Forum FAQ Szukaj Użytkownicy Rejestracja Statystyki Profil Zaloguj Albumy Kontakt

Poprzedni temat «» Następny temat

19 lipca 2013r. - 30 km Tatrzańskimi przełęczami.

Autor Wiadomość
tatromaniak 


Dołączył: 07 Lip 2013
Posty: 323
Skąd: Podhale
Wysłany: 2013-07-20, 09:18   19 lipca 2013r. - 30 km Tatrzańskimi przełęczami.

Temat tatrzańskich przełęczy narodził mi się w głowie po rozmowie w przeddzień ze Żwirkiem, gdy wspólnie przymierzaliśmy się do wejścia z Murowańca przez Zawrat do D5SP i powrót przez Krzyżne do Murowańca.
Ruszając samotnie po 6,00 z Ronda Kuźnickiego ustalałem w myślach zarys dzisiejszej wycieczki: Murowaniec – Czarny Staw – i…. ?

Rozłożyłem bety nad Czarnym Stawem i dumam co zrobić z pięknie rozpoczętym dniem.
W stronę Orlej lezą wszyscy a tam takie jakieś nie za bardzo chmurki a ja przecież najbardziej lubię słońce i ciepełko jak przystało na typowego emeryta.
Natomiast grań w stronę Kasprowego i dalej Giewont są jakby w innej strefie.

Kolejny raz w tatrzańskich wędrówkach robię nie tak jak inni tylko po swojemu!!!

Jeżeli się nawet pogoda zacznie się zmieniać / takie są wczesno ranne prognozy to do Kasprowego zdążę uciec po grani lub spod Przełęczy Świnickiej w stronę Murowańca.

Obserwuję kotłowaninę chmur nad Orlą po Krivań / Jędral ostrzegam grzecznie przed jego kaprysami / i grubo przed południem przez Karb, Świnicką Przełęcz i Liliowe znowu dumam na Beskidzie co dalej z tak pięknie rozpoczętym dniem?

Pojadłem, popiłem, popatrzyłem w niebo na szerokim horyzoncie i wyczytałem, że do Przełęczy pod Kopą Kondracką do miejsca kolejnej ewentualnej ewakuacji zdążę bezpiecznie dojść.

Mijam szerokim łukiem z lewej strony Suchą Przełęczą Kasprowy Wierch i po półtorej godziny leżę w słońcu na kolejnej już Przełęczy pod Kopą Kondracką / Iwon może to potwierdzić /.

I tu się narodził pewien projekt.
Czas jest dobry, siły i chęci są, jedzenie i picie w plecaku są, pogoda zupełnie się wyklarowała, przełęczy jeszcze trochę po drodze zostało.
Zrobię sobie taki emerycki wyryp na wzór modnych u nas ostatnio młodzieżowych 50 w których ze zrozumiałych dla wszystkich powodów nie mogę już w nich uczestniczyć niestety!

Granią przez Kopę Kondracką docieram do Przełęczy Kondrackiej i Wyżnej Kondrackiej.
Miałem jeszcze chrapkę na niego ale przeraziła mnie chyba 2 godzinna kolejka chętnych do zrobienia sobie zdjęcia na tej kupie kamieni i żelastwa.

Podążam więc w dół przez przedostatnią tego dnia Przełęcz w Grzybowu i Przysłop Miętusi do Kir, aby po 17 wsiąść w autobus jadący w kierunku Czarnego Dunajca.

Trasa:
Rondo Kuźnickie – Kuźnice – Murowaniec – Czarny Staw – Przełęcz Karb – Zielony Staw Gąsienicowy – Świnicka Przełęcz – Przełęcz Liliowe – Kasprowy Wierch – Przełęcz pod Kopą Kondracką – Kopa Kondracka – Wyżna Przełęcz Kondracka – Przełęcz na Grzybowu – Wielka Polana w Dolinie Małej Łąki – Przysłop Miętusi – Wyżna Kira Miętusia – Kiry.

Czas przejścia:
około 11 godzin

Ilość przebytych kilometrów:
około 30

Suma podejść na trasie:
Około 1800 m

Ilość przełęczy na trasie:
9 większych przełęczy

Więcej w foto - relacji:
https://picasaweb.google....skimiPrzeEczami
 
 
sokół


Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 12247
Skąd: Bytom
Wysłany: 2013-07-20, 10:36   

Traska niezła. Chciałbym będąc w Twoim wieku mieć takie możliwości. Gratki!
Profil Facebook
 
 
tatromaniak 


Dołączył: 07 Lip 2013
Posty: 323
Skąd: Podhale
Wysłany: 2013-07-20, 10:55   

Każdy emeryt może tylko trzeba ruszyć dupę a nie biadolić i żalić się nad sobą, obsługiwać pilota TV i walić w klawiaturę :)
Kosztów do tego nie potrzeba wielkich / jedzenie można nosić z sobą /

Miałem jeszcze wczoraj paliwa w baku na jakieś 10 km i 500m w górę ale jutro też jest pogoda i nowe wyzwanie w bardzo wymagającym zespole:)

Największym problemem jest dłuższa w czasie regeneracja sił!!!
 
