Forum FAQ Szukaj Użytkownicy Rejestracja Statystyki Profil Zaloguj Albumy Kontakt

Poprzedni temat «» Następny temat

31.12.2015-01.01.2016 - Kopa - Pradziad - Kopa, czyli jak spędziłem okres noworoczny

Autor Wiadomość
Robert J 


Wiek: 44
Dołączył: 08 Gru 2013
Posty: 1375
Wysłany: 2016-01-12, 14:38   

Cisy2 napisał/a:
Nie, nie chodziło mi o ten stempel. Nie jest to kasownik, czyli stempel służący do skasowania (unieważnienia) znaczków pocztowych. Kasownik musi zawierać nazwę placówki pocztowej oraz datę (zmienny datownik lub - jeżeli jest to kasownik okolicznościowy, stosowany tylko w jednym dniu - datę stałą).

Przy najbliższej okazji dowiem się dokładnie u źródła jak to jest obecnie bo jak wcześniej napisałem nigdy nie korzystałem z usług tej placówki :)
 
 
Robert J 


Wiek: 44
Dołączył: 08 Gru 2013
Posty: 1375
Wysłany: 2016-02-15, 16:24   

Cisy2 napisał/a:
Robert J napisał/a:
Znalazłem stempel sprzed 10 lat czyli gdy obchodzona była 110 rocznica poczty na BK.

Obrazek



Nie, nie chodziło mi o ten stempel. Nie jest to kasownik, czyli stempel służący do skasowania (unieważnienia) znaczków pocztowych. Kasownik musi zawierać nazwę placówki pocztowej oraz datę (zmienny datownik lub - jeżeli jest to kasownik okolicznościowy, stosowany tylko w jednym dniu - datę stałą). Kasownik pocztowy stosowany przed dziesięcioma laty na Biskupiej Kopie wyglądał tak:

Obrazek

Obrazek

Chodzi mi o ten mały obrączkowy stempel odbity na znaczku. Chciałbym wiedzieć, kiedy przestał być stosowany? Jest na nim napis "Biskupska Kupa", zmienny datownik oraz - u góry - rysunek wieży widokowej na szczycie (niestety, dość słabo odbity). Bez tego kasownika (historycy poczty powiedzieliby też "rekwizytu pocztowego") nie można nazywać BK pośrednictwem pocztowym - co najwyżej "nietypową" skrzynką pocztową :lol

PS. Na końcu zmiennego datownika znajduje się liczba 15. Nie oznacza ona ani roku (bo kartka jest z 2006 r.), ani dnia miesiąca, tylko pełną godzinę odprawienia przesyłki.


No więc w końcu udało mi się wybrać na Biskupią :D

No i tak. Placówka pocztowa nadal funkcjonuje i jest stempel z datownikiem. Pan Mirek mówił, że na majówkę będą nowe znaczki upamiętniające 120 lat powstania placówki pocztowej na szczycie. Motyw na znaczku będzie podobny jak pamiątkowy stempel noworoczny.

Stempel podbity wczoraj, ale była już ustawiona dzisiejsza data ;)

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Copyright © 2013 by Góry bez granic | All rights reserved | Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group