Forum FAQ Szukaj Użytkownicy Rejestracja Statystyki Profil Zaloguj Albumy Kontakt

Poprzedni temat «» Następny temat

10.05.2014 Z Jaworek na Radziejową przez...Pieniny

Autor Wiadomość
presto 


Wiek: 49
Dołączył: 19 Wrz 2013
Posty: 219
Skąd: Czeladź
Wysłany: 2014-05-13, 13:17   10.05.2014 Z Jaworek na Radziejową przez...Pieniny

Jaworki – Wąwóz Homole – Wysoka (1050m) – Przeł.Rozdziela (802m) – Przeł.Gromadzka (bacówka Na Obidzy) – Wielki Rogacz (1182m) – Radziejowa (1266m)- Wielki Rogacz (1182m) – Ruski Wierch (935m) – Jaworki

27 km, Czas przejścia: 9 h

Skład: Andrzej, Daniel, Marcin i ja

Dawno mnie nie widzieli w tych stronach, więc musiałem tu wrócić. Co prawda KGP nie zdobywam, ale za jednym zamachem można było zaliczyć największe szczyty Pienin i Beskidu Sądeckiego. Można było, ale tak się nie stało, gdyż przy podejściu na Wysoką zaczęło padać, a ja nie znalazłem nieznakowanej ścieżki na jej szczyt – byłem święcie przekonany, że podchodzi się na nią od strony wschodniej. I w sumie dalej nie wiem jak na nią wejść. Pocieszające jest tylko to, że w tym momencie chmury zakryły sąsiednie szczyty Beskidu Sądeckiego, wiec o widokach na Tatry można było zapomnieć. Oczywiście Tatry podziwialiśmy z późniejszego etapu wycieczki.
Szkoda, że najpiękniejszy fragment szlaku pokonywaliśmy przy złej pogodzie. Niemniej jednak aura w okolicach przełęczy Rozdziela poprawiła się na tyle, że mogliśmy obserwować nie tylko sąsiednie pasma gór – mogliśmy zobaczyć oprócz Tatr, także Tatry Niżne (Kralova Hola), Góry Levockie, czy Babią Górę.
Ludzi zaskakująco mało na szlakach, nawet Homole w tym dniu nie cieszyły się popularnością, choć pogoda po porannym deszczu sprzyjała wycieczkom.
Fotorelacja tu:
https://plus.google.com/p...530294414539633
Oraz kilka zdjęć z wypraw:
Homole

widok z pod Wysokiej w kierunku Pasma Radziejowej

Widok ze Snierekowej w kierunku wschodnim

Widok z przeł.Rozdziela na Pieniny


Tatry z przeł.Obidza

Tatry z Radziejowej


Rezerwat „Biała Woda”
_________________
pozdrawiam
presto

mój blog: http://presto1974.wordpress.com/
Ostatnio zmieniony przez presto 2014-05-13, 13:17, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Tępy dyszel 


Wiek: 44
Dołączył: 07 Lip 2013
Posty: 2774
Skąd: Tychy
Wysłany: 2014-05-13, 17:59   

presto napisał/a:
27 km, Czas przejścia: 9 h

Jesteś cyborgiem ?

Coś Wam na początku mocno nie ,,siadła" pogoda. O której wyszliście ? Była opcja częściowego przeczekania aby większa część wycieczki była słoneczna ?

Ps. W Pieninach byłem aż jeden raz, w Beskidzie Sądeckim ani razu (jakiego rzędu tam przewyższenia występują ?).
Pod Wysoką też się ,,zamotałem" ale udało się wejść.
Jechaliście A4 ?
 
 
Dobromił 


Dołączył: 09 Lip 2013
Posty: 14337
Wysłany: 2014-05-14, 07:42   

Tępy dyszel napisał/a:
presto napisał/a:
27 km, Czas przejścia: 9 h

Jesteś cyborgiem ?


Eeeee tam :) Ja jestem pracownikiem biurowym a np 1 listopada tamtego roku zrobiliśmy z kumplem 31 kilometrów w Tatrach Zachodnich w 10 godzin. Z dwoma wizytami w Chochołowskim :D

P.s. Presto - rewelacyjne ujęcia Tatr. Zaczełem planować swój trzeci wyjazd w Pieniny :)
_________________
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
 
 
presto 


Wiek: 49
Dołączył: 19 Wrz 2013
Posty: 219
Skąd: Czeladź
Wysłany: 2014-05-14, 07:47   

Jechaliśmy oczywiście A4. Trochę kosztuje, ale jak się jedzie w czwórkę to koszty już nie są takie wysokie. Wyszliśmy w góry o 7.00, ale kilkanaście minut później zaczęło padać - niestety nie było gdzie przeczekać gorszej pogody. W sumie ten deszcz tak mocno nie przeszkadzał. Gorsze było błoto zalegające na szlakach.Było bardzo niebezpiecznie przy węzle szlaków pod Wysoką.
_________________
pozdrawiam
presto

mój blog: http://presto1974.wordpress.com/
 
 
presto 


Wiek: 49
Dołączył: 19 Wrz 2013
Posty: 219
Skąd: Czeladź
Wysłany: 2014-05-14, 08:50   

Dobromił napisał/a:
Tępy dyszel napisał/a:
presto napisał/a:
27 km, Czas przejścia: 9 h

Jesteś cyborgiem ?


