Forum FAQ Szukaj Użytkownicy Rejestracja Statystyki Profil Zaloguj Albumy Kontakt

Poprzedni temat «» Następny temat

Buty górskie z "DECATHLONu" - czy warto?

Autor Wiadomość
tango 

Dołączył: 01 Mar 2016
Posty: 44
Wysłany: 2016-08-18, 07:41   

Basia Z. napisał/a:
Dokładnie - takie "Himalaje" to by wytrzymały ze 40 lat, gdyby podeszwa się nie starła na amen (jeszcze je mam na pawlaczu).

"Himalaje", choć były butami niesłychanie wytrzymałymi to jednak 40 lat wytrzymać nie były w stanie. Wprawdzie podeszwy miały wymienialne (mocowane na śruby) to jednak stopniowo ulegał też starciu przód buta (uszkodzeniu ulegały więc szwy) i dochodziło do pęknięć w przedniej części buta (od wielokrotnych lekkich ugięć).

Basia Z. napisał/a:
Obecnie buty wytrzymują 3-4, maksymalnie 5 lat i się rozpadają.

Mam podobną obserwację. Chyba że ktoś niewiele chodzi. Wtedy wytrzymają więcej lat.

Basia Z. napisał/a:
Co do "Decathlonu" - o ile ciuchy mają niedrogie i niczym nie ustępujące znacznie droższym markowym, plecaki też całkiem niezłe - to butów jednak nie polecałabym ze względu na materiał z którego są zrobione. Wszelki plastik lub sztuczna skóra użyta do produkcji butów nie daje rady w warunkach górskich.

Wezmę sobie Twoje słowa do serca! :)

PS. Dziękuję bardzo forumowiczom za zwrócenie mojej uwagi na markę "Garmont". Ta nazwa dotychczas zupełnie nic mi nie mówiła...
Ostatnio zmieniony przez tango 2016-08-18, 07:44, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Basia Z. 


Dołączyła: 06 Wrz 2013
Posty: 3550
Skąd: Chorzów
Wysłany: 2016-08-18, 17:30   

Mam jedne "Garmonty" ale niskie, kupione w Norwegii, w tamtejszym w sklepie z używaną odzieżą za równowartość ok 50 zł. Mam je już 3 rok i są nie do zdarcia, praktycznie bez śladów zużycia, a chodziłam w nich po mieście całe dwie zimy.
_________________
http://www.pilot-przewodnik.org/
 
 
sokół


Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 12257
Skąd: Bytom
Wysłany: 2016-08-19, 10:46   

Basia Z. napisał/a:
kupione w Norwegii, w tamtejszym w sklepie z używaną odzieżą za równowartość ok 50 zł.


To już jesteś skreślona u cepra.
Profil Facebook
 
 
ceper 


Dołączył: 02 Sty 2014
Posty: 8598
Wysłany: 2016-08-19, 10:56   

sokół napisał/a:
To już jesteś skreślona u cepra
Po pierwsze: fe, używane /ostatecznie po starszym bracie/.
Po drugie: każdy towar jest najwyżej tyle wart, ile kosztuje.
Po trzecie: bywają czasem wyjątki.
I nie dotyczy to tylko obuwia ;)
_________________
Bo kto ma, temu będzie dodane, i nadmiar mieć będzie; kto zaś nie ma, temu zabiorą również to, co ma. /Mt 13,12/
Enjoy your life-never look back. Jest dobrze, a będzie jeszcze lepiej.
 
 
Susie 


Dołączyła: 08 Gru 2016
Posty: 3
Wysłany: 2016-12-09, 08:33   

Jako dziewczę młode i naiwne poszłam w góry w butach z Decathlonu. Wrócić to wróciłam, buty dobiłam na długich spacerach z psem. Na pamiątkę zostały mi sznurówki :D
 
 
TNT'omek 


Wiek: 54
Dołączył: 14 Sie 2013
Posty: 2517
Skąd: Beskid Mały
Wysłany: 2016-12-09, 10:08   

Dobre sznurówki nie są złe :D
_________________
in omnia paratus...
 
 
trotyl


Wiek: 52
Dołączył: 06 Sty 2015
Posty: 1042
Skąd: Warka
Wysłany: 2016-12-09, 19:50   

A jak ciężko je kupić....nie ma jak buty ze skóry naturalnej , bo w razie czego , jak to gdzieś czytałem..na kaniec swarili sapogi..
_________________
A na ziemi pokój ludziom dobrej woli
 
 
maurycy 


Dołączył: 17 Lis 2013
Posty: 899
Skąd: Bielsko okolice
Wysłany: 2016-12-10, 13:19   

Susie napisał/a:
Jako dziewczę młode i naiwne poszłam w góry w butach z Decathlonu. Wrócić to wróciłam, buty dobiłam na długich spacerach z psem. Na pamiątkę zostały mi sznurówki :D
Hm... a jaki konkretnie, to byl model? Sam mialem kilka roznych par butow z Decathlonu i nigdy nie narzekalem. Ponadto duzy plus u nich, to bezproblemowe reklamacje. Nie robia zadnych problemow z wymiana, czy zwrotem pieniedzy. Niestety najwiecej do powiedzenia, maja przewaznie osoby, ktore wogole nie mialy stycznosci z danym produktem (generalizuje, nie mam na mysli autorki postu :-/ )
 
 
Pudelek


Dołączył: 08 Lip 2013
Posty: 8298
Skąd: Oberschlesien
Wysłany: 2016-12-12, 14:29   

pani reklamuje swój sklep. Wrzuciła hasełko aby przyciągnąć widownię. Admina nie ma, więc jej wolno. Choć pewnie jakby i był, to uznałby to za zupełnie niegroźne.

