Forum FAQ Szukaj Użytkownicy Rejestracja Statystyki Profil Zaloguj Albumy Kontakt

Poprzedni temat «» Następny temat

26.01.2014 - Wysoki Jeesionik - Spacer w Masywie Keprnika

Autor Wiadomość
Robert J 


Wiek: 44
Dołączył: 08 Gru 2013
Posty: 1375
Wysłany: 2014-01-29, 19:33   26.01.2014 - Wysoki Jeesionik - Spacer w Masywie Keprnika

Witam,

Przyszła mam piękna, biała zima i trzeba było to wykorzystać :)

Tym razem wyjątkowo ruszam za dnia. Jadę do Jesenika i szlakiem rowerowym na Lipovą laznie. Gdzieś na początku lasu pozostawiam rower wśród drzew. Sceneria jest piękna :)







Podążam szlakiem koloru żółtego, ale mam w planach podejść do Skał Olbrzyma. Dlatego odbijam ze szlaku i idę dalej drogą asfaltową.





Docieram do Skał. Tam sesja zdjęciowa.





I idę dalej stromo szlakiem niebieskim na Seraka.





Na Seraku moim oczom ukazują się odległe Karkonosze. Tylko kilka zdjęć i idę dalej na Keprnik. O dziwo na Seraku niema prawie śniegu. Jest tylko ten świeży.



Odrobinę więcej jest na podejściu na Keprnik.



Oczywiście na szczycie zdjęcia, zdjęcia, zdjęcia...., jest bezwietrznie i da radę wystać w tych -18 C ;P





Następnie idę na Vozkę 1377 m. Kilka kilometrów trasy i docieram na znajdujące się na szczycie formacje skalne. Fajny punkt widokowy.





Pomiędzy Keprnikien, a Vozką śniegu jest znacznie więcej. Na szczęście nie ma problemu z pokonaniem szlaku.

Na szczycie kolejna sesja zdjęciowa i wracam tak samo na Keprnik. W planach chciałem iść a Cerveną horę, ale było już późno. Wolałem oglądać zachód słońca z najwyższego punktu w okolicy ;)





Wracam więc na Keprnik. Wypijam przyniesione piwo duszkiem coby nie zamarzło ;) Oczekuję zachodu słońca...









Po zachodzie słońca, niemal biegiem udaję się na Seraka.



Tam kilka zdjęć i schodzę żółtym szlakiem do roweru. Na szczęście tym razem nie wycinali lasu i odnalazłem go bez problemu. Mimo siarczystego mrozy odpalił bez problemu :D



Pokonany dystans rowerem 68 km i pieszo 23 km

Reszta zdjęć:

https://picasaweb.google....feat=directlink
 
 
sokół


Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 12257
Skąd: Bytom
Wysłany: 2014-01-29, 19:44   

Pięknie. Najbardziej spodobał mi się Pradziad w tych ostatnich promieniach słońca. W ogóle bardzo fotogeniczna pogoda.
Profil Facebook
 
 
Julius 


Dołączył: 24 Paź 2013
Posty: 136
Skąd: Tam gdzie góry
Wysłany: 2014-01-29, 20:15   

Piękna seria fotek. Nie wiem jak to zrobiłeś, ale z niektórych wieje mrozem i słychać jak skrzypi pod nogami.
Musisz mieć dobry akumulator w aparacie, skoro nie siada Ci napięcie na takim mrozie. To samo z migawką. Chyba, że trzymasz go cały czas pod kożuchem.
 
 
Robert J 


Wiek: 44
Dołączył: 08 Gru 2013
Posty: 1375
Wysłany: 2014-01-29, 21:24   

sokół napisał/a:
Pięknie. Najbardziej spodobał mi się Pradziad w tych ostatnich promieniach słońca. W ogóle bardzo fotogeniczna pogoda.


Takie kolory wyszły przez filtr polaryzacyjny. Ta fotka też mi się szczególnie podoba.