Eeeee tam :) Ja jestem pracownikiem biurowym a np 1 listopada tamtego roku zrobiliśmy z kumplem 31 kilometrów w Tatrach Zachodnich w 10 godzin. Z dwoma wizytami w Chochołowskim :D

P.s. Presto - rewelacyjne ujęcia Tatr. Zaczełem planować swój trzeci wyjazd w Pieniny :)


Właśnie. To nie jest specjalny wyczyn. Szliśmy raczej średnim tempem. Do tego pół godziny przerwy na bacówce.
Mnie też znowu tam ciągnie. Chyba jesienią znowu się wybiorę w Pieniny.
_________________
pozdrawiam
presto

mój blog: http://presto1974.wordpress.com/
 
 
Piotrek 


Wiek: 48
Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 10844
Skąd: Żywiec-Sienna
Wysłany: 2014-05-14, 10:40   

Jest ta pogoda kapryśna ostatnio ale fajnie się wstrzeliliście, widokowo trasa świetna a i chmurki dodają urozmaicenia. :-)

Pochwalę się swoim ulubionym miejscem do posiadówki w Pieninach, po słowackiej stronie. Może tam też zawędrujecie.
 
 
maurycy 


Dołączył: 17 Lis 2013
Posty: 898
Skąd: Bielsko okolice
Wysłany: 2014-05-14, 18:27   

Piotrek napisał/a:
Jest ta pogoda kapryśna ostatnio ale fajnie się wstrzeliliście, widokowo trasa świetna a i chmurki dodają urozmaicenia. :-)

Pochwalę się swoim ulubionym miejscem do posiadówki w Pieninach, po słowackiej stronie. Może tam też zawędrujecie.
Ta część Pienin jeszcze na mnie czeka ..
 
 
Wiolcia 


Dołączyła: 13 Lip 2013
Posty: 3458
Wysłany: 2014-05-14, 18:34   

Ładne te Pieniny, szczególnie Małe Pieniny są malownicze, co widać na Twoich zdjęciach. I im wyżej, tym lepsza pogoda!
Na Wysoką łatwo trafić - idąc grzbietowym niebieskim od Durbaszki w pewnym momencie, na przełączce, skręca on w lewo i prowadzi w dół, aż do granicy lasu i połączenia ze szlakiem z wąwozu Homole. Na tej właśnie przełączce trzeba iść prosto. Tak to kiedyś wyglądało:

Ostatnio zmieniony przez Wiolcia 2014-05-14, 20:43, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
nes_ska 


Wiek: 35
Dołączyła: 09 Paź 2013
Posty: 2931
Skąd: Brzesko
Wysłany: 2014-05-14, 20:21   

Podoba mi się ta trasa, choć ja bym pewnie potrzebowała ciut więcej czasu. :) Widoki też mieliście kapitalne.

Ja w Homolach byłam tylko na wycieczce z dzieciakami, więc chwilami musiałam patrzeć na nich, zamiast na widoki ( :P ), ale bardzo mi się podobało. Na Wysokiej jeszcze nie byłam, ale to tylko kwestia czasu ;)
_________________
Jestem tu gdzie stoję, ale jeśli się ruszę, to mogę się zgubić.
 
 
sokół


Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 12257
Skąd: Bytom
Wysłany: 2014-05-15, 10:54   

Zielono i malowniczo. Piękne widoki. Od dawna mnie ten rejon kręci.
Profil Facebook
 
 
presto 


Wiek: 49
Dołączył: 19 Wrz 2013
Posty: 219
Skąd: Czeladź
Wysłany: 2014-05-20, 12:44   

@Wiolcia: dziękuję za informację. Następnym razem będę już wiedział jak tam dojść. Z drugiej strony przy węźle szlaków niebieskiego i zielonego powinna być informacja o możliwości wejscia na szczyt.
Dziękuję wszystkim za miłe słowa na temat wyprawy. Odpisuję dopiero teraz, gdyż przez ostatni tydzień leżałem w szpitalu i nie miałem specjalnie możliwości coś Wam odpisać
_________________
pozdrawiam
presto

mój blog: http://presto1974.wordpress.com/
 
 
Dobromił 


Dołączył: 09 Lip 2013
Posty: 14337
Wysłany: 2014-05-20, 12:56   

presto napisał/a:
gdyż przez ostatni tydzień leżałem w szpitalu


No tak ... Młody już nie jesteś ...

Życzę zdrowia.
_________________
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
 
 
presto 


Wiek: 49
Dołączył: 19 Wrz 2013
Posty: 219
Skąd: Czeladź
Wysłany: 2014-05-20, 14:58   

Dobromił napisał/a:
presto napisał/a:
gdyż przez ostatni tydzień leżałem w szpitalu


No tak ... Młody już nie jesteś ...

Życzę zdrowia.


dzięki. Już jest lepiej :)
_________________
pozdrawiam
presto

mój blog: http://presto1974.wordpress.com/
 
 
Basia Z. 


Dołączyła: 06 Wrz 2013
Posty: 3550
Skąd: Chorzów
Wysłany: 2014-05-21, 08:23   

nes_ska napisał/a:


Ja w Homolach byłam tylko na wycieczce z dzieciakami, więc chwilami musiałam patrzeć na nich, zamiast na widoki ( :P )


Ja tak mam bardzo często :)
_________________
http://www.pilot-przewodnik.org/
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Copyright © 2013 by Góry bez granic | All rights reserved | Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group