Forum FAQ Szukaj Użytkownicy Rejestracja Statystyki Profil Zaloguj Albumy Kontakt

Poprzedni temat «» Następny temat

Ciekawe i nietypowe miejsca noclegowe (w gorach i nie tylko)

Autor Wiadomość
buba 


Dołączyła: 09 Lip 2013
Posty: 6105
Skąd: Oława
Wysłany: 2014-04-25, 11:58   

Ten z twojego posta tak ale te pozostale umieszczone wyzej na zboczach chyba nie sa zagospodarowane (przynajmniej kilka lat temu tak bylo)

fort Wyrwidab













fort Wąwóz






fort Waligora

_________________
"ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam ta mniej uczęszczaną. Cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam"

na wiecznych wagarach od życia..
 
 
maurycy 


Dołączył: 17 Lis 2013
Posty: 899
Skąd: Bielsko okolice
Wysłany: 2014-04-25, 12:30   

buba napisał/a:
Ten z twojego posta tak ale te pozostale umieszczone wyzej na zboczach chyba nie sa zagospodarowane (przynajmniej kilka lat temu tak bylo)

Ten fort to ten najsłynniejszy ( czyt. najbardziej zagospodarowany turystycznie ) przy drodze wyjazdowej z Węgierskiej Górki na Żabnicę .
Buba od tych paru lat wzieli się też za remonty innych fortów z okolicy , między innymi ten nad bulwarem miejskim nad Sołą przy czerwonym szlaku na Baranią Górę . Byłem tam na jesień i też wszystko zagospodarowane i pozamykane poza zwiedzaniem . Zdziwisz się jak tam jest teraz , jakie alejki , ławki, tarasy widokowe i cuda wianki dla spacerowiczów :rol
Nie mogę w tym momencie znależć moich fotek z Picassa, ale jak znajdę to tutaj wstawię .
Ostatnio zmieniony przez maurycy 2014-05-30, 23:16, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
buba 


Dołączyła: 09 Lip 2013
Posty: 6105
Skąd: Oława
Wysłany: 2014-04-25, 12:49   

maurycy napisał/a:
Buba od tych paru lat wzieli się też za remonty innych fortów z okolicy


maurycy napisał/a:
Zdziwisz się jak tam jest teraz , jakie alejki , ławki, tarasy widokowe i cuda wianki dla spacerowiczów :rol


Masakra! zebralo mnie na wymioty... Pare lat i takie zmiany? :-( Ciekawe czy te z moich zdjec tez juz mozna spisac na straty (one byly chyba w przeciwna strone jak Barania)

Trzeba sie spieszyc ze zwiedzaniem swiata bo wszystko co fajne to naszych oczach szlag trafia.... :zly
_________________
"ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam ta mniej uczęszczaną. Cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam"

na wiecznych wagarach od życia..
Ostatnio zmieniony przez buba 2014-04-25, 12:50, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
TataOjciec 


Dołączył: 17 Wrz 2013
Posty: 353
Skąd: Z Blokowiska
Wysłany: 2014-04-25, 12:51   

maurycy napisał/a:
Zdziwisz się jak tam jest teraz , jakie alejki , ławki, tarasy widokowe i cuda wianki dla spacerowiczów


Dokładni jak piszesz , ale tylko Waligóra i Wędrowiec , Wąwóz i Wyrwidąb są jak były otwarte,
w Wyrwidębie większe "przeciągi" , Wąwóz fajny do "mieszkania"

Są jeszcze fajne forty do spania w Krzyżowej w ilości 3 ( Boruta Kustroń Szyling ) i jeden w Przyborowie ( Rydz Śmigły )
_________________
Ostatnio zmieniony przez TataOjciec 2014-04-25, 12:52, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Basia Z. 


Dołączyła: 06 Wrz 2013
Posty: 3550
Skąd: Chorzów
Wysłany: 2014-04-25, 13:22   

A czy ktoś z Was spał może w bunkrze w Stępinie ?
Ja nie spałam, ale widziałam na zdjęciach, że ludzie tam spali.
Ja tylko zwiedzałam.

Zdjęcie bardzo marne, bo miałam słaby flesz.


_________________
http://www.pilot-przewodnik.org/
 
 
Piotrek 


Wiek: 48
Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 10844
Skąd: Żywiec-Sienna
Wysłany: 2014-04-25, 13:57   

W Krzyżowej dwa forty są oczyszczone z gruzu i krzaczorów, ładnie je widać ale nie są zamknięte więc nie ma problemu z wejściem.
Zdaje się, że nawet relację w lutym lub marcu z nich wrzucałem i zdjęcia są, można zobaczyć co i jak.
 
