Forum FAQ Szukaj Użytkownicy Rejestracja Statystyki Profil Zaloguj Albumy Kontakt

Poprzedni temat «» Następny temat

Bieganie...

Autor Wiadomość
Vision
[Usunięty]

Wysłany: 2013-09-29, 15:03   

Hehehe, no to widzisz była piąta od końca. ;) No ale w sumie miejsce tu nie ma znaczenia, najlepiej to widzieć postępy po prostu. Ja to z miesiąc poćwiczę i też zacznę brać w tym udział, no ale to chyba dopiero na wiosnę, bo w zimie to raczej pewnie nie będzie takich biegów za bardzo, no i jeszcze trzeba przebierać, bo w większości trzeba wpisowe zapłacić... a płacić to mi się nie chce. ;)
 
 
Pudelek


Dołączył: 08 Lip 2013
Posty: 8277
Skąd: Oberschlesien
Wysłany: 2013-09-29, 15:06   

w Orzeszu był bieg za darmo, tutaj, przy internetowej rejestracji - 20 zł. W cenie była pamiątkowa koszulka, po biegu smaczny gulasz, drożdżówka, picie (w czasie biegu też), udział w losowaniu nagród itp. - więc całkiem nieźle.

Raz w miesiącu jest w Katowicach Bieg Dzika - pętla ma niecałe 5 km, robisz tyle pętli ile chcesz, liczą dokładnie czas, więc widać swoje postępy.

W zimie pewno będzie mniej biegów, ale coś będzie - mam nadzieję ;) Muszę se tylko odpowiednie gacie kupić, bo te oldskulowe nie za bardzo na mróz się będą nadawać :D
_________________
Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy wielki krok naprzód!
 
 
Pudelek


Dołączył: 08 Lip 2013
Posty: 8277
Skąd: Oberschlesien
Wysłany: 2013-12-21, 17:40   

dwa krasnale z Szuflandii z medalami za udział w Biegu o Makówki i Moczkę :D



potem udzielaliśmy wywiadu telewizji TVS - co my na to, że wygrał zawodnik z Sosnowca :lol
_________________
Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy wielki krok naprzód!
 
 
Robert J 


Wiek: 44
Dołączył: 08 Gru 2013
Posty: 1375
Wysłany: 2013-12-21, 20:42   

A gdzie brata zgubiłeś ? :zso
 
 
Pudelek


Dołączył: 08 Lip 2013
Posty: 8277
Skąd: Oberschlesien
Wysłany: 2013-12-21, 23:55   

w Dreźnie siedzi, a po za tym to inna liga :P
_________________
Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy wielki krok naprzód!
 
 
Dobromił 


Dołączył: 09 Lip 2013
Posty: 14275
Wysłany: 2013-12-23, 07:30   

Pudelek napisał/a:
co my na to, że wygrał zawodnik z Sosnowca


Doszlo do pogromów ?
_________________
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
 
 
Pudelek


Dołączył: 08 Lip 2013
Posty: 8277
Skąd: Oberschlesien
Wysłany: 2013-12-23, 12:09   

nie, ale liczba osób przy dekoracji była skromna :lol
_________________
Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy wielki krok naprzód!
 
 
Vision
[Usunięty]

Wysłany: 2014-07-06, 15:27   

Korzysta ktoś z jakiegoś Endomondo czy coś w tym stylu? I czy wszystkie te aplikacje raz na kilka treningów lubią gubić sygnał? Bo wkur... mnie to strasznie, jak sobie biegnę i słyszę, że właśnie straciłem sygnał. Na szczęście dzieje się to przeważnie na początku, więc od nowa zaczynam i potem już niby jest ok, chociaż w sumie zawsze mi gubi mniej więcej w tym samym terenie, a to takie trochę zadupie, więc jeszcze popróbuję pobiegać w nieco bardziej cywilizowanym terenie i zobaczyć czy będzie lepiej. Ja w sumie korzystam z Runtastic, bo to ednumondo to mi jeszcze dłużej sygnału szukało, no ale może jest na to jakiś sposób, albo lepsza aplikacja.
 
 
Pudelek


Dołączył: 08 Lip 2013
Posty: 8277
Skąd: Oberschlesien
Wysłany: 2014-07-06, 15:35   

ja korzystam z endomondo. Tyle, że większość treningów zaznaczam ręcznie - to jest znacznie bardziej dokładne niż ichniejsza "satelita". Jak ostatnio byłem na zlocie, to endomondo wykazywało Cegle niesamowite odległości, a tempo było prawie rowerowe :) Co ciekawe, inny kumpel jak łazi z tym w górach to nie ma takich problemów, pokazuje mu rzeczywisty czas i odległość :)
_________________
Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy wielki krok naprzód!
 
