Forum FAQ Szukaj Użytkownicy Rejestracja Statystyki Profil Zaloguj Albumy Kontakt

Poprzedni temat «» Następny temat

Cicha, dzika dolinka.

Autor Wiadomość
Piotrek 


Wiek: 48
Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 10853
Skąd: Żywiec-Sienna
Wysłany: 2013-07-11, 22:37   Cicha, dzika dolinka.

Nic wielkiego ale miejsce okazało sie ciekawe więc warto wspomnieć. Może ktoś tu będzie na agroturystyce czy innych koloniach to się przyda.
Ponieważ z rana wypad na Baranią zepsuła mi pogoda, postanowiłem po południu przynajmniej sprawdzić jak nowy rower nosi się po lokalnym asfalcie. A asfalt ów wiódł mnie na północne obrzeża Lipowe gdzie skręcił w boczą uliczkę w kierunku góry Palenica i znajdującej się tam tez dolinki. Miejsce w którym jakoś wcześniej nie byłem.
Gdy asfalt się skończył - a zaczynał blues- napotkałem miejscowego, więc tak od słowa do słowa, co ciekawego jest dalej w dolince. Oczywiście zapytałem też o wychodnie. O nich nic nie wiedział ale polecił potok płynący głębokim wąwozem oraz osuwisko z tym, że jak stwierdził, na mojej ukrainie :zly do osuwiska nie wyjadę, bo droga to zwózkowa i cała rozjechana a pieszo to z pół godziny trza iść.
Cóż, ruszyłem ku przygodzie. Przygodzie krótkiej bo co można zdziałać z rowerem i w trampkach w potoku :rol .
Wąwóz okazał się być nad wyraz ciekawy, o stromych zboczach z odsłonięciami łupków a w dnie szumiał potok. Ukryłem więc maszynę w zaroślach i ile się dało polazłem w górę. Piękna dolinka, zdjęcia tego nie oddają ale na żywo to jest wrażenie dzikości i zupełnego odludzia.
Potem wróciłem na plac zwózkowy i jednak puściłem się tą drogą poszukać osuwiska. Oczywiście pieszo pchając rower, bo błocko było okrutne, po kostki ale cóż, idee wymagają ofiar.
Osuwisko bardzo duże się okazało ale też bez wychodni jedynie z odsłonięciami łupków. Teren też ciekawy, jakby z zarośniętymi lejami po bombach.
A później jeszcze wbiłem się w jakąś suchą ścieżkę i pobłakałem się po okolicy trafiając na ładne polanki.
Można powiedzieć, że był to kurs podwójnie dziewiczy :)

Zdjęcia ->
http://www.zuziawdrodze-g...lonki072013.php







 
 
Vision
[Usunięty]

Wysłany: 2013-07-18, 09:22   

Ło matko ile tam błota :) No ale dolinka fajna nawet na taką średnią pogodę. W sumie jak widoków za bardzo i tak nie ma, to takie miejsca są najlepsze, zawsze to coś nowego...
 
 
Piotrek 


Wiek: 48
Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 10853
Skąd: Żywiec-Sienna
Wysłany: 2013-07-18, 09:39   

Najwięcej błota było na drodze zwózkowej w stronę osuwiska. Przy próbach zjazdu było to dość interesujące przeżycie :lol
Dolinka jest naprawdę interesująca i pewnie kiedyś puszczę się głębiej, tyle że bez roweru. To akurat dobre pomysły na kiepską pogodę.
 
 
Dobromił 


Dołączył: 09 Lip 2013
Posty: 14355
Wysłany: 2013-07-19, 07:18   

Piotrek napisał/a:
To akurat dobre pomysły na kiepską pogodę.


W gradobiciu ?
_________________
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Copyright © 2013 by Góry bez granic | All rights reserved | Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group