Forum FAQ Szukaj Użytkownicy Rejestracja Statystyki Profil Zaloguj Albumy Kontakt

Poprzedni temat «» Następny temat

18 sierpnia 2013 - Rysy - mój pierwszy świt w Tatrach

Autor Wiadomość
Tatrzański urwis 


Wiek: 39
Dołączył: 07 Lip 2013
Posty: 1405
Skąd: Małopolska
Wysłany: 2013-08-22, 01:28   18 sierpnia 2013 - Rysy - mój pierwszy świt w Tatrach

Witam , chciałem zakończyć mój kilkudniowy wypad w Tatry czymś szczególnym i romantycznym ;) . Wybór padł na Rysy i wschodzące słoneczko na nich , więc wstałem około 4 rano i wyszedłem z chaty by zdążyć przed świtem na szczyt :P . Nie byłem sam ponieważ kilka równie romantycznych duszyczek powędrowało za mną :dev . Dziwne uczucie iść po ciemku na szczyt , pierwszy raz czegoś takiego doświadczyłem , chociaż miałem czołówkę coby nie pobłądzić zdarzyło mi się kilka razy zejść ze szlaku jak to się zwykle zdarza narwanemu urwisowi :rol . Nie jestem w stanie opisać wrażeń jakie przeżyłem patrząc się na słoneczko wyłaniające się powoli znad horyzontu i żaden aparat tego nie odda , tam trzeba po prostu być i to widzieć. Pod koniec niestety miałem pecha ponieważ rozładowała mi się bateria i nie mogłem uwiecznić całego wschodu :zly . Jednak to co widziałem na zawsze pozostanie w mojej pamięci i moim sercu , mało brakowało a bym się popłakał :ops tak się wzruszyłem w pewnej chwili :P . Kilka fotek :































Jeszcze link : https://plus.google.com/p...716791642132321 To był dzień czwarty i ostatni. Jestem bardzo zadowolony z odbytej wyprawy ponieważ zwiedziłem dotąd nie poznane rejony Tatr jak i pobiłem swój dotychczasowy rekord wysokości w górach oraz widziałem pierwszy raz świt w Tatrach :hur6 , była to jak na razie moja najbardziej udana wycieczka na Słowację. Plan wykonałem z nadwyżką ;) .
 
 
aranea 


Wiek: 110
Dołączyła: 18 Lip 2013
Posty: 476
Skąd: Lublin
Wysłany: 2013-08-22, 02:07   

Zazdrość!! Tym bardziej, że miałam to samo w planie. Ale prognozy pogody dawały w tyłek i w końcu ani wschodu ani wejścia na Rysy :) zachęcona fotkami powrócę jakem z Lubelszczyzny :D
_________________
idę w góry cieszyć się życiem..
 
 
Vision
[Usunięty]

Wysłany: 2013-08-22, 07:48   

Ładnie tam miałeś, wschód rzeczywiście piękny, no i dobry wybór ze spaniem w Chacie.


PS: Nie stawiaj kropki od razu za linkiem do Picasy, bo Ci potem linki nie działają, przez tą kropkę, bo ją łączy z linkiem. ;) Albo ze spacją przed kropką, albo w ogóle nie rób tam kropki.
Ostatnio zmieniony przez Vision 2013-08-22, 08:36, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
laynn
[Usunięty]

Wysłany: 2013-08-22, 08:35   

Ech niektórzy mają fajne urlopy :D
 
 
sokół


Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 12257
Skąd: Bytom
Wysłany: 2013-08-22, 08:43   

Urwisie, ładnie zakończyłeś wypad.
Nawet bardzo ładnie.

