Forum FAQ Szukaj Użytkownicy Rejestracja Statystyki Profil Zaloguj Albumy Kontakt

Poprzedni temat «» Następny temat

2021.07.22 Rachowiec oraz Ścieżka Trzech Harnasi

Autor Wiadomość
Tępy dyszel 


Wiek: 44
Dołączył: 07 Lip 2013
Posty: 2774
Skąd: Tychy
Wysłany: 2021-07-23, 05:44   2021.07.22 Rachowiec oraz Ścieżka Trzech Harnasi

Przeżyłem - dziękuję za uwagę.

C.d.n.
 
 
Mirek 
mirek


Wiek: 62
Dołączył: 10 Lip 2013
Posty: 3883
Skąd: wodzisław śląski
Wysłany: 2021-07-23, 15:23   Re: 2021.07.22 Rachowiec oraz Ścieżka Trzech Harnasi

Tępy dyszel napisał/a:
Przeżyłem - dziękuję za uwagę.

C.d.n.
To dobrze. :usm
_________________
Pożegnania nadszedł czas.
Już nie będzie wspólnie nas.
Ty osobno, ja osobno
Tak ma być lepiej, podobno.
 
 
 
Tępy dyszel 


Wiek: 44
Dołączył: 07 Lip 2013
Posty: 2774
Skąd: Tychy
Wysłany: 2021-07-23, 16:28   

Trasa: Zwardoń (660) - Rachowiec (954) - Sól Kiczora (580) - Mała Zabawa (797) - Wielka Zabawa (824) - Rajcza PKP (520)
Początek: 08:45
Koniec: 13:30
Całkowity czas wycieczki: 4h 45 min.
Dystans: 15,6 km
Maksymalne przewyższenie: 294 m
Suma wzniesień: ok. 650 m

Pewne okoliczności rodzinne sprawiły, że przez prawie 4 lata, byłem wyłączony ze wszelkiej działalności turystycznej. Ostatnie wydarzenie, spowodowało równocześnie, otwarcie nowych możliwości, w tym o zakresie turystycznym.

Wobec powyższego, postanowiłem skorzystać. Wybierając na początek trasę nominalnie lekką, żeby wiedzieć w jakim jestem miejscu.

Jak zwykle, kondycyjnie nadal dramat ale myślałem, że będzie dużo gorzej. Byłem, pochodziłem, pooglądałem, wszedłem i zszedłem, nadal żyję.

Początek przy stacji PKP w Zwardoniu.


Jak widać, podejście na Rachowiec nie jest długie ale miejscami, szczególnie na końcowym odcinku, dosyć strome.


Na forum jest mało zdjęć z fioletowym niebem, więc macie….Tu pasmo Baraniej Góry spod Rachowca.


Grzbiet graniczny m.in. ze Skalanką.


Wiata na Rachowcu a tak w rzeczywistości nieco poniżej szczytu.


Warunki do fotografowania trudne, niebo nie jest czyste, jakby przymglone ale coś tam widać. Nie jest źle – tu szeroko pojęte pasmo Wielkiej Raczy.


Co prawda Beskid Śląski czy Żywiecki, mam dosyć dobrze schodzony ale np. Rachowiec był jedną z ,,białych plam”. A szczyt na pewno warty odwiedzenia.

Teraz schodzę do Soli-Kiczor ścieżką edukacyjną zwaną ,,Zbójnicką Ścieżką Trzech Harnasi”. Znaki w formie malowanej na drzewach pojawiają się bardzo rzadko ale co jakiś czas są stosowne okrągłe tabliczki, także zachowując czujność, szlak ten nie powinien sprawić trudności orientacyjnych.

O samej ścieżce można poczytać tu:
https://sciezkatrzechharnasi.pl/

Po zejściu do Soli-Kiczor zaczynam podejście, najpierw na Małą Zabawę.
Tu widoki spod niej na Rachowiec.


Otoczenie miejscowości Sól-Kiczora spod Małej Zabawy.


Rzut okiem na Beskid Żywiecki.



Tuż pod szczytem Małej Zabawy znajduje się tzw. punkt odpoczynkowy ,,Ondraszek”.

