Forum FAQ Szukaj Użytkownicy Rejestracja Statystyki Profil Zaloguj Albumy Kontakt

Poprzedni temat «» Następny temat

28.09.2013 diabelna Babia Góra

Autor Wiadomość
Pudelek


Dołączył: 08 Lip 2013
Posty: 8277
Skąd: Oberschlesien
Wysłany: 2013-10-03, 11:48   

faktem jest, że ja po obejrzeniu zdjęć też stwierdziłem, że są za bardzo podkręcone - po prostu takie kolory nie występują w naturze (podobnie jak super-hiper-niebieskie niebo u Sprocketa :P ) i jeśli tak nie koloryzuje sam aparat (to się zdarza, że barwi za mocno, ale z tego co pamiętam z poprzednich galerii, to ten od Malgo tak nie robi), to wiadomo, że to dzieło jakiś rąk ;)

a co do lęku przed ekspozycją to trochę Ci nie wierzę - śmigasz po Tatrach jak młody Bóg i miałaś lęki pod Babią, która przecież jest na tyle lajtowa, że ja tam nie do końca posrany wlazłem? :D może to sam fakt bycia w Tatrach powoduje, że te lęki maleją? :D
_________________
Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy wielki krok naprzód!
 
 
Piotrek 


Wiek: 48
Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 10830
Skąd: Żywiec-Sienna
Wysłany: 2013-10-03, 12:11   

Malgo Klapković napisał/a:
Obecnie używam programu od Nikona ViexNX 2 a wartości przy większości zdjęć zmieniam max o 10%.


O, mam ten program w kompie, do małpki Nikona był dołączony. Prawdę mówiąc o nim zapomniałem ale zerknę co to i jak się obsługuję :)
 
 
Malgo Klapković 


Wiek: 37
Dołączyła: 06 Lip 2013
Posty: 2477
Wysłany: 2013-10-03, 12:34   

Mnie musiał do niego przekonać Vision, też z początku z niego nie korzystałam. Jak się robi RAW-y, to dopiero można przy nim poszaleć.
 
 
Dobromił 


Dołączył: 09 Lip 2013
Posty: 14275
Wysłany: 2013-10-03, 13:18   

Pudelek napisał/a:
faktem jest, że ja po obejrzeniu zdjęć też stwierdziłem, że są za bardzo podkręcone - po prostu takie kolory nie występują w naturze


No dobra - doszliśmy do zdania, że zdjęcia są trochę "przykręcone" Ok ;) ale nie zapominajmy o tym co równie ( albo bardziej ) jest ważne w zdjęciu - ujęcie, kadr czy jak kto woli - widok. A te są bardzo ciekawe.
_________________
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
 
 
Piotrek 


Wiek: 48
Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 10830
Skąd: Żywiec-Sienna
Wysłany: 2013-10-03, 16:18   

Malgo Klapković napisał/a:
Mnie musiał do niego przekonać Vision, też z początku z niego nie korzystałam. Jak się robi RAW-y, to dopiero można przy nim poszaleć.

Rawów mój aparacik nie robi ale spróbuję co się da zrobić z jpg..
Natomiast zerknąłem do Picassy bo wcześniej nie zaglądałem w ta część programu gdzie jest edycja i okazuje się, że całkiem sporo fajnych bajerów tam jest.
Już wiem skąd wielu ludzi ma takie ładne niebo na zdjęciach :)
 
 
Malgo Klapković 


Wiek: 37
Dołączyła: 06 Lip 2013
Posty: 2477
Wysłany: 2013-10-03, 16:39   

Piotrek napisał/a:
Już wiem skąd wielu ludzi ma takie ładne niebo na zdjęciach

Wbrew pozorom łatwo je uzyskać po prostu z puszki :)
 
 
Piotrek 


Wiek: 48
Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 10830
Skąd: Żywiec-Sienna
Wysłany: 2013-10-03, 18:44   

