Forum FAQ Szukaj Użytkownicy Rejestracja Statystyki Profil Zaloguj Albumy Kontakt

Poprzedni temat «» Następny temat

Buty

Autor Wiadomość
Piotrek 

Wysłany: 2016-11-26, 21:00   

Pewnie że wina sznurówek. Do górskich butów dają te cudowne, które zawsze się rozwiązują.
Po wymianie na tradycyjne, z obuwniczego, wszystko jest bez zarzutu, zawiąże się i trzyma.
I nie trzeba cudownych metod wiązania.
W sumie to nie mam pojęcia, czemu zawsze dają te "śliskie" do górskich butów. Czy one mają jakieś specjalne właściwości (prócz rozwiązywania się)?

laynn 
Rain Man

Wysłany: 2016-11-26, 21:10   

No jak to jakie? Są nie przemakalne. Nikt chyba nie chce, by mu sznurówki przemokły :-o
Profil Facebook

Piotrek 

Wysłany: 2016-11-28, 21:49   

A widzisz, na to nie wpadłem :)
Tym bardziej, że nie raz jedyną nie przemokniętą częścią buta jest właśnie nieprzemakalna, rozwiązująca się sznurówka :)

Susie 

Wysłany: 2016-12-09, 08:29   

A już myślałam, że tylko ja mam takiego pecha do sznurówek... Dobrze, że mam wprawę z węzłami, to szybciej opanuję nowe metody wiązania butów :haha

Malgo Klapković 

Wysłany: 2017-03-18, 18:40   

Gdzieś spotkałam się z opinią, że wysokie buty górskie to taki trochę mit, bo faktycznie chroni kostkę, ale w razie upadku czy przeciążenia, to gdzieś ta energia musi się skupić i w związku z tym, że kostka jest usztywniona, to siła idzie na kolano i tym sposobem podobno "dbając o kostki" narażamy kolana. Ja zainwestowałam w niskie buty, ciekawa jestem jak się sprawdzą w terenie. Głównym powodem było jednak to, że w wysokich butach mam ogromną smażalnię a nie oszukujmy się, w Beskidach czy nawet Tatrach letnią porą, to chyba nie ma sensu się katować.

_Sokrates_ 

Wysłany: 2017-03-18, 19:51   

Ja rok temu przerzuciłem się na podejściówki i jak na razie bardzo sobie chwalę - nie polecam jednak na beskidzkie błota.

Piotrek 

Wysłany: 2017-03-18, 20:17   

Też sie mocno zastanawiam nad czymś niskim i lekkim na takie zwykłe, turystyczne łażenie po Beskidach. Oczywiście poza wychodniami :-) Głównie po to żeby się nie smażyć w ciepłe dni, bo jednak tradycyjne górskie buciory do przewiewnych nie należą.

dabek 

Wysłany: 2017-10-10, 16:02   

Przez całe życie chodzę po górach w glanach. I w sumie nigdy mnie nie zawiodły. A żeby jakiś odcisk wyskoczył to tylko na ostrej, kilkudniowej wycieczce.

Zastanawiam się jednak nad trekami. Bo może np. lżejsze, sztywniejsze itp ?
Co polecicie? Jak jest dobrze to nie zmieniać, czy warto inwestować?

P.S. Zapraszam na moje blogowe siedem wzgórz!
Profil Facebook

Odpowiedz do tematu