Forum FAQ Szukaj Użytkownicy Rejestracja Statystyki Profil Zaloguj Albumy Kontakt

Poprzedni temat «» Następny temat

Be be be, czyli Boskie bialskie biegówki

Autor Wiadomość
Wiolcia 


Dołączyła: 13 Lip 2013
Posty: 3458
Wysłany: 2021-02-24, 22:14   Be be be, czyli Boskie bialskie biegówki

Rzadko coś wrzucam w ten dział, bo rzadko w Sudetach bywam. Tym razem na zachód wyciągnęły mnie biegówki w Górach Bialskich.



Fajnie było. I różnorodnie: http://www.kuzniapodrozy....lice-i-okolice/

A jakby włodarz opisał mi panoramki, to byłabym bardzo wdzięczna.
 
 
laynn
[Usunięty]

Wysłany: 2021-02-25, 09:40   

Kurcze bardzo fajnie tam zimą też jest. Zresztą mnie się tam bardzo podobało i latem.
 
 
Wiolcia 


Dołączyła: 13 Lip 2013
Posty: 3458
Wysłany: 2021-02-25, 19:15   

laynn napisał/a:
Kurcze bardzo fajnie tam zimą też jest. Zresztą mnie się tam bardzo podobało i latem.

Mnie zimą bardzo się podobało. Kiedyś byłam tam tylko latem/ jesienią (też super!), ale teraz zastanawiam się, jakbym odebrała te "plaskate" góry w czasie cieplejszej pory roku.
 
 
włodarz 

Dołączył: 13 Maj 2014
Posty: 2636
Skąd: Góry Sowie
Wysłany: 2021-02-25, 19:51   

Pamiętając Twoje poprzednie wizyty w Sudetach to w Bialskich powinien padać śnieg przez cały weekend :-) A tymczasem piękna zima, szczególnie ten drugi dzień, pięknie to wyszło na zdjęciach.
(opisy trochę później zrobię, OK?)
_________________
Sudeckie Ilustracje
Ostatnio zmieniony przez włodarz 2021-02-25, 19:52, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wiolcia 


Dołączyła: 13 Lip 2013
Posty: 3458
Wysłany: 2021-02-25, 20:00   

włodarz napisał/a:
Pamiętając Twoje poprzednie wizyty w Sudetach to w Bialskich powinien padać śnieg przez cały weekend :-) A tymczasem piękna zima, szczególnie ten drugi dzień, pięknie to wyszło na zdjęciach.
(opisy trochę później zrobię, OK?)

A żeś wykrakał! W kolejny weekend byliśmy w Jakuszycach - i znów pogoda do bani! Pogoda tragiczna, łącznie z opadami marznącego deszczu w drodze powrotnej.
Opisy - na spokojnie, kiedy znajdziesz czas. Nie śpieszy się :) .
 
 
Sebastian 


Wiek: 51
Dołączył: 09 Lis 2017
Posty: 5768
Skąd: Kraków

Wysłany: 2021-02-25, 20:04   

Te Góry Bialskie są wg mnie stworzone na biegówki albo na rower, bo wydaje mi się, że piechotą to trochę nudno. Fajnie, że są przygotowane ślady, widzę że nawet ruch dwukierunkowy jest przewidziany. W drugi dzień lepsza pogoda, zimowe pejzaże fajniejsze i bardziej widokowa trasa. W Czechy można było wjechać na biegówkach tak po prostu?
Profil Facebook
 
 
włodarz 

Dołączył: 13 Maj 2014
Posty: 2636
Skąd: Góry Sowie
Wysłany: 2021-02-25, 20:29   

Wiolcia napisał/a:
A żeś wykrakał!

Miałem nadzieję, że już odczarowałaś :-)
_________________
Sudeckie Ilustracje
 
 
Wiolcia 


Dołączyła: 13 Lip 2013
Posty: 3458
Wysłany: 2021-02-26, 15:41   

Właśnie taka była moja refleksja – jak podobałoby mi się tu latem? Byłam w okolicach bardzo dawno temu w wakacje i już nie pamiętam, zresztą wrażenia (i wymagania) z wiekiem się zmieniają. Za to jesień parę lat później była bardzo przyjemna. Co do Czech – kontroli granicznej nie było, tranzytem przecież można :) .
 
 
Piotrek 


Wiek: 48
Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 10830
Skąd: Żywiec-Sienna
Wysłany: 2021-02-26, 18:14   

Bardzo malownicza i widokowa ta część z Magistralą.

Tak z ciekawości - jak się sunie na nartach to zdjęcia wygodniej się chyba robi niż na rowerze, dobrze myślę?
 
 
opawski1 


Wiek: 25
Dołączył: 21 Lut 2016
Posty: 1049
Skąd: Prudnik
Wysłany: 2021-02-26, 20:09   

Mi się Bialskie podobają bardziej latem, może są troszkę czasem monotonne bo bardzo zalesione, ale moim zdaniem mają swój urok. Jest też parę miejsc widokowych np. wieża widokowa na Czernicy z piękną panoramą czy Rudawiec z widokiem w kierunku zachodnim. Zimą też tam bywałem, ale mi kojarzą się z zapadaniem w śniegu, ciężką wędrówką i gonieniem przez narciarzy na biegówkach (bo na nartach nie jeżdżę). Tak więc zimą raczej się tam już nie wybiorę, ale latem jeszcze nie jeden raz ;)
_________________
MOJA STRONA O GÓRACH OPAWSKICH: http://www.goryopawskie.eu/
Ostatnio zmieniony przez opawski1 2021-02-26, 20:09, w całości zmieniany 1 raz  
Profil Facebook
 
 
Wiolcia 


Dołączyła: 13 Lip 2013
Posty: 3458
Wysłany: 2021-02-27, 10:36   

włodarz napisał/a:
Wiolcia napisał/a:
A żeś wykrakał!

