Forum FAQ Szukaj Użytkownicy Rejestracja Statystyki Profil Zaloguj Albumy Kontakt

Poprzedni temat «» Następny temat

Beskid Mały/Makowski - Pasmo Żurawnicy

Autor Wiadomość
sprocket73


Dołączył: 14 Lip 2013
Posty: 5518
Wysłany: 2013-08-04, 23:01   Beskid Mały/Makowski - Pasmo Żurawnicy

W słoneczną sobotę nie sposób siedzieć w domu, ale że upał, to wycieczka niewielka.
Podjechaliśmy do Krzeszowa pod Żurawnicę, skąd panorama na Beskid Mały wygląda tak.



Zdobyliśmy szczyt z krzyżem. Niestety widoków niema - krzaki urosły.



Po skałkach biegały głównie psy, napędzając mi trochę strachu bo weszły w szczelinę i dość długo ich nie było.



Urocza Przełęcz Carchel.



Idziemy cały czas czerwonym szlakiem, jest mocno widokowy. Tutaj okolice przysiółka Koźle.



Takie "krasnale ogrodowe" to ja rozumiem.



Dalej idziemy bezszlakowo grzbietem i dochodzimy do Kapliczki Konfederatów na Jasieniu. Dziwne, że nie ma tu szlaku, który schodziłby do Suchej. Kapliczka jak na "leśną kapliczkę" jest ogromna. Właśnie trwają prace remontowe.



Porzucamy drogi i bezszlakowo schodzimy w kierunku Lipskiej Góry. Kończy się to jak zwykle w krzokach, a ze względu na środek lata krzoki są okazałe.



Dla odmiany również bezszlakowe wyjście na Lipską Górę było fajne. Taki stawek był po drodze.



Z takimi liliami.



Na Lipskiej Górze wchodzimy na szlak zielony. Sama Lipska Góra nieciekawa, porośnięta gęstym lasem i chaszczami. Widoki wracają, kiedy podchodzi się pod Żurawnicę.



Wracamy znowu przez Przełęcz Carchel.



I klasyczny widoczek na koniec.



Ale mamy ładne lato w tym roku... :)
_________________
SPROCKET
http://gorybezgranic.pl/n...-kim-vt1876.htm
 
 
Tępy dyszel 


Wiek: 44
Dołączył: 07 Lip 2013
Posty: 2774
Skąd: Tychy
Wysłany: 2013-08-05, 16:38   

sprocket73 napisał/a:
ale że upał, to wycieczka niewielka.

Bardzo dobra taktyka.

Jakieś dane techniczne ?

Jeśli nie chcesz się za bardzo zmęczyć, polecam Ci też Koskową Górę. Widoki w promieniu 360 stopni - Babia Góra i Tatry w niezwykle oryginalnym ujęciu....

Ps. Nie zgubiłeś przypadkiem Strzępka ?
 
 
sprocket73


Dołączył: 14 Lip 2013
Posty: 5518
Wysłany: 2013-08-05, 17:33   

Na oko z jakieś 15 km, 6 godz., a podejścia łagodne.
Strzępek teraz leży od stołem, znaczy się, wrócił ;)
_________________
SPROCKET
http://gorybezgranic.pl/n...-kim-vt1876.htm
 
 
sokół


Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 12257
Skąd: Bytom
Wysłany: 2013-08-05, 19:49   

Kolejna ciekawa relacja z tego makowskiego. Pojechac tam kiedyś na kilka dni do jakiejś dziury zabitej dechami i odpoczywać - niezły plan.
Profil Facebook
 
 
mieciur 


Wiek: 39
Dołączył: 09 Lip 2013
Posty: 108
Skąd: Nowy Sącz
Wysłany: 2013-08-05, 21:07   

Ładnie tam :) W sumie nie mam od siebie tak daleko a chyba raz czy dwa razy w tamtych okolicach bywałem. Kiedyś trzeba to zmienić :) Ta Przełęcz Carhel bardzo mi się podoba - takie klimatyczne sielankowe miejsce - taka wizytówka Beskidów.
 
 
 
sprocket73


Dołączył: 14 Lip 2013
Posty: 5518
Wysłany: 2013-08-06, 07:53   

Co jest wg mnie ciekawe w takich Beskidach, które mają po 700m n.p.m. - to, że są widoki, bo pola uprawne/łąki podchodzą pod szczyty, podobnie osady ludzkie są po drodze i to takie sielskie, gdzie czas się zatrzymał dawno temu. Wiele obejść nie ma płotów, droga idzie praktycznie przez podwórko, miejscowe dzieci mówią dzień dobry, a starsi się uśmiechają (w większości). Nie ma komercji i próbowania zarabiania na turystach, bo turystów też praktycznie nie ma.
_________________
SPROCKET
http://gorybezgranic.pl/n...-kim-vt1876.htm
 
 
Vision
[Usunięty]

Wysłany: 2013-08-07, 08:52   

No widoki całkiem całkiem, w zupełnie nieznanej mi okolicy, ale ostatnio już patrzyłem na mapę i wydaje mi się, że tam dotrę na rowerze. :-)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Copyright © 2013 by Góry bez granic | All rights reserved | Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group