Forum FAQ Szukaj Użytkownicy Rejestracja Statystyki Profil Zaloguj Albumy Kontakt

Poprzedni temat «» Następny temat

2020 u Dzikiego

Autor Wiadomość
buba 


Dołączyła: 09 Lip 2013
Posty: 6105
Skąd: Oława
Wysłany: 2020-12-29, 11:44   

Sliczne te roslinki! I jak tu lubic zime jak wtedy ich nie ma?

Ale to chyba jakies nowe hobby - bo wczesniej pamietam tylko kolekcjonowanie skal?

A najbardziej to mi sie chyba podoba grzybek jaskiniowy! :)
_________________
"ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam ta mniej uczęszczaną. Cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam"

na wiecznych wagarach od życia..
Ostatnio zmieniony przez buba 2020-12-29, 11:44, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Piotrek 


Wiek: 48
Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 10844
Skąd: Żywiec-Sienna
Wysłany: 2020-12-29, 14:39   

Roślinkami od zawsze, od czasów "leśnika" jeszcze, łącznie z łaciną itd. Ale żeby im zdjęcia robić to tak ze 4-5 lat ostatnich, bo to jednak też pamiątka, szczególnie gdy roślina rzadka. A przy okazji wyszło jak wiedza z głowy ucieka :rol , bo już połowy nazw nie pamiętam, choć znałem, o łacinie nie wspominając. :D
 
 
buba 


Dołączyła: 09 Lip 2013
Posty: 6105
Skąd: Oława
Wysłany: 2020-12-29, 16:33   

Piotrek napisał/a:
Roślinkami od zawsze, od czasów "leśnika" jeszcze, łącznie z łaciną itd. Ale żeby im zdjęcia robić to tak ze 4-5 lat ostatnich, bo to jednak też pamiątka, szczególnie gdy roślina rzadka. A przy okazji wyszło jak wiedza z głowy ucieka :rol , bo już połowy nazw nie pamiętam, choć znałem, o łacinie nie wspominając. :D


Bardzo fajny pomysl na urozmaicenie wycieczek takie szukanie roslinek. Zwlaszcza jak to takie rzadkie okazy to musi cieszyc odnalezienie ich stanowiska! :D Zycze udanych łowów!
_________________
"ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam ta mniej uczęszczaną. Cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam"

na wiecznych wagarach od życia..
Ostatnio zmieniony przez buba 2020-12-29, 16:33, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Piotrek 


Wiek: 48
Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 10844
Skąd: Żywiec-Sienna
Wysłany: 2020-12-29, 18:41   

Zabawa fajna, nie powiem :) . Trzeba trochę poszukać w literaturze co gdzie może występować, albo ludzi popytać i w teren. Z reguły opisy są na tyle ogólne, że łazić trzeba sporo a i tak nie zawsze się uda znaleźć. Czasem też przypadkiem się trafi i wtedy radocha największa :)
 
 
Wiolcia 


Dołączyła: 13 Lip 2013
Posty: 3458
Wysłany: 2020-12-29, 22:27   

Piotrek napisał/a:
Wiolcia napisał/a:
O ja cię! Ale kolekcja!

Tak po prawdzie większość to są zwykłe popierdółki. Dłuższe trasy już mi coraz rzadziej wychodzą :-/

Ale nie trzeba od razu bić nie wiadomo ilu kilometrów. Twoje wycieczki są bardzo malownicze i sensowne i zawsze mi się podobają. Nigdy nie pomyślałam o nich jako o popierdółkach. A że blisko domu i często w te same miejsca, to nie problem. Liczy się jakość. I żeby w góry wyjść, coś nowego odkryć, trafić na fajną pogodę, zobaczyć znane miejsce w nowej odsłonie - tak to ostatnio odbieram. Nawet jeśli wycieczka liczy parę kilometrów.
 
