Forum FAQ Szukaj Użytkownicy Rejestracja Statystyki Profil Zaloguj Albumy Kontakt

Poprzedni temat «» Następny temat

22-23.02.2014 - Karkonosze - Od Szrenicy po Śnieżkę

Autor Wiadomość
Robert J 


Wiek: 44
Dołączył: 08 Gru 2013
Posty: 1375
Wysłany: 2014-03-07, 00:56   22-23.02.2014 - Karkonosze - Od Szrenicy po Śnieżkę

Ostatnio wpadłem na pomysł by zrobić sobie trasę ze Szklarskiej Poręby do Karpacza granią Karkonoszy. Oczekiwałem tylko znośnych warunków pogodowych bo przejście miało nastąpić nocą ;)

Odpowiednia pogoda trafia się w weekend 22-23.02, więc niewiele się zastanawiając ruszam o 05:35 z Głuchołaz. Po kilku przesiadkach docieram o 13-tej do Szklarskiej Poręby. Od razu ruszam na szlak. Plan to przejście szlakiem koloru czerwonego Karkonoszy.

Początek bez historii, ot idę lasem wraz z tłumem ludzi podążających do schroniska Kamieńczyk.



Kupuję bilet, zakładam kask i schodzę obejrzeć wodospad Kamieńczyka.



Następnie na piwo i po pieczątkę do schroniska. Kupuję bilet wstępu do Parku Narodowego i już ciągnę na Szrenicę. Szlak staje się coraz bardziej oblodzony, więc zakładam raki. Jakaś półciężarówka wiezie bagaże do góry i ma spore problemy z podjazdem mimo łańcuchów na wszystkich kołach. Widzę jak turyści co rusz się wywracają na oblodzonym szlaku. Nic dziwnego. Niektórzy idą w zwykłych tenisówkach i są bardzo zdziwieni, że tutaj jest śnieg ;)





Wstępuję do schroniska na Hali Szrenickiej po stempelek i idę dalej do kolejnego schroniska na Szrenicy.



Przy schronisku sesja foto i wstępuję na piwo(o dziwo wcale nie takie drogie).







Przechodzę obok "Trzech Świnek"...



...mijam również"Twarożnik".



Nad Śnieżne Kotły docieram tuż przed zachodem słońca. Niestety nadciągają chmury...



Obok mnie stoi jakiś fotograf z super sprzętem. Postanawiam puki jeszcze jest odrobinę światła obejść Śnieżne Kotły.







W kotłach operuje grupa wspinaczy. Robi się już coraz ciemniej, więc sadzam aparat na statywie. Od teraz przez całą noc będę tak wykonywać zdjęcia ;)



Na przełęczy pod Śmielcem mijam fajną wiatę. Po chwili postanawiam się wrócić i zrobić sobie w środku kolację. Fajna sprawa ta wiata. Jest nawet miejsce na poddaszu dla dwóch osób gdzie w razie potrzeby można się przespać.



Po piwku i sytej kolacji ruszam dalej w kierunku Przełęczy Karkonoskiej.

Mijam formacje skalne Czeskie oraz Śląskie Kamienie.





I schodzę na Przełęcz Karkonoską. A tam tłumy turystów ciągną z przełęczy do schroniska Odrodzenie. Wszystko oświetlone jak w centrum jakiegoś miasta.

Špindlerova Bouda





Schronisko Odrodzenie.



Kolejny przystanek mam przy "Słoneczniku". Spędzam tam chyba z godzinę.





Następnie nad Kotłami Wielkiego i Małego Stawu. W dole ładnie widoczne schroniska Samotnia i Strzech Akademicka.



Śnieżka już blisko. Wcale mi się nie śpieszy bo do wschodu słońca jeszcze sporo czasu. Właśnie wschodzi księżyc.



O 04:20 docieram na szczyt.



Myślałem, że będę pierwszy, ale nie. Pod kioskiem czeskiej poczty śpi trzech gości w śpiworach. Pod obserwatorium kolejnych trzech. Na szczycie -7 i zero wiatru. chodzę dookoła i robię zdjęcia. Horyzont powoli jaśnieje, a mi akumulator powoli się wyczerpuje :/







Na szczycie coraz więcej osób. Nie skłamię jak powiem, że było z pięćdziesięciu turystów na wschodzie słońca. No i niestety tak jak się obawiałem, akumulator się zupełnie wyczerpał na kilkanaście minut przed wschodem słońca, a wschód był piękny ! Będę musiał powtórzyć ten wypad ;)

Planowałem pochodzić jeszcze w ciągu dnia po górach bo autobus powrotny miałem po 16-tej, ale z braku aparatu postanawiam zejść od razu. Schodzę Kotłem Łomniczki. Szlak w zimie zamknięty, ale śniegu niemal zupełnie nie ma i widać, że wiele osób tamtędy chodzi.

