Forum FAQ Szukaj Użytkownicy Rejestracja Statystyki Profil Zaloguj Albumy Kontakt

Poprzedni temat «» Następny temat

5/6.01.2018 Rozpoczęcie 2018 roku na Koziarzu

Autor Wiadomość
nes_ska 


Wiek: 35
Dołączyła: 09 Paź 2013
Posty: 2931
Skąd: Brzesko
Wysłany: 2018-01-12, 22:53   5/6.01.2018 Rozpoczęcie 2018 roku na Koziarzu

Na początek ubiegłego weekendu zapowiadano ładną pogodę, więc postanowiłam wykorzystać sytuację. Sprawdziłam możliwości dojazdowe. Okazało się, że z Beskidu Sądeckiego bez problemu w święto wrócę do domu, więc spakowałam plecak i w piątek po pracy ruszyłam do Szczawnicy.

Już na początku szlaku spotkałam miejscowego, który szedł w kierunku Bacówki pod Bereśnikiem do swojego znajomego, więc postanowił towarzyszyć mi przez całą drogę. Tak mnie przyspieszył, że dotarłam w okolice schroniska wcześniej niż planowałam, czyli przed zmrokiem :P




Oprócz mnie w schronisku było tylko dwóch facetów (jeden podobno był wyposzczony, przynajmniej tak szeptał do uszka koledze). Generalnie nie było się do kogo dosiadać i socjalizować :P

Szybko pożegnałam widoki tatrzańskie...



...zamówiłam obiad, grzane piwo, wyciągnęłam z plecaka książkę i oddawałam się lekturze. Później do schroniska wpadła ekipa dwunastu panów, którzy byli zdecydowanie weselsi, więc książka poszła w odstawkę, a my do 4.00 graliśmy w planszówki.

O 8.30 wstałam i zaczęłam się ogarniać. Nie wzięłam żadnego jedzenia, a że niezmiennie bufet pod Bereśnikiem otwierany jest o 9.00, to musiałam poczekać do śniadania.... które ze względu na ilość śniadań (sztuk 13), zostało wydane o 9.40 :D

Przed 10.00 wyszłam ze schroniska, by podreptać w kierunku Koziarza.



Pogoda dopisywała...




Ja natomiast żegnałam się na dłuższy czas z widokami, wchodząc w las.



... w którym oczywiście była bardziej wiosna niż zima.



Chwilami było solidne lodowisko!



Dało się to niby jakoś omijać. Raczków nie opłacało się tyrać, bo i tak co chwilę pojawiało się błoto zamiast śniegu.




Uskakiwałam więc bokami, licząc na to, że gorzej nie będzie.



I faktycznie było raz tak...



raz tak...



Minąwszy Dzwonkówkę w końcu dostrzegłam swój cel.



Pozostało jedynie przejść trochę lasem, trochę osiedlami...




Tatry było widać coraz mniej, bo słońce świeciło prosto na nie, więc musiałam sobie znaleźć inne cele wzrokowe :)




W sumie nie było to trudne...




Mogłam choćby patrzeć na mój cel, który wciąż wydawał się być ciut daleko.



...a co jakiś czas ewentualnie rzucić okiem na te Tatry.




Zimy nadal nie było widać. Ani przed sobą.



Ani za plecami.




Prędzej utopiłabym buty w błocie (co prawie mi się udało) niż zanurzyła w śniegu.




Jedynie przed Jaworzynką było trochę cienia i więcej śniegu rozjeżdżonego przez kłady, ale już w kierunku Koziarza szło się znów głównie po błocie i lodzie. Ale z widokami.





Zrobiłam sobie jedną sztukę pamiątkowego selfie.



...i ruszyłam w kierunku wieży.



Tam zjadłam sobie mandarynki, które dzień wcześniej wrzuciłam do plecaka, a następnie rzuciłam okiem na zupełnie nie zimowe widoki.





Na wieży spotkałam też bardzo sympatyczną kobietkę, z którą postanowiłam schodzić do Tylmanowej.



Ona już miała przetarty szlak pod górę, więc spodziewała się, jak będzie wyglądał. A miało być błotniście.



I było. Na chwilę przystanęłyśmy na Polanie Kolebisko.




...a z tej schodziłyśmy już prosto w dół.





Ciekawe, kiedy w Beskidach pojawi się zima.


Zima? na Koziarzu
_________________
Jestem tu gdzie stoję, ale jeśli się ruszę, to mogę się zgubić.
 
 
sokół


Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 12257
Skąd: Bytom
Wysłany: 2018-01-12, 23:54   

Zdjęcia faktycznie... późny marzec-wczesny kwiecień. Lipa, a nie styczeń. Ale tura fajna, ciekawa, do tego ładne widoki, czego chcieć więcej?
na wyposzczonych facetów to lepiej uważaj. Kup sobie gaz pieprzowy, działa na misie ponoć to i na zboka schroniskowego zadziała :)
Profil Facebook
 
 
nes_ska 


Wiek: 35
Dołączyła: 09 Paź 2013
Posty: 2931
Skąd: Brzesko
Wysłany: 2018-01-16, 19:47   

sokół napisał/a:
Kup sobie gaz pieprzowy, działa na misie ponoć to i na zboka schroniskowego zadziała :)


Gaz posiadam, wożę ze sobą, nie muszę używać, ufff.. :)

Wolę trasę do Łącka, ale jest ciut dłuższa, więc gdybym nią poszła, nie zdążyłabym na TCS ;d
_________________
Jestem tu gdzie stoję, ale jeśli się ruszę, to mogę się zgubić.
 
 
ceper 


Dołączył: 02 Sty 2014
Posty: 8598
Wysłany: 2018-01-16, 20:09   

Oj ness, a podejrzewałem Cię o dobre serce dla bliźnich w potrzebie. :rol
Ty też sokole-przystojniaku uważaj na wyposzczonych facetów... :usmi
_________________
Bo kto ma, temu będzie dodane, i nadmiar mieć będzie; kto zaś nie ma, temu zabiorą również to, co ma. /Mt 13,12/
Enjoy your life-never look back. Jest dobrze, a będzie jeszcze lepiej.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Copyright © 2013 by Góry bez granic | All rights reserved | Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - recenzje anime