 
Piotrek 


Wiek: 48
Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 10844
Skąd: Żywiec-Sienna
Wysłany: 2020-12-29, 22:46   

Cytat:
I żeby w góry wyjść, coś nowego odkryć, trafić na fajną pogodę, zobaczyć znane miejsce w nowej odsłonie - tak to ostatnio odbieram

W sumie... bardzo sympatyczne podejście do sprawy :)
Mi te popierdółki - jak to nazwałem :-) - wychodzą, bo zwyczajnie nie mam kiedy jechać gdzieś dalej. Trochę też mi się nie chce zawalać weekendów, bo z resztą i tak zawsze jest coś innego do zrobienia. No więc pozostają okolice, które faktycznie można poznawać na wszelakie sposoby, głównie pozaszlakowo. I skałek szukać i ziela, i się wtedy wiele ciekawych miejsc nagle odnajduje :)
Choć nie powiem, kiedyś z lekkością bujałem się po całym południu w każdym możliwym momencie, weekendy, święta łączone, wakacje itd. Po wiele dni, z namiotem albo pod chmurką :)
 
 
Dobromił 


Dołączył: 09 Lip 2013
Posty: 14348
Wysłany: 2020-12-30, 09:03   

Piotrek napisał/a:
bo zwyczajnie nie mam kiedy jechać gdzieś dalej


Pamiętasz jak kierowcy busów witali nas po imieniu ? :)

Oficjalnie dziękuję Naturze za umiejscowienie "skalnej" części Beskidu Śląskiego 15 minut od Żywca !
_________________
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
 
 
Piotrek 


Wiek: 48
Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 10844
Skąd: Żywiec-Sienna
Wysłany: 2020-12-30, 09:26   

To prawda, byliśmy z busiarzami jak z rodziną :)
To były odlotowe wyjazd za 5 zł. A co najlepsze całkowicie nie pasowały do stereotypu przeludnionego B. Śląskiego, bo w takie dzicze łaziliśmy że trudno uwierzyć :D
Ja się dziwię, że dotychczas nikt w żadnej skale nie wykuł naszych pomników albo przynajmniej "In Rock" - jako pionierów i eksploratorów Kolumbowania tego terenu.
 
 
Dobromił 


Dołączył: 09 Lip 2013
Posty: 14348
Wysłany: 2020-12-30, 09:29   

Piotrek napisał/a:
do stereotypu przeludnionego B. Śląskiego


Stereotypy zostawmy dla stereotypowych durni :)

Cytat:
Ja się dziwię, że dotychczas nikt w żadnej skale nie wykuł naszych pomników albo przynajmniej "In Rock" - jako pionierów i eksploratorów Kolumbowania tego terenu.


Gdzieś byś chciał ? Kuzyn koleżanki z pracy prowadzi zakład kamieniarski pod cmentarzem.
_________________
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
 
 
Piotrek 


Wiek: 48
Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 10844
Skąd: Żywiec-Sienna
Wysłany: 2020-12-30, 10:21   

Hmm....
A co byś powiedział gdyby nas wykuł na jednej ze "stron" księgi na Zdziczałym Dobromile?
Ewentualnie wymodelował pomnik z tej ambony kanciastej za M.Radziechowską :)
 
 
Dobromił 


Dołączył: 09 Lip 2013
Posty: 14348
Wysłany: 2020-12-30, 10:42   

Jestem za - skały odpowiedniej wielkości i dotrą tam tylko koneserzy.
_________________
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
 
 
włodarz 

Dołączył: 13 Maj 2014
Posty: 2649
Skąd: Góry Sowie
Wysłany: 2021-01-01, 20:00   

Próbowałem policzyć twoje wycieczki i pogubiłem się. Pozazdrościć ilości i wielu "nieoczywistych" odwiedzonych miejsc. Takie łażenie po górach lubię.
_________________
Sudeckie Ilustracje
 
 
Piotrek 


Wiek: 48
Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 10844
Skąd: Żywiec-Sienna
Wysłany: 2021-01-01, 21:35   

W sumie to nie robiłem ilościowego zestawienia ale sam z ciekawości policzyłem, wyszło 90.
Myślałem że więcej tego będzie :rol
 
 
włodarz 

Dołączył: 13 Maj 2014
Posty: 2649
Skąd: Góry Sowie
Wysłany: 2021-01-01, 22:05   

90, no weź nie wkurzaj :-)
_________________
Sudeckie Ilustracje
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Copyright © 2013 by Góry bez granic | All rights reserved | Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group