Ale to chyba trzeba mieć jakieś filtry i.t.p. Takich w moim prostym aparaciku nie ma możliwości zastosowania.
W każdym razie w Picassie da się to zrobić lekko i łatwo. Jest tam jednak inny bajer który mi się spodobał, powoduje że częśc zdjęcia jakby rozmyta, jakby zdjecie robić podczas jazdy. Coś w tym stylu, fajnie to wychodzi.
 
 
sokół


Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 12247
Skąd: Bytom
Wysłany: 2013-10-03, 19:21   

Malgo Klapković napisał/a:
widzę, że nie warto pisać o własnych odczuciach, bo zaraz zostaje to skrytykowane


:o-o :o-o :o-o :o-o :o-o :o-o :o-o :o-o :o-o :o-o :o-o :o-o :o-o :o-o
:o-o :o-o :o-o :o-o :o-o :o-o :o-o :o-o :o-o :o-o :o-o :o-o :o-o :o-o :o-o :o-o :o-o :o-o :o-o :o-o :o-o :o-o :o-o :o-o :o-o :o-o :o-o :o-o :o-o :o-o :o-o :o-o :o-o :o-o :o-o :o-o :o-o :o-o :o-o :o-o :o-o :o-o :o-o :o-o :o-o :o-o :o-o :o-o :o-o :o-o :o-o :o-o :o-o :o-o :o-o :o-o :o-o :o-o :o-o :o-o :o-o :o-o :o-o :o-o :o-o :o-o :o-o :o-o :o-o :o-o :o-o :o-o :o-o :o-o :o-o :o-o :o-o :o-o :o-o :o-o :o-o :o-o :o-o :o-o :o-o :o-o :o-o :o-o :o-o :o-o :o-o :o-o :o-o :o-o :o-o :o-o :o-o :o-o :o-o :o-o :o-o :o-o :o-o :o-o :o-o :o-o :o-o :o-o :o-o :o-o :o-o :o-o :o-o :o-o :o-o :o-o :o-o :o-o :o-o :o-o :o-o :o-o :o-o :o-o :o-o :o-o

Rozwaliło mnie totalnie Twoje hasło.
Ostatnio zmieniony przez sokół 2013-10-03, 19:23, w całości zmieniany 1 raz  
Profil Facebook
 
 
Malgo Klapković 


Wiek: 37
Dołączyła: 06 Lip 2013
Posty: 2477
Wysłany: 2013-10-03, 20:33   

sokół napisał/a:
Malgo Klapković napisał/a:
widzę, że nie warto pisać o własnych odczuciach, bo zaraz zostaje to skrytykowane


:o-o :o-o :o-o :o-o :o-o :o-o :o-o :o-o :o-o :o-o :o-o :o-o :o-o :o-o
:o-o :o-o :o-o :o-o :o-o :o-o :o-o :o-o :o-o :o-o :o-o :o-o :o-o :o-o :o-o :o-o :o-o :o-o :o-o :o-o :o-o :o-o :o-o :o-o :o-o :o-o :o-o :o-o :o-o :o-o :o-o :o-o :o-o :o-o :o-o :o-o :o-o :o-o :o-o :o-o :o-o :o-o :o-o :o-o :o-o :o-o :o-o :o-o :o-o :o-o :o-o :o-o :o-o :o-o :o-o :o-o :o-o :o-o :o-o :o-o :o-o :o-o :o-o :o-o :o-o :o-o :o-o :o-o :o-o :o-o :o-o :o-o :o-o :o-o :o-o :o-o :o-o :o-o :o-o :o-o :o-o :o-o :o-o :o-o :o-o :o-o :o-o :o-o :o-o :o-o :o-o :o-o :o-o :o-o :o-o :o-o :o-o :o-o :o-o :o-o :o-o :o-o :o-o :o-o :o-o :o-o :o-o :o-o :o-o :o-o :o-o :o-o :o-o :o-o :o-o :o-o :o-o :o-o :o-o :o-o :o-o :o-o :o-o :o-o :o-o :o-o

Rozwaliło mnie totalnie Twoje hasło.

