Forum FAQ Szukaj Użytkownicy Rejestracja Statystyki Profil Zaloguj Albumy Kontakt

Poprzedni temat «» Następny temat

2017.06.15 Rowerem do Przedborza na lody

Autor Wiadomość
ceper 


Dołączył: 02 Sty 2014
Posty: 8598
Wysłany: 2017-06-16, 13:28   2017.06.15 Rowerem do Przedborza na lody

Ustawiłem budzik na 6:30, lecz na mnie nie zadziałał (wyciszyłem go). Obudziłem się o godz. 9, zerkam za okno - pogoda cudowna, więc szybko toaleta, śniadanie i dosiadam rumaka. Już wcześniej przygotowałem sobie plan, który z drobnymi modyfikacjami odnotował endomondo

Kieruję się do centrum Bełchatowa przejeżdżając obok 2 kościołów(Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, św. Stanisława Biskupa i Męczennika) oraz rynek:



Pierwszy przystanek to Postękalice - kościół filialny św. Rocha z zabytkowym cmentarzem:

Następnie Bogdanów - kościół pw. Trójcy Przenajświętszej oraz Wola Krzysztoporska - kościół p.w. Najświętszego Serca Pana Jezusa:



W Rozprzy (kościół Nawiedzenia NMP) z ciekawą zabudową średniowieczną:

Przejeżdżam przez Mierzyn nad Zalew Cieszanowice, gdzie przypadkiem spotykam grupę bełchatowskich rowerzystów:



Miejsce zadumy stanowi Pocieszna Górka - sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia:




W pobliżu jest Trzepnica - w dworze mieści się obecnie szkoła podstawowa:

Łęki Szlacheckie - kościół św. Brata Alberta Chmielowskiego (degustuję loda kościelnego za 3 zł) ;)

Po drodze mijam wiele ołtarzy - wiele tysięcy drzewek w kraju skończyło swój żywot:

Ręczno - kościół św. Stanisława Biskupa i Męczennika:

W Bąkowej Górze teren ruin zamku i dworku Małachowskiego niedostępny (teren prywatny):


Dojeżdżam do Przedborza - sympatycznego miasteczka nad Pilicą. Rynek pusty, żadnej knajpki czy kawiarenki (dopiero przy rondzie). Lody własnej roboty kupuję w w podwórzu bocznej uliczki (drogę do niej wskazał mi miejscowy sklepikarz). W Przedborzu odwiedzam kościół pw. Świętego Aleksego:



Czas wracać do Bełchatowa drogą przez Korytno:



Bęczkowice - kościół pw. Zesłania Ducha Świętego - sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia:


W Gorzkowicach "rewitalizują" rynek, wycięto masę drzew, obecnie teren budowy i będzie beton chyba z fontannami. Twórcę rewitalizacji (podobnie jak bezmyślnie wykonanych dróg rowerowych) prałbym batem po jajach, aż nastąpiłaby pełna kastracja. Gorzkowice - kopiec i kościół pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa:



Niechcice - kościół św. Teresy od Dzieciątka Jezus:

Parzniewice - dwór i kościół NMP Królowej Polski. Ekstra selfie z trasy. :P



2017.06.15 Bełchatów - Przedbórz - Bełchatów - galeria zdjęć
Ostatnio zmieniony przez ceper 2017-06-16, 13:51, w całości zmieniany 4 razy  
 
 
Piotrek 


Wiek: 48
Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 10844
Skąd: Żywiec-Sienna
Wysłany: 2017-06-16, 18:36   

Bardzo sakralne okolice masz. Nie mówię, że źle ale fajnie jak byś złapał w kadrze jakieś pomniki przyrody, użytki ekologiczne, może coś ciekawego terenowo (np.wąwozy jeżeli są, potoki itp). Z przyjemnością bym też obejrzał.
 
 
ceper 


Dołączył: 02 Sty 2014
Posty: 8598
Wysłany: 2017-06-16, 19:41   

Piotrek napisał/a:
złapał w kadrze jakieś pomniki przyrody, użytki ekologiczne
Z tym należy czekać na Dzień Ekologa, wczoraj było inne święto. :P
Śmieci po rowach i lasach było mnóstwo - o to chodziło?
Ostatnio zmieniony przez ceper 2017-06-16, 19:41, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Piotrek 


Wiek: 48
Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 10844
Skąd: Żywiec-Sienna
Wysłany: 2017-06-16, 21:43   

Nie mój drogi, nie o śmieci chodzi :-) , a o coś takiego np:
http://www.rpdp.hostingas...O.aspx?tID=2430
http://www.rpdp.hostingas...O.aspx?tID=2434
 
 
maurycy 


Dołączył: 17 Lis 2013
Posty: 898
Skąd: Bielsko okolice
Wysłany: 2017-06-17, 16:25   

A coś Ty ceper taki kościelny się zrobił.
Prawie same kościoły po drodze :rol
 
 
Majka 


Dołączyła: 30 Lip 2014
Posty: 919
Skąd: Beskid Mały/ Kraków
Wysłany: 2017-06-18, 16:33   

Bosze, toż to same kościołki i ołtarze. :lol Na jedno zwróciłam uwagę-przyzwoite kolory na fotkach. :)
_________________
"Wokół góry, góry i góry
I całe moje życie w górach..."
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Copyright © 2013 by Góry bez granic | All rights reserved | Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group