Forum FAQ Szukaj Użytkownicy Rejestracja Statystyki Profil Zaloguj Albumy Kontakt

Poprzedni temat «» Następny temat

26.10.2014 r. Klimatyczne Gorce

Autor Wiadomość
Piotrek 


Wiek: 48
Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 10854
Skąd: Żywiec-Sienna
Wysłany: 2014-10-31, 20:52   

Cytat:
Gorce są chyba trochę bardziej dzikie, niż np. Żywiecki

Bardziej dzikie, bo "zamknięte" od dłuższego czasu jako park (choć przyrodniczo B.Żywiecki jest cenniejszy niż Gorce. Ale tu PN raczej nigdy nie powstanie.)
 
 
aniołek


Dołączył: 11 Gru 2013
Posty: 169
Wysłany: 2014-10-31, 20:56   

Pudelek napisał/a:
czyli siłą rzeczy Gorce też, skoro Beskidy


wiem, wiem ;)


No dobra, wyjawię co mnie "wkurza". O ile czasem można doznać takich zjawisk piękna, jak do stawku, to potem jest błoto, las. Gdy już się wylezie wyżej, widzimy tylko halę a dalszy plan to bardzo daleko jakieś górki i jak nie ma Tatr (nie dlatego że bez nich jest "do kitu", i są wyznacznikiem fascynacji szlakiem, pasmem). Po prostu, lubię mieć pagórki bliżej do oglądania. Dlatego, w Gorcach te zielone choinki i widok hal jakoś mnie nie zadowala - zimą to jest atut.
_________________
https://www.facebook.com/groups/SlowackieGory/
Ostatnio zmieniony przez aniołek 2014-10-31, 21:00, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
laynn
[Usunięty]

Wysłany: 2014-10-31, 20:57   

Pudelek napisał/a:
Takich polan z szałasami też tam raczej nie ma.

No to racja, choć to piszę na podstawie zdjęć i relacji innych osób, sam w Gorcach, na Turbaczu byłem zimą, w grudniu.
Pudelek napisał/a:
Gorce są chyba trochę bardziej dzikie, niż np. Żywiecki, w którym coraz trudniej znaleźć jakiś spokojny fragment ścieżki

Owszem, choć okolice południowe jeszcze tak zaludnione nie są na szlakach. Ale faktycznie coraz bardziej cywilizacja się wdziera w Żywieckim w lasy...
 
 
aniołek


Dołączył: 11 Gru 2013
Posty: 169
Wysłany: 2014-10-31, 21:04   

Piotrek napisał/a:
Bardziej dzikie, bo "zamknięte" od dłuższego czasu jako park


Dzikie? takiej ilości rowerzystów, samochodów i motocykli to nawet na trasie Leskowiec - Groń nie widziałam :rol
_________________
https://www.facebook.com/groups/SlowackieGory/
 
 
Piotrek 


Wiek: 48
Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 10854
Skąd: Żywiec-Sienna
Wysłany: 2014-10-31, 21:19   

W takim razie nie ma sensu w Żywieckim robić parku :-)
 
 
Basia Z. 


Dołączyła: 06 Wrz 2013
Posty: 3550
Skąd: Chorzów
Wysłany: 2014-10-31, 21:26   

Nie jestem aż tak namiętną wielbicielką Gorców, ale je lubię.

Zresztą nie ma gór, których nie lubię :)

W Gorcach lubię przede wszystkim polany, z których są widoki. Znam jeszcze trochę takich z szałasami (poza szlakami i poza parkiem). A i w tych rejonach, przez które ostatnio wędrowała Nes-ka też trochę szałasów jeszcze jest.

A najlepiej to wybrać się tam jesienią, taką jak teraz, albo pod koniec kwietnia, kiedy są krokusy. Takich ilości krokusów nie widziałam nigdzie poza Gorcami i niektórymi polanami w Tatrach.

Co do "dzikości" - polemizowałabym, chociaż to zależy od rejonu. Sam rejon Turbacza, zejście z niego do Rabki i do Nowego Targu na pewno "dzikie" nie jest. Ale gdzieś we wschodnich rejonach Gorców jest mało turystów.

A błoto o takiej porze roku i przy takiej pogodzie jest wszędzie. Pod względem błota to nic się chyba nie może równać z Beskidem Niskim.
_________________
http://www.pilot-przewodnik.org/
Ostatnio zmieniony przez Basia Z. 2014-10-31, 21:28, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Basia Z. 


