Forum FAQ Szukaj Użytkownicy Rejestracja Statystyki Profil Zaloguj Albumy Kontakt

Poprzedni temat «» Następny temat

Beskidzka zbiorówka

Autor Wiadomość
Piotrek 


Wiek: 48
Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 10852
Skąd: Żywiec-Sienna
Wysłany: 2017-06-03, 23:10   

Czas uzupełnić wpisy z maja :-)

Chrobaczą Łąkę pomijam bo mi gdzie wcięło pomniejszone zdjęcia. Ale nic szczególnego, ponieważ pogoda nie specjalna, widoczność marna.
Za to kolejny wypad w rejon Suchej Góry to już inna bajka :-) , bo było bardzo ładnie. Błąkałem się różnymi polnymi i leśnymi drogami, wśród polan, przysiółków dochodząc na szczyt. Zupełnie przypadkiem trafiłem też na całkiem fajne skały :-) których w ogóle się tu nie spodziewałem.



















Kolejny wypad z Przełęczy Kocierskiej do Międzybrodzia to już zupełna odmiana-deszcz na okrągło. Ale mgły panujące miały swój urok :-) tajemniczości.
Pierwotnie miałem zamiar, bo z rana było jeszcze względnie, iść przez Kościelec ale ...wyszło jak wyszło.












I znów słoneczna sobota.
Koźliczyna to takie sympatyczne miejsce-polana z kilkoma domkami. Domki niewielkie, nie rażą po oczach, a nawet dodają uroku okolicy. Już tu byliśmy ze dwa razy ale zawsze z rana, gdy polana jest w dużej części schowana w cieniu, a tym czasem najlepiej jest przyjść posiedzieć sobie później, gdy słońce już wejdzie na łąki.


































A w czerwcu Kolumbowie w końcu znów zebrali się na wspólne chaszczowanie. :-)
Warunki zupełnie nie pasujące do sytuacji-jest słonecznie i ciepło. Tym czasem większość z naszych kilkudziesięciu wypadów "na skały" to była krótko mówiąc - pogodowa siara.
Ale cóż, może to nowa odsłona? :D
Relację z wypadu pewnie Dobromił napisze.
Ogólnie mówiąc walczyliśmy na paskudnej stromiźnie pod M.Radziechowską.







































Dzisiaj mieliśmy jak co roku uczestniczyć w Górskim Dniu Dziecka organizowanym przez PTTK w Żywcu. Fajna impreza, łazimy na nią od samego początku, tym bardziej żal, że okoliczności zmusiły nas w ostatnim prawie momencie z rezygnacji. Siła wyższa i po południu trzeba było być na miejscu.
Ale że do południa trochę czasu jest, na krótki wyb=pad czasu starczy. :-) , żeby ładnego dnia całkowicie nie zaprzepaścić.
Poszliśmy na Halę Kamińskiego i Mędralową.
Uwielbiam rejony Przeł. Klekociny - po lewo rewelacyjny Beskidek, po prawej właśnie te dwie hale. Z reguły jest tu cicho, pusto i tak jakby wszyscy zapomnieli o tych miejscach. I oczywiście widoki, zarówno z Beskidka jak i z tych dwóch hal kapitalne.







































Ostatnio zmieniony przez Piotrek 2017-06-03, 23:18, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Dobromił 


Dołączył: 09 Lip 2013
Posty: 14355
Wysłany: 2017-06-05, 12:57   

Piotrek napisał/a:
Relację z wypadu pewnie Dobromił napisze.
Pisząc w skrócie - zostaliśmy zaatakowani przez zwierza. Ale pokonaliśmy go.


