Forum FAQ Szukaj Użytkownicy Rejestracja Statystyki Profil Zaloguj Albumy Kontakt

Poprzedni temat «» Następny temat

2017-08-26 Babia Góra i Mała Babia Góra

Autor Wiadomość
Tępy dyszel 


Wiek: 44
Dołączył: 07 Lip 2013
Posty: 2774
Skąd: Tychy
Wysłany: 2017-08-28, 15:35   

Fajna wycieczka.
 
 
ceper 


Dołączył: 02 Sty 2014
Posty: 8598
Wysłany: 2017-08-28, 15:49   

Oj dyszlu, tylko przez chwilę pomyślałem o naśladowaniu Twej gorczańskiej eskapady (to był zlot 5-6 lat temu na Turbaczu?) i porobić innym foty zza krzaków. :P
Nie było to jednak możliwe, bo oni się schowają za gałązkę, zaś dla mnie porządny chojok potrzebny.
Postanowiłem jednak stawić czoła wyzwaniu i przez cały czas miałem banan na twarzy: w busie, przy powitaniu i odejściu. Jestem urodzonym optymistą, dlatego jestem dobrej myśli, że po tygodniu lub miesiącu nie brunet zajarzy, co poeta miał na myśli. Jeśli jednak w niewyjaśnionych okolicznościach jesienią pęknie ze śmiechu, to będzie moja wina, bo mój humor bywa zabójczy.

zabić ojca mandoliną - mazowiecki idiom znany mi z dzieciństwa, niewtajemniczeni niech wykażą się znajomością internetu , jeśli z wiedzą jest gorzej.
_________________
Bo kto ma, temu będzie dodane, i nadmiar mieć będzie; kto zaś nie ma, temu zabiorą również to, co ma. /Mt 13,12/
Enjoy your life-never look back. Jest dobrze, a będzie jeszcze lepiej.
 
 
buba 


Dołączyła: 09 Lip 2013
Posty: 6103
Skąd: Oława
Wysłany: 2017-08-28, 16:19   

Chłopaki- musieliscie jakiegos niezlego dilera odwiedzic przed ta eskapada i zapodac sobie wiecej niz zazwyczaj! :D Na trzezwo nie da rady za bardzo zrozumiec co tam sie wydarzylo! Zaluje ze nie bylam z wami bo lubie takie zakrzywienia czasoprzestrzeni ;)

p.s. A moze wogole nie bylo zadnego busa i gadzetow? Moze byliscie tylko wy, 3 dni, dobry towar i jakas wiata przystankowa w Żywcu czy innej Suchej Beskidzkiej? :D
_________________
"ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam ta mniej uczęszczaną. Cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam"

na wiecznych wagarach od życia..
Ostatnio zmieniony przez buba 2017-08-28, 16:29, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
Pudelek


Dołączył: 08 Lip 2013
Posty: 8296
Skąd: Oberschlesien
Wysłany: 2017-08-28, 19:51   

To już wiem czemu przez kilka godzin w sobotę nie było w niektórych rejonach Żywieckiego prądu - musieli tak nabroić, że energetyka odcięła :D
Ostatnio zmieniony przez Pudelek 2017-08-28, 19:52, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
ceper 


Dołączył: 02 Sty 2014
Posty: 8598
Wysłany: 2017-08-30, 12:34   

Dobromił napisał/a:
Dobromił napisał/a:
Te, a co Sucha Beskidzka ma wspólnego z Żywiecczyzną ?

ceper napisał/a:
Powiat wprawdzie suski, ale jest na mapie Beskidu Żywieckiego.

I co z tego ? Umiejscowienie na jednej mapie łączy od razu kultury, tradycję, zwyczaje, itd. ? Te rzeczy, które świadczą o odrębności regionów ? Ale ty jesteś tępy.

I co Ty na to mędrcze? http://ibrbs.pl/mediawiki...5%BBywiecczyzna
 
 
Dobromił 


Dołączył: 09 Lip 2013
Posty: 14337
Wysłany: 2017-08-30, 12:54   

Te, cep, pakuj się do busa i przyjeżdżaj na pstrąga. Potem znowu będziesz miał co przeżywać.
_________________
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
 
 
ceper 


Dołączył: 02 Sty 2014
Posty: 8598
Wysłany: 2017-08-30, 13:04   

Nie mogę iść tą drogą i czynić dalej zła złym ludziom. Zło dobrem zwyciężaj...

