Forum FAQ Szukaj Użytkownicy Rejestracja Statystyki Profil Zaloguj Albumy Kontakt

Poprzedni temat «» Następny temat

wyjazd narciarski na Kotelnicę

Autor Wiadomość
Sebastian 


Wiek: 51
Dołączył: 09 Lis 2017
Posty: 5768
Skąd: Kraków
Wysłany: 2018-01-09, 19:21   wyjazd narciarski na Kotelnicę



Przyszła zima, a wraz z nią jednodniowe rodzinne wyjazdy narciarskie na Podtatrze. Ja, jako jedyny z naszej czteroosobowej rodziny nie złapałem bakcyla narciarskiego, niemniej chętnie się na takie wycieczki wybieram, zawsze miło jest spędzić dzień na świeżym, zimowym powietrzu i zrobić sobie mały spacer po okolicy. Jako że wyjazdy są zwykle w rejon Białki Tatrzańskiej, zawsze jest okazja do nacieszenia oczu górskimi widokami i realizacji pasji fotograficznej.
Tym razem pojechaliśmy na Kotelnicę w Białce Tatrzańskiej. Kotelnica jest fajnym miejscem na wycieczki, oprócz bardzo rozbudowanej sieci wyciągów narciarskich oferuje możliwość spaceru grzbietem w stronę południową, poprzez Jankulakowski Wierch i Wysoki Wierch oraz widoki na Gorce, Pieniny i Tatry z dominującymi w ich pejzażu z tego miejsca Tatrami Bielskimi.
Tego dnia warunki narciarskie na Kotelnicy były dobre, te stoki są zawsze dobrze i profesjonalnie przygotowane, co widać zwłaszcza, jak się popatrzy na leżącą po drugiej stronie Białki trasę na Litwince Grapie. Pogoda rano była „interesująca", chmury się ciekawie układały nad Tatrami. Na grzbiecie Kotelnicy śniegu było mało, dominowało błotko i rozrzucony po polach nawóz naturalny.
Jak wspomniałem wcześniej, o poranku nad Tatrami chmury układały się w interesujący sposób, postanowiłem zmierzyć się z tematem i pokazać pejzaż tatrzański w dramatyczny sposób, przywodzący na myśl scenerię z „Władcy Pierścieni" lub „Gry o Tron".










wał chmur nad Lubaniem

Później chmury zakryły już niebo w sposób bardziej jednolity, w ciągu dnia zaczęło dodatkowo lekko mżyć, pogoda się zrobiła w sam raz na siedzenie w karczmie, co również może być miłe


na górnej stacji wyciągu na Kotelnicę

Jako że to był koniec grudnia, to i dzień był krótki. Moi narciarze kupili sobie sześciogodzinne karnety, co oznaczało, że zakończą jazdę już po zmroku, przy sztucznym oświetleniu. Ja, gdy już zaczynało zmierzchać, zacząłem schodzić z Kotelnicy wzdłuż głównego wyciągu. Po wcześniejszych opadach nie było już śladu, niebo się lekko zaróżowiło, na stoku włączono sztuczne oświetlenie. Jak wspominałem wielokrotnie w poprzednich wpisach, lubię te minuty, gdzie dzień miesza się z nocą i noc ze dniem - są one wspaniałym momentem na wykonanie interesujących fotografii. Zresztą, nie odkrywam Ameryki, o tzw. złotej i niebieskiej godzinie można poczytać w każdym poradniku fotografii krajobrazowej. I tym razem zakończenie dnia było efektowne.
















Termy Bania, na drugim planie stok na Litwince Grapie

Sebastian Słota

serdecznie zapraszam na mojego bloga, link w profilu
Profil Facebook
 
 
sokół


Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 12246
Skąd: Bytom

Wysłany: 2018-01-09, 21:01   

Można napisać, że bardzo dobrze wykorzystałeś okazję. Brawo!
Profil Facebook
 
 
Vision
[Usunięty]

Wysłany: 2018-01-10, 07:21   

Sebastian Słota napisał/a:
pogoda się zrobiła w sam raz na siedzenie w karczmie, co również może być miłe


Też to lubię. :)

Ciekawie wykorzystany czas. :)

PS: Strona w stopce działa, ale widzę, że dodałeś też link do FB, który nie działa. W to pole nie wpisuje się całego linka z FB, tylko ten ostatni kawałek, który jest po ostatnim ukośniku w adresie z FB. Wtedy też to będzie działać. ;)

Na przykładzie, gdy jest to prywatne konto, tak jak moje, to adres wygląda tak:

https://www.facebook.com/robert.vs.3

To tylko ostatnią pogrubioną i czarną część.

Albo tak jak ma sokół, on ma id zamiast takiej końcówki jak ja (nie wiem od czego to zależy):

https://www.facebook.com/profile.php?id=100004093461559

Wtedy wpisujemy tam tylko ten numer po znaku: "="

W przypadku strony, w zasadzie tak samo, tylko często strona ma jeszcze ukośnik na końcu tak jak nasza:

https://www.facebook.com/Gorybezgranic/

Wtedy, wystarczy sam ten pogrubiony napis między ukośnikami. Chociaż z tym ukośnikiem na końcu też będzie działać, ale dziwne rzeczy do adresu dodaje niepotrzebnie. ;)
 
 
Sebastian 


Wiek: 51
Dołączył: 09 Lis 2017
Posty: 5768
Skąd: Kraków
Wysłany: 2018-01-10, 16:43   

Dzięki za uwagi odnośnie linku do FB, poprawiłem i działa
Profil Facebook
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Copyright © 2013 by Góry bez granic | All rights reserved | Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group