Sorry, pieprzyłam rano od rzeczy... :ops
 
 
sokół


Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 12247
Skąd: Bytom
Wysłany: 2013-10-04, 08:25   

Malgo Klapković napisał/a:
pieprzyłam rano od rzeczy..


To by wiele tłumaczyło.
Rozgrzeszanie zakończone pomyślnie.
Profil Facebook
 
 
stokrotka 


Wiek: 36
Dołączyła: 11 Sie 2013
Posty: 93
Wysłany: 2013-10-04, 20:05   

Fajna relacja, fajne ujęcia :)

Dobrze, że Wam głowy nie urwało, jak dla mnie Babia rządzi się swoimi prawami :D

Wieje jak... (ale nie zawsze) :o-o
 
 
Vision
[Usunięty]

Wysłany: 2013-10-07, 08:01   

W sumie dalej jakoś za tą Babią nie przepadam, ale wg mnie właśnie fajne warunki Wam się trafiły, a co do zdjęć, to akurat to jest jedna z najgorszych pogód do fotografowania, przeglądałem wszystkie galerie z tego dnia, tych co tam byli i każdemu te zdjęcia wyszły całkiem inaczej. ;) Wg mnie Twoje są w miarę ok, tylko ciut za ciemne. A kolorystyka to rzecz gustu i też nikt mi nie powie, że to co dostajemy obrobione przez program w aparacie, nad którym za bardzo nie mamy kontroli, jest czymś naturalnym. Jakby aparat odzwierciedlał rzeczywistość to fotografia już dawno by umarła, bo by była nudna po prostu. Nawet zwykły krajobraz strzelony na szerokim kącie jest czymś nienaturalnym, bo przecież ludzkie oko nie widzi tak szerokiego kadru w tak doskonałej ostrości w jednej chwili. ;) Zdjęcie z aparatu w trybie auto i postaci JPEG, jest też zdjęciem już obronionym, bo oprogramowanie w aparacie jest niczym innym, jak te co mamy na komputerze, tylko ciut mniej rozbudowane, w dodatku mamy nad nim kiepską kontrolę i słaby podgląd. Więc obróbka jest jak najbardziej na miejscu i czymś normalnym odkąd ta fotografia istnieje. Owszem jedni lubią zdjęcia mniej podkręcone, inni bardziej, ale to leży w kwestii fotografującego, to on powinien, świadomie przedstawić to co chce pokazać, w taki sposób w jaki chce to pokazać. Dlatego ja już wolę te obronione zdjęcia, niż te cyknięte w trybie auto, z aparatu, przynajmniej wiem, że autor włożył w to coś swojego i coś w tym jest, bo nie widziałem nigdy zdjęć zawodowych fotografów, prosto z puszki, chociaż może parę wyjątków by się znalazło... ale oni nie robią zdjęć w trybie automatycznym, tylko ustawiają wszystko ręcznie w programie aparatu, ale w większości po to, żeby mieć mniej pracy z tą obróbką właśnie. ;) Tak czy tak, wg mnie każdy sposób na osiągnięcie zamierzonego efektu jest dobry. A kolorystyka to rzecz na którą za bardzo uwagi nie zwracam, bo po pierwsze tak jak wyżej, ale jeszcze dochodzi to, że monitory też macie ustawione i "podkręcone" pod własny odbiór, a nie skalibrowane tak jak "teoretycznie być powinno", więc u każdego odbiór jest inny i tak jak Dobromił napisał, jest wiele ważniejszych rzeczy w fotografii. :DD

No i brawo za odwiedzenie kolejnego szlaku na Babią Górę. :)
Ostatnio zmieniony przez Vision 2013-10-07, 10:08, w całości zmieniany 20 razy  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Copyright © 2013 by Góry bez granic | All rights reserved | Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group