Forum FAQ Szukaj Użytkownicy Rejestracja Statystyki Profil Zaloguj Albumy Kontakt

Poprzedni temat «» Następny temat

Złota Jesień w Górach Opawskich; Skały Karolinki, Biskupia Kopa i Zlate Hory

Autor Wiadomość
opawski1 


Wiek: 25
Dołączył: 21 Lut 2016
Posty: 1049
Skąd: Prudnik
Wysłany: 2018-10-22, 19:06   Złota Jesień w Górach Opawskich; Skały Karolinki, Biskupia Kopa i Zlate Hory

Relacja powstała ekspresowo na prośbę forumowiczki vidraru. Tak pewnie byłaby znacznie później ;)

Złota Jesień... tegoroczna należała do najpiękniejszych chwil w roku. Kolory liści żółty, czerwony, pomarańczowy i brąz komponujące się z błękitem nieba dawały niesamowite efekty widokowe. Wędrówkę dodatkowo umilały letnie temperatury! :D

Galeria zdjęć pochodzi z wycieczki z 12 października z Pokrzywnej, przez Olszak, Skały Karolinki, Jarnołtówek, Bukową Górę i Biskupią Kopę do Zlatych Hor. Zachód słońca zastał mnie w Zlatych Horach, gdzie "złota" Kopa mieniła się w ostatnich czerwonych promieniach słońca!
Mi ciągle mało, ten weekend nie był już taki ładny, ale kolory jeszcze trzymają się w lasach Gór Opawskich

Autobus wyrzuca mnie w Pokrzywnej...




To idziemy na Olszak i Żabie Oczko












Dalej ku moim ulubionym Skałkom Karolinkom z widokiem na Przełom Złotego Potoku


























Gdzie jest Biskupia Kopa? ;)










i teraz zejście do Jarnołtówka, chyba najbardziej kolorowy odcinek trasy. Po prostu bosko!


















Przekraczam Złoty Potok w Jarnołtówku i teraz wspinam się na Bukową Górę i do Piekiełka
















No to teraz atakujemy królową - Biskupią Kopę! :D














Na Biskupiej Kopie odpoczynek, piwko i pogawędka z Panem Mirkiem. Dalej schodzimy do Zlatych Hor, w buczynach jest pięknie.






Przed Wzgórzem św. Rocha schodzę ze szlaku i wchodzę na starą-nową Drogę Krzyżową. Od jakiegoś czasu trwa jej remont, są już obrazy i nawet tabliczki kto je namalował.
Buczyny stąd dopiero wyglądają pięknie! Mienią się w promieniach wieczornego słońca, jest pięknie, ale nie tak jak jak w poprzednim roku.

(2017)

(2017)

























Lecę przez miasto na łąki po drugiej stronie by uchwycić Zlate Hory na tle czerwonej Kopy.... niestety trochę się spóźniłem i słońce już zaszło






a potem powrót do Jarnołtówka i czekanie na autobus do domu... a następnego dnia były Rudawy Janowickie... :P

WSZYSTKIE ZDJĘCIA: LINK

I ALBUM "ZŁOTEJ KOPY Z 2017: LINK 2017 [/list]
_________________
MOJA STRONA O GÓRACH OPAWSKICH: http://www.goryopawskie.eu/
Ostatnio zmieniony przez opawski1 2018-10-22, 21:32, w całości zmieniany 3 razy  
Profil Facebook
 
 
Pudelek


Dołączył: 08 Lip 2013
Posty: 8277
Skąd: Oberschlesien
Wysłany: 2018-10-22, 20:30   

Cytat:
jest pięknie, ale nie tak jak jak w poprzednim roku.

tzn. teraz było lepiej czy rok temu? :>
_________________
Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy wielki krok naprzód!
 
 
vidraru 
Rosomak


Wiek: 43
Dołączyła: 27 Sty 2017
Posty: 2498
Skąd: Kęty
Wysłany: 2018-10-22, 20:30   

Brawa za te zdjęcia. Cudnie tam!
 
 
sokół


Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 12247
Skąd: Bytom

Wysłany: 2018-10-22, 20:37   

Kojarzę zdjecia Roberta J z zeszłego roku, nieźle nimi zamiatał.
Profil Facebook
 
 
Piotrek 


Wiek: 48
Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 10830
Skąd: Żywiec-Sienna
Wysłany: 2018-10-22, 21:17   

Mnie się zdaje, że jednak w zeszłym roku było ciut lepiej, dłużej trwa ten okres "dojrzewania" liści.

A zdjęcia, cóż - piękne kolory. Takie można fotografować bez końca :-)
 
 
opawski1 


Wiek: 25
Dołączył: 21 Lut 2016
Posty: 1049
Skąd: Prudnik
Wysłany: 2018-10-23, 22:04   

Pudelek napisał/a:
Cytat:
jest pięknie, ale nie tak jak jak w poprzednim roku.

tzn. teraz było lepiej czy rok temu? :>


w tamtym roku lepiej :) Po prostu Kopa od dołu miała bardziej żywe kolory, pewnie to kwestia tego, że teraz w tym dniu była gorsza przejrzystość ;) ale dobra... nie marudzę było super! :P

Kolory jeszcze się trzymają, choć wiatr robi wszystko by zerwać liście z drzew. W tamtym roku złotą jesień mogłem podziwiać do połowy listopada.

a tak to wyglądało kilka dni temu (20.10) w Lesie Prudnickim: Okopowa i Kobylica. Kolory są, tylko słońca brak ;)























_________________
MOJA STRONA O GÓRACH OPAWSKICH: http://www.goryopawskie.eu/
Profil Facebook
 
 
laynn
[Usunięty]

Wysłany: 2018-10-26, 10:26   

No rzeczywiście rok temu kolory zabijały. W tym roku szybko liście spadają, ale kolory też super.
 
 
Robert J 


Wiek: 44
Dołączył: 08 Gru 2013
Posty: 1375
Wysłany: 2018-10-26, 14:27   

W tym roku kolory dupa. Kilka dni i po jesieni przez tą suszę. Zamiast najpierw zrobić się żółto to od razu zrobiło się pomarańczowo i brązowo :/
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Copyright © 2013 by Góry bez granic | All rights reserved | Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group