Forum FAQ Szukaj Użytkownicy Rejestracja Statystyki Profil Zaloguj Albumy Kontakt

Poprzedni temat «» Następny temat

13.08.2016 Wielka Rycerzowa i przeł.Przegibek (Beskid Żywiecki)

Autor Wiadomość
Tępy dyszel 

Wysłany: 2016-10-06, 16:43   13.08.2016 Wielka Rycerzowa i przeł.Przegibek (Beskid Żywiecki)

Jak w tytule.

nes_ska 

Wysłany: 2016-10-06, 17:10   

Super! ;P Chociaż wolę Wielką Raczę i przeł. Przegibek mimo wszystko ;)

_Sokrates_ 

Wysłany: 2016-10-06, 18:38   

nes_ska napisał/a:
wolę Wielką Raczę i przeł. Przegibek

Ja też!

PS
Kijowe zdjęcia!

ceper 

Wysłany: 2016-10-06, 19:21   

Kobiety Tępego mają dobrze, prawie trzy godziny temu zaczął grę wstępną/rozgrzewkę/ z relacją.
Czy dziś ją skończy/będzie szczytował/?

Tępy dyszel 

Wysłany: 2016-10-07, 17:07   

Trasa: Rycerka Górna Janczykowe Rycerki (685) - przeł. Młada Hora (873) - Mała Rycerzowa (1207) - Wielka Rycerzowa (1226) - Majcherowa (1105) - przeł. Przegibek (990) - Rycerka Górna Janczykowe Rycerki (685)

Start: 07.10
Koniec: 12.45

Całkowity czas wycieczki: 5 h 35 min.
Długość trasy: 12,7 km

Maksymalne przewyższenie: 541 m,
Suma wzniesień: ok. 720 m

Z racji pewnych spraw, wynikających z życia prywatnego, trasa nie mogła być zbyt długa czasowo a że zachciało mi akurat pochodzić po Beskidzie Żywieckim, więc wyszło jak wyszło…
Nawet prognozy pogody, które zapowiadały niezbyt ciekawą aurę, nie zniechęciły mnie….w sumie i tak było lepiej niż zakładałem….Coś było widać, coś było słychać i coś było czuć, nie tylko moje śmierdzące ,,zoki”……

Zaczyna się ostro pod górę ale niezbyt długo – masyw Bendoszki Wielkiej i Małej ze ścieżki do osiedla Młada Hora.

Oto i one…..widoki niezbyt przestrzenne ale charakterystyczna sylwetka Muńcuła, wpadła mi w oko.

Tu chyba mają spokojniejsze życie niż tam na dole….nawet nie chyba…

Potem nieciekawe ,,tuptanie” w lesie i dosyć niespodziewanie wychodzę na podszczytową halę Małej Rycerzowej a tu chmury ale i góry.

Ale mimo kiepskiej pogody, bez ,,grama” słońca przez cały dzień, zaliczyłem wizualnie Tatry – dla mistyków i idiotów - ,,Taterki”

Bacówka na Hali Rycerzowa – niezłe jedzonko…

Oto Hala Rycerzowa i jej ,,mała siostra szczytowa”

Oraz bacówka.

Dukt graniczny na przeł. Przegibek, pisząc oględnie, do najciekawszych nie należy, za wyjątkiem tego miejsca – Wielka Rycerzowa z okolic Majcherowej.

Wielka Racza spod schroniska na Przegibku.

Same schronisko - ,,dupy nie urywa”. Obecności kota myjącego talerze językiem, nie stwierdzono.

Bania spod schroniska, kojarzy mi się ona ze ,,śląskobeskidzkim” Stożkiem.

Tu to samo ale z zejścia do Rycerki Górnej.

W tamtych okolicach pałętałem się rano.

Przepraszam cepra za zwłokę w napisaniu tej relacji lecz niniejszy bełkot słowno – obrazkowy musiał zostać uprzednio zatwierdzony przez księdza proboszcza.
Dobranoc.
Ostatnio zmieniony przez Tępy dyszel 2016-10-08, 18:12, w całości zmieniany 1 raz  

Malgo Klapković 

Wysłany: 2016-10-12, 19:19   

Ksiądz proboszcz zatwierdził wycieczkę bez Bendoszki lub Będoszki?
Bardzo zielona wycieczka.

Odpowiedz do tematu