Forum FAQ Szukaj Użytkownicy Rejestracja Statystyki Profil Zaloguj Albumy Kontakt

Poprzedni temat «» Następny temat

12/13.12.2013 - Nocny spacer po Masywie Keprnika.

Autor Wiadomość
Robert J 


Wiek: 44
Dołączył: 08 Gru 2013
Posty: 1375
Wysłany: 2013-12-22, 17:39   12/13.12.2013 - Nocny spacer po Masywie Keprnika.

Zaległa relacja z nocnego spaceru po Masywie Keprnika w Sudetach Wschodnich. W sumie to żadnej relacji miało nie być, ale wybrałem kilka zdjęć, więc się zmobilizowałem by coś skrobnąć ;)

Od środy 11 grudnia zapowiadano świetną pogodę w górach i trzeba było to wykorzystać w odpowiedni sposób. A że to w środku tygodnia i człowiek musi jednak chodzić do pracy, to należy wybrać się na noc w góry. Właśnie tak zrobiłem, ale ja już tak mam ;)

Jak zawsze gdy śniegu już sporo jadę do Ramzovej i podchodzę stokiem narciarskim na Seraka( tym razem nie zabieram raków :lol ). Na dole lekki mrozik, a im wyżej tym cieplej. Panuje zupełna cisza, niema nawet najmniejszego ruchu powietrza. Bardzo szybko pokonuję odcinek od dolnej stacji do stacji przesiadkowej na Cernavie. Później mam do pokonania ten najbardziej stromy odcinek pomiędzy Cernavą, a Mracną. Dopiero na Mračnej(1252 m) wyciągam sprzęt foto i zaczynam robić zdjęcia.

Tutaj widok w kierunku Masywu Śnieżnika.



Następnie około kilometrowy odcinek o względnie małym przewyższeniu. Pokonanie go zajmuje mi więcej czasu jak wcześniej pokonany dystans.

Księżyc odbija sporo słonecznego światła i na zdjęciach wygląda to jak w dzień ;)





W końcu docieram na szczyt Serak 1351 m. Tutaj mam zamiar poświęcić sporo czasu na zdjęcia.

Nad terytorium polski zupełnie czysto i widać bardzo odległe światła miast.


Gdy użyjemy większej ogniskowej to dojrzymy Sky Tower we Wrocławiu wynurzający się z mgły.



To po co tutaj przyszedłem to oczywiście odległe góry.

Sowie...



Czy też ładnie ośnieżone Karkonosze :)



O ile nad Polską czyściutko, o tyle nad terytorium Czech piękne morze chmur.




Następnie kieruję obiektyw w przeciwnym kierunku. Tam gdzie widać najdalej. Rzeczywiście widać było daleko. Gołym okiem dostrzegłem ośnieżone szczyty Małej Fatry czy bardziej oddalone Tatry.




Ale moim celem był oczywiście Keprnik(1423 m)



...Był. Powyższe zdjęcie było ostatnim, które wykonałem tamtej nocy. Wysypała się migawka w aparacie i nie udało się zrobić już żadnego zdjęcia. Dlatego tylko napiszę, że byłem na tym Keprniku, a później to już szybki powrót na dół i jazda do domu. Prysznic, śniadanie i do pracy :usm

Dziękuję za uwagę
 
 
Piotrek 


Wiek: 48
Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 10844
Skąd: Żywiec-Sienna
Wysłany: 2013-12-22, 17:55   

Mocarne masz te nocne zdjęcia :!
 
 
Iva 


Wiek: 41
Dołączyła: 04 Wrz 2013
Posty: 1544
Skąd: łódzkie
Wysłany: 2013-12-22, 18:07   

yyyyyyyyyy :o-o zdjęcia wymiatają :o-o szczególnie 4 i 5 od dołu :o-o
_________________
"Kiedy świat się od ciebie odwraca, ty też musisz się od niego odwrócić."
 
 
TataOjciec 


Dołączył: 17 Wrz 2013
Posty: 353
Skąd: Z Blokowiska
Wysłany: 2013-12-22, 18:56   

Bardzo fajna miejscówka nocą prezentuje się kapitalnie :brawo
_________________
 
 
sokół


Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 12257
Skąd: Bytom
Wysłany: 2013-12-22, 19:06   

Szczęka mi opadła. Wymiotłeś totalnie, chociaż wydawało mi się, że mniej więcej wiem, czego się będzie można spodziewać.
Brawo!
Profil Facebook
 
 
buba 


Dołączyła: 09 Lip 2013
Posty: 6104
Skąd: Oława
Wysłany: 2013-12-22, 19:15   

ty jeszcze czasem chodzisz po gorach za dnia??? :D
_________________
"ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam ta mniej uczęszczaną. Cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam"

na wiecznych wagarach od życia..
 
 
Robert J 


Wiek: 44
Dołączył: 08 Gru 2013
Posty: 1375
Wysłany: 2013-12-22, 19:36   

Iva napisał/a:
yyyyyyyyyy :o-o zdjęcia wymiatają :o-o szczególnie 4 i 5 od dołu :o-o

Taaa, właśnie takie morze chmur uwielbiam.

TataOjciec napisał/a:
Bardzo fajna miejscówka nocą prezentuje się kapitalnie :brawo

Z Keprnika są bardziej rozległe widoki. Niestety tym razem nie mogę się pochwalić zdjęciami :-/

sokół napisał/a:
Szczęka mi opadła. Wymiotłeś totalnie, chociaż wydawało mi się, że mniej więcej wiem, czego się będzie można spodziewać.
Brawo!

