Forum FAQ Szukaj Użytkownicy Rejestracja Statystyki Profil Zaloguj Albumy Kontakt

Poprzedni temat «» Następny temat

16.04.2013 Tatry - Granaty - Dobra lampa nie jest zła...

Autor Wiadomość
Vision
[Usunięty]

Wysłany: 2013-07-07, 16:38   16.04.2013 Tatry - Granaty - Dobra lampa nie jest zła...

Miało być bardziej górsko, a więc trochę będzie, ale tylko tak trochę. Wycieczka trochę nie na czasie, ale może na obecnie panującą pogodę właśnie w sam raz, poza tym nie miałem przyjemności nigdzie jej opisać.

Ale do rzeczy. Czaiłem się na tą trasę całą zimę, ale pogoda jakaś taka nijaka była, więc udało się dopiero na wiosnę. Już na weekend zapowiadano lampę, ale miała się utrzymywać dosyć długo, więc spokojnie przeczekałem. W tygodniu i tak miałem wolne, więc decyzja była kwestią chwili. Miał być poniedziałek, ale zaspałem, we wtorek zaś nie zasnąłem, więc znów o mało co by nic z tego nie wyszło. No ale po nieprzespanej nocy udałem się tam... Trochę się obawiałem, że już mało śniegu będzie, ale nic z tych rzeczy, było wystarczająco, tylko słońce wręcz zabijało.

Wyszedłem więc o poranku z Kuźnic i bez większej historii doszedłem do Murowańca, po drodze spotykając aż jedną osobą, co ciekawe było to 50 % osób jakie tego dnia spotkałem.









W Murowańcu jak nie w Murowańcu, tzn. byłem zupełnie sam. Tu na zdjęciu na zewnątrz schroniska niby widać jakąś osobę, ale zobaczyłem ją dopiero w domu na zdjęciu. W sumie to po przeszło godzinnym posiedzeniu samotnie w schronisku, miałem już w planach zejść z powrotem, ale sobie pomyślałem, że chociaż nad Czarny Staw dojdę, jak już tutaj jestem. Tak więc poszedłem.... tam też spotkałem drugiego i ostatniego tego dnia turystę.



Czym dalej byłem tym bardziej mnie cisło do góry, tak też zacząłem gdzieś mozolnie wchodzić.





Szło mi to średnio szybko i było już dosyć późno, ale jakoś samemu to się zawsze ociągam. Zauważyłem, że obojętnie o której bym nie wyszedł to wracam już jak jest ciemno. Z kimś jakoś nie mam tego problemu, bo to jakoś sprawniej idzie, a tak to moje popasy ciągną się w nieskończoność, bo przecież zawsze jest jeszcze czas... No ale w końcu udaje mi się wejść gdzieś wyżej i wyłaniają się jakieś widoki :)







No to se pooglądałem. Czas wejść na pierwsze wzniesienie i już na samym początku pierwsza przeszkoda, ale jakoś mi to poszło. Ogólnie trudne to to nie jest, tylko świadomość tego, że jak spadniesz to już nie żyjesz, jest co najmniej dziwna :rol l:

Jest w końcu szczyt, jest fotel, więc można się cieszyć.



Jest i widoczny szlak, więc pełen relaks.



Trochę widoków ze szczytu:









W Zachodnich wręcz się pali...



Ja w sumie też, ale sobie mówię: jeszcze tylko ta krótka grań, a potem już z górki. Tak też poszedłem, nie najgorzej było, może z 3-4 trudniejsze miejsca, ale bardziej niepokojące to te trawersy były przy tej pogodzie i te myśli co by było gdyby... Z drugiej strony przypominały mi się wycieczki które najlepiej wspominam, czyli właśnie samotne chodzenie po szczytach bez jakiejkolwiek duszy dookoła w promieniu co najmniej 500 metrów. No i dochodzę do wniosku, że to jest to czego tak bardzo od dłuższego czasu mi brakowało.



To miejsce pierwszy raz w życiu przeszedłem dołem, bo co tam będę paradował, jak i tak nie miał kto mi zdjęcia zrobić.



Tu na zdjęciu, gdzie widać tą wystającą ledwo klamrę, chyba było najtrudniejsze miejsce na całym szlaku, najpierw się dostać do tej klamry, a potem przejść po tej półeczce pod tym znakiem czerwonego szlaku w centrum kadru, ale jakoś poszło...



