Forum FAQ Szukaj Użytkownicy Rejestracja Statystyki Profil Zaloguj Albumy Kontakt

Poprzedni temat «» Następny temat

Chaszczowanie

Autor Wiadomość
Piotrek 


Wiek: 48
Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 10852
Skąd: Żywiec-Sienna
Wysłany: 2016-05-15, 18:57   Chaszczowanie

Zdarza mi się ostatnimi czasami, że po górkch chodzę i zdjęć nie robię :rol , albo zrobię ze 3-4 i nawet na stronę swoją nie mam co wrzucić :D Chyba jakiś przesyt.
Ale czasem są takie wypady, że...wypada :-) , np. Kolumbowanie.
Były ciche nadzieje, iż uda nam się wspólnie z Dobromiłem pochaszczować, w planie był kultowy Kościelec (moze nawet udało by się znaleźć Sokołowy soprajs), ale niestety terminy nie siadły.
Rzuciłem się więc w rejon Fajkowki, tak z ciekawości, bo na mapie (chyba każdej turystycznej) są zaznaczone 4 skały.



Dwie miały być w pobliżu stokówki. Teren odkryty, trochę młodych drzewek, zarośla, widoczność dobra. A skał brak.


Myślę sobie-takie małe by były? To by ich na mapach nie zaznaczali. Może jakieś urwisko jest gdzieś? Trza się rozejrzeć.

W końcu, gdy trochę czasu minęło a efektu brak olewam sprawe. Nie pierwszy to raz że na mapach pozaznaczane jest byle co.
Poszedłem na szlak. Szlakiem zgodnie z planem na Skałkę-w.g.mapy jest tam skała, zakładam jednak, że tym razem będzie, w końcu nazwa nie wzięła się znikąd :-)


Po drodze trafia sie sympatyczny murek skalny. Las przerzedzony to i dobrze widoczny. Akurat jego na mapie nie ma choć jest dość blisko szlaku :-)

6 m. wysokości w najwyższym miejscu

Czas obejrzeć Skałkę.


Mimo wrażenia z dołu, szczyt Skałki jest w lesie (przynajmniej tyle, bo już porządnie mnie zlało na otwartej przestrzeni).
Przy szukaniu skałki na Skałce też trochę trzeba było się potarmosić z zaroślami ale tym razem udało się :) , choć może efekt nie był zbyt...imponujący.
Ot, taka popierdułka ze 2 m wysokości, obok druga nieco mniejsza. Fakt że ładna, skalne pudełko przypominała ale szału nie ma.


Generalnie łowy udane :-) Później jak się okazało, zaciągając języka u ludzi na Fajkówce, to tam gdzie z początku szukałem nikt nie wie, by jakieś skały istniały (ponoć "groty" są ale z zawalonymi wejściami) więc żalu nie ma, że nie znalazłem.
Poza tym trochę sobie popadało i zrobiło się mrocznie.



Ale nie tylko skałki lubię oglądać, kamieniołomy też. Oczywiście te nieczynne :-)
W Kamesznicy jest jeden znany, bo wielki, widoczny z daleka. Doszły mnie jednak słuchy iż w tej miejscowości, choć zupełnie w inne jej części, jest kolejny. Niewielki, bez imponujących i wysokich ścian ale sztuka jest sztuka.
W przypadku kamieniołomów szukanie wygląda nieco inaczej-można pytać w gminach, można miejscowych, każdy coś może wiedzieć i podpowiedzieć.
Kamieniołom odnalazłem dość szybko, akurat w tym przypadku bez korzystania z pomocy innych (poza przypadkiem spotkanym listonoszem, który jednak nie miał pojęcia co i gdzie).
Kamieniołom faktycznie niewielki ale ładne ma ściany, szczeliny, zakamarki w skałach.




Na koniec rzuciłem okiem na pobliskie pasemko, które od dawna mnie nurtowało. Nic wielkiego, nic szczególnego ale bardzo często je mijam a nigdy nie postawiłem nogi.
Czasu mało więc tylko kilka kroków.


Foty->
Fajkówka http://www.zuziawdrodze-f...fajkowka052016/
Kamesznica http://www.zuziawdrodze-f...mesznica052016/
Ostatnio zmieniony przez Piotrek 2016-05-15, 19:03, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
laynn
[Usunięty]

Wysłany: 2016-05-15, 22:07   

Tak sobie obiecywałem, że wyskoczę w Wyspowy by zobaczyć taką wiosnę jak u Ciebie jest na zdjęciach, ale jak zwykle się nie udało.
Rok temu wyjeżdżałem z gór i dopiero właśnie o tej porze się wszystko fajnie zaczynało zielenić. Wtedy sobie postanowiełem, że majówka to za szybko na zieleń, choć w tym roku to w nią mi się udało skoczyć w Beskid.
 
 
sokół


Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 12257
Skąd: Bytom
Wysłany: 2016-05-15, 23:10   

Raz złaziłem z Baraniej czarnym przez Skałkę, to mi się kojarzyło, ze tam coś większego było...

Fajne rejony, fajnie Fatrę widać, fajnie też musiało Cię zlać. ;)
Profil Facebook
 
 
Piotrek 


Wiek: 48
Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 10852
Skąd: Żywiec-Sienna
Wysłany: 2016-05-16, 17:53   

Oj, zlało mnie porządnie. Początkowo pogoda była całkiem przyjemna i słoneczna, dopiero przed Skałką się zaczęło. I akurat trafiło gdy byłem na otwartym terenie :D
W tym rejonie jeszcze kiedyś będę się ciorał, tam nie jedna skała się pewnie ukrywa :-)

laynn napisał/a:
Tak sobie obiecywałem, że wyskoczę w Wyspowy by zobaczyć taką wiosnę jak u Ciebie jest na zdjęciach, ale jak zwykle się nie udało....

Soczyście jest teraz, kolory żywe. Najładniej (w moim rejonie) jest chyba w Beskidzie Małym. Tam kolorystyka lasów jest kapitalna, też z powodu dużego udziału liściastych drzew a mniejszej ilości świerka.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Copyright © 2013 by Góry bez granic | All rights reserved | Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - mangi