Julius napisał/a:
Nie wiem jak to zrobiłeś, ale z niektórych wieje mrozem i słychać jak skrzypi pod nogami.

Bo tak było w rzeczywistości :dev

Julius napisał/a:
Musisz mieć dobry akumulator w aparacie, skoro nie siada Ci napięcie na takim mrozie. To samo z migawką. Chyba, że trzymasz go cały czas pod kożuchem.

Sam jestem zaskoczony ile mogę wykonać zdjęć na jednym akumulatorze. Chociaż stary Nikon D90 również sporo przeszedł, a mimo to potrafiłem na oryginalnym aku zrobić przeszło 2k zdjęć. W nowym D7100 można chyba nawet więcej. Jest strasznie energooszczędny. Po weekendzie akumulator jest naładowany jeszcze na 3/5.

Ja trzymam aparat zawsze na szyi. W taką pogodę o niskiej wilgotności nie powinno się chować i wyciągać za pazuchę bo układy mogą dostać szoku przez różnicę temperatury. No i chowając aparat zaraz by zaparował ;)
 
 
sprocket73


Dołączył: 14 Lip 2013
Posty: 5516
Wysłany: 2014-01-30, 08:00   

Pod kurtkę nawet nie ma co chować aparatu na mrozie... chyba, że zakłada się, że się go nie będzie wyciągać ;)

A nie myślisz, że niektóre fotki trochę za zimne, np. szczególnie nr.3 ?
Nie żebym się czepiał, ale pod wpływem Twoich fotek wiosennych, które były dużo cieplejsze od moich, sam zacząłem robić cieplejsze... ostatnie zimowe nawet przesadziłem w tą stronę. A tu widzę, że mój mistrz idzie w zimnicę. Zastanawiam się, czy to celowe, czy tak tylko jakoś wyszło? Bo różnicę temperatury barw między 1 a 3 masz bardzo dużą.
_________________
SPROCKET
http://gorybezgranic.pl/n...-kim-vt1876.htm
 
 
Pudelek


Dołączył: 08 Lip 2013
Posty: 8297
Skąd: Oberschlesien
Wysłany: 2014-01-30, 11:24   

sprocket73 napisał/a:
A nie myślisz, że niektóre fotki trochę za zimne


cytując klasyka: w zimie musi być zimno :D

a na zdjęciach wreszcie góry w zimie takie jakie powinny być :)
_________________
Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy wielki krok naprzód!
 
 
TNT'omek 


Wiek: 54
Dołączył: 14 Sie 2013
Posty: 2517
Skąd: Beskid Mały
Wysłany: 2014-01-30, 12:37   

fajne,fajne fotki , ale...czy na niebie muszą być takie smugi? czy to się robi od filtrów?
_________________
in omnia paratus...
 
 
Dobromił 


Dołączył: 09 Lip 2013
Posty: 14337
Wysłany: 2014-01-30, 12:40   

TNT'omek napisał/a:
czy na niebie muszą być takie smugi?


To Anioły latają.
_________________
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
 
 
TNT'omek 


Wiek: 54
Dołączył: 14 Sie 2013
Posty: 2517
Skąd: Beskid Mały
Wysłany: 2014-01-30, 12:44   

Dobromił napisał/a:
TNT'omek napisał/a:
czy na niebie muszą być takie smugi?


To Anioły latają.


aha...myślałem ,że spaliny z UFO :D
_________________
in omnia paratus...
 
 
Dobromił 


Dołączył: 09 Lip 2013
Posty: 14337
Wysłany: 2014-01-30, 13:02   

TNT'omek napisał/a:
Dobromił napisał/a:
TNT'omek napisał/a:
czy na niebie muszą być takie smugi?


To Anioły latają.


aha...myślałem ,że spaliny z UFO :D


A to zależy czy nad Polską czy nad krajami pogańskimi.
 
