Forum FAQ Szukaj Użytkownicy Rejestracja Statystyki Profil Zaloguj Albumy Kontakt

Poprzedni temat «» Następny temat

ABC Fotografii

Autor Wiadomość
sokół


Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 12247
Skąd: Bytom
Wysłany: 2021-05-06, 12:09   

Cepra na pewno stać.
Profil Facebook
 
 
laynn
[Usunięty]

Wysłany: 2021-05-06, 12:09   

To fakt, w USA też poszedł w przedsprzedaży bardzo dobrze, tak że część osób w Europie kupująca w przedsprzedaży...dostała informację o przesunięciu wysyłki.
 
 
sokół


Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 12247
Skąd: Bytom
Wysłany: 2021-05-06, 12:11   

Ja to myślę nad zoomem, ale mnie przeraża, bo wydaje mi się zbyt ciemny.

Taki
Profil Facebook
 
 
Sebastian 


Wiek: 51
Dołączył: 09 Lis 2017
Posty: 5770
Skąd: Kraków
Wysłany: 2021-05-06, 12:14   

To ty nie widziałeś ciemnego zooma:

Taki
_________________
mój blog: http://sebastianslota.blogspot.com/
Ostatnio zmieniony przez Sebastian 2021-05-06, 12:15, w całości zmieniany 2 razy  
Profil Facebook
 
 
sokół


Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 12247
Skąd: Bytom
Wysłany: 2021-05-06, 12:16   

Łe, to jakieś chińskie gówno, nawet za darmo bym takiego nie chciał...
Profil Facebook
 
 
laynn
[Usunięty]

Wysłany: 2021-05-06, 12:27   

Weź Behemota 1700 mm f/4 .
I przyczepkę do niego, bo waży 256 kg.
Ale podepniesz go do swojego aparatu.
 
 
Adrian 
Cieszynioki


Wiek: 40
Dołączył: 13 Lis 2017
Posty: 9269
Wysłany: 2021-05-06, 16:18   

laynn napisał/a:
Tymczasem...zbieram na nowe body :D
https://www.fotoplus.pl/a...ody-czarny-1050


Wygląda porządnie, że będzie dobrze w ręce leżał :)
 
 
Piotrek 


Wiek: 48
Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 10830
Skąd: Żywiec-Sienna

Wysłany: 2021-05-15, 20:55   

Pytanko mam do znawców tematu - o filtry.
Bo okazało się, że do mojego aparatu można dołączyć (tak rozumiem, bo widziałem w sprzedaży wymieniony również do Finepix Hs20).
Czy warto używać filtr polaryzacyjny?. Jakies przykłady oglądałem w necie tego co daje ten filtr, ale w necie to różne rzeczy piszą.
A może macie jakieś zdjęcia, które pokarzą co on daje?
I czy można go używać ciągle czy trzeba ciągle zakładać i wkładać w zależności od okoliczności?
 
 
sokół


Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 12247
Skąd: Bytom
Wysłany: 2021-05-15, 22:05   

Ja się bez polara nie ruszam nigdzie. Mam nakręcone na wszystkie swoje szkła i nie żałuję.

Ty masz widzę 58 mm - to stosunkowo niewielka średnica, więc filtr będzie w miarę tani. Tylko nie kupuj byle badziewia, bo tylko się wkurzysz.

Moim zdaniem najlepsze są Marumi - szczególnie ten "super".
Profil Facebook
 
 
Piotrek 


Wiek: 48
Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 10830
Skąd: Żywiec-Sienna

Wysłany: 2021-05-15, 22:50   

Czyli, że można go używać w każdych warunkach? Mam na myśli słonecznie/pochmurno.

Szukając pokrowca trafiłem na taki zestaw i stąd moje zainteresowanie tym tematem. Będzie on coś wart? https://allegro.pl/oferta...9a-de66b9dfae24
Ostatnio zmieniony przez Piotrek 2021-05-15, 22:51, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
ceper 


Dołączył: 02 Sty 2014
Posty: 8598
Wysłany: 2021-05-15, 23:29   

Za filtr polaryzacyjny do kompaktu Canon wydałem 2 pogan i nie widziałem różnicy. Ponoć pomaga tylko producentom.
_________________
Bo kto ma, temu będzie dodane, i nadmiar mieć będzie; kto zaś nie ma, temu zabiorą również to, co ma. /Mt 13,12/
Enjoy your life-never look back. Jest dobrze, a będzie jeszcze lepiej.
 
 
sokół


Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 12247
Skąd: Bytom
Wysłany: 2021-05-15, 23:49   

Nie znam firmy seagull... Filtr UV Ci do niczego nie jest potrzebny, szary połówkowy uzyjesz raz na dwa lata, lepiej weź marumi, nawet używkę,

https://allegro.pl/oferta...dhg-10514050396

Moim zdaniem najlepszy jest ten.

