Forum FAQ Szukaj Użytkownicy Rejestracja Statystyki Profil Zaloguj Albumy Kontakt

Poprzedni temat «» Następny temat

Być żeby być czy być żeby zobaczyć

Autor Wiadomość
Malgo Klapković 


Wiek: 37
Dołączyła: 06 Lip 2013
Posty: 2477
Wysłany: 2013-09-18, 10:30   

Mam spore doświadczenie w przebywaniu w górach w niepogodę, dlatego muszę przyznać trochę racji btonowi, jest to rodzaj masochizmu ;) ale jak już się czekało na urlop, jechało te setki kilometrów, to wychodzi się chociaż dla świeżego powietrza... Przy okazji wiele radochy dają śliczne kwiatki, zwierzęta i jak przez pobliskie skały przewalają się chmury... Jednak największą radość zawsze przysparzają mi wycieczki we wspaniałej pogodzie, chmury dają wiele uroku, ale ja sama chyba jestem fanką lampy :) Ewentualnie tych chmur takich ciągnących się jak wata cukrowa ;) albo maleńkich baranków.
 
 
dagomar 


Dołączył: 15 Sie 2013
Posty: 1273
Skąd: z nizin
Wysłany: 2013-09-18, 11:02   

Wiecie, jak lubię robić panoramy, a jednak jest wiele szczytów, na których byłem i nie mam nawet jednego zdjęcia, kiedyś tym się przejmowałem, a teraz mi to coraz bardziej powiewa. Nawet gorąca herbata z rumem w schronisku po paru godzinach moknięcia ma swój urok. Jest tylko jadna rzecz, jeśli planuję daleką pozaszlakową trasę, szczególnie w terenie, którego jeszcze nie znam, lubię mieć gwarancję dobrej pogody - ze względów bezpieczeństwa po prostu.
_________________
luknij na moje panoramy i galerie
 
 
TNT'omek 


Wiek: 54
Dołączył: 14 Sie 2013
Posty: 2517
Skąd: Beskid Mały
Wysłany: 2013-09-18, 16:08   

Kiepsko jest na wielodniowych trekkingach w czasie deszczu :( Nie ma nic gorszego niż pobudka , śniadanie i zwijanie biwaku w deszczu...Po paru dniach w takich warunkach wszystko jest albo mokre albo mocno wilgotne. Natomiast przy wypadach jednodniowych lub z noclegiem w schronisku zła pogoda jest mi niestraszna. Osobiście wolę ciepełko, słoneczko widoczki i wesołe towarzystwo :D W strugach deszczu rzadko kto ma uśmiechniętą gębę...
_________________
in omnia paratus...
 
 
kris_61 


Dołączył: 23 Sie 2013
Posty: 293
Skąd: Bytom
Wysłany: 2013-09-19, 07:25   

TNT'omek napisał/a:
Kiepsko jest na wielodniowych trekkingach w czasie deszczu :( Nie ma nic gorszego niż pobudka , śniadanie i zwijanie biwaku w deszczu...Po paru dniach w takich warunkach wszystko jest albo mokre albo mocno wilgotne. Natomiast przy wypadach jednodniowych lub z noclegiem w schronisku zła pogoda jest mi niestraszna. Osobiście wolę ciepełko, słoneczko widoczki i wesołe towarzystwo :D W strugach deszczu rzadko kto ma uśmiechniętą gębę...


Tez pamiętam takie chwile i źle mi się kojarzą. Na dodatek to był Beskid Niski jesienią. Wszędzie daleko i dzicz. ;) Ale o tym się nie zapomina. :)
_________________
http://szlakiibezdroza.blogspot.com/
 
 
Dobromił 


Dołączył: 09 Lip 2013
Posty: 14268
Wysłany: 2013-09-19, 07:51   

Tępy Dyszel napisał/a:
Dlatego dziwie się tym, którzy chodzą, mimo, że niewiele zobaczą. Dla mnie to nie sensu.
A może jednak jest w tym sens ?
Tylko jaki ?


Można powiedzieć, że chodzenie po górach jest bez sensu i celu ;) . Zazwyczaj wychodzimy na szczyt żeby potem z niego zejść :) Więc wg mnie dopatrywanie się sensu w "podpunktach" naszej górskiej działalności jest bez sensu :D

Pisząc lekko bardziej poważnie to dla mnie ostatnimi czasy bardziej liczy się pobyt niż widoki. Inna sprawa, że z racji zamieszkania i tegorocznego szału górskiego bywam w górach dosyć często więc mogę pozować na "mistyka mgielnego i chmurnego" :P Oczywiście chciałbym żeby pierwszy pobyt w danym miejscu utkwił mi we łbie również z powodu zapamiętanych krajobrazów roztaczających się ze zdobytych szczytów. Różnie bywa ... Np w tym roku pierwszy raz w życiu byłem w Sudetach. Widoki pojawiły się 4 dnia pobytu, podczas ... zwiedzania Szczelińca :) Ale szat z tego powodu nie będę rozdzierał.