 
Vision
[Usunięty]

Wysłany: 2014-07-06, 15:52   

Pudelek napisał/a:
że większość treningów zaznaczam ręcznie


A skąd wtedy wiesz ile przebiegłeś? Mierzysz czymś jeszcze czy po prostu masz tą samą trasę i już ją tak znasz?

No i druga rzecz, wprowadzając ręcznie to chyba mapy potem nie masz, gdzie biegałeś?

Mi tam odległości i czasy pokazuje raczej dobre, bo zawsze mi się wszystko zgadza i odległość i czas, tylko tego gpsa czasem gubi. Jeszcze czego mi brakuje, to w tym moim cwaniaki informują co kilometr o czasie i dystansie tylko do 2 km, a potem głos się wyłącza i zachęcają do kupna wersji PRO. W endomondo chyba tak nie ma i ten głos co kilometr jest? Bo to by mi się też przydało, żebym wiedział ile już przebiegłem i nie musiał w telefonie grzebać podczas biegania.
 
 
Pudelek


Dołączył: 08 Lip 2013
Posty: 8277
Skąd: Oberschlesien
Wysłany: 2014-07-06, 16:14   

Vision napisał/a:
A skąd wtedy wiesz ile przebiegłeś?


biegam głównie po okolicy, więc wiem gdzie leciałem - to przecież nie jest problem zaznaczyć, że biegałeś tu i tam ;) Co innego jakbyś latał gdzieś w lesie na dziko...

Vision napisał/a:
No i druga rzecz, wprowadzając ręcznie to chyba mapy potem nie masz, gdzie biegałeś?

mapa jest jak najbardziej :)

Zresztą zerknij na mój profil i zobacz - z 90% to jest ręcznie i normalnie pokazuje.

https://www.endomondo.com/profile/10418374

Vision napisał/a:
Jeszcze czego mi brakuje, to w tym moim cwaniaki informują co kilometr o czasie i dystansie tylko do 2 km, a potem głos się wyłącza i zachęcają do kupna wersji PRO. W endomondo chyba tak nie ma i ten głos co kilometr jest?

nie, na szczęście w endomondo to jest normalnie. Czasem w Łaziskach pożyczam od taty i sobie z tym biegam albo jeżdżę na kole - ale moim zdaniem ichniejszy GPS jest coś zjebany. Np. biegając po Łaziskach pokazuje takie bzdury, że szkoda gadać, często według niego biegałem choćby przez środek stawu, ze 15 metrów w dół i w górę i jeszcze dodatkowa odległość i potem się nie dziwię, że tempo mam znacznie słabsze od swojego normalnego. Jednak najbardziej wiarygodne mi wychodzi jak sobie sam trasę wyznaczę ręcznie i czas według stopera, bo naprawdę według programu to pokazuje dziwactwa...

Na zlocie w październiku Cegle wyszło, że przeszliśmy w górach ponad 50 km, a tymczasem sprawdziłem to ręcznie i było 35 - to już jest jednak spora róznica :) Teraz jak szliśmy na Pilsko też pokazywał, że już z 8-9 kilometrów było, a realnie to o 3 mniej :D
_________________
Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy wielki krok naprzód!
 
 
Vision
[Usunięty]

Wysłany: 2014-07-06, 16:36   

Pudelek napisał/a:
mapa jest jak najbardziej

Zresztą zerknij na mój profil i zobacz - z 90% to jest ręcznie i normalnie pokazuje.


No właśnie to obczaiłem w tym moim programie, po prostu nie umiałem znaleźć opcji tworzenia samemu sobie trasy, ale już znalazłem i działa to dobrze. Chociaż w sumie pokazuje mi to samo co biegałem i odległość się zgadza, nie wiem tylko czy czas mierzy dobrze, muszę kiedyś porównać ze stoperem. ;) Tylko dla mnie wada tego taka, że jak sam wprowadzę to zaś nie mam międzyczasów poszczególnych kilometrów, a lubię to wiedzieć. Chociaż w sumie mając stałą trasę nie byłoby z tym problemów, mając dobry stoper to bym sobie tylko przyciskał w określonych punktach. ;)

Pudelek napisał/a:
https://www.endomondo.com/profile/10418374


A tak w ogóle to nieźle, ja dalej jeszcze 10 km nie pokonałem nigdy. Ale biegam dopiero od 3 tygodni i zaczynałem od 4 km, póki co jednym ciągiem najwięcej 8,5 km, ale efekty są niesamowite muszę przyznać. Tyle, że ja daję 5 razy w tygodniu, tzn. codziennie oprócz weekendów. ;)
Ostatnio zmieniony przez Vision 2014-07-06, 16:38, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Pudelek


