Forum FAQ Szukaj Użytkownicy Rejestracja Statystyki Profil Zaloguj Albumy Kontakt

Poprzedni temat «» Następny temat

Borówkowy szlak

Autor Wiadomość
Piotrek 


Wiek: 48
Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 10832
Skąd: Żywiec-Sienna
Wysłany: 2013-07-23, 07:42   Borówkowy szlak

Jeszcze rano zastawialiśmy się gdzie na ten spacerek wskoczyć; w lewo Śląski, w prawo Żywiecki lub Mały. A więc w prawo. Kolejny rozjazd; w lewo Mały, w prawo Żywiecki. A więc w lewo. I dotarliśmy koło 10 na przełęcz Przegibek gdzie na parkingu już stało trochę aut, znaczy że ludzi będzie sporo. Szlak na Magurkę Wilkowicką długi nie jest ale mozolnie pnie się pod gorę, wolnym kroczkiem po godzinie zasiedliśmy przed schroniskiem na trawie. Po drodze opóźniacze- czyli borówki- pokazały się w ilości umiarkowanej.
Ludzi przy schronie sporo choć bez przesady, porozkładani to tu to tam opalają się w słoneczku-znaczy, że to punkt oporowy i na Czupel już nie wielu się stąd rusza.
W drodze na Czupel borówek-czyli opóźniaczy :-) -coraz więcej, córa wygląda jakby piła denaturat a żona jakby nim myła ręce :lol
W końcu szczyt. Szkoda wielka, że "pomnik" się zwalił, nie wiem kiedy bo ostatni raz widziałem go gdy stał w całości jakieś 3 lata temu, a był interesujący, układany przez turystów. Ten zwyczaj chyba ktoś wyraźnie chce tu wprowadzić, bo przy szlaku czasami pojawiają się niewielkie stosiki kamieni.
Z powrotem planowałem odbić w jakąś trasę (ścieżkę, przyrodniczą?) która prowadzi do schroniska innym przebiegiem ale gdzieś mi odbicie umknęło. Ale to drobiazg.
Dzionek minął przyjemnie, słonecznie, widokowo. Borówek sporo, zbieraczy po całej okolicy jeszcze więcej. Ceny w schronisku dziwnie wysokie :rol

Zdjęcia-> http://www.zuziawdrodze-g...zupel072013.php





 
 
kris75
[Usunięty]

Wysłany: 2013-07-23, 07:48   

A to tu się Pieter wybrał w niedziele narobiłeś mi smaka tymi sobotnimi prażonkami.
 
 
Piotrek 


Wiek: 48
Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 10832
Skąd: Żywiec-Sienna
Wysłany: 2013-07-23, 08:12   

Wyszły znakomicie :)

Lubię Czupel bo to przyjemna górka i obecnie widokowa więc dobrze, że w efekcie skręciliśmy w lewo :)
 
 
sokół


Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 12247
Skąd: Bytom
Wysłany: 2013-07-23, 14:31   

Dzięki za ta relację. Zastanawiałem się nad tym, gdzie śmignąć w sobotę i już wiem. Klimczok. A Magurkę zostawię na kolejny raz.
Na Klimczoku też są jagody. :D Tu, na Magurce pewnie wszystkie wyjedliście.
Profil Facebook
 
 
Tępy dyszel 


Wiek: 44
Dołączył: 07 Lip 2013
Posty: 2766
Skąd: Tychy
Wysłany: 2013-07-23, 16:04   

Piotrek napisał/a:
obecnie widokowa więc dobrze

Nie byłem tam od 2007 roku - jak widać po zdjęciach, bardzo się tam zmieniło. Widokowo na plus ale czy infrastrukturalnie ? Mocno wąpliwe.

Piotrek - czy Ty wiesz jak dojść do tej jaskini nieopodal Magurki Wilkowickiej ?.
Niby tuż przy szlaku ale nie znalazłem.
 
 
Piotrek 


Wiek: 48
Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 10832
Skąd: Żywiec-Sienna
Wysłany: 2013-07-23, 19:31   

sokół napisał/a:
Dzięki za ta relację. Zastanawiałem się nad tym, gdzie śmignąć w sobotę i już wiem. Klimczok. A Magurkę zostawię na kolejny raz.
Na Klimczoku też są jagody. :D Tu, na Magurce pewnie wszystkie wyjedliście.

Borówek naczesaliśmy trochę, podobnie jak wszyscy którzy szli :-) A traska fajna, widokowa, w sam raz, więc jak się uwiniecie z Klimczokiem śmiało na Czupel. Pewnie już byłeś więc wiesz, ze po wyczłopaniu do na Magurkę to na Czupel już spacerek. A to ma swoje plusy jak się młodszych zabiera :-)

Tępy napisał/a:
Nie byłem tam od 2007 roku - jak widać po zdjęciach, bardzo się tam zmieniło. Widokowo na plus ale czy infrastrukturalnie ? Mocno wąpliwe.

