Forum FAQ Szukaj Użytkownicy Rejestracja Statystyki Profil Zaloguj Albumy Kontakt

Poprzedni temat «» Następny temat

15 IX Prawie Barania Góra czyli ;A miało być tak pięknie;

Autor Wiadomość
Mirek 
mirek


Wiek: 62
Dołączył: 10 Lip 2013
Posty: 3883
Skąd: wodzisław śląski
  Wysłany: 2021-09-17, 16:00   15 IX Prawie Barania Góra czyli ;A miało być tak pięknie;

A MIAŁO BYĆ TAK PIĘKNIE,miało miało ale się zes,,ło. :/ Miała być Istebna, Barania itd,wszystko zaczęło się gdy miejski przewoźnik zawiódł .Nie przyjechał pierwszy z rozkładowy autobus co spowodowało zerwaniem sie łańcuszka planowania co miało dalekosiężne negatywne skutki.W skutek czego w Istebnej jestem na dzień dobry 1,5 h w plecy.Idąc remontowaną ul,Olza spotykam szkalowskaz który informuje że czas dojścia na Baranią to ponad 4 h.Jest 10,30 i na dojście na szczyt by zdązyć na busa z Fojtuli nie starczy czasu.Planowałem dojście do zielonego szlaku od przystanku Istebna-Rozlewnia ul Wywóz do pętli autobusowej Zaolzie, do którego kursują raptem 2 kursy przez cały dzień.Zostaje mi tylko zredukować plany do wejścia na Przysłopie.



W oddali widać Ochodzitą.


Oraz owieczki rasy Czarnogłówki.


Idę dalej przysiólkiem Zaolzie , po drodze w sklepiku dokupuję wodę.Tia Nie dziwię się że Istebna była nagradzana jako najpiękniejsza wieś, nie dziwię się .Widzę sporo wypasionych rezydencji oraz ;uroczych; chat pseudo-góralskich.Są też pięknie odnowione stare drewniane domostwa.Po drodze spotykam grzybiarzy z niezłym urobkiem.


Mijam AKT Pietraszonka do której kiedyś bezskutecznie dobijałem się w sprawie noclegu.
W drodze na i za Karolówką są miejsca gdzie co nieco widać.




Przed Muzeum Turystyki górskiej mijam kapliczkę.






W schronisku tylko pieczątki i wychodzę na dwór.Ceny odstraszają, słyszę jak dwaj panowie za 2 posiłki + napoje płacą ok 80 zyla.Widok kubeczka z kawą wielkości naparstka też zniechęca,ceny takich gadzetów jak magnesiki w cenie od 15 zł to samo.Pan za bufetem zdziwiony gdy wychodzę ze schroniska nic nie zamawiając.


Pierwotnie miałem zejść do zapory lecz deptać asfaltem nie mam zamiaru.Schodzę więc do Stecówki i Kubalonki.Mam kwadrans czasu na wizytę w kiosku z pamiątkami na przełęczy i za chwilę jadę Wispolem (z przerwami na korki w Wiśle) do Cieszyna.W Piracie pozdrawiam panią Danusię od wspólnego znajomego,pani Danusia w pierwszej chwili jest zaskoczona by po chwili z uśmiechem na twarzy podaje mi zimny napój.To by było na tyle,dodam tylko że przejechać Wisłę dwuśladem od kilku lat jest nie lada wyczynem. :DD
_________________
Pożegnania nadszedł czas.
Już nie będzie wspólnie nas.
Ty osobno, ja osobno
Tak ma być lepiej, podobno.
 
 
 
Adrian 
Cieszynioki


Wiek: 40
Dołączył: 13 Lis 2017
Posty: 9269
Wysłany: 2021-09-17, 16:25   

Szkoda że się nie udało zrealizować planu, ale tak to jest jak się przez cały żywot nie zrobi prawka :P
Ostatnio zmieniony przez Adrian 2021-09-17, 16:26, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Mirek 
mirek


Wiek: 62
Dołączył: 10 Lip 2013
Posty: 3883
Skąd: wodzisław śląski
Wysłany: 2021-09-17, 16:28   

Racja, co się odwlecze to i Barania nie uciecze. :usm
_________________
Pożegnania nadszedł czas.
Już nie będzie wspólnie nas.
Ty osobno, ja osobno
Tak ma być lepiej, podobno.
 
 
 
sokół


Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 12247
Skąd: Bytom

Wysłany: 2021-09-17, 18:34   

No ale byłeś w Istebnej - a tam naprawdę warto się pokręcić. :D
Profil Facebook
 
 
Mirek 
mirek


Wiek: 62
Dołączył: 10 Lip 2013
Posty: 3883
Skąd: wodzisław śląski
Wysłany: 2021-09-17, 18:37   

sokół napisał/a:
No ale byłeś w Istebnej - a tam naprawdę warto się pokręcić. :D
Wiem, powiem szczerze że zastanawiałem się czy nie zmienić celu na Ochodzitą gdzie to jeszcze nie byłem.
_________________
Pożegnania nadszedł czas.
Już nie będzie wspólnie nas.
Ty osobno, ja osobno
Tak ma być lepiej, podobno.
 
 
 
marekw 

Wiek: 55
Dołączył: 18 Cze 2014
Posty: 3695
Skąd: Sucha Beskidzka
Wysłany: 2021-09-17, 19:30   

Masakra z tą komunikacją.Miałem ostatnio podobnie.Ale najważniejsze, że cokolwiek pochodziłeś.
 
 
laynn
[Usunięty]

Wysłany: 2021-09-17, 19:33   

Mirek napisał/a:
dodam tylko że przejechać Wisłę dwuśladem od kilku lat jest nie lada wyczynem.