Dołączył: 08 Lip 2013
Posty: 8277
Skąd: Oberschlesien
Wysłany: 2014-07-06, 17:13   

Vision napisał/a:
Tylko dla mnie wada tego taka, że jak sam wprowadzę to zaś nie mam międzyczasów poszczególnych kilometrów, a lubię to wiedzieć


to jest minus, wiadomo że tego nie przeliczy, bo jak dasz całą trasę to on uśrednia a nie daje na konkretny kilometr wyników. Ale z drugiej strony, jak pisałem, czasem endo takie bzdury pisze, że najbardziej wierzę swojemu stoperowi, a i biegając po w miarę stałych trasach wiem jakie mam tempo :)

Vision napisał/a:
Ale biegam dopiero od 3 tygodni

coś tu ściemniasz, bo już w tamtym roku pisałeś że sobie biegasz i lubisz gdzieś wyskoczyć na 40 minut i tyle :P

Vision napisał/a:
ale efekty są niesamowite muszę przyznać.

jak porównuje swoje rekordy życiowe obecne z tymi sprzed roku, gdy zaczynałem biegać tak poważniej, to różnica jest masakryczna. Choć od jakiegoś czasu na treningach sobie po prostu dreptam, żadnego spinania się :)

Vision napisał/a:
Tyle, że ja daję 5 razy w tygodniu, tzn. codziennie oprócz weekendów.

pogratulować zaparcia :) ja normalnie z 2-3 razy w tydniu, więcej nie chcę, bo mój kręgosłup i tak się burzy, więc po co go dodatkowo męczyć? :D Z drugiej strony jak pobiegnę z 3 treningi tygodniowo to potem siadam w piątek/sobotę do flaszki z poczuciem dobrze spełnionego obowiązku :)
_________________
Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy wielki krok naprzód!
 
 
Vision
[Usunięty]

Wysłany: 2014-07-06, 17:27   

Pudelek napisał/a:
coś tu ściemniasz, bo już w tamtym roku pisałeś że sobie biegasz i lubisz gdzieś wyskoczyć na 40 minut i tyle


W tamtym roku pobiegałem z 1,5 miesiąca, tzn. jakieś 30 razy i na tym się skończyło, w tym roku próbowałem jakoś w kwietniu chyba i po 3 treningach też się skończyło. Więc traktuję to jakbym zaczął od nowa, po takiej przerwie, teraz już wytrwałem całe przeszło 15 razy. :)

Pudelek napisał/a:
pogratulować zaparcia ja normalnie z 2-3 razy w tydniu, więcej nie chcę, bo mój kręgosłup i tak się burzy, więc po co go dodatkowo męczyć? Z drugiej strony jak pobiegnę z 3 treningi tygodniowo to potem siadam w piątek/sobotę do flaszki z poczuciem dobrze spełnionego obowiązku


No właśnie trochę za dużo, ale jakoś tak się uzależniłem póki co, że nie umiem dnia przeżyć bez, dzisiaj też bym poszedł, no ale bez przesady odpocząć też trzeba. ;) Teraz nie zamierzam odpuścić przynajmniej dopóki nie zejdę z dychą poniżej 50 minut. ;) Potem sobie będę biegał po 3, maks 4 razy w tygodniu. Zobaczymy co z tego wyjdzie. :DD
Ostatnio zmieniony przez Vision 2014-07-06, 17:32, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Pudelek


Dołączył: 08 Lip 2013
Posty: 8277
Skąd: Oberschlesien
Wysłany: 2014-07-06, 17:32   

Vision napisał/a:
No właśnie trochę za dużo, ale jakoś tak się uzależniłem póki co, że nie umiem dnia przeżyć bez, dzisiaj też bym poszedł, no ale bez przesady odpocząć też trzeba.


to jest pozytywne uzależnienie :) ale to fakt, trzeba dać organizmowi odetchnąć, bo inaczej prędzej czy później się zbuntuje :D

Cytat:
Teraz nie zamierzam odpuścić przynajmniej dopóki nie zejdę z dychą poniżej 50 minut. ;)

grunt to sobie postawić jakiś cel:) ale jeśli mogę coś zasugerować - pobiegaj w jakiś zawodach. Wiadomo, że najczęściej jest wpisowe, ale emocje zupełnie z kosmosu - albo sobie z kimś pogadasz przy biegu, albo pobijesz swój rekord - chcąc nie chcąc biegniesz szybciej niż normalnie i w ogóle wbiegając na metę, nawet będąc na końcu, czujesz się jak zwycięzca :D
_________________
Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy wielki krok naprzód!
Ostatnio zmieniony przez Pudelek 2014-07-06, 17:35, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Copyright © 2013 by Góry bez granic | All rights reserved | Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group