Forum FAQ Szukaj Użytkownicy Rejestracja Statystyki Profil Zaloguj Albumy Kontakt

Poprzedni temat «» Następny temat

15-16.08. - Ta droga długa jest... (kolejne odkopane;))

Autor Wiadomość
nes_ska 


Wiek: 35
Dołączyła: 09 Paź 2013
Posty: 2931
Skąd: Brzesko
Wysłany: 2013-10-15, 15:42   15-16.08. - Ta droga długa jest... (kolejne odkopane;))

Po wcześniejszej przygodzie sierpniowej musiałam poczekać prawie dwa tygodnie, żeby znów pojechać w Tatry, ale udało się - w środę zadzwoniłam do mojego stałego miejsca noclegowego, w czwartek już byłam spakowana i gotowa do wyjazdu.

Zazwyczaj wpadam do Zakopanego wieczorem, całkiem niedaleko mieszkanka mam miejscówkę, z której mogę sobie popatrzeć na zachód słońca, więc z tego korzystam...





...a wczesnym rankiem ruszam na szlak - padło na Krzyżne! W końcu trzeba było nadrobić to, co straciłam.





Bardzo lubię widok na Kościelec - nie miałam nawet takiego dobrego widoku, gdy... szłam na Kościelec;-P



Mimo że byłam w długi weekend, na szlaku na Krzyżne od Murowańca nie było prawie nikogo. Spotkałam raptem kilka osób, ale dopiero po wyjściu z lasu.





Widoki miałam zdecydowanie lepsze niż na zdjęciach. Słońce mi jakoś przeszkadzało, a nie pomagało chwilami :)







Zeszłam sobie do Piątki.





Tam przy schronisku jak zwykle w lecie była maaaaaaasa ludzi, więc nawet nie chciało mi się tam zatrzymywać, dlatego ruszyłam w dół - od schroniska droga mi się już nieesamowicie dłużyła, a sam powrót do Zakopanego był okropny :) Jechaliśmy busem godzinę.


Następnego dnia stwierdziłam, że zrobię sobie coś szybkiego, więc pyknęłam Giewont. Nawet nie było dużych kolejek, chociaż nie wyszłam najwcześniej. Kolejki dopiero zaczęły się tworzyć ok. 14-15.... ale było tam mnóóóóstwo spacerowiczów, którym przedłużył się spacer po Krupówkach. Ciężko było zrobić zdjęcie, na którym nie będzie ludzi (poza tym klapki, klapeczki, balerinki, sandałki, "Do tej pory byliśmy tylko nad Morskim Okiem i jesteśmy strasznie zawiedzeni.", "Jak to? Ja słyszałam, że są trzy zejścia z Giewontu i jedno jest łatwe! Jakbym wiedziała, to bym nie wyszła.". "Powinna być kolejka na Giewont, jakiś orczyk..." i inne złote myśli oraz pan naprężający żonie łańcuch, żeby jej się łatwiej szło! To jest miłość!;)) Zupełnie nieplanowanie zaliczyłam powrót Doliną Strążyską i bardzo mi się to podobało:)







Krzyżne zdecydowanie do powtórzenia. Giewont - jeśli tak, to w innych warunkach:)


I dzień, a właściwie wieczór (zachód słońca w Zakopanem): https://plus.google.com/p...799104295348977

II dzień (Krzyżne): https://plus.google.com/p...799517778263201

III dzień (Giewont): https://plus.google.com/p...971704699835009
Ostatnio zmieniony przez nes_ska 2013-12-27, 20:07, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Dobromił 


Dołączył: 09 Lip 2013
Posty: 14353
Wysłany: 2013-10-15, 15:55   

nes_ska napisał/a:
"Powinna być kolejka na Giewont,


Oczywiście. Miej, Nes_sko, bardziej wyrozumiałe podejście dla potrzeb turystycznych innych turystów ;)
_________________
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
 
 
nes_ska 


Wiek: 35
Dołączyła: 09 Paź 2013
Posty: 2931
Skąd: Brzesko
Wysłany: 2013-10-15, 15:58   

Dobromił napisał/a:
bardziej wyrozumiałe podejście dla potrzeb turystycznych innych turystów ;)


Uświadomiłam pana, że zaraz będzie jednokierunkowa i będzie mógł sobie postać w kolejce nawet dłuższą chwilkę :-)
_________________
Jestem tu gdzie stoję, ale jeśli się ruszę, to mogę się zgubić.
 
 
Vision
[Usunięty]

Wysłany: 2013-10-16, 18:06   

No Krzyżne, to w sumie jedna z piękniejszych tras jak dla mnie. Chociaż ja zdecydowanie bardziej wolę tam dochodzić od strony Granatów. ;) Giewont jak Giewont, dwa razy byłem, raz w październiku sam przez pół godziny na szczycie, drugi raz w długi weekend majowy, oprócz naszej trójki było może z 5 osób przelotem, ale lało niesamowicie, no ale nie kojarzę Giewontu właśnie z tłumami. :-o

PS: Fajne zdjęcie krzyża od środka. :ok
 
 
nes_ska 


Wiek: 35
Dołączyła: 09 Paź 2013
Posty: 2931
Skąd: Brzesko
Wysłany: 2013-10-16, 18:15   

Od strony Granatów sprawdzę w przyszłym roku ;) Mam taką cichą nadzieję. Ze względu na to, że chodzę często sama, czasem mam bzika, jak jest jakiś wypadek, w okresie gdy wybieram się w trasę i rezygnuję, ale Orla czeka, zdecydowanie!:-)
_________________
Jestem tu gdzie stoję, ale jeśli się ruszę, to mogę się zgubić.
 
 
Malgo Klapković 


Wiek: 37
Dołączyła: 06 Lip 2013
Posty: 2477
Wysłany: 2013-10-17, 21:44   

Tak jakoś szybko to Krzyżne opisałaś, jakbyś weszła tam hop-siup, ja to przy schodzeniu szłam z jęzorem wywiniętym do kolan, dobrze, że jeszcze przed Wodogrzmotami poznałam dwóch kolesi, gdyby nie oni, to w życiu chyba bym nie doszła do Palenicy, byłam strasznie skonana po tym szlaku :) Ale Krzyżne to jedno z najpiękniejszych miejsc...
Dobromił napisał/a:
Miej, Nes_sko, bardziej wyrozumiałe podejście dla potrzeb turystycznych innych turystów

Też się pod tym podpisuję. Ja jestem na TAK, za klapkami ;)
Vision napisał/a:
Fajne zdjęcie krzyża od środka.

To też mnie się podoba ;) Na Giewoncie byłam raz, 5 lat temu i jakoś nie mam tam po drodze, może mnie kto tam zaciągnie kiedyś ;)

Powodzenia w zdobywaniu Krzyżnego od strony Granatów, no i przejścia Orlej :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Copyright © 2013 by Góry bez granic | All rights reserved | Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group