Forum FAQ Szukaj Użytkownicy Rejestracja Statystyki Profil Zaloguj Albumy Kontakt

Poprzedni temat «» Następny temat

Beskid Śląski - okolice Wisły

Autor Wiadomość
opawski1 


Wiek: 25
Dołączył: 21 Lut 2016
Posty: 1049
Skąd: Prudnik
Wysłany: 2021-02-10, 18:33   Beskid Śląski - okolice Wisły

Wiem, że tu na forum jest dużo osób, które Beskid Śląski mają schodzony tak jak ja Góry Opawskie. :P Ja Śląski znam jeszcze niezbyt dobrze (2 letnie wycieczki), a zimą w Beskidach nie byłem jeszcze wcale... Czas to zmienić:
Teraz w następnym tygodniu lub jeszcze w następnym (ale nie w weekend) mam trochę wolnego czasu i prawdopodobnie nadarzy się okazja by gdzieś pojechać no i wymyśliłem sobie wstępnie Beskid Śląski a konkretniej okolice Wisły, Czantoria i Stożek Wielki. Trasę zaplanowałem sobie taką: https://pl.mapy.cz/s/cefopazoda
W następnym tygodniu prognozy pokazują rozpogodzenia, a więc słońce i śnieg czyli coś co bardzo lubię ;) Jeśli dałoby się to wycieczkę mógłbym zrobić sobie z noclegiem w schronisku np. na Stożku, wtedy mogę wydłużyć trasę.
Co sądzicie o trudności tej trasy na zimę? Może głupie pytanie, ale jakie zazwyczaj są tam warunki śniegowe... ? Chodzi mi o to czy szlaki są ruchliwe i na pewno będą przetarte a może jeździ tam ratrak dla narciarzy, albo nikt tamtędy nie chodzi i może być ciężko? ;)
Dodam jeszcze, że muszę trzymać się stacji PKP bo przyjadę/wrócę pociągiem.

Liczę na wskazówki, może gdzie jeszcze warto zboczyć, zmienić, wydłużyć trasę itp.
_________________
MOJA STRONA O GÓRACH OPAWSKICH: http://www.goryopawskie.eu/
Ostatnio zmieniony przez opawski1 2021-02-10, 18:34, w całości zmieniany 1 raz  
Profil Facebook
 
 
Piotrek 


Wiek: 48
Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 10830
Skąd: Żywiec-Sienna
Wysłany: 2021-02-10, 18:43   

Ja bym polecił zmienić początek. Ten co zaznaczyłeś (czerwony) jest raczej nijaki, dużo ciekawiej idzie się niebieskim przez rezerwat Czantoria z Ustronia Zdrój. Jedyny mankament, że początkiem trochę między domami no i ciut dłużej na Czantorię. Ale zdecydowanie ciekawiej, a i pod Czantorią w czeskiej chacie żarcie na wynos, bo działa.
 
 
Pudelek


Dołączył: 08 Lip 2013
Posty: 8277
Skąd: Oberschlesien
Wysłany: 2021-02-10, 18:44   

Trasa powinna być przetarta (chyba, że będzie mocno sypać i ludzie w tygodniu nie nadążą z chodzeniem), ewentualnie odcinek koncówy ze Stokłosicy do Polany niekoniecznie, bo tam jednak niemal wszyscy korzystają z kanapy. Aczkolwiek na jeden dzień to raczej za długo, zwłaszcza, że będzie sporo podchodzenia.

PS>niebieski przez rezerwat Czantoria jest także nudny jak flaki z olejem. Żadnych widoków, tylko las, jedyny plus to przejście obok czeskiego schroniska, która może będzie otwarte, bo akurat w tygodniu to często mają zamknięte.
_________________
Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy wielki krok naprzód!
Ostatnio zmieniony przez Pudelek 2021-02-10, 18:48, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Piotrek 


Wiek: 48
Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 10830
Skąd: Żywiec-Sienna
Wysłany: 2021-02-10, 18:49   

Kurde, popatrzałem na odwrót :)
A więc jeszcze raz - z Czantorii zejdź do Ustronia niebieskim zamiast czerwonym.
 
 
Piotrek 


Wiek: 48
Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 10830
Skąd: Żywiec-Sienna
Wysłany: 2021-02-10, 18:51   

Pudelek napisał/a:

PS>niebieski przez rezerwat Czantoria jest także nudny jak flaki z olejem. Żadnych widoków, tylko las, jedyny plus to przejście obok czeskiego schroniska, która może będzie otwarte, bo akurat w tygodniu to często mają zamknięte.