Natomiast ja mam buty z owego sklepu masowego - Quechua Forclaz 500, kupione za 200 złotych dwa i pół roku temu i uważam, że to była jedna z moich najlepszych inwestycji, bo za niską cenę dostałem produkt, który poza okresem zimowym się sprawdza i jest wygodny. Zapewne nie wieczny, ale daje radę póki co. Fakt, zdarzało się, że przemokły, ale chodzą w mokrej trawie po pas bez stuptutów nie ma szans, aby zostało w środku sucho ;)
_________________
Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy wielki krok naprzód!
 
 
Wolf 

Wiek: 41
Dołączył: 17 Gru 2016
Posty: 179
Skąd: Tychy/Katowice
Wysłany: 2016-12-20, 07:09   

Pudelek napisał/a:
pani reklamuje swój sklep. Wrzuciła hasełko aby przyciągnąć widownię. Admina nie ma, więc jej wolno. Choć pewnie jakby i był, to uznałby to za zupełnie niegroźne.
Trafiłes w mój "konik" czyli socjologię internetu. Pisałem wcześniej że prowadziłem niedawno badania nt postrzegania reklamy w internecie. Niektórzy okazali się podatni na odruchy Pawłowa zdradzając przy tym objawy Zespołu Tourette'a. Ale rykoszet poszedł w inną osobę, to dobrze bo dzięki temu łatwiej mi sie pracowało... Do czego zmierzam? Pudelek postrzega reklamę turystyczną przez pryzmat...osoby która ją wstawia. Reklama turystyczna Sussie nie "teges" (osoba nowa" ale reklama działalności turystycznej np. Basi Z. Ci wcale nie przeskadza, bo powielona w "stopce" ponad 3,5 tys. razy. Leo, why? Skąd tak selektywne postrzegania świata? Co wolno wojewodzie to nie tobie smrodzie? A co do samej reklamy, jak dla mnie ok, w końcu to forum turystyczne co nie? A co do butów, tylko Scarpa, tanie nie są, nieco twarde ale solidności i jakości nie pożałujecie
 
 
sprocket73


Dołączył: 14 Lip 2013
Posty: 5518
Wysłany: 2016-12-20, 08:00   

Wolf napisał/a:
Skąd tak selektywne postrzegania świata?

Taki jesteś specjalista od socjologii i nie wiesz? ;)
Nie widzisz różnicy pomiędzy spamerem, który rejestruje się tylko po to, aby wrzucić kilka linków, a normalnym użytkownikiem forum, który udziela się w różnych tematach? ;)
_________________
SPROCKET
http://gorybezgranic.pl/n...-kim-vt1876.htm
 
 
Wolf 

Wiek: 41
Dołączył: 17 Gru 2016
Posty: 179
Skąd: Tychy/Katowice
Wysłany: 2016-12-20, 08:40   

O nieco innych kwestiach piszemy. Ty o spamowaniu a ja o postrzeganiu reklamy. Czy Sussie jest spamerem, moim zdaniem za wcześnie na oceny. A co jeśli taki "spamer" wpadnie np. za miesiąc i zacznie, oprócz reklamy pisać na górskie tematy? Internet zna takie przypadki...a bazując na podstawie własnych testów miałem reklamę o treści "Izolacje Szymińscy" i zostałem odebrany jako reklamodawca. I ciężko tu mówić o reklamie bo nie było "linka" a i same wyszukiwarki internetowe o izolacjach Szymińskich nic nie "wypluwały" celowy zabieg badawczy. EOT
Ostatnio zmieniony przez Wolf 2016-12-20, 08:42, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
sokół


Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 12257
Skąd: Bytom
Wysłany: 2016-12-20, 08:50   

I Wolfie jeszcze jedno. Miałeś lekko gimnazjalny styl pisania. Myślę, ze to dopelnilo czaru goryczy w tamtym miejscu. Choć tam i tym najważniejszym zdarzały się style gimnazjalne, jak dawali odpocząć tatrą i zwierzętą.
Profil Facebook
 
 
Dobromił 


Dołączył: 09 Lip 2013
Posty: 14355
Wysłany: 2016-12-20, 08:53   

sokół napisał/a:
Choć tam i tym najważniejszym zdarzały się style gimnazjalne, jak dawali odpocząć tatrą i zwierzętą.


To, wg mnie, przeszło do legendy górskich stron internetowych. Żeby było śmieszniej to pewien czas temu ten osobnik został tam uznany za ... najmądrzej piszącego.

Wolf - przestań bełkotać :D ;) o socjotechnikach, zacznij o górach :D

WON !
_________________
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
 
 
sprocket73


Dołączył: 14 Lip 2013
Posty: 5518
Wysłany: 2016-12-20, 11:02   

Czy to nie jest przypadkiem temat o butach?



Jak widać, my z Ukochaną preferujemy Asolo (aktualny stan szafy).
Tak jakoś wyszło, parę różnych marek się przewinęło. Ostatnio wolimy już nie eksperymentować.
_________________
SPROCKET
http://gorybezgranic.pl/n...-kim-vt1876.htm
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Copyright © 2013 by Góry bez granic | All rights reserved | Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group