Na Babią weź chusteczki. Będziemy płakać zbiorowo.
Profil Facebook
 
 
aranea 


Wiek: 110
Dołączyła: 18 Lip 2013
Posty: 476
Skąd: Lublin
Wysłany: 2013-08-22, 11:30   

to chłopaki płaczą???? :o-o
_________________
idę w góry cieszyć się życiem..
 
 
sokół


Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 12257
Skąd: Bytom
Wysłany: 2013-08-22, 11:50   

Tak, ale tylko na wschodach. :-)
Profil Facebook
 
 
Tatrzański urwis 


Wiek: 39
Dołączył: 07 Lip 2013
Posty: 1405
Skąd: Małopolska
Wysłany: 2013-08-22, 23:35   

aranea napisał/a:
w końcu ani wschodu ani wejścia na Rysy
Następnym razem na pewno Ci się uda ;) . Bo co się odwlecze.....
Vision napisał/a:
dobry wybór ze spaniem w Chacie.
To najlepsza baza wypadowa na świt. Schodząc do czarnego stawu ze szczytu mijałem ludzi którzy nie zdążyli wejść na wschód. Wyszli po prostu za późno. Nie zapomnę ich min kiedy przechodziłem obok nich :) . Byli zdziwieni że już byłem na Rysach :dev .
aranea napisał/a:
to chłopaki płaczą????
Uronić łezkę to żaden wstyd ;) .
sokół napisał/a:
Tak, ale tylko na wschodach.
I na zachodach :P . Także wezmę dwie paczki ;) .
 
 
Iwona S

Dołączył: 22 Sie 2013
Posty: 244
Wysłany: 2013-08-23, 09:07   

Tatrzański urwis napisał/a:
Jednak to co widziałem na zawsze pozostanie w mojej pamięci i moim sercu , mało brakowało a bym się popłakał tak się wzruszyłem w pewnej chwili .




Fajnie napisane. Skądś to znam. Tylko ja jako baba nie muszę powstrzymywać łez :)
 
 
Iva 


Wiek: 41
Dołączyła: 04 Wrz 2013
Posty: 1544
Skąd: łódzkie
Wysłany: 2013-09-12, 10:50   

Cudnie! Miałam w tym roku to samo w planach, zachód i wschód słońca na Rysach z noclegiem w Chacie, ale pogoda się zdupczyła :/ (i trzeba było zawrócić :( ) No ale mogę sobie chociaż teraz zdjęcia obejrzeć :)
_________________
"Kiedy świat się od ciebie odwraca, ty też musisz się od niego odwrócić."
 
 
nadi184 


Wiek: 40
Dołączyła: 14 Sie 2013
Posty: 65
Skąd: Krzyżowa
Wysłany: 2013-09-17, 12:56   

Tatrzański urwis, czyli patrzyłeś na słonce z góry :) Fajny i odważny pomysł z tym świtem 2.5 tys metrów nad morzem :)
 
 
 
dagomar 


Dołączył: 15 Sie 2013
Posty: 1273
Skąd: z nizin
Wysłany: 2013-09-18, 10:50   

tiaaa, parę razy wstałem w tym roku w Tatrach o 4 rano, ale z Roztoki nie sposób zdążyć przed świtem na jakikolwiek szczyt, więc miałem świty w ciemnych dolinach :-/ , a ze Strby pierwsza zubaćka odchodzi o 5 rano, więc ze świtu tez nici, trza raz się wybrać, ale jakieś bardziej strategiczne miejsce znaleźć, choć do koleby mi się jakoś nie pali, wiek ma swoje prawa, cóż...., młodzież.... :)
_________________
luknij na moje panoramy i galerie
 
 
Vision
[Usunięty]

Wysłany: 2013-09-18, 10:53   

dagomar napisał/a:
cóż...., młodzież.... :)


Przecież on szedł z chaty pod Rysami, to daleko nie miał... ;)
 
 
dagomar 


Dołączył: 15 Sie 2013
Posty: 1273
Skąd: z nizin
Wysłany: 2013-09-18, 11:20   

myślałe, ze z jakiejś chaty u górala ;)
_________________
luknij na moje panoramy i galerie
 
 
kris_61 


Dołączył: 23 Sie 2013
Posty: 293
Skąd: Bytom
Wysłany: 2013-09-18, 11:42   

To różowe foto - powalające. :)
_________________
http://szlakiibezdroza.blogspot.com/
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Copyright © 2013 by Góry bez granic | All rights reserved | Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - manga