Podsumowując - pobyt jest ważny, widoki pobyt ten ubarwią. Oczywiście z drugiej strony nie będę specjalnie wychodził na szlak co by deszcz podziwiać :)
_________________
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
 
 
dagomar 


Dołączył: 15 Sie 2013
Posty: 1273
Skąd: z nizin
Wysłany: 2013-09-19, 08:24   

Przeca już Witkiewicz pisał, że chodzenie po górach jest jedyną formą takiej aktywności, że cały rok wkłada się mnóstwo trudu po to, by przez tydzień lub miesiąc móc się męczyć jeszcze bardziej, a potem za to słono zapłacić
_________________
luknij na moje panoramy i galerie
 
 
TNT'omek 


Wiek: 54
Dołączył: 14 Sie 2013
Posty: 2517
Skąd: Beskid Mały
Wysłany: 2013-09-19, 09:07   

kris_61 napisał/a:
TNT'omek napisał/a:
Kiepsko jest na wielodniowych trekkingach w czasie deszczu :( Nie ma nic gorszego niż pobudka , śniadanie i zwijanie biwaku w deszczu...Po paru dniach w takich warunkach wszystko jest albo mokre albo mocno wilgotne. Natomiast przy wypadach jednodniowych lub z noclegiem w schronisku zła pogoda jest mi niestraszna. Osobiście wolę ciepełko, słoneczko widoczki i wesołe towarzystwo :D W strugach deszczu rzadko kto ma uśmiechniętą gębę...


Tez pamiętam takie chwile i źle mi się kojarzą. Na dodatek to był Beskid Niski jesienią. Wszędzie daleko i dzicz. ;) Ale o tym się nie zapomina. :)

Ja miałem taki tydzień na granicy Ukraińsko-Rumuńskiej ;) i też go nie zapomnę :D
_________________
in omnia paratus...
Ostatnio zmieniony przez TNT'omek 2013-09-19, 09:08, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
lucyna
[Usunięty]

Wysłany: 2013-09-20, 08:58   

Mam potworną awersję do deszczowego biwakowania w górach. Jako ciut starszy dzieciak, to była chyba 4 klasa podstawówki udałam się na główny beskidzki na rajd. Po kilkunastu godzinach w deszczu zapakowali mnie w pks i wysłali przemoczoną do domu. Nigdy więcej. Za to uwielbiam ciepły deszcz, zachwyca mnie burza w górach. Mimo iż nieźle raz dostałam w cztery litery i to służbowo. Zawsze bardziej boję się o innych niż siebie. Kilka burz wspominam jak najfajniejszą przygodę np. tę na Rawkach (tu ciągle mnie łapią burze) dałam relację do prezntacji z Działu http://www.grupabieszczad...=181&Itemid=185
Uwielbiam góry zasnute oparami, mgła, są wtedy tajemnicze, piękne. Lampa to nie to, to według mnie wynaturzenie. :) ))
 
 
presto 


Wiek: 49
Dołączył: 19 Wrz 2013
Posty: 219
Skąd: Czeladź
Wysłany: 2013-09-20, 13:20   

Przekładam wypady w przypadku niepewnej pogody - tego roku zrobiłem to juz kilka razy.
Jeżdżę 6-7 razy w roku, więc pogoda musi być gwarantowana.
_________________
pozdrawiam
presto

mój blog: http://presto1974.wordpress.com/
 
 
Vision
[Usunięty]

Wysłany: 2013-09-20, 22:13   

U mnie to chyba bardziej skomplikowanie wygląda, bo dochodzę do wniosku, że ja to bardzo średnio lubię po górach chodzić jak śniegu nie ma, wtedy to bardziej lubię siedzieć i patrzeć na nie, a samo chodzenie mnie często denerwuje. ;) Dlatego pogoda jest dla mnie mniej istotna jak już i tak mam chodzić. :D Jedynie jak wyżej wielu napisało nie lubię deszczu, a tak poza tym to może być wszystko. Z tego też powodu najbardziej lubię zimę, bo wtedy deszcz nie pada, a sypiący śnieg w ogóle mi nie przeszkadza, tylko zimą to uwielbiam chodzić właśnie po górach... i widoki wtedy to już w ogóle nie są mi do niczego potrzebne... Co ciekawe najlepiej w swoim życiu wspominam tą wycieczkę na Świnicę:

Świnica

Dosłownie nic widać nie było, ale takich przeżyć jak wtedy nigdy nie doświadczyłem.

I tą na Rysy:

Rysy

Szczyt niezdobyty, huraganowy wiatr, ale było niesamowicie. :fajka

A z tego roku to tą:

Kasprowy i Nosal

Czyli jestem w górach żeby w nich być i dla samych przeżyć. Widoki to bardziej takie uzupełnienie.
Ostatnio zmieniony przez Vision 2013-09-21, 08:43, w całości zmieniany 5 razy  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Copyright © 2013 by Góry bez granic | All rights reserved | Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group