Forum FAQ Szukaj Użytkownicy Rejestracja Statystyki Profil Zaloguj Albumy Kontakt

Poprzedni temat «» Następny temat

2015.05.17 Grodczyn i improwizacja, czyli planowanie szlaku w trasie

Autor Wiadomość
ceper 


Dołączył: 02 Sty 2014
Posty: 8598
Wysłany: 2015-05-19, 00:20   2015.05.17 Grodczyn i improwizacja, czyli planowanie szlaku w trasie

W sobotę wieczorem w Kudowie popadało, więc nie nastawiam budzika, bo jak wstanę wcześnie, to mam autobusy o godz. 4:40, 6:00, 6:15, 7:00 czy też 7:50. Po godzinie trzeciej nad ranem budzi mnie świergot ptaków, ale zasypiam znów. Budzę się - dość jasno, z pewnością już po szóstej, biorę smartfon do ręki ... a na nim godzina 8:06, odpalam szybko e-podróżnik i sprawdzam najbliższy autobus w kierunku na Duszniki Zdrój. Jest o 8:30, czyli tylko 20 minut na ubranie się i spakowanie plus dojście 500m na przystanek. Spokojnie, to aż 20 minut! Jestem jedynym pasażerem autobusu w relacji na Międzygórze, następni wsiadają dopiero w Lewinie Kłodzkim. Wysiadam na Przełęczy Polskie Wrota (przystanek Ludowe) i przez ruiny zamku Homole idę na szczyt Grodczyn 803 m npm (na mapy.cz jako grzbiet Grodziec, nie mylić z zamkiem Grodziec). Wczoraj z planów wypadł Čáp (786) i Ostaš(700) z sudeckiego włóczykija, zaś dziś miała paść Orlica i torfowiska w Zieleńcu, lecz mam zbyt mało czasu, bo przespałem kilka godzin. Zerkam na smartfon i szukam połączenia z Kulina Kłodzkiego i Koleje Dolnośląskie się do mnie uśmiechają, więc zmieniam całkowicie plany i jadę koleją do Szczytnej, by przez Piekiełko, Piekielną Górę i Piekielną Dolinę dojść do Polanicy Zdroju. Czy się powiodło? Odpowiedź w galerii i kilka zdjęć na zachętę
Ruiny zamku Homole

Orle Skały przy szlaku na Szczytnik

Zamek Leśna (Leśny Kamień) - niedostępny do zwiedzania (Dom Pomocy Społecznej)

Hotel dla buby :)

Polanica Zdrój: pijalnia wód ... mineralnych :)
_________________
Bo kto ma, temu będzie dodane, i nadmiar mieć będzie; kto zaś nie ma, temu zabiorą również to, co ma. /Mt 13,12/
Enjoy your life-never look back. Jest dobrze, a będzie jeszcze lepiej.
 
 
buba 


Dołączyła: 09 Lip 2013
Posty: 6105
Skąd: Oława
Wysłany: 2015-05-19, 09:20   

ceper napisał/a:

Hotel dla buby :)


Ladny architektonicznie ale pod wzgledem praktycznosci bym go jeszcze troche dopracowala :P

a jak tam wiatka przy zamku Homole? istnieje jeszcze? bo pamietam ją sprzed 7 lat

_________________
"ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam ta mniej uczęszczaną. Cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam"

na wiecznych wagarach od życia..
Ostatnio zmieniony przez buba 2015-05-19, 09:23, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
ceper 


Dołączył: 02 Sty 2014
Posty: 8598
Wysłany: 2015-05-19, 09:40   

buba napisał/a:
jak tam wiatka przy zamku Homole? istnieje jeszcze? bo pamietam ją sprzed 7 lat
Trochę uległa zmianie - 10 zdjęcie w galerii :)
_________________
Bo kto ma, temu będzie dodane, i nadmiar mieć będzie; kto zaś nie ma, temu zabiorą również to, co ma. /Mt 13,12/
Enjoy your life-never look back. Jest dobrze, a będzie jeszcze lepiej.
Ostatnio zmieniony przez ceper 2015-05-19, 09:40, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
buba 


Dołączyła: 09 Lip 2013
Posty: 6105
Skąd: Oława
Wysłany: 2015-05-19, 10:17   

ceper napisał/a:
buba napisał/a:
jak tam wiatka przy zamku Homole? istnieje jeszcze? bo pamietam ją sprzed 7 lat
Trochę uległa zmianie - 10 zdjęcie w galerii :)
Obrazek


Uuuuuuuuuuu.... :-/ to juz nie moja liga ;)
_________________
"ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam ta mniej uczęszczaną. Cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam"

na wiecznych wagarach od życia..
Ostatnio zmieniony przez buba 2015-05-19, 10:17, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Piotrek 


Wiek: 48
Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 10853
Skąd: Żywiec-Sienna
Wysłany: 2015-05-20, 19:25   

Ha, ceprze, tak kombinuję, główkuję i ... w końcu załapałem :) . Byłem przy tym zamku , lat wiele temu ale jednak.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Copyright © 2013 by Góry bez granic | All rights reserved | Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group