Forum FAQ Szukaj Użytkownicy Rejestracja Statystyki Profil Zaloguj Albumy Kontakt

Poprzedni temat «» Następny temat

Beskid Żywiecki w najlepszej postaci: Grojec, Pilsko, Diablak

Autor Wiadomość
Piotrek 


Wiek: 48
Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 10830
Skąd: Żywiec-Sienna
Wysłany: 2023-01-17, 21:27   

Cytat:
...w Sopotni Wielkiej. Przy okazji zwiedziłem mały wodospad w tej miejscowości

Musze Ci powiedzieć Coldman, że nie doceniłeś owego wodospadu. Toż to najwięszy wodospad w Beskidach :-)
 
 
Dobromił 


Dołączył: 09 Lip 2013
Posty: 14268
Wysłany: 2023-01-17, 21:28   

A tak w ogóle to Grojec gdzie leży ? W Makowskim ?
_________________
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
 
 
Coldman 


Wiek: 26
Dołączył: 19 Maj 2020
Posty: 1056
Skąd: Wysoczyzna Kaliska
Wysłany: 2023-01-17, 21:34   

Piotrek napisał/a:
Cytat:
...w Sopotni Wielkiej. Przy okazji zwiedziłem mały wodospad w tej miejscowości

Musze Ci powiedzieć Coldman, że nie doceniłeś owego wodospadu. Toż to najwięszy wodospad w Beskidach :-)


To żeś teraz mnie zaskoczył, aż sprawdziłem w google. Pora wracać w Sudety :D

Dobromił napisał/a:
A tak w ogóle to Grojec gdzie leży ? W Makowskim ?


No i teraz wyjdzie na jaw mój ukryty cel.
Grojec leży w Kotlinie Żywieckiej i jest najwyższym jej szczytem :D
_________________
Świat gór! Aby go nazwać swoim, trzeba zainwestować znacznie więcej niż krótkotrwałą radość oczu. I może dlatego właśnie człowiek naprawdę kochający góry chce znosić trudy, wyrzeczenia i niebezpieczeństwa na ich skalnych szlakach
 
 
Piotrek 


Wiek: 48
Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 10830
Skąd: Żywiec-Sienna
Wysłany: 2023-01-17, 21:36   

Obecnie ponoć w Beskidzie Żywiecko-Orawskim.

A wcześniej... chyba nigdzie nie był tak konkretnie przypisany, bo przeróżni autorzy omijali temat pisząc "ostaniec denudacyjny"
 
 
Piotrek 


Wiek: 48
Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 10830
Skąd: Żywiec-Sienna
Wysłany: 2023-01-17, 21:40   

Tak to fachowcy porysowali granice

 
 
Coldman 


Wiek: 26
Dołączył: 19 Maj 2020
Posty: 1056
Skąd: Wysoczyzna Kaliska
Wysłany: 2023-01-17, 22:11   

Piotrek napisał/a:
Tak to fachowcy porysowali granice

Obrazek


Kwestia dodania masywu Grojca do Kotliny to z pewnością kwestia dyskusji. Ciekawy jestem jak to działa. Kulturowo, historycznie, regionalnie byśmy to włączyli do pasma, tak jak zresztą są wytyczone granice Żywca, na rzece za Grojcem, ale od strony topografii, to już jest lipa.
Przykładowo granica mezoregionów powiedzmy jest w miarę sensowna w tych regionach patrząc na mapę fizyczną.

Kotlinę Kłodzką też tak wydzielili kiedyś się tak ciągła między górami, jak każdy kojarzy, a teraz zrobili kółko wokół Kłodzka, a reszta na południe to Rów Górnej Nysy
_________________
Świat gór! Aby go nazwać swoim, trzeba zainwestować znacznie więcej niż krótkotrwałą radość oczu. I może dlatego właśnie człowiek naprawdę kochający góry chce znosić trudy, wyrzeczenia i niebezpieczeństwa na ich skalnych szlakach
 
 
Dobromił 


Dołączył: 09 Lip 2013
Posty: 14268
Wysłany: 2023-01-18, 14:14   

laynn napisał/a:
Spójrz w lustro...no też właśnie o sobie piszę.


"laynn napisał/a:
Zazdroszczę tej niewiadomej, tej nowości, którą odkrywasz w każdej wycieczce. Twoje wycieczki są takie z powiewem świeżości, której większości na tym forum brak, a za którą ja strasznie tęsknię."

Aha ... Czyli Ty jesteś "większość ". No dobrze ...

A w temacie poważniejszym czyli dyskusji na temat włączenia Grojca do Kotliny to bardzo proszę - piszcie.
_________________
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
Ostatnio zmieniony przez Dobromił 2023-01-18, 14:15, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
sprocket73


Dołączył: 14 Lip 2013
Posty: 5469

Wysłany: 2023-01-18, 18:16   

Dobromił napisał/a:
A w temacie poważniejszym czyli dyskusji na temat włączenia Grojca do Kotliny to bardzo proszę - piszcie.