_________________
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
Ostatnio zmieniony przez Dobromił 2017-06-05, 12:58, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Piotrek 


Wiek: 48
Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 10852
Skąd: Żywiec-Sienna
Wysłany: 2017-06-13, 21:55   

To było bardzo ciekawe podejście na Wielką Raczę, zupełnie inne i chyba bardzo rzadko wybierane.
Otóż zamiast tradycyjnie szlakiem np. żółtym wyjść na szczyt wybrałem obejście przez rezerwat Śrubita. Można legalnie :-) , bo z Rycerki Koloni do rezerwatu prowadzi ścieżka przyrodnicza, którą Nadleśnictwo wyznakowało już jakiś czas temu.
I warto się przejść, bo w rezerwacie inny świat, inny las, całkowita zmiana w stosunku do typowego drzewostanu, gdzie prowadzi się gospodarkę leśną.
Sama ścieżka nie jest jakoś nachalnie "wyprodukowana". Nie ma znaków na drzewach, a jedynie od czasu do czasu na ważniejszych zakrętach drewniany słupek z kierunkowskazem, do tego kilka tablic, w paru miejscach drewniane kładki. Całość jednak już nadszarpnięta zębem czasu, kładki trochę podgnite, więc nie razi po oczach świeżą farbą wśród starych drzew.
Będąc na granicy rezerwatu (tak mi wyglądało po tablicy urzędowej) wyszedłem poza jego obszar i jakąś ścieżką dobiłem do czerwonego szlaku na Raczę.
A po drodze Hala Śrubita, kapitalna Hala Mała Racza i oczywiście Wielka Racza.
Pogoda jak malowanie, 9 czerwca więc jeszcze przed weekendowy spokój na szlaku.
























































 
 
sprocket73


Dołączył: 14 Lip 2013
Posty: 5519
Wysłany: 2017-06-13, 22:34   

Z tą Śrubitą to był dobry pomysł. Tydzień temu zastanawiałem się, czy przez nią nie przejść, ale jednak wybrałem dłuższy wariant trasy.
_________________
SPROCKET
http://gorybezgranic.pl/n...-kim-vt1876.htm
 
 
Piotrek 


Wiek: 48
Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 10852
Skąd: Żywiec-Sienna
Wysłany: 2017-06-14, 16:05   

Warto się przejsć bo miejsce bardzo ciekawe i ładne. I jakaś odmiana przy okazji wyjścia na Raczę :-) Ja się tam jesienią chce wybrać, jak liście nabiorą kolorów :-)

Ludzie i ludziska-czy wszyscy widzą zdjęcia???
Wczoraj widziaem, a dzisiaj już nie (zdjęcie niedostępne). A zdjęcia wstawiałem funkcją "dodaj zdjęcie" czyli przez fotosika :rol
 
 
ceper 


Dołączył: 02 Sty 2014
Posty: 8598
Wysłany: 2017-06-14, 16:16   

Wczoraj były, dziś sprywatyzowano je?
_________________
Bo kto ma, temu będzie dodane, i nadmiar mieć będzie; kto zaś nie ma, temu zabiorą również to, co ma. /Mt 13,12/
Enjoy your life-never look back. Jest dobrze, a będzie jeszcze lepiej.
 
 
laynn
[Usunięty]

Wysłany: 2017-06-14, 16:22   

Jeszcze rano były widoczne. Teraz już nie.
 
 
Piotrek 


Wiek: 48
Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 10852
Skąd: Żywiec-Sienna
Wysłany: 2017-06-14, 18:47   

A dymać to. Fotosik pewnie zeszmacił się tak samo jak zdjęcia google, które też znikają.

Jak ktoś ma ochotę obejrzeć to zapraszam tu-> :-)
http://zuziawdrodze.blogs...elka-racze.html
Ostatnio zmieniony przez Piotrek 2017-06-14, 18:49, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Piotrek 


Wiek: 48
Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 10852
Skąd: Żywiec-Sienna
Wysłany: 2017-06-14, 19:48   

Fotosik napisał do mnie maila, nawet dwa, i już wszystko rozumiem.

Do tej pory zdjęcia wrzucałem jako niezarejestrowany u nich użytkownik i mogłem tych zdjęc wstawiać ile chce. Tyle, że każde osobno (co jest upierdliwe).
Założyłem więc konto, licząc że można seryjnie, co okazało się faktem, tyle że sa limity. I ten limit przekroczyłem, w związku z czym zablokowali zdjęcia.