Swego czasu spotkałem na szlaku dwóch młodzieńców pełnych werwy i optymizmu. Po wampirycznym spojrzeniu bazyliszka jeden zamienił się w kamień, drugi rażony obrócił się. I oto stał się cud: przed sobą miałem dwóch zgorzkniałych tetryków. Modlitwy przy kapliczce nie przyniosły efektu.

sprocket, Ty już raz pytałeś, skąd ja biorę wenę. Źródło pozostało bez zmian.
Ostatnio zmieniony przez ceper 2017-08-30, 13:05, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Dobromił 


Dołączył: 09 Lip 2013
Posty: 14337
Wysłany: 2017-08-30, 13:08   

Te, cep, ostatnie pytanie - masz ty żywych znajomych ?
_________________
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
 
 
telefon 110 


Dołączył: 20 Wrz 2014
Posty: 2046
Wysłany: 2017-08-30, 13:08   

Wywaliłeś z tej mapy rejon Babiej Góry (niby Beskid Żywiecki).

To w końcu co jest pierwszym pikiem na Żywiecczyźnie ?
Grojec ???
 
 
Dobromił 


Dołączył: 09 Lip 2013
Posty: 14337
Wysłany: 2017-08-30, 13:13   

telefon 110 napisał/a:
Grojec ???


3 612 metrów mówi samo za siebie.
_________________
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
Ostatnio zmieniony przez Dobromił 2017-08-30, 13:14, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
ceper 


Dołączył: 02 Sty 2014
Posty: 8598
Wysłany: 2017-08-30, 13:14   

Te, zły, przyjechałbym chętnie znów na spotkanie, ale szkoda mi pogan. Żywych i umarłych.
Martwych mam w portfelu wyjątkowo duże stado, także w materacu i skarpetach, "starych" w kolorze słomkowym pełno w butach mi się wala. No i jeden taki w Żywcu mieszka, nie na Zabłociu...
Żywych duchem wielu. :rol

Telefonie, nie wnikam w dysputy z mądrzejszymi, gdym mam ciekawy egzemplarz adwersarza. ;)
_________________
Bo kto ma, temu będzie dodane, i nadmiar mieć będzie; kto zaś nie ma, temu zabiorą również to, co ma. /Mt 13,12/
Enjoy your life-never look back. Jest dobrze, a będzie jeszcze lepiej.
 
 
Majka 


Dołączyła: 30 Lip 2014
Posty: 919
Skąd: Beskid Mały/ Kraków
Wysłany: 2017-08-30, 15:00   

Tak czytam i taka mnie refleksja naszła: Trza se było na powitanie dać po mordzie, a potem wspólnie, pod tą nieszczęsną kapliczką wypić flaszkę wódki. :lol

Dorosłe chłopy, a zachowanie gorsze niż u moich uczniów w podstawówce. I po mojemu trudno tu szukać winnych, bo wina nigdy nie leży po jednej stronie. Pozdrawiam i uciekam do pisania planów :)
_________________
"Wokół góry, góry i góry
I całe moje życie w górach..."
 
 
telefon 110 


Dołączył: 20 Wrz 2014
Posty: 2046
Wysłany: 2017-08-30, 15:49   

Majka napisał/a:
I po mojemu trudno tu szukać winnych, bo wina nigdy nie leży po jednej stronie.


Niczyjej winy tu nie ma.
Jeno brak cnoty przewidywania.
Ja na ten przykład utajniam wszystkie swoje wyjazdy górskie (miejsca i terminy).
A jak ktoś mi się za długo przygląda na werandzie schroniska- to zasłaniam się gazetą.

I jak dotychczas nie przeżyłem rozczarowania.
 
 
buba 


Dołączyła: 09 Lip 2013
Posty: 6103
Skąd: Oława
Wysłany: 2017-08-30, 16:58   

telefon 110 napisał/a:
A jak ktoś mi się za długo przygląda na werandzie schroniska- to zasłaniam się gazetą.


To ja cie juz chyba pare razy w gorach spotkalam! siedziales za gazeta! :lol
_________________
"ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam ta mniej uczęszczaną. Cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam"

na wiecznych wagarach od życia..
 
 
sprocket73


Dołączył: 14 Lip 2013
Posty: 5516
Wysłany: 2017-08-30, 21:46   

Majka napisał/a:
Tak czytam i taka mnie refleksja naszła: Trza se było na powitanie dać po mordzie, a potem wspólnie, pod tą nieszczęsną kapliczką wypić flaszkę wódki.

Naprawdę mądrze napisane. Można to potraktować dosłownie, albo jako przenośnię.

p.s.
Jeżeli poruszony został temat rytualnego picia, to pochwalę się (bo jest czym), że dane mi było zrobić flaszeczkę z Dobromiłem :D
_________________
SPROCKET
http://gorybezgranic.pl/n...-kim-vt1876.htm
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Copyright © 2013 by Góry bez granic | All rights reserved | Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - opowiadania