Miałem nadzieję, że już odczarowałaś :-)

Widocznie jeszcze nie w tym roku.

Piotrek napisał/a:
Bardzo malownicza i widokowa ta część z Magistralą.

Tak z ciekawości - jak się sunie na nartach to zdjęcia wygodniej się chyba robi niż na rowerze, dobrze myślę?

I tak się zatrzymuję - dla bezpieczeństwa swojego i sprzętu. Chyba że sunę lekko w dół - wtedy się da.
Ale przynajmniej nie muszę z niczego zsiadać, by zrobić zdjęcie.

opawski1 napisał/a:
Mi się Bialskie podobają bardziej latem, może są troszkę czasem monotonne bo bardzo zalesione, ale moim zdaniem mają swój urok. Jest też parę miejsc widokowych np. wieża widokowa na Czernicy z piękną panoramą czy Rudawiec z widokiem w kierunku zachodnim. Zimą też tam bywałem, ale mi kojarzą się z zapadaniem w śniegu, ciężką wędrówką i gonieniem przez narciarzy na biegówkach (bo na nartach nie jeżdżę). Tak więc zimą raczej się tam już nie wybiorę, ale latem jeszcze nie jeden raz ;)

Latem to chyba świetne góry na rower? Patrzyłam nawet i szlaki na dwa kółka tam są.
 
 
buba 


Dołączyła: 09 Lip 2013
Posty: 6082
Skąd: Oława
Wysłany: 2021-02-27, 22:03   

Co jestesmy w Bialskich i kogo bysmy nie spotkali na szlaku - to nam polecaja ta chate w Czechach! Ze tam ponoc taaaaakie pyszne jedzenie, najpyszniejsze na calym swiecie. I jakos jeszcze zesmy tam nie zawedrowali tego sprawdzic Moze w tym roku sie uda, bo pewnie w Bialskie wrocimy. Bardzo lubie te gorki, a zwlaszcza spanko w wiacie nad Bielicami.

Cytat:
A co z konsumpcją? W środku nie ma szans, za to po drugiej stronie ustawiono wielki biały namiot – pawilon, gdzie można w spokoju się posilić. Da się? Da!


Ponoc na Ukrainie to wszedzie tak dziala. Znajomi opowiadali, ci ktorzy byli zimą jak im zrobili kwarantanne na czas swiateczny. Kazali zamknac knajpy - to ok, nikt nie je w knajpie, a przed kazda knajpa ogrzewany namiot ze stolikami. Wszystko sie da - tylko trzeba chęci...


Wiolcia napisał/a:
Latem to chyba świetne góry na rower?


Chyba nie bardzo... Jest pod gorke! :P
_________________
"ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam ta mniej uczęszczaną. Cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam"

na wiecznych wagarach od życia..
Ostatnio zmieniony przez buba 2021-02-27, 22:06, w całości zmieniany 5 razy  
 
 
gar 

Dołączył: 06 Sty 2016
Posty: 834
Skąd: Orzegów
Wysłany: 2021-02-27, 22:35   

buba napisał/a:


Cytat:
A co z konsumpcją? W środku nie ma szans, za to po drugiej stronie ustawiono wielki biały namiot – pawilon, gdzie można w spokoju się posilić. Da się? Da!


Ponoc na Ukrainie to wszedzie tak dziala. Znajomi opowiadali, ci ktorzy byli zimą jak im zrobili kwarantanne na czas swiateczny. Kazali zamknac knajpy - to ok, nikt nie je w knajpie, a przed kazda knajpa ogrzewany namiot ze stolikami. Wszystko sie da - tylko trzeba chęci..

W Wiśle działa to dokładnie tak samo.
Inna sprawa, że knajp otwartych w województwie ślaskim może nie jest zbyt wiele, ale jadłem i piłem w ciągu ostatnich dwóch miesięcy już w ponad 10, więc jest w czym wybierać.
 
 
Wiolcia 


Dołączyła: 13 Lip 2013
Posty: 3458
Wysłany: 2021-02-28, 12:34   

buba napisał/a:
Co jestesmy w Bialskich i kogo bysmy nie spotkali na szlaku - to nam polecaja ta chate w Czechach! Ze tam ponoc taaaaakie pyszne jedzenie, najpyszniejsze na calym swiecie. I jakos jeszcze zesmy tam nie zawedrowali tego sprawdzic Moze w tym roku sie uda, bo pewnie w Bialskie wrocimy. Bardzo lubie te gorki, a zwlaszcza spanko w wiacie nad Bielicami.

W chacie niestety niczego nie spróbowaliśmy, zresztą długość kolejki i tak odstraszała.
A o jaką wiatę Ci chodzi - tę niedaleko zielonego szlaku na Rudawiec?

Cytat:
Wiolcia napisał/a:
Latem to chyba świetne góry na rower?


Chyba nie bardzo... Jest pod gorke! :P

Za to potem w dół, więc w ostatecznym rachunku się wyrównuje i można sobie wmówić, że jest płasko.
Ale pamiętam, Ty nie lubisz się męczyć pod górę.
 
 
laynn
[Usunięty]

Wysłany: 2021-02-28, 19:39   

opawski1, zgadzam się, letnie fajniejsze, ale ta zimowa wersja całkiem dobra :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Copyright © 2013 by Góry bez granic | All rights reserved | Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - opowiadania