 
Robert J 


Wiek: 44
Dołączył: 08 Gru 2013
Posty: 1375
Wysłany: 2014-01-30, 15:34   

Robert J napisał/a:
A nie myślisz, że niektóre fotki trochę za zimne, np. szczególnie nr.3 ?
Nie żebym się czepiał, ale pod wpływem Twoich fotek wiosennych, które były dużo cieplejsze od moich, sam zacząłem robić cieplejsze... ostatnie zimowe nawet przesadziłem w tą stronę. A tu widzę, że mój mistrz idzie w zimnicę. Zastanawiam się, czy to celowe, czy tak tylko jakoś wyszło? Bo różnicę temperatury barw między 1 a 3 masz bardzo dużą.


Nadałem zdjęciom specjalnie zimną barwę. A wyszło tak przez "wybielenie" śniegu. Strasznie wyszedł mi niebieski śnieg, a tego nie lubię. Dopiero uczę się obsługi nowego aparatu i jeszcze nie wszystko wiem. Tym razem zapomniałem zastosować korektę ekspozycji o minimum +2 EV. Automat dąży do szarości i był albo niebieski kolor śniegu w miejscach zacienionych albo szary w świetle słonecznym. No i teraz testuję nowy soft do wywoływania RAW-ów bo stary program nie czyta mi nowych plików .NEF :/

Pudelek napisał/a:
cytując klasyka: w zimie musi być zimno :D

a na zdjęciach wreszcie góry w zimie takie jakie powinny być :)


Właśnie, w zimie ma być zima! ;)

Cytat:
fajne,fajne fotki , ale...czy na niebie muszą być takie smugi? czy to się robi od filtrów?

To od filtra polaryzacyjnego. Występuje częściowe przyciemnienie nieba na małej ogniskowej. Natomiast przy większym zoomie już tego nie widać. Polar ładnie podkreśla chmury, ale w tym przypadku na niebie były tylko rozproszone smugi kondensacyjne samolotów. Za to odległe obiekty taki filtr ładnie "wyciąga". Część zdjęć jest z użyciem filtra, a część bez.

Przykład: Ten sam kadr(oba zdjęcia to oryginalne jpg bez obróbki, prosto z aparatu)

Bez filtra



I z filtrem

 
 
Krzysztof.G 

Wiek: 43
Dołączył: 17 Gru 2013
Posty: 11
Skąd: Kałków
Wysłany: 2014-01-30, 17:35   

Voska to moje ulubione miejsce do spędzania wolnego czasu -malowniczo i spokojnie mało ludzi :D .A zdjęcia jak zwykle piekne
Profil Facebook
 
 
Malgo Klapković 


Wiek: 37
Dołączyła: 06 Lip 2013
Posty: 2477
Wysłany: 2014-01-30, 19:48   

Ja to już sama nie wiem czy używać tego filtra polaryzacyjnego, czy nie.
 
 
Piotrek 


Wiek: 48
Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 10844
Skąd: Żywiec-Sienna
Wysłany: 2014-01-30, 20:03   

Ja nawet nie wiem jak to działa :rol ale co do zdjęć-jako widz mówię, nie znawca fotografii bom nie jest- to często jest tak, że choć zdjęcie ładne to niebo robi się do bólu sztuczne z tym przesadnym przyciemnieniem i wtedy też sporo temu zdjęciu ujmuje. Wychodzi wtedy jak by się wycinanki powklejało na granatowy karton, to ciut chińszczyzną zalatuje.

To mówię tak ogólnie, nie że od razu do Roberta (no, może poza 7 zdj od góry ;) )
Ostatnio zmieniony przez Piotrek 2014-01-30, 20:07, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Robert J 


Wiek: 44
Dołączył: 08 Gru 2013
Posty: 1375
Wysłany: 2014-01-30, 20:32   

Piotrek napisał/a:
To mówię tak ogólnie, nie że od razu do Roberta (no, może poza 7 zdj od góry ;) )

Ale za to jak ładnie wyszedł śnieg :P Bez przepaleń i widać ładnie strukturę. No i zdjęcie bez obróbki.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Copyright © 2013 by Góry bez granic | All rights reserved | Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - opowiadania