Trochę szlaku... właściwie to większość dało się iść po tych śladach, ale w niektórych miejscach to dochodziłem do wniosku, że idzie iść inaczej, więc się czasem nakombinowałem.



Do Pośredniego jakieś tam trudności były, ale potem już sobie nie przypominam, wręcz autostrada na Zadni i jakoś inaczej się na niego wchodzi niż latem, bo od całkiem innej strony. Przynajmniej mi to tak wyszło, od prawej a nie od lewej strony.









Po przejściu grani kolejna zasłużona dłuższa przerwa i byle jak najszybciej zejść na dół. Szczerze mówiąc to ten upał był masakryczny, w dodatku wszystko się topić zaczęło, więc wizja schodzenia, nie była aż tak optymistyczna.







Trochę późno się zrobiło, nie pamiętam dokładnie, ale po 16:00 na pewno było jak nie później, więc zacząłem zapieprzać na dół. Szło mi to bardzo szybko, ale niekoniecznie sprawnie, dawno się tak nie wkur....em, bo jednak zapadałem się co drugi krok po jaja i poobijałem nieźle o jakieś kamienie.



No ale udało się, na dole już pięknie, bo chłodniej i tak jakoś przyjemniej... siły wróciły, więc można było schodzić. Do Murowańca już nawet nie wchodziłem, bo mi się nie chciało, poza tym trochę mi się spieszyć zaczęło, bo powoli zaczęło się ściemniać...







W drodze powrotnej jeszcze kilka zdjęć, trochę wspomnień i taka jakaś wewnętrzna radość... głównie z tej samotnej wycieczki. Jedyne czego żałowałem, to tego, że przez cały dzień praktycznie żadnej chmurki nie ujrzałem ale i tak było pięknie ;)



No i to by było na tyle, tak trochę byle jak to opisałem, ale za bardzo weny nie mam coś ostatnio...
 
 
Iva 


Wiek: 41
Dołączyła: 04 Wrz 2013
Posty: 1544
Skąd: łódzkie
Wysłany: 2013-10-04, 23:28   

Vision napisał/a:
przypominały mi się wycieczki które najlepiej wspominam, czyli właśnie samotne chodzenie po szczytach bez jakiejkolwiek duszy dookoła


...cholera, mi ostatnio też brakowało samotnej wycieczki. Po kilku dniach chodzenia w kilka osób potrzebuje się zawsze wyciszyć, pobyć sama ze sobą.. z górami... ja jestem trochę takim samotnikiem, ale uwielbiam to, chociaż bardzo lubię też kontakty z ludźmi. Chyba dużo jest we mnie skrajności...

Vision napisał/a:
wyłaniają się jakieś widoki :)


Z czymś takim białym, monotonnym :P
_________________
"Kiedy świat się od ciebie odwraca, ty też musisz się od niego odwrócić."
 
 
Vision
[Usunięty]

Wysłany: 2013-10-07, 09:26   

Iva napisał/a:
...cholera, mi ostatnio też brakowało samotnej wycieczki.


No czasem trzeba, chociaż przyznam, że coraz mniej mnie bawią takie wycieczki, na początku to była normalność, ale z czasem mi się znudziło. Mimo wszystko w większych grupach chodzić nie lubię i raczej lubił nie będę, kameralne grono jest najlepsze. ;)

Iva napisał/a:
Z czymś takim białym, monotonnym :P


Może i tak to wygląda, ale jak kiedyś już wejdziesz w zimie na ten szczyt w Tatrach najlepiej Wysokich ;) To może zrozumiesz o czym mówię, bo tu nie o widoki najbardziej chodzi, tylko o coś całkiem innego. :-o
Ostatnio zmieniony przez Vision 2013-10-07, 09:30, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Dobromił 


Dołączył: 09 Lip 2013
Posty: 14348
Wysłany: 2013-10-07, 09:28   

Vision napisał/a:
kameralne grono jest najlepsze.