Dołączyła: 06 Wrz 2013
Posty: 3550
Skąd: Chorzów
Wysłany: 2014-10-31, 21:27   

Piotrek napisał/a:
W takim razie nie ma sensu w Żywieckim robić parku :-)


Akurat rejon Turbacza i zejście z niego do Rabki to nie jest park.
_________________
http://www.pilot-przewodnik.org/
 
 
Piotrek 


Wiek: 48
Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 10854
Skąd: Żywiec-Sienna
Wysłany: 2014-10-31, 22:21   

Pudelek powiedział ogólnie o Gorcach, nie ich fragmencie.
Pudelek napisał/a:
Gorce są chyba trochę bardziej dzikie, niż np. Żywiecki
 
 
Pudelek


Dołączył: 08 Lip 2013
Posty: 8316
Skąd: Oberschlesien
Wysłany: 2014-10-31, 23:34   

aniołek napisał/a:
Dzikie? takiej ilości rowerzystów, samochodów i motocykli


byłem mile zdziwiony, że na naszym żółtym szlaku praktycznie aż do Czoła Turbacza to ludzi było bardzo mało, a przez pierwsze 2 godziny to właściwie nikogo :) rowerzysta przemknął jeden :D od Czoła Turbacza się zaczęło :P
_________________
Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy wielki krok naprzód!
 
 
sokół


Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 12258
Skąd: Bytom
Wysłany: 2014-11-01, 10:40   

Ogólnie o Gorcach, ale też ogólnie o Żywieckim. Jasne, masz Pilsko, Rysiankę, Przegibiek - to miejsca uczęszczane.
Ale kto był w rejonie Oszusa, wie, że dzikość Żywieckiego pokazuje tam swoje oblicze.

Mnie akurat Gorce tak średnio podchodzą. Niby fajny szlak był na zlocie na ten Turbacz (ten sam, co u Aniołka), ale gdy biorę pod uwagę wszystkie czynniki (czyli - jak mi się podoba podzielić przez drogę dojazdu z domu) to niestety Gorce są daleko, bo taką samą odległość jak w Gorce to mam np w Rohacze, a porównywać się tego nie da.
Profil Facebook
 
 
Tępy dyszel 


Wiek: 44
Dołączył: 07 Lip 2013
Posty: 2783
Skąd: Tychy
Wysłany: 2014-11-02, 18:41   

Gorce, owszem ładne, przypominają halną część Beskidu Żywieckiego ale Gorce to jednak nie to......Takie jakby mniej przestrzenne są ;)
Nie są tak ,,honorne" (tj. wyniosłe) jak Beskid Żywiecki mimo, że generalnie pod względem wysokości n. p.m. podobne.

Poza Lubaniem z Krościenka albo Tylmanowej, nie ma tam chyba przewyższeń ponad 800 m.

Poza tym ja pisał wcześniej sokół - dojazd. Czasowo zbliżony do Tatr i Małej Fatry, tylko niewiele krótszy od Wielkiej Fatry. Konkurencja spora.

P.S. Z miejsc dotychczas odwiedzonych w Gorcach - najbardziej podobało mi się na Turbaczyku.
 
 
marcello2 


Dołączył: 08 Lis 2014
Posty: 42
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Wysłany: 2014-11-14, 22:01   

Ja swojego zdania o Gorcach jeszcze sobie nie wyrobiłem...
Byłem w nich tylko dwa razy, z czego tylko raz nocowałem w chatce studenckiej GoCha (miejsce super, ***** zasłużone - gorący prysznic!).
Chciałbym tam pojechać, np. w marcu na krokusy i przenocować, np. na Starych Wierchach
Schronisko na Turbaczu - moloch, który mnie nie zachwycił...
Już bardziej dziki wydawał mi się Beskid Wyspowy, a odległość ta sama praktycznie :D

A zdjęcia bardzo ładne.

PS. Ostatnio załamało mnie błoto pod Jałowcem w Beskidzie Żywieckim, więc Gorce to nie wyjątek
_________________
do zobaczenia na szlaku!
 
 
Malgo Klapković 


Wiek: 37
Dołączyła: 06 Lip 2013
Posty: 2477
Wysłany: 2014-11-22, 19:35   

Dopiero teraz zajrzałam do tej gorczańskiej dyskusji i tak sobie myślę, że może bym też nawiedziła Gorce na krokusing, bo jeszcze nigdy nie byłam na takiej wycieczce ;) Może w Gorcach będzie mniej ludzi niż w Chochołowskiej? Hmm...
Aniołek, trasa zajebiaszcza :)
 
 
laynn
[Usunięty]

Wysłany: 2014-11-22, 20:41   

Malgo Klapković napisał/a:
Może w Gorcach będzie mniej ludzi niż w Chochołowskiej?

Oj Małgośka... :/
 
 
Malgo Klapković 


Wiek: 37
Dołączyła: 06 Lip 2013
Posty: 2477
Wysłany: 2014-11-23, 12:03   

laynn napisał/a:
Oj Małgośka...

Ale o co chozi? :-o
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Copyright © 2013 by Góry bez granic | All rights reserved | Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group