 
TataOjciec 


Dołączył: 17 Wrz 2013
Posty: 353
Skąd: Z Blokowiska
Wysłany: 2014-04-25, 15:05   

Piotrek napisał/a:
W Krzyżowej dwa forty są oczyszczone z gruzu i krzaczorów


Jak pisałem wyżej są 3 forty :D , jeden jest na przeciwzboczu po drugiej strony szosy Jeleśnia-Korbielów ( K-3 "Boruta" )

tutaj opis i szczegóły

http://eksploratorzy.com....hp?f=36&t=17074

Obecnie delikatnie bardziej zakrzaczony
_________________
Ostatnio zmieniony przez TataOjciec 2014-04-25, 15:06, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
buba 


Dołączyła: 09 Lip 2013
Posty: 6105
Skąd: Oława
Wysłany: 2014-05-12, 14:26   

Ostatnio mielismy okazje nocowac w opuszczonym hangarze dawnej bazy rakietowej koło Zeltini na Łotwie. Noc zapowiadala sie deszczowa wiec sympatyczniej bylo postawic namiot pod dachem niz w mokrym lesie. Obok hangaru stal przesliczny kibelek- wiec uznalismy ze miejsce jest zdecydowanie przeznaczone dla turystow :D















_________________
"ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam ta mniej uczęszczaną. Cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam"

na wiecznych wagarach od życia..
Ostatnio zmieniony przez buba 2014-05-12, 14:47, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
kris_61 


Dołączył: 23 Sie 2013
Posty: 293
Skąd: Bytom
Wysłany: 2014-05-13, 21:17   

^^^
Super nocleg :)
_________________
http://szlakiibezdroza.blogspot.com/
 
 
buba 


Dołączyła: 09 Lip 2013
Posty: 6105
Skąd: Oława
Wysłany: 2014-06-18, 18:33   

Opuszczone fabryki w lasach koło Nowogorodu Bobrzańskiego super sie nadaja na nocleg- nawet gdy pogoda nie dopisuje - tam jest sucho i zacisznie :D

droga na salony



Jak wieje mozna w namiocie





Jak jest cieplo mozna i bez

_________________
"ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam ta mniej uczęszczaną. Cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam"

na wiecznych wagarach od życia..
Ostatnio zmieniony przez buba 2014-06-18, 18:33, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
buba 


Dołączyła: 09 Lip 2013
Posty: 6105
Skąd: Oława
Wysłany: 2015-05-12, 18:46   

Ostatnio odkrylam ze spanie w hotelach wcale nie jest takie zle! Wreszcie zrozumialam co ludzie w tym widza! Niektore obiekty oferuja calkiem sympatyczna atmosfere, przystepna cene, odpowiednia ilosc gwiazdek itp :D Tylko trzeba poszukac aby znalezc cos co oferuje odpowiadajace nam "standardy" :D

Tu kilka obiektow z Chorwacji ktore bardzo polecam!

Malinska
https://picasaweb.google....a_HotelHaludovo








Primorsten
https://picasaweb.google....acja_Primorsten








Tucepi
https://picasaweb.google....epi_HotelJadran



_________________
"ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam ta mniej uczęszczaną. Cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam"

na wiecznych wagarach od życia..
Ostatnio zmieniony przez buba 2015-05-12, 18:47, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
buba 


Dołączyła: 09 Lip 2013
Posty: 6105
Skąd: Oława
Wysłany: 2015-10-27, 20:32   

Ciekawe miejsca noclegowe w Polsce, dla osob ceniacych wieksze luksusy niz oferuja bunkry, wiaty i ruiny
http://wroclaw.wyborcza.p...rzewach,,1.html

Jak mnie wkurza robienie lazienek we wszystkich chatkach studenckich- to prysznic z Hobbitowki mnie urzekl :D
_________________
"ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam ta mniej uczęszczaną. Cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam"

na wiecznych wagarach od życia..
 
 
Piotrek 


Wiek: 48
Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 10844
Skąd: Żywiec-Sienna
Wysłany: 2015-10-27, 21:13   

Ten pierwszy domek, na drzewie, bardzo interesujący, w takim to bym chętnie urlop spędził.
Z potencjalnymi imprezami gorzej, bo delikwent w stanie upojenia ma dość wysoką drogę lotu gdy zapomni gdzie jest :)
 
 
Piotrek 


Wiek: 48
Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 10844
Skąd: Żywiec-Sienna
Wysłany: 2015-10-27, 21:16   

O, włąśnie trafiłem na ciekawą propozycję-dom który można przetransportować bez większego problemu :-)
http://biznes.onet.pl/wia...wolnosci/2fttcm
 
 
buba 


Dołączyła: 09 Lip 2013
Posty: 6105
Skąd: Oława
Wysłany: 2015-10-27, 21:33   

Z jednej strony fajna, a z drugiej jakas taka troche upiorna :D

Z kolkami chyba lepsza- bo na oko masa nie pozwala na przytroczenie do plecaka. A jak nie nosic i nie ciagnac za soba to jak przemieszczac ja- turlac? ;)
_________________
"ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam ta mniej uczęszczaną. Cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam"

na wiecznych wagarach od życia..
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Copyright © 2013 by Góry bez granic | All rights reserved | Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - mangi