Forum FAQ Szukaj Użytkownicy Rejestracja Statystyki Profil Zaloguj Albumy Kontakt

Poprzedni temat «» Następny temat

Beskid Śląski na zakończenie lata.

Autor Wiadomość
sokół


Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 12247
Skąd: Bytom

Wysłany: 2019-09-03, 22:16   

Fajnie, że weekend się udał. Troszkę szkoda, że widoków lepszych nie było, ale latem ciężko...

Miał być wschód i zachód... No i co z tego wyszło? Zaspałeś?
Profil Facebook
 
 
Piotrek 


Wiek: 48
Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 10830
Skąd: Żywiec-Sienna
Wysłany: 2019-09-04, 05:36   

Baranowanie - dobre określenie :) . Prędzej czy później każdego chłopa dopada.
Można by wyróżnić jeszcze "ramionowanie", które jest nieco wygodniejsze ale raczej w początkowym okresie do zastosowania.
 
 
laynn
[Usunięty]

Wysłany: 2019-09-04, 06:23   

sokół napisał/a:
No i co z tego wyszło? Zaspałeś?

Zachód był słaby i ja też, ale nie przez piwo...a potem była ciężka noc (przez cukier), więc ranek był ciężki. Ale o 7 było bezchmurne niebie, więc chyba i wschód był mało ciekawy, zresztą spektakle słoneczne miały być bez rodziny.
sokół napisał/a:
Fajnie, że weekend się udał

Udał, a widoki...no cóż myśleć trzeba nad miejscem na wschód jak z Magury :)
Piotrek napisał/a:
Prędzej czy później każdego chłopa dopada

Całe szczęście ;) ramionowania w górach nie miałem ;)
 
 
Piotrek 


Wiek: 48
Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 10830
Skąd: Żywiec-Sienna
Wysłany: 2019-09-04, 09:35   

Powiem Ci, że do pewnego ciężaru jest to wygodniejszy sposób niż typowa baranina, wygodniej się niesie. Choć też nie na każdą trasę się nadaje, pod stromszą górkę już bym nie ryzykował ;)
 
 
laynn
[Usunięty]

Wysłany: 2019-09-04, 09:36   

Piotrek napisał/a:
że do pewnego ciężaru jest to wygodniejszy sposób niż typowa baranina, wygodniej się niesie.

Chyba już przekroczyliśmy tą wagę. Mój kręgosłup to dobitnie mówi, po każdym baranowaniu ;)
 
 
ceper 


Dołączył: 02 Sty 2014
Posty: 8598
Wysłany: 2019-09-04, 10:13   

Me dzieci po roczku same śmigały, miały hart ducha i wysokie ambicje. Po latach mogę skromnie rzec: spełnione. ;)
Dziwny jest ten świat na Ślůnsku i za Brynicą. Każdy przejazd sprawia mi nieocenioną radość. :usmi
W sobotę baranując jagodowałem (przy tabliczce z nazwą rezerwatu BG są jagódki-olbrzymki, takie gumi-jagody). :v
_________________
Bo kto ma, temu będzie dodane, i nadmiar mieć będzie; kto zaś nie ma, temu zabiorą również to, co ma. /Mt 13,12/
Enjoy your life-never look back. Jest dobrze, a będzie jeszcze lepiej.
 
 
Piotrek 


Wiek: 48
Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 10830
Skąd: Żywiec-Sienna
Wysłany: 2019-09-04, 11:58   

Cytat:
W sobotę baranując

Ale kogo niosłeś, niedźwiedzia?
 
 
ceper 


Dołączył: 02 Sty 2014
Posty: 8598
Wysłany: 2019-09-04, 13:42   

Baranując - skrót myślowy oznaczający spacer na Baranią Górę. ;)
Gdybym ja spotkał niedźwiedzia, to byłaby jazda - jeszcze nie jechałem na niedźwiedziu, widziałem tylko w bajkach. :rol
_________________
Bo kto ma, temu będzie dodane, i nadmiar mieć będzie; kto zaś nie ma, temu zabiorą również to, co ma. /Mt 13,12/
Enjoy your life-never look back. Jest dobrze, a będzie jeszcze lepiej.
 
