Forum FAQ Szukaj Użytkownicy Rejestracja Statystyki Profil Zaloguj Albumy Kontakt

Poprzedni temat «» Następny temat

Zakały na Bryzgałkach czyli prawie klasyczne bacowanie.

Autor Wiadomość
darkheush 
Beerwalker


Wiek: 51
Dołączył: 07 Lip 2013
Posty: 2626
Wysłany: 2016-09-12, 19:46   Zakały na Bryzgałkach czyli prawie klasyczne bacowanie.

Ave!!!

Stęskniliście się za moją wredną gębą? No to jestem ponownie. Tak się jakoś złożyło, że wzięło mnie za namową Baśka na przespanie się w jakiejś ekskluzywnej lokalizacji. No i namówiono mnie na Bryzgałki. Ech te kobiety i ich dar przekonywania...

Punkt kontaktowy z pietią i Andrychowiokiem wypadł, no jakżeby inaczej, w żywieckim "Słoneczku".



Po chwili namysłu i zadumy nad ciężkim losem turysty etosowego zapierniczamy furą do Rycerki Kolonii. Tam na parkingu ostatnie przepaki i fru - kierunek Wielka Racza.



Upał nie do zniesienia. Szafa na plecach nie pomaga. Wiadro potu, i kolejne, i kolejne...



Racza. Piwo!!! Zimne!!! Mokre!!! Dużo piwa!!!

I tu kluczową pozycję zaczyna powoli odgrywać mój GPS. Podążając czerwonym szlakiem (słowackim granicznym nam się nie chce) wiemy gdzie mniej więcej trzeba odbić przez las do granicy i szukać wyraźnej ścieżki na Bryzgałki.





Widoki rozpieszczają.





Jakieś 30 minut marszu od granicy trafiamy na to magiczne miejsce. Niestety wszystkie szałasy są pozamykane na kłódkę, więc zostaje nam spanie na werandzie jednego z nich. Jest i ognicho. Jest i jakaś butelczyna.







I tak schodzi do nocy. Rankiem wygania mnie potrzeba i widzę cudny przedświt.



Basiek trochę marudzi na hasło pobudka, lecz na kolejne "wschód słońca" reaguje jak klasyczna surykatka. Słupek. No i zaczyna się gonienie po rosie między szałasami.









Reszta poranka jest prawie standardowa. Prawie, bo śniadanie z takim widokiem smakuje zupełnie inaczej. W sensie zdecydowanie lepiej.



Sielanka i pragnienie pozostania tam na zawsze. No ale w końcu czar pryska. Trzeba się zbierać. Przed samym wyjściem mamy okazję poznać trzech górali na koniach huculskich. Niejakich Trapera, Małego Księcia i Samotnego Wilka. I skosztować okowity zagryzanej szpekiem z dzika.



A dalej to już mordownia. Szafa na grzbiecie znów nie okazuje chęci współpracy. Upał też. Ale tli się w człowieku nadzieja. Znaczy się piwo na Przegibku.





Obiadek przy schronie i cóż. Marsz do domu marsz. I tyle. I koniec. Ale wrażenia i zdjęcia zostały.

Pełen albumik po kliku w obrazek. Enjoy!!!

 
 
ceper 


Dołączył: 02 Sty 2014
Posty: 8598
Wysłany: 2016-09-12, 20:18   

darkheush napisał/a:
Stęskniliście się za moją wredną gębą?
Lubię palaczy z dziarami, gdyby jeszcze tak zaobrączkować (nie mylić z drutowaniem) uszy lub nos (chyba UE coś takiego nakazuje), to byłoby git.
darkheush napisał/a:
śniadanie z takim widokiem smakuje zupełnie inaczej. W sensie zdecydowanie lepiej.
sokół miał lepsze widoki ;)
Chociaż na zbliżeniu rzeczka Holienkov o poranku wygląda klimatycznie ;)
_________________
Bo kto ma, temu będzie dodane, i nadmiar mieć będzie; kto zaś nie ma, temu zabiorą również to, co ma. /Mt 13,12/
Enjoy your life-never look back. Jest dobrze, a będzie jeszcze lepiej.
 
 
laynn
[Usunięty]

Wysłany: 2016-09-12, 21:06   

Wschód bajeczny. Czegoś takiego mi brak. Ale póki co wybieram spanie, z lenistwa :D (to dla tych co zaraz zaczną mi tu coś wypominać :D )
 
 
darkheush 
Beerwalker


Wiek: 51
Dołączył: 07 Lip 2013
Posty: 2626
Wysłany: 2016-09-12, 21:20   

laynn jakby co to wstępny plan na przyszły weekend to bacowanie na Mędralowej, a z początkiem października chcemy się urządzić na weekend w Hotelu Chocz, więc jakby co to priv :-o
 
 
Paula


Wiek: 40
Dołączył: 11 Lip 2013
Posty: 319
Skąd: Bielsko Biała
Wysłany: 2016-09-12, 21:31   

darkheush napisał/a:

... bo śniadanie z takim widokiem smakuje zupełnie inaczej. W sensie zdecydowanie lepiej.


Fakt. Śniadanie w plenerze ma smak :) Dlatego zwykle zjadam kilka :sm5
Ładne widoczki i do tego klimatyczne bacówkowe i baciarskie foty :ok
 
 
laynn
[Usunięty]

Wysłany: 2016-09-12, 22:34   

darkheush, przyszły week to w pracy siedzę. Początkiem października na pewno mam wolną niedzielę (2gi) ale prędzej z żoną gdzieś pojadę. Ale, wiesz z sokołem się trochę umawiałem, w końcu już dwa razy pojechaliśmy, więc kiedyś się pewnie zgramy. Szczególnie na taki wschód :) .
 
 
Dobromił 


Dołączył: 09 Lip 2013
Posty: 14379
Wysłany: 2016-09-15, 12:12   

darkheush napisał/a:
Stęskniliście się za moją wredną gębą?


Żywieckie lokale też tęsknią.

darkheush napisał/a:
no jakżeby inaczej, w żywieckim "Słoneczku".


Wstyd.

darkheush napisał/a:
Prawie, bo śniadanie z takim widokiem smakuje zupełnie inaczej. W sensie zdecydowanie lepiej.


Co racja to racja.

Jak zdrówko ?
_________________
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
 
 
darkheush 
Beerwalker


Wiek: 51
Dołączył: 07 Lip 2013
Posty: 2626
Wysłany: 2016-09-15, 17:31   

Dobromił napisał/a:
Żywieckie lokale też tęsknią.

Chwilowo do połowy października plan napięty do granic możliwości. Poczekajmy Towarzyszu na jesienne słoty.
Dobromił napisał/a:
Wstyd.

Niestety jest w zasięgu dworca.
Dobromił napisał/a:
Jak zdrówko ?

Nie narzekam. Nadal mogę :P
 
 
Dobromił 


Dołączył: 09 Lip 2013
Posty: 14379
Wysłany: 2016-09-16, 07:11   

darkheush napisał/a:
Poczekajmy Towarzyszu na jesienne słoty.


Bardzo dobrze. Będę, chyba ;) , już chodzący i dwuręczny :D
_________________
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Copyright © 2013 by Góry bez granic | All rights reserved | Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group