryszlaki.hekko.p...0739&highlight=
_________________
"ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam ta mniej uczęszczaną. Cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam"

na wiecznych wagarach od życia..
Ostatnio zmieniony przez buba 2015-10-29, 21:16, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Copyright © 2013 by Góry bez granic | All rights reserved | Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - forum anime