Forum FAQ Szukaj Użytkownicy Rejestracja Statystyki Profil Zaloguj Albumy Kontakt

Poprzedni temat «» Następny temat

23.07.2016 Pilsko (Oravské Beskydy)

Autor Wiadomość
Tępy dyszel 

Wysłany: 2016-10-04, 17:18   23.07.2016 Pilsko (Oravské Beskydy)

Trasa: Sihelne Biela Farma (740) - Sihelne Vysny Mlyn (870) - Skalisko (1450) - Pilsko (1557) - Góra Pięciu Kopców (1542) - przeł. Glinne (809)

Start: 07.10,
Meta: 12.40,
Całkowity czas przejścia: 5 h 30 min.

Dystans: 13,3 km,
Maksymalne przewyższenie: 817 m,
Suma wzniesień: ok. 830 m.

Dziękuję za uwagę.
Ciąg dalszy nie nastąpi lub nastąpi.

laynn 

Wysłany: 2016-10-04, 18:52   

Połówka.
https://www.flickr.com/photos/138543993@N07/albums
Profil Facebook

Tępy dyszel 

Wysłany: 2016-10-04, 19:45   

laynn napisał/a:
Połówka.

Tylko że nie byłoby z kim ,,obalić" - zakładając, że spożywam alkohol.
Ostatnio zmieniony przez Tępy dyszel 2016-10-08, 17:18, w całości zmieniany 1 raz  

laynn 

Wysłany: 2016-10-04, 19:56   

Połówka dnia. Ale co komu na myśli... :P
https://www.flickr.com/photos/138543993@N07/albums
Profil Facebook

Tępy dyszel 

Wysłany: 2016-10-05, 16:34   

Ośrodek Biela Farma na obrzeżach Oravskiej Polhory...Mocno rozbudowany w ostatnich latach.

Słowacki szlak niebieski od tej właśnie strony jest sporo ciekawszy od analogicznego, wiodącego wzdłuż granicy....Co prawda widoki głównie z prześwitów ale są one większe a i samo podejście dużo łagodniejsze, także idzie się całkiem całkiem, bez jęzora wywieszonego do samej ziemi.....A na szczycie...jestem sam :o-o

W oddali Beskid Śląski i Mały.

Z cyklu ,,beskidzki klasyk" - ,,Królowa"

W kierunku Romanki - postuluję postawienie na jej szczycie platformy widokowej :)

Widać było nawet Lipowską i Rysiankę - szok ;)

oraz Małą Fatrę....

Moim subiektywnym oczywiście zdaniem, widoki z Pilska w niektórych częściach przewyższają te z Babiej Góry....

Tylko dlaczego szczyt jest tak bardzo spłaszczony ? ;) Podobnie zresztą jak tajemnicze Mechy....Tajemnicze bo poza szlakiem, do tego w rezerwacie....

Dla spragnionych - Jezioro Orawskie.

Babia Góra z tzw. Góry Pięciu Kopców (polski szczyt Pilska, choć trudno nazwać go szczytem ;) ) - niby ta sama jak z Pilska ale jednak już nieco inna....

W sumie mi nieśpieszno, więc wracam na szczyt, zachęcany przez nieznaną mi katolicką grupę charyzmatyczną (,,Ewangelizacja w Beskidach" ?) do uczestnictwa we mszy świętej.....w każdym razie Mechy nadal stoją.

Z Góry Pięciu Kopców na północ.

W tym miejscu objawił mi się genialny zmysł orientacyjny....Pierwotnie miałem zejść do schroniska żółtym szlakiem koło mogiły Basika....więc poszedłem sobie radośnie....słowackim szlakiem granicznym.....

Gdy się zorientowałem, że coś tu nie gra, było już za ,,późno".....stary jestem, więc nie chciało mi wracać do góry, tym bardziej, że straciłem na wysokości już dosyć sporo....
Trzeba się oszczędzać....

Jeśli zaś lubisz masochizm turystyczny, polecam zejście na przełęcz Glinne - stromo, widoków prawie tyle co i nic. A jeśli już cokolwiek się pokaże, to mocno ,,okrojona" Babia Góra....

.....którą jeszcze (wraz z ,,młodszą siostrą") oglądam znad Oravskiej Polhory.

Tym, którzy przeczytali i obejrzeli tą relację, składam głębokie wyrazy współczucia.
Dobranoc.
Ostatnio zmieniony przez Tępy dyszel 2016-10-08, 18:07, w całości zmieniany 2 razy  

Paula

Wysłany: 2016-10-10, 19:28   

Tępy dyszel napisał/a:
A na szczycie...jestem sam

Tępy dyszel napisał/a:

W sumie mi nieśpieszno, więc wracam na szczyt, zachęcany przez nieznaną mi katolicką grupę charyzmatyczną (,,Ewangelizacja w Beskidach" ?) do uczestnictwa we mszy świętej...

Też mi się przytrafiło być kilka razy w sezonie samej na szczycie, ale kilka razy uciekałam też nie chcąc zostać zadeptaną przez mszalne tłumy :rol

Pogoda na wycieczkę i fotki :ryb , nawet moją Magurkę ładnie było widać :oku

forse

Wysłany: 2016-10-11, 00:19   

Akurat tak się złożyło, że też tego dnia byłem właśnie na Pilsku :) a tak skojarzyłem po tym, jak napisałeś o ewangelizacji w Beskidach. Bo będąc na szczycie Pilska o 12, właśnie zaczynała się tam msza. Tak że minęliśmy się ;)
Ostatnio zmieniony przez forse 2016-10-11, 00:43, w całości zmieniany 1 raz  

Odpowiedz do tematu