 
Piotrek 


Wiek: 48
Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 10830
Skąd: Żywiec-Sienna
Wysłany: 2019-09-04, 19:34   

Cytat:
Baranując - skrót myślowy oznaczający spacer na Baranią Górę.

Nie skojarzyłem w amoku rozmowy o noszeniu dzieci, ale dobre jest to z Baranią :)
 
 
Wiolcia 


Dołączyła: 13 Lip 2013
Posty: 3458
Wysłany: 2019-09-06, 17:54   

Widać po Twej relacji, że marzenia się spełniają :) . Fajnie, że udało Wam się całą rodziną wyskoczyć na dwa dni z noclegiem. Plany na kolejny taki wyjazd już są? Masz lokalizację?
Na Małym Stożku jest bacówka. Byłeś tam może albo zauważyłeś ją, przechodząc obok?
A burza, którą obserwowaliście (i zlewa przy okazji) złapała nas parędziesiąt kilometrów dalej, w Beskidzie Żywieckim.
 
 
laynn
[Usunięty]

Wysłany: 2019-09-06, 18:35   

Wiolcia napisał/a:
Plany na kolejny taki wyjazd już są? Masz lokalizację?

Plany są - teraz wszystko zależy jaka będzie pogoda, jak będzie ze zdrowiem.
Co do lokalizacji, to też zależy, czy sami pojedziemy, bo tą relacją namawiamy ekipę co była z nami w Jamnej, a koleżanka ma problemy ze zdrowiem i ona za daleko autem nie może jechać, a są zamiary na Gorce, Sądecki, Pieniny. Na pewno samo dojście do schroniska nie może być za długie, te 6km póki co jest chyba wartością graniczną.
Wiolcia napisał/a:
Na Małym Stożku jest bacówka. Byłeś tam może albo zauważyłeś ją, przechodząc obok?

Nie, myśmy z pod schroniska schodzili w dół zielonym szlakiem, choć pierwotnie myślałem o żółtym.
Wiolcia napisał/a:
A burza

No to nieźle musiało Was zlać...
 
 
sokół


Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 12247
Skąd: Bytom

Wysłany: 2019-09-06, 18:40   

laynn napisał/a:
te 6km póki co jest chyba wartością graniczną


To cegły do plecaka pakuj i biegaj po schodach, jak ja miałem formę, to z Krzyżnego do Kużnic dwudziestokilowego klocka zaniosłem :)
Teraz bym chyba umarł.
Profil Facebook
 
 
ceper 


Dołączył: 02 Sty 2014
Posty: 8598
Wysłany: 2019-09-06, 19:18   

sokół napisał/a:
z Krzyżnego do Kużnic dwudziestokilowego klocka zaniosłem
Nie było kosówki? Taniej Cię okupić, niż wyżywić. ;)
_________________
Bo kto ma, temu będzie dodane, i nadmiar mieć będzie; kto zaś nie ma, temu zabiorą również to, co ma. /Mt 13,12/
Enjoy your life-never look back. Jest dobrze, a będzie jeszcze lepiej.
 
 
laynn
[Usunięty]

Wysłany: 2019-09-06, 19:26   

sokół napisał/a:
jak ja miałem formę,

A jakie masz cukry? Hę? ;)
 
 
ceper 


Dołączył: 02 Sty 2014
Posty: 8598
Wysłany: 2019-09-06, 19:29   

U sokoła cukry już sfermentowane na C2H5OH. Ja to biorę owoc (fruktozę), mleko (laktozę) i słodycze (tu głównie sacharoza). Ma słodycz nie przepada za górami. ;)
_________________
Bo kto ma, temu będzie dodane, i nadmiar mieć będzie; kto zaś nie ma, temu zabiorą również to, co ma. /Mt 13,12/
Enjoy your life-never look back. Jest dobrze, a będzie jeszcze lepiej.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Copyright © 2013 by Góry bez granic | All rights reserved | Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group