To nie tak. tego potworka o dziwnym kształcie zbudowali obok schroniska natomiast na Czuplu nei ma żadnych budowli. Pisząc że obecnie widokowy szczyt miałem na myśli, że kiedyś był gęsty las na Czuplu i h... było widać. A teraz całkiem fajne ujęcia.
A "pomnik" to było coś poukładane z kamieni przez turystów ale poległo :rol
Wyglądało tak


a teraz jest kupa kamieni.

Natomiast z tą jaskinią- nie mam pojęcia jak dojść. Szedłem tym szlakiem wiele razy ale zawsze po fakcie sobie o niej przypominałem. Teraz Ty przypomniałeś :)
Może Dobromił wie, trza by go zapytać.
 
 
Dobromił 


Dołączył: 09 Lip 2013
Posty: 14275
Wysłany: 2013-07-24, 10:31   

Piotrek napisał/a:
Może Dobromił wie, trza by go zapytać.


Byłem w niej. I tyle z tego ( 2005 rok ) pamiętam. Po prawej stronie szlaku, idąc od Magurki.

P.s. Cudne zdjęcie z sierpem. Tylko szkoda, że ten sierp nikogo do drzewa nie przyszpilił.
_________________
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
 
 
Tomek 

Dołączył: 09 Lip 2013
Posty: 68
Wysłany: 2013-07-24, 12:02   

Jaskinia jest tak niebywale blisko szlaku, że trudno się domyśleć że tam może być. Którejś niedzieli jak będę tam buszował to zrobię jakieś zdjęcie gdzie skręcić.
 
 
vertigo
[Usunięty]

Wysłany: 2013-07-24, 12:05   

Piotrek napisał/a:
kiedyś był gęsty las na Czuplu i h... było widać.


Raczej ch... ;)
 
 
Dobromił 


Dołączył: 09 Lip 2013
Posty: 14275
Wysłany: 2013-07-24, 12:08   

Hawran napisał/a:
że trudno się domyśleć że tam może być


Tak wygląda wejście do niej. Wyjście jest w Kawiarni Rycerskiej w Zamku Komorowskich w Żywcu.
 
 
Piotrek 


Wiek: 48
Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 10832
Skąd: Żywiec-Sienna
Wysłany: 2013-07-24, 14:09   

Wygląda jak pieczara w której lęgną sie turyści i wychodzą na Świat :-)
 
 
Vision
[Usunięty]

Wysłany: 2013-07-25, 22:00   

Na Czuplu to tylko zimą byłem, ale podobało mi się. Sam ostatnio już się nad tym Czuplem zastanawiam, bo mam tam jakieś 45 minut drogi samochodem, więc ekonomicznie wyjdzie, a widokowo tam nawet nieźle i latem z tego co widzę. :-o
 
 
Piotrek 


Wiek: 48
Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 10832
Skąd: Żywiec-Sienna
Wysłany: 2013-07-26, 06:19   

I można też zrobić całkiem sporą pętlę z M.Bialskiego, przez Gaiki a nawet Hrobaczą Łąkę. Oczywiście zahaczając o Magurkę W i Czupel :-)
 
 
Tomek 

Dołączył: 09 Lip 2013
Posty: 68
Wysłany: 2013-08-12, 06:47   

Cytat:
Natomiast z tą jaskinią- nie mam pojęcia jak dojść. Szedłem tym szlakiem wiele razy ale zawsze po fakcie sobie o niej przypominałem. Teraz Ty przypomniałeś :)


http://www.tinypic.pl/yns15ckwfhof

Wczoraj byłem, jaskinia ma się dobrze. Znajduję się w trójkącie, pomiędzy nowym szlakiem czarnym do Wilkowic a szlakiem niebieskim na Czupel. Od skrzyżowania idzie się ok 100 metrów szlakiem czarnym, najpierw mija się szeroką w lewo dróżkę, to nie tam, następne pięćdziesiąt metrów dalej, po lewej będzie w lesie, taka wydeptana przecinka, jak na zdjęciu. Od szlaku może z 15 metrów i jesteście u celu . Akurat dużo ludzi jej szuka, też mnie pytali a na mapach, nawet tych nowych jest do dupy oznaczona.

http://www.tinypic.pl/ethaxk1xy2ve
Ostatnio zmieniony przez Tomek 2013-08-12, 06:48, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Piotrek 


Wiek: 48
Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 10832
Skąd: Żywiec-Sienna
Wysłany: 2013-08-18, 20:06   

Cóż, może przy kolejnym razie poszukam. Jak znów nie zapomnę. :rol
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Copyright © 2013 by Góry bez granic | All rights reserved | Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group