Zamysł sam w sobie dobry ale odległość ław do stolika jest tak duża, że nie udało mi się skorzystać równocześnie ani z jednego ani z drugiego.
Okazuje się, że szczyt Wielkiej Zabawy, do którego trzeba się najpierw obniżyć aby na niego wejść, nie oferuje totalnie żadnych widoków i w zasadzie nie biegnie przez niego żadna ścieżka.
Gra ,,nie warta świeczki”

Ale w zamian z kolejnego punktu odpoczynkowego p.n. ,,Zabawa” całkiem zacna panorama na grupę Rycerzowej i nie tylko.



Wycieczkę kończę na stacji PKP Rajcza około 13.30.

Po tylu latach górskiej absencji, muszę napisać, że bardzo mi gór brakowało. Mam nadzieję, że teraz uda się częściej je zwiedzać.
Planów skonkretyzowanych brak, będzie cieszył sam fakt przejścia danej trasy. Nastawiam się głównie na komunikację zbiorową, także góry większe np. Tatry, odkładam a/a.

Dziękuję za uwagę.
 
 
Adrian 
Cieszynioki


Wiek: 40
Dołączył: 13 Lis 2017
Posty: 9369
Wysłany: 2021-07-23, 16:42   

Popularny ostatnio ten Rachowiec i w sumie warto by było się wybrać bo jeszcze nie byłem, a widoki całkiem fajne :)
To musi być piękne uczucie, powrócić po tylu latach w góry? Obym nie musiał go poczuć :-(

P. S
A jak aparat, dotarł, robi zdjęcia?
Ostatnio zmieniony przez Adrian 2021-07-23, 16:43, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Sebastian 


Wiek: 51
Dołączył: 09 Lis 2017
Posty: 5830
Skąd: Kraków
Wysłany: 2021-07-23, 16:48   

Fajnie, że udało się wrócić po czteroletniej przerwie, na początek trasa SKS-owa, bardzo przyjemna. Widoczność i przejrzystość typowo letnia, nie ma się co dziwić.
Ja miałem dłuższą od ciebie przerwę w chodzeniu po górach związaną z wychowywaniem małych dzieci, których nie ciągałem na siłę, jak to ostatnio jest modzie - przerwa trwała ok. 12 lat.
_________________
mój blog: http://sebastianslota.blogspot.com/
Profil Facebook
 
 
Sebastian 


Wiek: 51
Dołączył: 09 Lis 2017
Posty: 5830
Skąd: Kraków
Wysłany: 2021-07-23, 16:49   

Adrian napisał/a:
To musi być piękne uczucie, powrócić po tylu latach w góry? Obym nie musiał go poczuć :-(

Ja poczułem to tak, że w 2013 roku zostawiliśmy dzieci po raz pierwszy same w domu na cały dzień i pojechaliśmy na Kudłacze, bo to blisko z Krakowa i w miarę szybko obrócimy. Potem miałem takie zakwasy, że ja pierdziu...
_________________
mój blog: http://sebastianslota.blogspot.com/
Profil Facebook
 
 
Tępy dyszel 


Wiek: 44
Dołączył: 07 Lip 2013
Posty: 2774
Skąd: Tychy
Wysłany: 2021-07-23, 18:56   

Adrian napisał/a:
To musi być piękne uczucie, powrócić po tylu latach w góry?

No ba ! Pyta a wie ;)

Adrian napisał/a:
A jak aparat, dotarł, robi zdjęcia?

Dotarł. Pierwsza próba właśnie w tej relacji. Jeszcze się nim ,,nie bawiłem".

Sebastian napisał/a:
Potem miałem takie zakwasy, że ja pierdziu...

Nogi czuje ale o dziwo, zakwasów brak.
 
 
Dobromił 


Dołączył: 09 Lip 2013
Posty: 14353
Wysłany: 2021-07-23, 19:59   

Darz Gad na Szlaku.

Co konkretnego w planach ?

Jak wrócę jesienią na Rachowiec to wydłużę trasę Twoim wzorem.

Amen.
_________________
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
 
 
Piotrek 


Wiek: 48
Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 10852
Skąd: Żywiec-Sienna
Wysłany: 2021-07-23, 20:51   

Też się zastanawiałem, czy już pykasz nowym aparatem :-)

A ścieżka harnasia całkiem ciekawie wgląda, będę musiał kiedyś spróbować przejścia.
 
 
laynn
[Usunięty]

Wysłany: 2021-07-23, 21:49   

No to trzeba będzie odwiedzić tą górę. Nawet brałem pod uwagę ją na dziś, ale...czasu miałem za mało. A Zabawa też mi chodzi po głowie. Czyli nie ma sensu tam iść?