Wstępuję do schroniska nad Łomniczką na piwo i schodzę do Karpacza. Tak się jakoś złożyło, że akurat podjechał autobus do Jeleniej Góry. w J. Górze 20 min i autobus do Wrocławia. We Wrocławiu 40 min. i kolejny do Prudnika...., a z Prudnika 12 km na nogach do domu :D

Pokonany dystans: około 40 km + 12 km

Pozostałe zdjęcia w galerii:

https://picasaweb.google....feat=directlink
 
 
Malgo Klapković 


Wiek: 37
Dołączyła: 06 Lip 2013
Posty: 2477
Wysłany: 2014-03-07, 11:32   

Robert, ta fota wymiata:

Nie śmiem pytać czy było widać Tatry ;)
 
 
Robert J 


Wiek: 44
Dołączył: 08 Gru 2013
Posty: 1375
Wysłany: 2014-03-07, 15:03   

Malgo Klapković napisał/a:
Nie śmiem pytać czy było widać Tatry ;)

I nie pytaj bo nigdy nie było widać i nie będzie widać. 360 km w linii prostej to zbyt daleko. Najpierw Śnieżka musi urosnąć do 3200 m n.p.m. by była możliwość dojrzeć Tatry. Ewentualnie trzeba by zrównać Jesioniki ;)
 
 
Malgo Klapković 


Wiek: 37
Dołączyła: 06 Lip 2013
Posty: 2477
Wysłany: 2014-03-07, 15:42   

Robert J napisał/a:
nie było widać

Uff ;)
Robert J napisał/a:
Najpierw Śnieżka musi urosnąć do 3200 m n.p.m. by była możliwość dojrzeć Tatry

Może to trochę potrwać, ale poczekam ;)
Masz szczęście, że mieszkasz w pobliżu Jesioników. A ciekawa jestem jak daleko ja bym musiała się przeprowadzić w stronę południa, by móc dostrzec Tatry?
 
 
bton1 


Wiek: 38
Dołączył: 08 Lip 2013
Posty: 3312
Skąd: Kraków
Wysłany: 2014-03-07, 15:50   

Gosia, wystarczy 241 km, do Wiślicy:
http://m.kielce.gazeta.pl...atry_widac.html
_________________
W mieście możesz kogoś znać dziesięć lat i go nie poznać. W górach znasz go na wylot po paru tygodniach.
 
 
Piotrek 


Wiek: 48
Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 10852
Skąd: Żywiec-Sienna
Wysłany: 2014-03-07, 20:08   

Karkonosze to jednak mają w sobie coś niezwykłego, wręcz "nie naszego" w swym krajobrazie, takie zawsze mam wrażenie. Zdjęcia pyknąłeś 1 klasa!, szczególnie nocne.

Co do schr nad Łomniczką to kiedys dawno tam trafiłem z dziewczyną. Dziwni ludzie go wtedy prowadzili :rol , jak by to określić- coś jak z filmów grozy, że niby mili, niby fajni ale zachowujący się dziwnie, jakby za chwilę mieli wyciągnąć siekiery :D . No, ale ich pewnie juz tam nie ma.

A tak w ogóle to gdzie rower??? :o-o ;)
 
 
sokół


Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 12257
Skąd: Bytom
Wysłany: 2014-03-07, 21:29   

Pozamiatałeś tym nocnym przejściem.... Piękne zdjęcia.
Profil Facebook
 
 
Robert J 


Wiek: 44
Dołączył: 08 Gru 2013
Posty: 1375
Wysłany: 2014-03-07, 21:33   

Piotrek napisał/a:
Co do schr nad Łomniczką to kiedys dawno tam trafiłem z dziewczyną. Dziwni ludzie go wtedy prowadzili :rol , jak by to określić- coś jak z filmów grozy, że niby mili, niby fajni ale zachowujący się dziwnie, jakby za chwilę mieli wyciągnąć siekiery :D . No, ale ich pewnie juz tam nie ma.

Nie wiem czy w schronisku są dalej ci sami ludzie, ale faktycznie trochę tam dziwnie. Obsługa miła, ale dziwna ;)

Piotrek napisał/a:
A tak w ogóle to gdzie rower??? :o-o ;)

Zimą 200 km to za daleko, więc tym razem pozostał w domu wisząc na ścianie w pokoju :D
 
 
Robert J 


Wiek: 44
Dołączył: 08 Gru 2013
Posty: 1375
Wysłany: 2014-03-07, 21:34   

sokół napisał/a:
Pozamiatałeś tym nocnym przejściem.... Piękne zdjęcia.


Jutro powtórka z rozrywki ;)
 
 
sokół


Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 12257
Skąd: Bytom
Wysłany: 2014-03-08, 17:06   

Oby Ci dopisała pogoda. Dziś niby słońce, ale wszystko przymglone bardzo i zbyt daleko nie widać...
Profil Facebook
 
 
TataOjciec 


Dołączył: 17 Wrz 2013
Posty: 353
Skąd: Z Blokowiska
Wysłany: 2014-03-09, 11:30   

Fotki EXTRA :d

Koniecznie pomyśl o dodatkowym zasilaniu
_________________
 
 
Robert J 


Wiek: 44
Dołączył: 08 Gru 2013
Posty: 1375
Wysłany: 2014-03-09, 20:20   

sokół napisał/a:
Oby Ci dopisała pogoda. Dziś niby słońce, ale wszystko przymglone bardzo i zbyt daleko nie widać...

W sobotę była kicha, to fakt, ale dzisiaj pogoda i widoki miodzio :)

TataOjciec napisał/a:
Koniecznie pomyśl o dodatkowym zasilaniu


Zapasowy akumulator już mam ;)
 
 
TataOjciec 


Dołączył: 17 Wrz 2013
Posty: 353
Skąd: Z Blokowiska
Wysłany: 2014-03-10, 13:38   

Cytat:
Zapasowy akumulator już mam ;)


Jak widać to za mało :D
_________________
 
 
Vision
[Usunięty]

Wysłany: 2014-03-11, 11:47   

No niezły wypad, nocne zdjęcia najlepsze. ;)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Copyright © 2013 by Góry bez granic | All rights reserved | Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group