To jest dla mnie kuriozalna sytuacja :D i wniosek, że trzeba na Fotosiku usunąc konto i dalej kozystać z ich usług jako niezarejestrowany.
 
 
laynn
[Usunięty]

Wysłany: 2017-06-14, 21:50   

Rewelacyjna reklama!
 
 
Piotrek 


Wiek: 48
Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 10852
Skąd: Żywiec-Sienna
Wysłany: 2017-08-11, 13:15   

Czas uzupełnić zbiorówkę.
Niestety wywaliłem część pomniejszonych zdjęc :-/ więc mogę jedynie zachęcić do przeglądnięcia na stronie.
Dość sympatyczne przejście z dol. Danilki przez Muńcuł do Ujsół
http://zuziawdrodze.blogs...i-na-muncu.html
oraz z Przeł. Kocierskiej przez Kościelec do Żywca Oczkowa.
http://zuziawdrodze.blogs...-koscielec.html
Natomiast za lipiec jeszcze zdjęcia mam:-). Ogólnie fajny był to miesiąc, bo tydzień w Karkonoszach i jakieś tam wypady w Beskidy, więc coś się działo.

Na Pilsko padła tradycyjna i najciekawsza chyba pętla z Korbielowa, czyli żółtym na górę do schroniska na Miziowej, później czarnym na szczyt, zejście żółtym i powrót przez Malorkę oraz Przeł. Przysłopy.
Ładna to trasa, bo widokowa bardzo a i ciekawe skały po drodze się pojawiają-jak na B.Żywiecki wręcz ogromne. Po drodze rzucam jeszcze okiem do Jaskini przed Rozdrożem-niewielka ale jest :-)
Pogoda przeciętna, widoczność też. Jednak jesienią, a szczególnie zimą, najbardziej sobie cenię widoki. Najczęściej wtedy trafiam na "żylete" :-)



























Wszystkie zdjęcia-> http://zuziawdrodze.blogs...-na-pilsku.html

W czasie gdy córa bawiła się na obozie w trapera wyskoczyliśmy ze Staśkiem do Zamczyska, ot tak poplątać się przed burza :-)

















http://zuziawdrodze.blogs...-zamczysku.html

A to taka zaległa sprawa, która ciągnęła się chyba z rok. Wybierałem się wiele razy ale jakoś dojść nie mogłem :) . Skały grzybowe nad doliną Białej Wisełki. Widoczne częściowo z dołu, z doliny ale położone dośc wysoko, więc trza było tradycyjnie pochaszczować. Skały robią wrażenie, są bardzo "fikuśne" :-) i charakterystyczne, i są też znane (tak mi się wydaje). Poza tym trafiłem w nieco innym miejscu na trzy kolejne wychodnie :-)




















http://zuziawdrodze.blogs...aej-wiseki.html
Ostatnio zmieniony przez Piotrek 2017-08-11, 13:20, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
laynn
[Usunięty]

Wysłany: 2017-08-11, 13:22   

Chciałbym mieć taką kijową pogodę w Spiskich w maju :zly marudo jedna! ;)
 
 
sokół


Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 12257
Skąd: Bytom
Wysłany: 2017-08-11, 13:34   

Biała Wisełka. Jak ja tam dawno nie byłem. Chyba sobie tam skoczę jesienią.
Profil Facebook
 
 
Piotrek 


Wiek: 48
Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 10852
Skąd: Żywiec-Sienna
Wysłany: 2017-08-11, 13:44   

A bo jakoś ostatnio co na Pilsku jestem, to nie jest tak jak bym chciał. I pewne do zimy będę marudził :)

Z Białej Wisełki to chciałem po Skałach Grzybowych uderzyć jeszcze na Baranią, ale jak się zagłębiłem w las i pojawiły się kolejne skały ...to mi zeszło z czasem za dużo.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Copyright © 2013 by Góry bez granic | All rights reserved | Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group