Forum FAQ Szukaj Użytkownicy Rejestracja Statystyki Profil Zaloguj Albumy Kontakt

Poprzedni temat «» Następny temat

2019 u sokoła

Autor Wiadomość
sokół


Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 12247
Skąd: Bytom

Wysłany: 2019-12-22, 18:39   2019 u sokoła

Cześć i czołem.

U mnie raczej się już w tym roku nic nie zmieni, bo mnie kolano tak napierdziela, że ledwo daję radę w pracy, więc o górach nie mam co na razie chyba myśleć, chociaż... może cudownie ozdrowieję...
No ale jebłem się młotem pięciokilowym w kolano to boleć musi....

Ten mijający rok był dla mnie... wyjątkowo kiepski, słaby, im dalej, tym gorzej. Zacząłem w miarę fajnie, ale w drugiej połowie roku dopadł mnie taki leń, że .... no nigdzie nie pojechałem.

No ale od początku.
Bo zaczęło się u mnie całkiem fajnie.

Pojechaliśmy z Visionem na Skrzyczne, na wschód słońca. To był styczeń, zimno było jak diabli, Vis kaszlał na podejściach, wschodu nie było, a na domiar złego się potraciliśmy w drodze na Malinowską Skałę i musieliśmy mocno kombinować, żeby wrócić.









W lutym pojechałem na Klimczok. Znów nie obyło się bez przygód.
Zresztą taka to była sobie ta wycieczka, chyba najsłabsza z wszystkich w tym roku.




W marcu to się działo.
Zlot był. No i na tym zlocie oprócz wlewania w siebie różnych płynów, postanowiłem też co nieco połazić.

Jednego dnia byłem z zajebistą ekipą na Policy. Urwisa już wcześniej znałem, Sebastiana i Maurycego miałem okazję poznać na tej wycieczce (górsko, bo wcześniej siedzieliśmy w Zlotowni przy piwku) i było mega zajebiście.



Ukradnę zdjęcie Sebkowi, bo On robił grupówkę!



Przedzieranie się przez młodnik w zaspach to było coś kapitalnego!

Drugiego dnia zdobyliśmy w nieco większej grupie Jałowiec i było równie fajnie, choć już nie tak ekstremalnie.



I tym razem Witkowi zawinę grupówkę..


W kwietniu zaliczyłem najlepszą wycieczkę. Wraz z Visionem zaatakowaliśmy Wyspy. Padło 42 km, oboje chyba byliśmy bardzo zadowoleni z tego dnia. Wykorzystanego na maksa.







Oczywiście nie zabrakło wątku ze zgubieniem się, jak to już u nas bywa, pewnie dlatego od tego czasu Robert ze mną już w góry jechać nie chce.

Chyba, że nie chodzi mu o notoryczne gubienie się, a o to...



No nie wiem, w każdym razie wycieczka w Wyspowy była dla mnie numerem jeden w tym roku. Bezapelacyjnie.

W maju... razem z państwem Sprocket poruszałem się w terenie pagórkowatym w rejonie góry Tuł. To również była bardzo fajna wycieczka. No i tam też się potraciłem, na szczęście Małgorzata nie miała mi tego aż tak za złe.








W lipcu już siedziałem w Kacwinie. To były moje najlepsze wczasy w życiu. Nie ma znaczenia, że Tatry widziałem tylko z daleka, że wycieczki były raczej krótkie, a w sumie najwyżej to wlazłem tylko na Lubań. Mnie się podobało, było bez ciśnienia, bez parcia...
I piwo dobre było.



















A potem nadszedł straszny czas. Nic mi się nie chciało. Nie było też jakoś z kim jechać. Kilka razy prawie już jechałem, ale zawsze coś złośliwie wyskakiwało. Dopiero w październiku udało mi się, zaraz po pracy, wyskoczyć na Czantorię, przy czym głównym punktem programu było ognisko pod Tułem.
Tam też na żywo poznałem Izkę i Adriana, co mnie niezmiernie ucieszyło.










I niestety, to była ostatnia wycieczka...

Mało tego, chociaż z początku wydawało mi się, że seria idzie ładnie. Chciałem być w każdym miesiącu w górach i do lipca mi się to udawało. Potem jednak wszystko się posypało.

Najwyższy szczyt w tym roku?
Polica! 1369 metrów. Nisko było, nisko. Tatr nie było, żadnej Fatry, chociaż chwilowo jakieś przymiarki jesienne się pojawiały.