Ma go Sprocket, ja, kilka dni temu kupił go Adrian.
Moim zdaniem jest wart swojej ceny.

Inna sprawa to ... robisz zdjęcia na auto czy na ręcznych nastawach?
Jakiego programu uzywasz do obróbki?

moze Ceper Ci da swój polar, jak nie potrzebuje? Do canonów było chyba tez 58.


Odezwij sie na fb jutro to Ci kilka knifów sprzedam. :D
Profil Facebook
 
 
ceper 


Dołączył: 02 Sty 2014
Posty: 8598
Wysłany: 2021-05-16, 05:04   

Pamiętacie poezję kolorów z Canon G7X? Właśnie do niego kupiłem ów polar. Na obiektyw przyklejało się blaszkę-magnes, zaś filtr na magnes, czyli szybki montaż/demontaż/. Ostatnio widziałem go przed remontem/przeprowadzkami/ ponad 2 lata temu. W tym też czasie Canon miał awarię, czasem nie odsłaniały mi się pióra obiektywu na 100% (trza było palcem pomagać), więc aparat trafił do serwisu. Naprawę wyceniono na 1000 zł (połowa ceny nowego), którą zaakceptowałem. Po 2 miesiącach informacja, że chińczyki ich wyru(...) i muszą zamówić znów, tym samym koszt naprawy miał wzrosnąć do 1500 zł. Niech się ugryzą w dupę i nie poszedłem po odbiór sprzętu. Filtr = malutka część, gdzieś go schowałem wraz z zapasową obręczą-magnesem. Jak znajdę, to chętnie przekażę.

Potem kupiłem przez internet Canon G1X Mark III za około 5k. Miałem go potłuc po 2 tygodniach (nie spełniał oczekiwań gabarytowych, zdjęcia porównywalnej jakości ze smartfonem), ale ostatecznie wzięła go córka, która z niego nie korzysta (foty robi smartfonem SG9+).
_________________
Bo kto ma, temu będzie dodane, i nadmiar mieć będzie; kto zaś nie ma, temu zabiorą również to, co ma. /Mt 13,12/
Enjoy your life-never look back. Jest dobrze, a będzie jeszcze lepiej.
 
 
Adrian 
Cieszynioki


Wiek: 40
Dołączył: 13 Lis 2017
Posty: 9269
Wysłany: 2021-05-16, 07:48   

Ja z polarem to mam różnie, przymierzałem się już dobrze ponad rok temu, ale po zakupie jakiegoś tam używanego, wylądował w szufladzie. Ostatnio znowu mnie wzięło na polara i kupiłem ten który ma naprawdę dobre opinie i jak już Sokół wspomniał, używa go kilka osób z forum i właściwie go nie ściągają ... "Marumi DHG super "
Ale moja obserwacja pracy z filtrem jest taka, że rano w ciemnym lesie przy słabym świetle, to raczej zły pomysł, w ogóle przy słabym świetle.
Żeby działał trzeba się dobrze ustawić do słońca, efekty są fajne, niweluje odbicia, wyciąga kolory itd.
Zdjęcia porównawcze wykasowałem, te z neta pokazują prawdę. Do polara trzeba się przyzwyczaić i nauczyć, dla kogoś kto nie lubi nosić i wymieniać obiektywów, polar też będzie upierdliwy, przynajmniej na początku ;) efekty są ale nie w każdej sytuacji .
Warto spróbować, koszt filtra nie jest jakiś powalający, a efekty potrafią cieszyć :)
Może faktycznie na początek kip używkę za grosze, zobacz i zdecyduje czy to jest to co cię cieszy, czy raczej irytuje ;)
 
 
sprocket73


Dołączył: 14 Lip 2013
Posty: 5472
Wysłany: 2021-05-16, 08:20   

Myślę, że taka kwintesencja z tego co napisał Adrian:

Adrian napisał/a:
Żeby działał trzeba się dobrze ustawić do słońca

Adrian napisał/a:
efekty są ale nie w każdej sytuacji

Adrian napisał/a:
Warto spróbować ... a efekty potrafią cieszyć


Jeżeli o mnie chodzi, nie wyobrażam sobie nie mieć polara. Po prostu nie wyobrażam.
_________________
SPROCKET
http://gorybezgranic.pl/n...-kim-vt1876.htm
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Copyright © 2013 by Góry bez granic | All rights reserved | Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group