Forum FAQ Szukaj Użytkownicy Rejestracja Statystyki Profil Zaloguj Albumy Kontakt

Poprzedni temat «» Następny temat

04.04.2015 - Wielka sobota w Jesionikach

Autor Wiadomość
Robert J 


Wiek: 44
Dołączył: 08 Gru 2013
Posty: 1375
Wysłany: 2015-04-16, 23:38   04.04.2015 - Wielka sobota w Jesionikach

A konkretnie w Masywie Keprnika. Zima długo trzyma w tym roku i żeby tradycji stało się zadość to jedne święta w roku powinny być białe ;)

Przeważnie jest tak z pogodą, że ta najlepsza trafia się w okolicy pełni księżyca( ja przynajmniej takie odnoszę wrażenie).

Startuję z Horní Lipovej niebieskim szlakiem. Do góry jeszcze tędy nie wchodziłem. Warunki pogodowe znośne. Czasami postraszy jakaś burza śnieżna ;)

Na dole trochę świeżego śniegu. Im bardziej nabieram wysokości tym więcej białego puchu.







Od Skał Olbrzyma śniegu sporo(szczególnie w lesie).







Na Šeráku dopada mnie burza śnieżna. Postanawiam przeczekać w chacie Jiřího. Po pół godzinie ruszam na Keprnik.







Na szczycie kilkanaście minut i lecę na zachód słońca na sąsiedni szczyt - Vozkę.







Zachodziła obawa iż mogę nie zdążyć. Od "Trójstyku" szlak nieprzetarty, a świeżego śniegu około pół metra. Dobrze, że chociaż stary jest zleżały i się człowiek nie zapada. W ostatnich promieniach słońca docieram pod skałki na szczycie Vozka. Tam dość długa chwila na foto w oczekiwaniu na wschód księżyca.













Zmarzłem, więc postanawiam wracać. Idę tak jak przyszedłem, czyli Keprnik i Šerák. Jest bezwietrznie i dzięki pełni księżyca nie trzeba używać czołówki :)





Prognozy pogody zapowiadały załamanie pogody i tak też było w rzeczywistości. Będąc na Šeráku nadciągają chmury i koniec z nocnym foceniem.





Później bez przerw na dół gdzie w lesie czeka na mnie transport ;)



Dystans: 26 km na nogach i około 80 km rowerem.

Reszta zdjęć w galerii:

https://plus.google.com/p...232247754413569
 
 
ceper 


Dołączył: 02 Sty 2014
Posty: 8598
Wysłany: 2015-04-17, 12:41   

Robert J napisał/a:
Dystans: 26 km na nogach i około 80 km rowerem.
Dystans rowerowy należy wymnożyć co najmniej 2x dla nizin.
Zdjęcia piękne - oglądałem je już wcześniej na blogu. Kiedyś znajdzie się jakiś Polak łasy na rower, który wybierze się w góry z kombinerkami lub "piłką" i zetnie drzewo ;)
_________________
Bo kto ma, temu będzie dodane, i nadmiar mieć będzie; kto zaś nie ma, temu zabiorą również to, co ma. /Mt 13,12/
Enjoy your life-never look back. Jest dobrze, a będzie jeszcze lepiej.
 
 
cezaryol

Dołączył: 15 Lip 2013
Posty: 341
Wysłany: 2015-04-17, 13:52   

Dlaczego zaraz Polak?
 
 
ceper 


Dołączył: 02 Sty 2014
Posty: 8598
Wysłany: 2015-04-17, 14:11   

cezaryol napisał/a:
Dlaczego zaraz Polak?
Mając na uwadze teren przygraniczny CZ-PL, więc znaczna większość turystów pochodzi z tych krajów (pozostali to prawdziwi turyści). Znam też mentalność Czechów i Polaków, więc obstawiałbym z prawdopodobieństwem >90% na "miejscowych" ;)
_________________
Bo kto ma, temu będzie dodane, i nadmiar mieć będzie; kto zaś nie ma, temu zabiorą również to, co ma. /Mt 13,12/
Enjoy your life-never look back. Jest dobrze, a będzie jeszcze lepiej.
 
 
Robert J 


Wiek: 44
Dołączył: 08 Gru 2013
Posty: 1375
Wysłany: 2015-04-17, 15:08   

ceper napisał/a:
Dystans rowerowy należy wymnożyć co najmniej 2x dla nizin.

Akurat w tym przypadku niewiele było podjazdu. Raptem ze 300 metrów, więc nawet się nie zmęczyłem jadąc :p
 
 
Piotrek 


Wiek: 48
Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 10844
Skąd: Żywiec-Sienna
Wysłany: 2015-04-17, 17:18   

No dzięki wielkie- akurat jak byłem na Seraku i Obrich w zeszłym roku to deszczyk polewał, burze przeszły, widoki smętne a Ty tu dobijasz tym, czego przez pogodę nie mogłem zobaczyć :zly ;)
 
 
Robert J 


Wiek: 44
Dołączył: 08 Gru 2013
Posty: 1375
Wysłany: 2015-04-17, 18:53   

Piotrek napisał/a:
Ty tu dobijasz tym, czego przez pogodę nie mogłem zobaczyć :zly ;)

Przepraszam :dev
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Copyright © 2013 by Góry bez granic | All rights reserved | Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group