Forum FAQ Szukaj Użytkownicy Rejestracja Statystyki Profil Zaloguj Albumy Kontakt

Poprzedni temat «» Następny temat

2013.10.12 TATRY - Giewont i Czerwone Wierchy

Autor Wiadomość
jck 


Dołączył: 11 Lip 2013
Posty: 46
Wysłany: 2013-10-28, 22:07   

presto napisał/a:
Kto wie, czy to nie był ostatni jesienny weekend w Tatrach

Jak żeśmy mogli się przekonać na szczęście nie. Kusił mnie tamten weekend na Tatry ale w końcu złożyło się tak, że i sobotę i niedzielę spędziłem w Beskidach... a widać, że i Tatry były wtedy pogodowo niezłe.

W tym roku Czerwone to już chyba na zimę zostaną...

PS. Presto, piękny awatar! Vapor trails...
 
 
presto 


Wiek: 49
Dołączył: 19 Wrz 2013
Posty: 219
Skąd: Czeladź
Wysłany: 2013-10-29, 09:08   

jck napisał/a:

PS. Presto, piękny awatar! Vapor trails...


Dzięki :) Musiałem cos wstawić, bo jakiś taki nijaki byłem bez avatara. A jako wielki fan zespołu 'rush' musiałem wstawić coś związanego z tą grupą (to oczywiście okładka jednego z albumów), a że przy okazji ma trochę wspólnego z górami tym lepiej.
Zresztą mój nick też ma wiele wspólnego z tym zespołem :)
_________________
pozdrawiam
presto

mój blog: http://presto1974.wordpress.com/
 
 
jck 


Dołączył: 11 Lip 2013
Posty: 46
Wysłany: 2013-10-29, 22:09   

Jak zobaczyłem avatara to i nick mi się skojarzył. Choć akurat album 'Presto' do moich największych faworytów nie należy (lubię od początku do Moving Pictures i od Counterparts do chwili obecnej) to jednak i tak świetna płyta.

Górsko to jakoś też mi się kojarzy 'Test for echo'... ale to może przez kamole na okładce.

Wnioskuję zatem, że jeśli Geddy przypomni sobie w końcu o polskich korzeniach to spotkamy się na koncercie :)
 
 
presto 


Wiek: 49
Dołączył: 19 Wrz 2013
Posty: 219
Skąd: Czeladź
Wysłany: 2013-10-30, 08:07   

Liczę na to, że do nas przyjadą. Na szczęście raz już byłem na ich koncercie – w Pradze w 2004 roku. Stałem niemal pod samą sceną tuż przed Geddym.

Jeśli chodzi o płyty, to z tego słabszego okresu ( między Moving Pictures and Counterparts) pochodzi Grace Under Pressure moim zdaniem jedna z ich najlepszych płyt studyjnych (choć i wspomniane wyżej Presto też jest całkiem udanym wydawnictwem).
Od Counterparts nagrywali już tylko bardzo dobre płyty lub po prostu wybitne (tu wskazuję: „Vapor Trails” w wersji zremiksowanej, oraz zeszłoroczny „Clockwork Angels”).

A za jakiś czas zmienię sobię avatar na ten z kamyczkami :)
_________________
pozdrawiam
presto

mój blog: http://presto1974.wordpress.com/
 
 
jck 


Dołączył: 11 Lip 2013
Posty: 46
Wysłany: 2013-10-31, 08:38   

Właśnie Grace Under Pressure była mi polecana wielokrotnie przez mojego kolegę, również fana Rush, ja jakoś tego jednak specjalnie wychwycić nie mogę. Nie twierdzę, że te płyty są złe, jednakże to jakoś nie to... Dysponuję, rzecz jasna, pełną dyskografią studyjną, jednakże do płyt z tego okresu wracam najrzadziej.

Dla mnie szczególna jest własnie Counterparts, bo od niej zaczęła się moja przygoda z zespołem, w połowie lat dziewięćdziesiątych... Ale chyba właśnie najciekawsze jest to, że przez te czterdzieści lat z okładem zaserwowali taką różnorodność, że wiele osób znajduje coś dla siebie.

I tymi kamyczkami z Testo for Echo nawiązujemy do Czerwonych Wierchów... ;)
 
 
presto 


Wiek: 49
Dołączył: 19 Wrz 2013
Posty: 219
Skąd: Czeladź
Wysłany: 2013-10-31, 13:28   

jck napisał/a:

Dla mnie szczególna jest własnie Counterparts, bo od niej zaczęła się moja przygoda z zespołem, w połowie lat dziewięćdziesiątych... Ale chyba właśnie najciekawsze jest to, że przez te czterdzieści lat z okładem zaserwowali taką różnorodność, że wiele osób znajduje coś dla siebie.


Też zacząłem ich poznawać od tej płyty. Oczywiście za sprawą kawałka "Nobody's Hero", który był katowany w 1993 roku w RMF-ie ( wtedy to było RADIO).

Cytat:
I tymi kamyczkami z Testo for Echo nawiązujemy do Czerwonych Wierchów...

a konkretniej z Krzesanicą :)

Dla niewtajemniczonych - chodzi o to:
_________________
pozdrawiam
presto

mój blog: http://presto1974.wordpress.com/
Ostatnio zmieniony przez presto 2013-10-31, 13:30, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Piotrek 


Wiek: 48
Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 10844
Skąd: Żywiec-Sienna
Wysłany: 2013-10-31, 13:36   

Tą akurat płytę znam, jedną z 3-4 jakie Rush gdzieś mam nagrane.
Ale odświeżę sobie pamięć, może na "Test..." też odkryję powiew gór.

Mocno natomiast z Tatrami kojarzy mi się "Fragile" Yes, jest taka właśnie jak...Tatry :)
Ostatnio zmieniony przez Piotrek 2013-10-31, 13:38, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Dobromił 


Dołączył: 09 Lip 2013
Posty: 14325
Wysłany: 2013-10-31, 14:00   

Piotrek napisał/a:
Mocno natomiast z Tatrami kojarzy mi się "Fragile" Yes, jest taka właśnie jak...Tatry


Dostaniesz w czwartek w mordę.
_________________
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
 
 
Piotrek 


Wiek: 48
Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 10844
Skąd: Żywiec-Sienna
Wysłany: 2013-10-31, 15:47   

W imię muzyki....lej :D
 
 
jck 


Dołączył: 11 Lip 2013
Posty: 46
Wysłany: 2013-11-01, 09:01   

Piotrek napisał/a:
Ale odświeżę sobie pamięć, może na "Test..

Słusznie. To naprawdę ciekawa płyta.
Piotrek napisał/a:
W imię muzyki....lej

Bolało?
presto napisał/a:
Też zacząłem ich poznawać od tej płyty. Oczywiście za sprawą kawałka "Nobody's Hero", który był katowany w 1993 roku w RMF-ie ( wtedy to było RADIO).

To u mnie pierwsze trafiło się 'Animate' na trójce. Gdyby teraz usłyszeć taki kawałek na RMF...
 
 
Piotrek 


Wiek: 48
Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 10844
Skąd: Żywiec-Sienna
Wysłany: 2013-11-01, 19:48   

jck napisał/a:

Piotrek napisał/a:
W imię muzyki....lej

Bolało?

W czwartek się dowiem :lol
Ostatnio zmieniony przez Piotrek 2013-11-01, 19:49, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Copyright © 2013 by Góry bez granic | All rights reserved | Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - opowiadania