Ps. Zajrzyj w zagadki.
Ostatnio zmieniony przez 2021-07-23, 21:50, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
sokół


Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 12257
Skąd: Bytom
Wysłany: 2021-07-23, 23:04   

Brawo, kolejny, po Mirku powrót. Oby teraz sypnęło relacjami. A o tyle fajnie, że zawsze brałeś nietypowe szlaki...
Profil Facebook
 
 
ceper 


Dołączył: 02 Sty 2014
Posty: 8598
Wysłany: 2021-07-24, 11:52   

Pytanie do Mirka: co to Ci wysadziło w awatarze? ;)

Jeśli ścieżka harnasia, to Harnasia Rogacza w Beskidzie Małym - polecam. Trzech to za dużo.
Było dokładniej sprecyzować plany, to może byś miał więcej zabawy.

Tępy dyszel napisał/a:
Ostatnie wydarzenie, spowodowało równocześnie, otwarcie nowych możliwości, w tym o zakresie turystycznym.
Pewnie o 500+ chodzi. Mnie to ominęło, podobnie jak ulgi podatkowe na dzieci - nie skorzystałem... :zol
_________________
Bo kto ma, temu będzie dodane, i nadmiar mieć będzie; kto zaś nie ma, temu zabiorą również to, co ma. /Mt 13,12/
Enjoy your life-never look back. Jest dobrze, a będzie jeszcze lepiej.
 
 
Tępy dyszel 


Wiek: 44
Dołączył: 07 Lip 2013
Posty: 2774
Skąd: Tychy
Wysłany: 2021-07-26, 09:29   

Dobromił napisał/a:
Co konkretnego w planach ?

Nic. Po prostu odbyć kolejną wycieczkę. Nie warto planować nic w dłuższej perspektywie.
A zapowiedzi wycieczki planowanej za X miesięcy są z reguły funta kłaków warte i dosyć niepoważne.

laynn napisał/a:
A Zabawa też mi chodzi po głowie. Czyli nie ma sensu tam iść?

Ogólnie sens jest. Tylko średni jest jeśli chodzi stricte o sam szczyt Wielkiej Zabawy. Tu masz mapkę dla potomnych ;)


sokół napisał/a:
A o tyle fajnie, że zawsze brałeś nietypowe szlaki...

Teraz z tym będzie bardzo ciężko. Skazany na komunikację zbiorową.
 
 
ceper 


Dołączył: 02 Sty 2014
Posty: 8598
Wysłany: 2021-07-26, 10:34   

Tępy dyszel napisał/a:
Teraz z tym będzie bardzo ciężko. Skazany na komunikację zbiorową.
Przyszalałeś, więc zabrali prawko na 3 miesiące. Teraz recydywa... Ludzie nie potrafią się opamiętać. :mys5
Nie mogłem tego zrozumieć, dopóki nie udałem się na zlot. Z i do Porąbki. Sodoma i Gomora. :dev6
Za 500+ i ołówkowe to za wiele nie pojeździsz. Przyjedź na agro - 3 kosiarki czekają. Będzie zabawa. ;)
_________________
Bo kto ma, temu będzie dodane, i nadmiar mieć będzie; kto zaś nie ma, temu zabiorą również to, co ma. /Mt 13,12/
Enjoy your life-never look back. Jest dobrze, a będzie jeszcze lepiej.
 
 
sokół


Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 12257
Skąd: Bytom
Wysłany: 2021-07-26, 10:57   

Cytat:
Teraz z tym będzie bardzo ciężko. Skazany na komunikację zbiorową.


Niekoniecznie. Możemy się kiedyś wybrać razem. Samemu mi się na pewno nie będzie chciało, a wstręt do jazdy autem jakoś mi chyba powoli przechodzi. Tym bardziej, że ja też na wycieczki sks chyba, bo nie chce mi się nigdzie gonić.
Profil Facebook
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Copyright © 2013 by Góry bez granic | All rights reserved | Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - mangi