Kwestia co kto widzie w lesie, mnie się on bardzo podoba ;)
Czeskie było czynne ostatnio w tygodniu, chyba 2 lutego byłem. Przez okienko zamówienia ale problemów żadnych.
 
 
sprocket73


Dołączył: 14 Lip 2013
Posty: 5472
Wysłany: 2021-02-10, 18:53   

Ja bym o przetarcie szlaków był w miarę spokojny. GSB na pewno będzie uczęszczane. Ten niebieski do Wisły Głębce może być mniej, ale skoro na Czyrniec mieliśmy ostatnio przetarty, to okolicami Wisły bym się nie przejmował. Tam jest naprawdę spory ruch turystyczny w porównaniu z innymi rejonami.
_________________
SPROCKET
http://gorybezgranic.pl/n...-kim-vt1876.htm
 
 
Pudelek


Dołączył: 08 Lip 2013
Posty: 8277
Skąd: Oberschlesien
Wysłany: 2021-02-10, 18:53   

No ale schodząc wzdłuż wyciągu też przecież masz las :D
_________________
Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy wielki krok naprzód!
 
 
Adrian 
Cieszynioki


Wiek: 40
Dołączył: 13 Lis 2017
Posty: 9269
Wysłany: 2021-02-10, 19:28   

Też wolałbym podchodzić niebieskim, najnormalniej jest fajniejszy i nie aż tak stromy :lol
I zmieniłbym końcówkę na dojście do Kubalonki, dla tego że to fajny kawałek szlaku i są fajne Skałki po drodze :) w tedy musisz zjechać trochę na dół autobusem, ale tylko jeden przystanek, żeby dostać się do Wisły Głębiec ;)
Ostatnio zmieniony przez Adrian 2021-02-10, 19:29, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
opawski1 


Wiek: 25
Dołączył: 21 Lut 2016
Posty: 1049
Skąd: Prudnik
Wysłany: 2021-02-10, 19:31   

Dlatego chcę to rozbić na 2 dni z noclegiem na Stożku (chyba że już nie ma miejsc, albo boją się otworzyć), jeśli rozbiję, to może jeszcze sobie wydłużę np. o Kubalonkę, bo widzę na mapie jakąś wieżę widokową, wtedy dziennie wyjdzie mi około 13-15 km. Po za tym nie wiem jeszcze którą stronę pójdę ;)

Przeglądając mapę narysowałem sobie też trasę ze Stożka do Zwardonia przez Koniaków i Ochodzitą, ale tam wychodzi mi ponad 22 km, więc to chyba jednak nie na tą porę roku ;)
_________________
MOJA STRONA O GÓRACH OPAWSKICH: http://www.goryopawskie.eu/
Profil Facebook
 
 
Adrian 
Cieszynioki


Wiek: 40
Dołączył: 13 Lis 2017
Posty: 9269
Wysłany: 2021-02-10, 19:35   

Jedyna wieża którą tam kojarzę to taki punkt widokowy, ale on jest z Kubalonki w stronę Stecówki ...
 
 
Piotrek 


Wiek: 48
Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 10830
Skąd: Żywiec-Sienna
Wysłany: 2021-02-10, 20:06   

Pudelek napisał/a:
No ale schodząc wzdłuż wyciągu też przecież masz las :D

Diabeł tkwi w szczegółach...las lasowi nie równy ;)
 
 
Piotrek 


Wiek: 48
Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 10830
Skąd: Żywiec-Sienna
Wysłany: 2021-02-10, 20:08   

Adrian napisał/a:
Jedyna wieża którą tam kojarzę to taki punkt widokowy, ale on jest z Kubalonki w stronę Stecówki ...


Szału ni ma, trochę szerszą ambonę przypomina :-)

 
 
Adrian 
Cieszynioki


Wiek: 40
Dołączył: 13 Lis 2017
Posty: 9269
Wysłany: 2021-02-10, 20:18   

Ona jest teraz chyba odnowiona, ale to ta ;)
 
 
Piotrek 


Wiek: 48
Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 10830
Skąd: Żywiec-Sienna
Wysłany: 2021-02-10, 20:32   

Zdjęcie pyknąłem 25 stycznia tegoż roku. Nikłe szanse, że od tego dnia do dziś zdążyli ją przemalować :-)
 
 
sokół


Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 12247
Skąd: Bytom
Wysłany: 2021-02-10, 20:41   

Ja to bym zaczął od Goleszowa (Tuł!) a nocowania szukał na Soszowie bądź Cieślarówka na Cieślarze.
A wracałbym przez Kubalonkę i Kozińce i Groniczek!
Profil Facebook
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Copyright © 2013 by Góry bez granic | All rights reserved | Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - recenzje anime