Nie ma o czym pisać - sprawa jest oczywista. Kotlina ze swej natury nie charakteryzuje się "najwyższym szczytem" tylko "największym dołem". Jak góra może być kotliną? Postradaliście rozumy?
_________________
SPROCKET
http://gorybezgranic.pl/n...-kim-vt1876.htm
 
 
Dobromił 


Dołączył: 09 Lip 2013
Posty: 14268
Wysłany: 2023-01-18, 18:26   

sprocket73 napisał/a:
"największym dołem"


Brzmi intrygująco.
_________________
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
 
 
Coldman 


Wiek: 26
Dołączył: 19 Maj 2020
Posty: 1056
Skąd: Wysoczyzna Kaliska
Wysłany: 2023-01-18, 20:42   

sprocket73 napisał/a:
Dobromił napisał/a:
A w temacie poważniejszym czyli dyskusji na temat włączenia Grojca do Kotliny to bardzo proszę - piszcie.

Nie ma o czym pisać - sprawa jest oczywista. Kotlina ze swej natury nie charakteryzuje się "najwyższym szczytem" tylko "największym dołem". Jak góra może być kotliną? Postradaliście rozumy?


Ten Pan dobrze gada, polać mu :D Choć subiektywnie, chciałbym, żeby było inaczej.
_________________
Świat gór! Aby go nazwać swoim, trzeba zainwestować znacznie więcej niż krótkotrwałą radość oczu. I może dlatego właśnie człowiek naprawdę kochający góry chce znosić trudy, wyrzeczenia i niebezpieczeństwa na ich skalnych szlakach
Ostatnio zmieniony przez Coldman 2023-01-18, 20:43, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Piotrek 


Wiek: 48
Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 10830
Skąd: Żywiec-Sienna
Wysłany: 2023-01-18, 21:24   

Coldman napisał/a:


Kwestia dodania masywu Grojca do Kotliny to z pewnością kwestia dyskusji. Ciekawy jestem jak to działa. Kulturowo, historycznie, regionalnie byśmy to włączyli do pasma, tak jak zresztą są wytyczone granice Żywca, na rzece za Grojcem, ale od strony topografii, to już jest lipa.
Przykładowo granica mezoregionów powiedzmy jest w miarę sensowna w tych regionach patrząc na mapę fizyczną.



Gminy, miasta, powiaty, województwa to jednak podział administracyjny, organizacyjny i nie musi on mieć żadnego związku z kulturą, regionem czy historią. To podział kompetencji władz lokalnych.
Często może wydać się nie logiczny ale krótko mówiąc chodzi o to żeby Kowalski wiedział, gdzie udać się do swojego urzędu żeby złożyc wniosek na 500+, a urząd wiedział gdzie postawić parkomaty żeby Kowalskiego złupić :)
 
 
Coldman 


Wiek: 26
Dołączył: 19 Maj 2020
Posty: 1056
Skąd: Wysoczyzna Kaliska
Wysłany: 2023-01-18, 22:11   

Piotrek napisał/a:


Gminy, miasta, powiaty, województwa to jednak podział administracyjny, organizacyjny i nie musi on mieć żadnego związku z kulturą, regionem czy historią. To podział kompetencji władz lokalnych.
Często może wydać się nie logiczny ale krótko mówiąc chodzi o to żeby Kowalski wiedział, gdzie udać się do swojego urzędu żeby złożyc wniosek na 500+, a urząd wiedział gdzie postawić parkomaty żeby Kowalskiego złupić :)


Tak zgoda, o tym właśnie też pisałem, a w temacie koron dodałem link do metod regionalizacji.

A jeszcze jedno:

Nie wiem czemu, ale czytałem się i nasłuchałem się opinii, że popsuli, wycieczkę po browarze w Żywcu dodając dużo technologii ,brakuje tak jak kiedyś pełnego przedstawienia procesu warzenia piwa i różnorodność piw do zakupu znikoma.
Tak w sumie przez te słuchy przełożyłem wycieczkę do tego miejsca, zrobię to kiedyś z kimś w towarzystwie.
_________________
Świat gór! Aby go nazwać swoim, trzeba zainwestować znacznie więcej niż krótkotrwałą radość oczu. I może dlatego właśnie człowiek naprawdę kochający góry chce znosić trudy, wyrzeczenia i niebezpieczeństwa na ich skalnych szlakach
 
 
Piotrek 


Wiek: 48
Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 10830
Skąd: Żywiec-Sienna
Wysłany: 2023-01-18, 22:17   

Przyznam się, że w tym muzeum nigdy nie byłem... Jakoś mi zeszło :rol
 
 
laynn
[Usunięty]

Wysłany: 2023-01-18, 23:21   

Dobromił napisał/a:
Czyli Ty jesteś "większość ". No dobrze ...

No w końcu to odgadłeś. Uff nie muszę już tego tłumaczyć.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Copyright © 2013 by Góry bez granic | All rights reserved | Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group