Forum FAQ Szukaj Użytkownicy Rejestracja Statystyki Profil Zaloguj Albumy Kontakt

Poprzedni temat «» Następny temat

08.05.2015: Beskid Żywiecki-Pilsko

Autor Wiadomość
Tępy dyszel 


Wiek: 44
Dołączył: 07 Lip 2013
Posty: 2774
Skąd: Tychy
Wysłany: 2015-05-12, 17:13   08.05.2015: Beskid Żywiecki-Pilsko

Trasa: Korbielów Centrum (620) - przeł. pod Beskidem Krzyżowskim (854) - Beskid Korbielowski (955) - Student (935) - przeł. Glinne (809) - Pilsko (1557) - Hala Miziowa (1270)
- Czarny Groń (1122) - Korbielów Centrum (620)

Początek: 06.50
Koniec: 15.10
Całkowity czas wycieczki: 8h 20 min.

Dystans: 19,6 km
Maksymalne przewyższenie: ok. 940 m,
Suma wzniesień: ok. 1190 m


Na Pilsku byłem do tej pory dwukrotnie, nie licząc opisywanej wycieczki. Zarówno za pierwszym i drugim razem, z innym wariantem podejścia i zejścia. Dobra pogoda była raz (rok 2010) za drugim (ostatnim) razem :ipwch

Tym razem pogodowo było nieco lepiej, choć prognozy były znacznie lepsze. No ale źle też nie było, coś tam widziałem :P

Pilsko wersja I.



Pilsko wersja II.



Nie samym Pilskiem człowiek żyje - w kierunku Łabysówki i Uszczawnego.



Powoli ku górze.....



Warunki do odpoczynku też całkiem, całkiem......



,,Królowa" Beskidów potwierdza obecność.



Pilsko wersja III - znad przeł. Glinne.



W godzinach 09-13 niebo z niebieskiego, zmieniło kolor na biało-sino-niebieski :dev

Szlak graniczny (polski czerwony i słowacki niebieski) to co najmniej dwie ,,ściany płaczu" czego.....nie widać na zdjęciu. Ścieżka niby nieciekawa ale bardzo podobał mi się rezerwatowy las.....



Ale jest też pozytyw - dukt graniczny oferuje bardzo ograniczone widoki ale za to jakie....



Na Pilsko.....



.....docieram z pewnymi komplikacjami (szczegóły w ,,galerii") ale znów góry a w zasadzie ludzie mnie zadziwili. Zadziwił mnie....brak innych osobników i osobniczek na szczycie a ,,trochę" tam przebywałem.

Pogoda, jak pisałem wyżej, nie najlepsza ale paradoksalnie, widoczność lepsza niż podczas niejednej ,,lampy"

Były Tatry ,,zwykłe" oraz Niżne.....





Mała Fatra również....



Oraz inne góry mniejsze i większe.....









Ponoć każdy ,,nosi swój krzyż" więc zgodnie z moją turystyczną tradycją - w fazie zejściowej pogoda się poprawia :zly

Dowody z Hali Miziowej i nie tylko....







W schronisku spotykam Agusię, której łagodność i miłość jest tylko pozorna. Bądźcie czujni.



W takich okolicznościach przyrody testuje ,,trawnik".



Wybieram zejście szlakiem żółtym, bom nigdy wcześniej nim nie szedł....

Strach się bać.



W przewodnikach ten fragment opisany jest jako pozbawiony widoków - niezupełnie tak jest.



Substytuty wiaty z ławami....



......i łazienki.
Gdyby woda była ciepła, nie musiałbym się kąpać po powrocie do chałupy :P :P



Podsumowując - wielu sądzi, że w Beskidzie Żywieckim, najładniejsze i wielce różnorodne widoki co do pasm różnych, są z Babiej Góry.

Po wizycie na Pilsku, mocno w to wątpię.....
Postaram się tam wrócić jesienią, gdy kolory w górach są takie, jakie lubię najbardziej.

Jeśli ktoś nie zdążył się zanudzić tą relacją, to w ,,galerii" może się ,,dobić":
https://picasaweb.google....820139949753570
 
 
Malgo Klapković 


Wiek: 37
Dołączyła: 06 Lip 2013
Posty: 2477
Wysłany: 2015-05-12, 18:59   

Relacja z jednej z najulubieńszych moich gór :) Bardzoś mi dobrze tym zrobił Tępy dyszlu :)
Miło zobaczyć, że nie ma już zimuchy (pomijam płaty na szlaku granicznym), nie spodziewam się jej także w niższych beskidoitympodobnych pasmach za 9 dni ;)
 
 
Piotrek 


Wiek: 48
Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 10844
Skąd: Żywiec-Sienna
Wysłany: 2015-05-12, 20:40   

Tym odcinkiem z Korbielowa Centrum na P.Glinne to nie wielu chodzi obierając kurs na Pilsko. Ładnie to rozegrałeś :-)
 
 
sokół


Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 12257
Skąd: Bytom
Wysłany: 2015-05-12, 20:47   

Tępy....
13.50 - wchodzę na Miziową.
13.55 - sesja z krową
a potem idziemy na piętro, do jadalni....
Profil Facebook
 
 
Tępy dyszel 


Wiek: 44
Dołączył: 07 Lip 2013
Posty: 2774
Skąd: Tychy
Wysłany: 2015-05-13, 16:52   

Malgo Klapković napisał/a:
Bardzoś mi dobrze tym zrobił Tępy dyszlu

:o-o

Piotrek napisał/a:
Tym odcinkiem z Korbielowa Centrum na P.Glinne to nie wielu chodzi

Delikatne pisząc. Po stanie szlaku, sądzę, że szlak żółty z Korbielowa na przeł. pod Beskidem Krzyżowskim, jest bardzo rzadko uczęszczany.
Dziwne to, bo ma niezłe walory widokowe, choćby na Pilsko w pełnej krasie.....

sokół napisał/a:
13.50 - wchodzę na Miziową.
13.55 - sesja z krową

13.29 - schodzę na Miziową,
13.35 - integracja z krową Agusią, opuszczam schronisko przebywając na ławie od strony wyciągu w kierunku Góry Pięciu Kopców i wokół starego budynku,
13.56 - schodzę z Miziowej.

I wszystko jasne :P
Ostatnio zmieniony przez Tępy dyszel 2015-05-13, 17:02, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Copyright © 2013 by Góry bez granic | All rights reserved | Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group