Minusy?

praktycznie cała druga część roku (turystycznie)
Jesienią okazało się, że znalezienie kompana w góry graniczy z cudem. No chyba muszę się w końcu zacząć codziennie kąpać, bo inaczej w 2020 nie będzie lepiej.

Strasznie żałuję, że w maju nie wyszedł zapowiadany zlot w Opawskich. I że w ogóle jesienią nie było żadnego zainteresowania zlotem. Ale takim, gdzie możnaby trochę połazić, Nie takim, że siedzimy w dolinie i walimy do ryja. Taki bardziej z Potrójnej zlot, mniej ze Stryszawy.
No ale nie było nic.

Kolejny minus? Z Laynnem to już dwadzieścia dwa miesiące nigdzie nie byłem - mimo prób umawiania się.

Akcja Czym Chata Bogata czyli spanie w jakiejś szopie na szczycie tez nie wyszła...

Na forum w 2019 niby jakoś się kulało, ale mam wrażenie, że więcej osób się stąd zwinęło, niż przyszło.
No ale taki mamy klimat.


Plany na 2020?

Żeby mi się chciało tak, jak póki co mi się nie chce....
Ostatnio zmieniony przez sokół 2019-12-22, 18:41, w całości zmieniany 2 razy  
Profil Facebook
 
 
buba 


Dołączyła: 09 Lip 2013
Posty: 6082
Skąd: Oława
Wysłany: 2019-12-22, 18:48   

Cytat:
Strasznie żałuję, że w maju nie wyszedł zapowiadany zlot w Opawskich


No wlasnie mi tez strasznie zal!

Cytat:
I że w ogóle jesienią nie było żadnego zainteresowania zlotem. Ale takim, gdzie możnaby trochę połazić, Nie takim, że siedzimy w dolinie i walimy do ryja. Taki bardziej z Potrójnej zlot, mniej ze Stryszawy.


Wspolne picie w dolinie tez ma swoj urok! :D

Cytat:
Akcja Czym Chata Bogata czyli spanie w jakiejś szopie na szczycie tez nie wyszła...


To brzmi jak dobry pomysl na zlot! Lepszy niz samo łazenie czy samo picie w dolinie. Bo zawsze troche trzeba polezc zeby tam wlezc a i na gorze pije sie lepiej niz w dolinie! :lol

Cytat:
Żeby mi się chciało tak, jak póki co mi się nie chce....


To mi sie tak wlasnie nie chce od listopada - ale u mnie to raczej normalne i mocno podejrzewam kiedy mi sie zachce :P



P.S. Najlepsze zdjecie krokusow jakie dotychczas widzialam! :D
_________________
"ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam ta mniej uczęszczaną. Cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam"

na wiecznych wagarach od życia..
Ostatnio zmieniony przez buba 2019-12-22, 18:49, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Adrian 
Cieszynioki


Wiek: 40
Dołączył: 13 Lis 2017
Posty: 9267
Wysłany: 2019-12-22, 19:59   

Sokole, nie martw się na zapas i górami i forum, Raz jest lepiej raz gorzej ;)
Też byłem mniej niż chciałem ... W nowym roku, przynajmniej tydzień mam wolny, drugi tydzień ferii od 20.01 to się gdzieś wybierzemy razem, jak dobrze zaczniemy to może i zakończymy ;)

Może ktoś jeszcze jest chętny, padło już hasło żeby zrobić Stary Groń i Grabowa w zimie, może na ferie coś spadnie :lol
Ostatnio zmieniony przez Adrian 2019-12-22, 20:01, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Vision
[Usunięty]

Wysłany: 2019-12-22, 20:29   

No to faktycznie coś ta druga połowa roku Ci nie wyszła, chociaż nawet się nie spostrzegłem, że tak rzadko w góry jeździłeś... ;)

No ale to trochę podobnie jak u mnie. Chociaż ja jeszcze dłużej w górach nie byłem. Ostatnio wyjazd miałem pod koniec maja, a potem już się skończyło na dobre. Ale do tego czasu też całkiem dobrze mi szło. 8 razy w górach, z tego 3 wycieczki 2-dniowe i jedna 4-dniowa, czyli 15 dni w górach w 5 miesięcy. Zlotu nie liczę, bo tam w górach nie byłem. Chociaż poniekąd też to był prawie 3 dniowy wyjazd w góry... ;)

A Beskid Wyspowy, też u mnie, wycieczka numer jeden w tym roku. Trzeba będzie w przyszłym to powtórzyć, a może i 50 km, sobie strzelić. :-o
 
 
Wiolcia 


Dołączyła: 13 Lip 2013
Posty: 3458
Wysłany: 2019-12-22, 20:41   

Ta wycieczka jesienna, w okolicach Tułu, robi największe wrażenie.
Może niedużo w tym roku, ale jak tak patrzę po zdjęciach, to każdej pory roku "liznąłeś" w górach, więc wyjazdy miałeś urozmaicone.
Żony na wypady górskie nie możesz wyciągnąć, by było częściej?
 
 
sokół


Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 12247
Skąd: Bytom

Wysłany: 2019-12-22, 20:49   

Moim dziewczynom to się dopiero nie chce.