Np. 85 - osobowe.
_________________
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
 
 
Iva 


Wiek: 41
Dołączyła: 04 Wrz 2013
Posty: 1544
Skąd: łódzkie
Wysłany: 2013-10-07, 10:34   

Vision napisał/a:
Może i tak to wygląda, ale jak kiedyś już wejdziesz w zimie na ten szczyt w Tatrach najlepiej Wysokich


Na Tatry Wysokie zimą to jeszcze mam mało doświadczenia ;)

Vision napisał/a:
tu nie o widoki najbardziej chodzi, tylko o coś całkiem innego. :-o


Wiem, wiem ;) Żeby nie było, że cały czas narzekam na zimę, to jeśli mam taką pogodę:



to jestem szczęśliwa. Jednak jeśli widzę tyle:





to nie skaczę ze szczęścia :)
 
 
Vision
[Usunięty]

Wysłany: 2013-10-08, 08:23   

Iva napisał/a:
Na Tatry Wysokie zimą to jeszcze mam mało doświadczenia ;)


Moim zdaniem to chęci za mało raczej...

Iva napisał/a:
to jestem szczęśliwa. Jednak jeśli widzę tyle:


Iva napisał/a:
to nie skaczę ze szczęścia :)


Ja bym skakał zarówno w jednym jak i drugim przypadku, ale wyżej w tym drugim...
 
 
Iva 


Wiek: 41
Dołączyła: 04 Wrz 2013
Posty: 1544
Skąd: łódzkie
Wysłany: 2013-10-08, 09:28   

Vision napisał/a:
Moim zdaniem to chęci za mało raczej...


Chęci u mnie jest zawsze dużo, gorzej z wykonaniem. Ale Ty mi obiecałeś Kościelec zimą :P

W tym roku w paskudna lutowa pogodę wszyscy wymiękli, tylko ja się sama na szlak wybrałam drugiego dnia ;)
_________________
"Kiedy świat się od ciebie odwraca, ty też musisz się od niego odwrócić."
 
 
Vision
[Usunięty]

Wysłany: 2013-10-10, 22:09   

No na Kościelec, to trzeba jeszcze jakiś sprzęt zakupić, żeby się tam wdrapać, a Ty to własnie masz takie nie do końca dobre podejście do zimy, więc najpierw musisz się bardziej przekonać, w innych miejscach. ;)
 
 
Iva 


Wiek: 41
Dołączyła: 04 Wrz 2013
Posty: 1544
Skąd: łódzkie
Wysłany: 2013-10-10, 22:14   

Vision napisał/a:
No na Kościelec, to trzeba jeszcze jakiś sprzęt zakupić, żeby się tam wdrapać


No przecież w tych szpilkach miałam iść ;) zapomniałeś? :P

Vision napisał/a:
a Ty to własnie masz takie nie do końca dobre podejście do zimy


Aż tak strasznie nie jest. :) Już jestem o krok od przekonania się do niej, po prostu ta tegoroczna na nizinach trwała ciut za długo ;)
_________________
"Kiedy świat się od ciebie odwraca, ty też musisz się od niego odwrócić."
 
 
sokół


Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 12257
Skąd: Bytom
Wysłany: 2013-10-11, 12:53   

Kościelec zimą, jak jest fajna pogoda, to fajny wypadzik, aczkolwiek jakiś taki...krótki...
Raz tam byłem zimą, szybkie wejście, szybkie zejście, w normalnych warunkach byłby spory zawód, że człowiek nie wykorzystał pełni możlwości. Wtedy jednak, chyba nawet lekko przesadziliśmy z Magdą z tymi możliwościami, tak patrząc z perspektywy czasu. Chociaż... może mała coś pamięta, bo w górach jej się podoba.
Ostatnio zmieniony przez sokół 2013-10-11, 12:54, w całości zmieniany 1 raz  
Profil Facebook
 
 
Iwona S

Dołączył: 22 Sie 2013
Posty: 244
Wysłany: 2013-10-12, 21:14   

Vision napisał/a:
bo jednak zapadałem się co drugi krok po jaja i poobijałem nieźle o jakieś kamienie.



Kiedyś wchodziłam zimą na Zółtą Turnię i wprawdzie nie mogłam sobie poobijać tego czego nie mam ale byłam tak wykończona tym zapadaniem się po tyłek że jakieś 30 m pod szczytem pomyślałam sobie - a ugryź ty mnie w dupę - i zawróciłam.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Copyright © 2013 by Góry bez granic | All rights reserved | Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group