 
Vision
[Usunięty]

Wysłany: 2013-07-20, 11:23   

No ciekawa trasa, kiedyś pamiętam to też zawsze w Tatry tak jeździłem, tzn. nie myślałem wyjeżdżając z domu gdzie pójdę, dopiero w Zakopanem wg tego co widziałem ustalałem sobie plan. Pogoda dobra, chociaż chmur trochę tam miałeś, myślałem, że większa lampa będzie. :-)
 
 
tatromaniak 


Dołączył: 07 Lip 2013
Posty: 323
Skąd: Podhale
Wysłany: 2013-07-20, 12:44   

Vision napisał/a:
No ciekawa trasa, kiedyś pamiętam to też zawsze w Tatry tak jeździłem, tzn. nie myślałem wyjeżdżając z domu gdzie pójdę, dopiero w Zakopanem wg tego co widziałem ustalałem sobie plan. Pogoda dobra, chociaż chmur trochę tam miałeś, myślałem, że większa lampa będzie. :-)


Zauważyłem / a szczególnie odbija się to na zdjęciach / ze w lipcu mimo pozornej lampy słonecznej w powietrzu na wysokości tatrzańskich szczytów / tych powyżej 2000 m n.p.m. / coś tam wisi niekiedy niewidocznego dla wzroku a psującego kontrast oglądanych szczytów.
W połowie sierpnia i we wrześniu już to ustępuje a zimą w ogóle tego nie ma:)
Muszę pogadać z Mosorczykiem na ten temat bo mnie to coraz bardziej intryguje!!!
Ostatnio zmieniony przez tatromaniak 2013-07-20, 12:46, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Vision
[Usunięty]

Wysłany: 2013-07-20, 12:47   

No mi się to tak z tamtym rokiem kojarzy, każdy lipcowy wypad kończył się tym, że po wejściu wyżej, byłem albo w chmurach, albo ciut pod nimi... a pod koniec sierpnia i dalej... rzeczywiście jak już miała być lampa to była... ale te chmurki całkiem fajne są, byle właśnie były nad Tobą. :-)
Ostatnio zmieniony przez Vision 2013-07-20, 12:53, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
tatromaniak 


Dołączył: 07 Lip 2013
Posty: 323
Skąd: Podhale
Wysłany: 2013-07-20, 12:59   

Vision napisał/a:
No mi się to tak z tamtym rokiem kojarzy, każdy lipcowy wypad kończył się tym, że po wejściu wyżej, byłem albo w chmurach, albo ciut pod nimi... a pod koniec sierpnia i dalej... rzeczywiście jak już miała być lampa to była... ale te chmurki całkiem fajne są, byle właśnie były nad Tobą. :-)


Ja to często mam szczęście mieć na trasach tatrzańskich, że jak gdzieś dochodzę to bezchmurne niebo za mną / ale to nie żadne czary- jak Iwon powiada / tylko zwykłe szczęście :)
 
 
Piotrek 


Wiek: 48
Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 10830
Skąd: Żywiec-Sienna
Wysłany: 2013-07-20, 14:02   

tatromaniak napisał/a:
Zauważyłem / a szczególnie odbija się to na zdjęciach / ze w lipcu mimo pozornej lampy słonecznej w powietrzu na wysokości tatrzańskich szczytów / tych powyżej 2000 m n.p.m. / coś tam wisi niekiedy niewidocznego dla wzroku a psującego kontrast oglądanych szczytów.

Może być efekt innej wilgotności. Lipiec jest z reguły jest bardziej "mokry" od sierpnia czy września.
Ale zdjęcia i tak Ci wyszły ładne :-)
 
 
Malgo Klapković 


Wiek: 37
Dołączyła: 06 Lip 2013
Posty: 2477
Wysłany: 2013-07-20, 21:31   

Szkoda, że nie można pójść w stronę Gładkiej Przełęczy ;( Wtedy to pewnie i Krzyżne byś złapał albo Szpiglas ;)
 
 
Dobromił 


Dołączył: 09 Lip 2013
Posty: 14275
Wysłany: 2013-07-22, 09:14   

tatromaniak napisał/a:
Ilość przełęczy na trasie:
9 większych przełęczy


Sa tacy co pewno w życiu na tylu w Tatrach nie byli ;)

Piękna trasa, np odcinek Kasprowy - Kopa to dla mnie najpiękniejsza grań polskich Tatr Zachodnich.
_________________
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
 
 
tatromaniak 


Dołączył: 07 Lip 2013
Posty: 323
Skąd: Podhale
Wysłany: 2013-07-22, 10:18   

Dobromił napisał/a:
tatromaniak napisał/a:
Ilość przełęczy na trasie:
9 większych przełęczy


Sa tacy co pewno w życiu na tylu w Tatrach nie byli ;)

Piękna trasa, np odcinek Kasprowy - Kopa to dla mnie najpiękniejsza grań polskich Tatr Zachodnich.


Było ich oczywiście więcej ale ja głównie zwracałem uwagę na te na których się zatrzymywałem :)

Najśmieszniejsze jest jednak to związane z tymi przełęczami, że kwestionowali na jednym z forum ich ilość ci, którzy nawet nie wiedzieli gdzie te przełęcze leżą :)
 
 
Dobromił 


Dołączył: 09 Lip 2013
Posty: 14275
Wysłany: 2013-07-22, 10:23   

tatromaniak napisał/a:
że kwestionowali na jednym z forum ich ilość ci, którzy nawet nie wiedzieli gdzie te przełęcze leżą


Jak to rzekł Lem o idiotach ? :)
_________________
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Copyright © 2013 by Góry bez granic | All rights reserved | Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group