Nic no, trzeba jakoś zaraz mocno zacząć rok kolejny, to może coś lepiej pójdzie.
Profil Facebook
 
 
Piotrek 


Wiek: 48
Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 10830
Skąd: Żywiec-Sienna
Wysłany: 2019-12-22, 20:52   

"Dupne" krokusy rozwalają na łopatki :)

Cóż, rok jak rok, gdybyś te same wypady opisał w optymistycznym, pełnym radoch tonie wyszło, że rok był zajebisty :-)
 
 
sokół


Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 12247
Skąd: Bytom

Wysłany: 2019-12-22, 20:55   

No zgadza się, ale jestem z niego średnio zadowolony. To znaczy do Kacwina tak, jak najbardziej, ale od sierpnia to już jest totalna porażka i tego sobie darować nie umiem.

Cytat:
jedna 4-dniowa


noooo, z tej wyprawy to była relacja roku!
Ostatnio zmieniony przez sokół 2019-12-22, 20:56, w całości zmieniany 1 raz  
Profil Facebook
 
 
Sebastian 


Wiek: 51
Dołączył: 09 Lis 2017
Posty: 5768
Skąd: Kraków
Wysłany: 2019-12-22, 21:05   

Raz lepiej, raz gorzej, wychodzi na to, że w pierwszą połowę 2020 roku będzie lepiej. A przedzieranie się przez młodnik fascynujące było!
Profil Facebook
 
 
sokół


Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 12247
Skąd: Bytom

Wysłany: 2019-12-22, 23:16   

buba napisał/a:
To brzmi jak dobry pomysl na zlot! Lepszy niz samo łazenie czy samo picie w dolinie. Bo zawsze troche trzeba polezc zeby tam wlezc a i na gorze pije sie lepiej niz w dolinie


No własnie, ale liczę, że coś się w przyszłym roku uda zorganizować. Znając życie nie będzie to żaden zlot, tylko coś bardziej kameralnego (dwie, trzy osoby :lol ) ale takie coś najlepiej wspominam, wracając pamięcią choćby do dwóch wypadów do wiatki pod szczytem Babiej Góry. Za każdym razem było inaczej i za każdym razem było świetnie.


buba napisał/a:
Najlepsze zdjecie krokusow jakie dotychczas widzialam


No widzisz, Buba, jesteś pierwsza, która zwróciła uwagę na krokusy, inni widzieli tylko dzwon.

Vision napisał/a:
faktycznie coś ta druga połowa roku Ci nie wyszła, chociaż nawet się nie spostrzegłem, że tak rzadko w góry jeździłeś


Gdzieś tam poniekąd też maczałeś w tym palce, bo gdybyś mógł jechać wtedy, gdy Cię akurat kusiłem, to bym jeszcze ze trzy wycieczki uzbierał i powiedziałbym, że fajny rok. No ale jakoś nikt nie chciał się skusić. A ja samemu nie lubię. Idę sam to gadam takie bzdury, że słuchać tego nie mogę.

Nie no, raz prawie z Ceprem bym pojechał. Ale jakoś mi tereny nie pasowały, a może na siłę szukałem, żeby mi nie pasowało? :o-o

Vision napisał/a:
Beskid Wyspowy, też u mnie, wycieczka numer jeden w tym roku. Trzeba będzie w przyszłym to powtórzyć, a może i 50 km, sobie strzelić.


No kuźwa to trzymam Cię za słowo! A w ogóle to by się zdało pojechać z noclegiem, to już w ogóle byłoby świetnie, poza tym wtedy moglibyśmy zaatakować powiedzmy 80 km...

Sebastian napisał/a:
A przedzieranie się przez młodnik fascynujące było!