Dzięki! Ciągle doskonale swój warsztat ;)

buba napisał/a:
ty jeszcze czasem chodzisz po gorach za dnia??? :D

Czasem chodzę :D
 
 
Basia Z. 


Dołączyła: 06 Wrz 2013
Posty: 3550
Skąd: Chorzów
Wysłany: 2013-12-22, 20:37   

Piękne :)

A jakie góry są widoczne na terytorium Czech ?
Chodzi mi o zdjęcia poniżej Karkonoszy ze Śnieżką a powyżej Łysej Hory i Małej Fatry.

Wczoraj wieczorem znów była niesamowita pogoda. Byłam tylko na Rysiance (będzie relacja) i żałowałam, że nie jestem gdzieś wyżej.
_________________
http://www.pilot-przewodnik.org/
 
 
Robert J 


Wiek: 44
Dołączył: 08 Gru 2013
Posty: 1375
Wysłany: 2013-12-22, 21:25   

Basia Z. napisał/a:
A jakie góry są widoczne na terytorium Czech ?
Chodzi mi o zdjęcia poniżej Karkonoszy ze Śnieżką a powyżej Łysej Hory i Małej Fatry.

Pierwsze pod zdjęciem Śnieżki to Hanušovická vrchovina z najwyższym Jeřábem 1003 m, a daleko na horyzoncie widoczna Hornosvratecká vrchovina. Na drugim to Góry Orlickie ze światełkami na szczycie to Suchy vrch 995 m. Widoczny oświetlony obiekt to klasztor na Górze Matki Bożej i trochę w lewo czerwone światełko na wieży widokowej na szczycie Val 782 m, ale to już w granicach Wyżyny Hanuszowickiej. Jakby skleić te dwa zdjęcia byłaby panorama ;)
Miałem tylko dwa obiektywy 10-20mm i 120-400m i nic w przedziale 20-120 :-/
Basia Z. napisał/a:
Wczoraj wieczorem znów była niesamowita pogoda. Byłam tylko na Rysiance (będzie relacja) i żałowałam, że nie jestem gdzieś wyżej.

Wczoraj niesamowita pogoda była przez cały dzień. Byłem na Biskupiej Kopie i widziałem Tatry Zachodnie ze szczytu, a to bardzo rzadki widok. Później wyskoczyłem jeszcze dalej i wyżej i widoki były zdecydowanie lepsze. Też może napiszę jakąś relację ;)
 
 
Tatrzański urwis 


Wiek: 39
Dołączył: 07 Lip 2013
Posty: 1405
Skąd: Małopolska
Wysłany: 2013-12-22, 21:45   

Co tu dużo gadać prawdziwy majstersztyk :brawo1 .
 
 
Krzysztof.G 

Wiek: 43
Dołączył: 17 Gru 2013
Posty: 11
Skąd: Kałków
Wysłany: 2013-12-22, 22:55   

Robert J, Jestem pod wielkim wrażeniem zdjęć. Niesamowita widoczność ....i ta noc :---/ Wielokrotnie byłem na Keprniku czy na Vosce (mieszkam niedaleko) ale takiej widoczności nigdy nie miałem :( OJ zazdroszczę ;)
Profil Facebook
 
 
Robert J 


Wiek: 44
Dołączył: 08 Gru 2013
Posty: 1375
Wysłany: 2013-12-22, 23:13   

Tatrzański urwis napisał/a:
Co tu dużo gadać prawdziwy majstersztyk :brawo1 .

Dzięki
Krzysztof.G napisał/a:
Robert J, Jestem pod wielkim wrażeniem zdjęć. Niesamowita widoczność ....i ta noc :---/ Wielokrotnie byłem na Keprniku czy na Vosce (mieszkam niedaleko) ale takiej widoczności nigdy nie miałem :( OJ zazdroszczę ;)

Miewałem już tam świetne warunki w przeszłości, ale takich jak ostatnio jeszcze nigdy. I faktycznie masz w linii prostej całkiem blisko na Seraka..., o całe 2 km bliżej ode mnie :D
 
 
sokół


Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 12257
Skąd: Bytom
Wysłany: 2013-12-23, 12:56   

Robert J napisał/a:
Byłem na Biskupiej Kopie i widziałem Tatry Zachodnie ze szczytu, a to bardzo rzadki widok. Później wyskoczyłem jeszcze dalej i wyżej i widoki były zdecydowanie lepsze. Też może napiszę jakąś relację


:) Już się cieszę.
Profil Facebook
 
 
Vision
[Usunięty]

Wysłany: 2014-01-07, 08:15   

Niezłe widoki, rzeczywiście strasznie jasna noc. Szkoda tylko, że aparat się zepsuł, ale i tak co zobaczyłeś to Twoje i warto było.

Też na początku jak jeszcze miałem taki większy zapał, to tak w Tatry różnie jeździłem, np. zaraz po nocce prosto z pracy, albo w poniedziałek przed nocką z Tatr prosto do pracy. ;)
 
 
Julius 


Dołączył: 24 Paź 2013
Posty: 136
Skąd: Tam gdzie góry
Wysłany: 2014-01-07, 09:33   

Musisz mieć anielską cierpliwość do takich fotek, ale efekty są wyśmienite i niecodzienne.
Świat wydaje się bardziej tajemniczy, ciekawszy....fajnie się patrzy na takie ujęcia. :)
Ujrzeć Sky Tower z takiej odległości, to jak przeniesienie się w czasie, to robi wrażenie.
Ostatnio zmieniony przez Julius 2014-01-07, 09:36, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Copyright © 2013 by Góry bez granic | All rights reserved | Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group