Ostatnio wyjechać ze Szczyrku też lekko nie było. Choć rzeczywiście Wisła to już jest szczyt korków...

No i jak tu polegać na komunikacji w tym kraju? Auto trzeba mieć.
Albo jakiś motor, skuter...
 
 
Dobromił 


Dołączył: 09 Lip 2013
Posty: 14274
Wysłany: 2021-09-17, 19:52   

Balon ...

A są to tzw miejscowości turystyczne.
_________________
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
 
 
Mirek 
mirek


Wiek: 62
Dołączył: 10 Lip 2013
Posty: 3883
Skąd: wodzisław śląski
Wysłany: 2021-09-17, 21:32   

Balon powiadasz? Hmmm że też na to nie wpadłem, :usm
_________________
Pożegnania nadszedł czas.
Już nie będzie wspólnie nas.
Ty osobno, ja osobno
Tak ma być lepiej, podobno.
 
 
 
Tępy dyszel 


Wiek: 44
Dołączył: 07 Lip 2013
Posty: 2766
Skąd: Tychy
Wysłany: 2021-09-18, 11:12   

Szkoda problemów komunikacyjnych, podziwiam za fakt determinacji licząc na łaskę i niełaskę komunikacji zbiorowej, coś o tym wiem ;)

Plan nie wyszedł ale w zamian masz więc...pretekst po powrotu. Góry odwiedziłeś, coś zobaczyłeś także zyski też masz ;)

Adrian napisał/a:
ale tak to jest jak się przez cały żywot nie zrobi prawka

A być może Mirek nie ma własnego samochodu.
A wierz mi Adrian, wtedy logistyka turystyki jednodniowej jest dużo trudniejsza i np. nie możesz posiedzieć w pewnych miejscach tyle ile by się chciało bo ucieknie pociąg...bus itp. I też wielu miejsc nie zwiedzisz...

A stan komunikacji zbiorowej choćby np. do Rycerki, Złatnej czy Kocierzy w weekendy np. jest tragiczny...

Jakoś w Czechach się da...u nas się nie da...
 
 
Adrian 
Cieszynioki


Wiek: 40
Dołączył: 13 Lis 2017
Posty: 9269
Wysłany: 2021-09-18, 11:27   

Tępy dyszel napisał/a:
Szkoda problemów komunikacyjnych, podziwiam za fakt determinacji licząc na łaskę i niełaskę komunikacji zbiorowej, coś o tym wiem ;)

Plan nie wyszedł ale w zamian masz więc...pretekst po powrotu. Góry odwiedziłeś, coś zobaczyłeś także zyski też masz ;)

Adrian napisał/a:
ale tak to jest jak się przez cały żywot nie zrobi prawka

A być może Mirek nie ma własnego samochodu.
A wierz mi Adrian, wtedy logistyka turystyki jednodniowej jest dużo trudniejsza i np. nie możesz posiedzieć w pewnych miejscach tyle ile by się chciało bo ucieknie pociąg...bus itp. I też wielu miejsc nie zwiedzisz...

A stan komunikacji zbiorowej choćby np. do Rycerki, Złatnej czy Kocierzy w weekendy np. jest tragiczny...

Jakoś w Czechach się da...u nas się nie da...


Taki stan rzeczy jest nie od dzisiaj, wiec tym bardziej prawko było wskazane, a auto dzisiaj można kupić nawet za parę stówek i jakoś się tam kulać ;)
Bo komunikacja to loteria, albo kpina.
Nie stety nie umiemy brać przykładu od sąsiadów.
 
 
Mirek 
mirek


Wiek: 62
Dołączył: 10 Lip 2013
Posty: 3883
Skąd: wodzisław śląski
Wysłany: 2021-09-18, 11:34   

Fakt auta już dawno nie mam, co do prawka to bardziej skomplikowana sprawa.W skrócie mówiąc już mi prawko nie jest potrzebne.A co do Baraniej to już jasna sprawa, 3 lub 4 razy zdobyta była, a już drugi raz pokonała mnie.Więc mamy oboje nierozstrzygnięte sprawy.Co do komunikacji miejskiej fakt że ma wiele do życzenia, w przeciwieństwie do naszych sąsiadów zza Olzy.I z autem też bywa nielekko, głównie chodzi o parkowanie.wystarczył mi widok na parking w Żabnicy-Skałka gdy schodziłem ostatnio z Boraczej.Teraz planuję październikowy atak na Diablak lub Turbacz, zobaczymy jak wyjdzie. :DD
_________________
Pożegnania nadszedł czas.
Już nie będzie wspólnie nas.
Ty osobno, ja osobno
Tak ma być lepiej, podobno.
 
 
 
Adrian 
Cieszynioki


Wiek: 40
Dołączył: 13 Lis 2017
Posty: 9269
Wysłany: 2021-09-18, 11:37   

Na Babią komunikacja też leży i kwiczy :(
 
 
Dobromił 


Dołączył: 09 Lip 2013
Posty: 14274
Wysłany: 2021-09-18, 11:39   

I dobrze bo to najbardziej przereklamowana góra w tym kraju.
_________________
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
 
 
Tępy dyszel 


Wiek: 44
Dołączył: 07 Lip 2013
Posty: 2766
Skąd: Tychy
Wysłany: 2021-09-18, 11:42   

Moim zdaniem, pod kątem widokowym Pilsko rzuca na twarz ;) Babią Górę.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Copyright © 2013 by Góry bez granic | All rights reserved | Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group