Liczę, że moje kolana nie będą zbyt często musiały tego przeżywać, ale jeśli będziesz kiedyś chętny to z radością powtórzę trasę. ;)
Ostatnio zmieniony przez sokół 2019-12-22, 23:18, w całości zmieniany 1 raz  
Profil Facebook
 
 
Dobromił 


Dołączył: 09 Lip 2013
Posty: 14274
Wysłany: 2019-12-23, 07:49   

sokół napisał/a:
To znaczy do Kacwina tak, jak najbardziej, ale od sierpnia to już jest totalna porażka


To może to od tego wina … ? ;)

I tak fajny rok miałeś. Ja na swój też nie narzekam.
_________________
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
 
 
sprocket73


Dołączył: 14 Lip 2013
Posty: 5470
Wysłany: 2019-12-23, 11:18   

sokół napisał/a:
No i tam też się potraciłem, na szczęście Małgorzata nie miała mi tego aż tak za złe.
Jest przyzwyczajona do częstego gubienia się. Zasada jest taka - im bliżej domu i im mniejsza wycieczka, tym większe błądzenie po większych krzaczorach :D


sokół napisał/a:
No widzisz, Buba, jesteś pierwsza, która zwróciła uwagę na krokusy
Myślę, że Buba zażartowała...
_________________
SPROCKET
http://gorybezgranic.pl/n...-kim-vt1876.htm
 
 
gar 

Dołączył: 06 Sty 2016
Posty: 834
Skąd: Orzegów
Wysłany: 2019-12-23, 15:32   

sokół napisał/a:
Moim dziewczynom to się dopiero nie chce.

Nic no, trzeba jakoś zaraz mocno zacząć rok kolejny, to może coś lepiej pójdzie.

Jedź z nami w Sudety. Prawdopodobnie schronisko Muflon w Górach Bystrzyckich. Termin pewny: 21-23.02.2020. Będzie kilka dzieciaków, więc Twoja córka też powinna być zadowolona.
 
 
Vision
[Usunięty]

Wysłany: 2019-12-23, 15:35   

sokół napisał/a:
Gdzieś tam poniekąd też maczałeś w tym palce, bo gdybyś mógł jechać wtedy, gdy Cię akurat kusiłem, to bym jeszcze ze trzy wycieczki uzbierał i powiedziałbym, że fajny rok. No ale jakoś nikt nie chciał się skusić. A ja samemu nie lubię. Idę sam to gadam takie bzdury, że słuchać tego nie mogę.


No, może nawet i więcej, bo wydaje mi się, że więcej razy mnie namawiałeś, no ale wyszło jak wyszło, oby w tym roku było lepiej. :)

sokół napisał/a:
No kuźwa to trzymam Cię za słowo! A w ogóle to by się zdało pojechać z noclegiem, to już w ogóle byłoby świetnie, poza tym wtedy moglibyśmy zaatakować powiedzmy 80 km...


No i to jest genialny pomysł, tylko tutaj z trasą pewnie byłby problem, bo chyba lepszym rozwiązaniem by było kończyć w innym miejscu niż się zaczynało i wrócić jakimś busem, a nie robić od razu pętlę i wracać tam gdzie się zaczynało. A z tymi busami w weekendy to jest tak przeważnie średnio, chociaż może i by się dało. Ja też myślałem, że w weekendy ze Szczawnicy czy Korścienka już nic nie jeździ po 18:00, bo w necie nie znalazłem, a potem się okazało, że jeszcze sporo busów jeździło. ;)

buba napisał/a:
P.S. Najlepsze zdjecie krokusow jakie dotychczas widzialam! :D


No, w końcu ktoś docenił moją skromną twórczość... ;) Chociaż tak na prawdę to jest plagiat. :-o Na szczęście do sądu mnie nie podano i sprawa została załatwiona polubownie. ;)

sokół napisał/a:
noooo, z tej wyprawy to była relacja roku!


Bez przesady, tutaj ludzie dużo ciekawsze wycieczki mieli. Miałem pisać z tego relacji, nawet zdjęcia obrobiłem. Tylko właśnie te zdjęcia są głównym powodem, że tej relacji tu nie wrzuciłem, bo strasznie brzydko one wyszły. :/
 
 
Iva 


Wiek: 41
Dołączyła: 04 Wrz 2013
Posty: 1544
Skąd: łódzkie
Wysłany: 2019-12-23, 15:54   

sokół napisał/a:
Ten mijający rok był dla mnie... wyjątkowo kiepski, słaby, im dalej, tym gorzej.

Nie narzekaj. Ja w tym roku nie miałam nic z gór :D W zeszłym to chociaż pochodziłam po Świętokrzyskich ;)
_________________
"Kiedy świat się od ciebie odwraca, ty też musisz się od niego odwrócić."
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Copyright © 2013 by Góry bez granic | All rights reserved | Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group